Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Problem s CO-ckom 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
raz za cas sa oplati aj vycistit (alebo vymenit) bovden

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 04.03.2012, 12:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
180A stroj aj od osvedceneho vyrobcu je malo na varenie bez cigaretovych prestavok (cinske zvaracky nepoznam).
myslis si ze do dielni kupuju migy velke ako chladnicka za 10K+ eur keby si vystacili aj s prenosnymi?


Pon, 05.03.2012, 9:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 03.02.2010, 19:25
Príspevky: 58
Bydlisko: POLOMKA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palo má s bovdenom pravdu po piatich rokoch bi som ho vymenil špina z drotu zanáša bovden a drot zadrháva. Mal som podobní problém.Existuje štipec s filcom ktorí zaštipneš na drot pred podávačom čistí ti drot a bovden vydrží ohodne dlhši.
Ak nechceš investovať dá sa vyrobiť mocní štipec a kus filcu.


Pon, 05.03.2012, 9:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
180A stroj aj od osvedceneho vyrobcu je malo na varenie bez cigaretovych prestavok (cinske zvaracky nepoznam).
myslis si ze do dielni kupuju migy velke ako chladnicka za 10K+ eur keby si vystacili aj s prenosnymi?


neviem na co teraz reagujes, som nepovedal nic o tom, ze mu netreba prestavky, s tym suhlasim, ze musi vychladnut....to, ze sa prehrialo tu ani neriesim ako problem.
Som nepovedal nic take, ze mam profi masinu, len som reagoval na rypnutia typu cinska zvaracka :D je mi jasne, ze ludom, co to maju v dielnach na denne pouzivanie a hlavne na ZARABANIE PENAZI nestaci male prenosne CO cko...neviem co si tym myslel, si mam teraz ist kupit chladnickovy MIG za 10K+ aby som si dovaril svoj vlastny naraznik????? sa tu riesi uplne nieco ine a to, ze som niekolko rokov zvaral s tym normalne A STACILO MI TO, ale teraz to ma problem nejaky a nevari to dobre, tento problem je zatial vyrieseny a uvidim ci to bude fungovat tak jak ma :-)

a za radu s bovdenom dakujem, keby to neslo dobre tak vycistime, popripade vymenime :)

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Pon, 05.03.2012, 15:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.06.2011, 16:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
si zadrel teraz :lol:


Uto, 06.03.2012, 20:28
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.06.2011, 16:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
180A stroj aj od osvedceneho vyrobcu je malo na varenie bez cigaretovych prestavok (cinske zvaracky nepoznam).
myslis si ze do dielni kupuju migy velke ako chladnicka za 10K+ eur keby si vystacili aj s prenosnymi?


si zadrel teraz :lol:


Uto, 06.03.2012, 20:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ozrejmoval si nam ze nemas cinsky mig ale nemecky ci co, teda by mal stale dobre varit, tak som ti chcel len poradit ze aj kvalitne znacky v tomto vykonovom rade sa prehrievaju, a ak chces varit s mensimi prestavkami potrebujes silnejsi stroj, ci si ho mas kupit alebo nie to som neriesil. robi to aj mne lincoln 180 pri hrubsom zeleze, hoci ma cisty bowden.


Uto, 06.03.2012, 22:33
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
no ozrejmoval si nam ze nemas cinsky mig ale nemecky ci co, teda by mal stale dobre varit, tak som ti chcel len poradit ze aj kvalitne znacky v tomto vykonovom rade sa prehrievaju, a ak chces varit s mensimi prestavkami potrebujes silnejsi stroj, ci si ho mas kupit alebo nie to som neriesil. robi to aj mne lincoln 180 pri hrubsom zeleze, hoci ma cisty bowden.


lenze tu nejde o to, ze som si kupil zvaracku a niesom spokojny, tu ide o to, ze zvaracka zvarala normalne a postacujuco niekolko rokov a nieco sa jej stalo a zhorsila sa... tympadom nechapem preco tu riesis ty aj mirkokos to, ze nemozem od toho cakat to iste co od chladnickoveho migu za 10K+ :wink:
asi ste zle pochopili problem,ktory sa tu riesi...sak neva, nic sa nedeje :-)

a samozrejme dakujem za snahu poradit :)

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Uto, 06.03.2012, 22:52
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2012, 15:54
Príspevky: 145
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skontroluj všetky el.kontakty (kostra, kliešte, napájací kábel a poprípade predlžovačku a zásuvku ) , a hlavne ten bovden.
Neveril by si čo dokáže zlý alebo " ohoratý " kontakt v zásuvke.
Mne sa stalo:
Kúpil som invertor na zváranie (všetci ho chválili ako sa s ním dobre zvára),
ale mne nič inšie nerobil iba prskal a lepil. Dôvod zlý kontakt v rozvadzači na nulovej lište.
Problém odstránený a zváračka je OK a už ju chválim aj ja.
Na CO som mal zlý kontakt na kostre.
No čo už , chce to niekedy aj údržbu.

_________________
Poďme skratkou. Síce je to ďalej, ale je tam horšia cesta.
Jeep Wrangler TJ 4l, 8" Fabtech, 36 Swamper.


Str, 07.03.2012, 9:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.03.2009, 21:14
Príspevky: 1250
Bydlisko: Lednické Rovne
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Páni ja som si kúpil CO2 za cenu 200e v Askene po pol roku som ho predal lebo som nebol spokojní . Ale nedávno som ho kúpil znovu po konzultácii z jedním pánom ktorí ho má ale upravené a bol som strašne prekvapení ako mu to zvára a tak som ho prerobil aj ja a môžem povedať ze sa vyrovná drahším značkám . Takže niekedy neplatí ,že za málo eur málo muziky . Zohnal som si novú hadicu s euro koncovkou ,vzduchoví ventil ,dáke hadičky ,vysústružil redukciu z podávača na eurokoncovku a začal prerábať . Výsledok úžasní a to varím obyčajným hasičákom. Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

_________________
Do nedávna Toyota 4Runner 2,4TD potom NISSAN PATROL K 160. 3,3TD+dodatočne i .17 šípi a varené disky, profi šnorchel 8euri. Teraz Jeep Cheroke 4.0i závodní špecial . Land Rover sIII Veterán.Sááb 96.BMW 525i. Jeep Grand Cherokee 3.1td. Mercedes SLC 280 .


Str, 07.03.2012, 21:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
waw, si to dobre prekopal :) mozno raz vyskusam ked nebude stacit :-)

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Str, 07.03.2012, 21:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Zdravím trošku to tu oživím mám zváračku Kühtreiber kit 2200 mám problém, zváračka sa nedá ideálne nactaviť aby pekne plynule zvárala proste buď je málo drótu alebo keď pridám trošku viac tak už to strieľa, horáky mám 3a robí to stále, takže tam problém nebude proste tipujem to že tam niebude ničo dobré keby tu vedel niekto poradiť prípade sa zaoberá opravám. Skúšaľ som pozrieť aj do vnútra či nieje povolený nejaký spoj alebo niečo podobné všetko vyzerá byť OK.

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Str, 07.06.2017, 21:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: