Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:41
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 Monitoring napetia (230V) 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Caute

Riesim taku vec - ako zmonitorovat napetie v dlhodobejsom horizonte.
Vedel by som to riesit normalnejsou UPS-kou a cumiet jej do logu, ale hladam nieco jednoucelove typu - casove spinacie hodiny.
PRoste hodit to do zasuvky, do bazmeku zapojit spotrebic, a podla potreby si niekde na displeji pozriet, ci bol alebo nebol pokles napetia pod urcitu hranicu.
(nezaujima ma ma nutne kedy - aj ked aj to by bolo zaujimave, ci skor primarne ci bol alebo nebol).
Zataz - bezne pc ... (cize par Amper).
Zdochyna komp, a zo spravcom budovy nie je rec. Chcem vediet, kde je pes zakopany. U nas komp bezi aj tyzden v kuse.

Aj sa mi mari, ze som nieco kedysi davno videl, ale uz nehrozi si spomenut kde ...

Diky za napady.


Štv, 11.10.2012, 14:58
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
noooo...uz je to davno co som taketo cosi riesil, ale tuto si prestuduj:

ak chces merat kurefffsky presne (a za vela €€€) tak

alebo jednoduchsie
(ale tiez nestoji malo)


alebo skus stabilizator - nieco
taketo
ale na vyssi vykon

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 11.10.2012, 15:32
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To uz radsej zoberiem takyto kram a budem tahat udaje odtial ... Akurat, ze na dotycnom mieste nemam net, sajze ...


Štv, 11.10.2012, 15:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.03.2011, 15:17
Príspevky: 256
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
O nicom takom som neocul zatial.
Jedine cez UPS-ku a odtial tahat logy zasielat na mail alebo priamo sms na mobil zalezi aku ma vybavu v sebe.
A to by si mal asi najlepsie kupit upsku a mas pokoj, ci ?

_________________
Pajero II. 2,5TD GLX 3dv. Super Select,
2x navijak 5,5t, OME, CB, hi-lift, kladka, gurtne,...


Pia, 12.10.2012, 19:37
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V komore mi fachci uz druhy rok Fortron FSP 2000 kvoli serveru, surveillance station; zaroven taha aj celu pracovnu, ked "fungujem".
Sleduje napatie dost presne, ale neviem presne ako loguje, ci permanentne, alebo len zmeny v napati zapise...

Ale mas k tomu dost dobry interface [vid priloha], kde Ti vsetko pise a je uz len drobna programatorska sikovnost - nakodit mensi skriptik, ktory bude "vykradat" tieto udaje a ukladat ich do volacoho.

Obrázok

Inak ako power supply je celkom fajn, len OEM baterky su dost pofiderne. V jednej chvili ukazuje 30-35% bateriek, okamzik na to sa vypne, lebo nevladze] Je lepsie predimenzovat zalozny zdroj - ako neskor nadavat, ze utiahne prilis kratky cas...

Server [QNAP] mi na zalozak vydrzi tahat 3-5 hodin podla zataze; ked mam zapnuty desktop na plny vykon, tak to fici asi 20-30 minut.

To len kratka recenzia, uz ked sa tu vytiahla UPS-ka ;)

Okrem ineho, to co Ty opisujes - tak UPS-ka presne na to sluzi. Ona neni len na vypadky napatia, je to zaroven regulacia napatia, prepatova ochrana, podpatova ochrana, monitoring, atd...

Edit:
Este doplnim, ze podpatie som tu este nezaznamenal, ale zato prepatie o to castejsie.. Najvyssi udaje, ktore som online postrehol na vlastne oci boli 255-260V ! To uz povazujem trochu za k*k*tizmus zo strany dodavatela...
Na druhu stranu o par blokov dalej viem, ze mavaju podpatia a dost casto take ciselka, ze 120-150V ! :D [Skoro jak v kanade...]

EDIT2:
Uklada logy v takejto forme...
Log
Obrázok

Graf
Obrázok

_________________
Obrázok


Pia, 12.10.2012, 20:03
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem, prave Fortrony som pozeral, ze by mohli sluzit ucelu (aj lacny kram, aj to vie ako tak monitorovat). Aj som si chcel stiahnut ich soft, co dokaze, ale bez UPSky by som toho asi moc nevidel.

Postreh 1 - z nejakeho divneho dovodu som zobral na servis aj povodny napajaci kabel. Co cert nechcel, je vylagrovany v konektore zdroja jak svina. Sice "neprska", ale ... mozno len nam na stole ...

Postreh 2 - reku dam mu (pc-cku) cez drzku ...
OCCT a hura testovat.
Po 8 minutach Test failed, error on Core 1. Hm ...
Kuk do Setupu .. nejaky odbornik sa hral s taktovanim. Vsetko na auto.
Test 2 - 30 minut - error on Core 0.
Teraz neviem, ci je pc fakt v prdeli, alebo len OCCT sibe. Musim skusit este nejaky iny benchmark .

Ale Winrar si tam chrumal 30 minut svoje a nic .. Ani pc sa nesekne ... divocina.

Akurat ze zakaznik neavizuje zmrznutie pc, ale restarty .. Zacinaju mi dochadzat napady .. Teplota pri 100% zatazi max 50 stupnov...


Pia, 12.10.2012, 20:25
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Odporucam IntelBurnTest ;) Tam sa moze chalanisko predviest...
Popripade pre info este CPU-Z

Okrem ineho ten Tvoj tip stahujem a hned aj idem otestovat.

Ja som tento komp narval na kompletne hranice jeho moznosti.
z 2.4 na 3.2 Ghz, ramky na uplnej hrane, grafiky na uplnej hrane a 6 diskov mi ide v RAIDe; 4 obrazovky fullHD na dvoch grafikach a nekonecne mnozstvo chladicov a ventilatorov vnutri :D
tak som sa s tym drbal asi tyzden a "podpaloval" som pod nim kotol, ze kolko chalan znesie a tesne pod hranicou som ho nechal. ;) Reku toto budem puzivat, ked bude treba vykon - jasne, odvtedy to tak je, len ho treba pravidelne cistit [do srobikov] a prepastovat chladiace spoje...

_________________
Obrázok


Pia, 12.10.2012, 20:31
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
U nas uz tyzden vkuse 250V ;) Permanentne...

_________________
Obrázok


Ned, 28.10.2012, 22:01
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno, aha, ja som nepisal co nove.
Zasrata pamet, podtaktoval som ju (800 -> 667) a drzi jak hluchy dvere aj 24h maraton nonstop na benchmarkoch ... No haluz.. Vdaka za postrehy ...


Pon, 29.10.2012, 9:31
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi som mal v mojich prispevkoch na mysli nieco taketo
http://www.mobicomp.sk/www-mobicomp-sk/ ... nitor-3000

99 dni na historiu napetia je az-az (mne staci 2-3 dni, ked to drbne, az k tomu nemusim hned letiet ten den).

Staci uzivatela poucit, aby volal ihned ako sa to stane (rozdiel par minut oproti odpoctu na zariadeni) a viem ci za to moze elektrika, alebo samotne pc ...


Str, 07.11.2012, 11:45
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked ti padaju pamate, staci ich chladit mozno ;)

_________________
Obrázok


Str, 07.11.2012, 12:19
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale preco neriesit servis, ked chceme zarobit euro-dve, ze ? (a-data vs kingston). :-(


Str, 07.11.2012, 13:51
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kingston nikdy viac !!!
mal som v bedni vykonove a-daty [2 kusy] z 800 taktnute na 1200 - bez namensieho problemu, ani v najteplejsich dnoch [s 1 malym ventilatorikom].
neskor som chcel dalsie 2 kusy k nim este, ale nevedel som ich uz nikde zohnat, tak som kupil vykonove chladene kingstony 800vky s rovnakymi param. na 1200 nebola sanca [s 3 ventilatormi!], na 900 to padalo z casu na cas a stabilne som ich udrzal na vopred danych 800. cize som musel obmedzit [stiahnut] este aj predchadzajuce a-daty :(
rozsiril som ramku a zaroven som ju spomalil, vyhra !

kingston nikdy viac ! a-data forever !

edit: suverenne najlepsie a najspolahlivejsie pamate, s akymi som mal kedy skusenost...
Obrázok

_________________
Obrázok


Str, 07.11.2012, 17:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron