Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Prepis auta do čr 
Autor Správa
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
neviet eniekto poradiť ako postupovať pri prepise offroadu upraveného auta zo SK na CZ značky? auto ide na predaj, čo treba ako urobiť
ďakujem


Uto, 30.07.2013, 22:43
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
OFFroad4wd píše:
neviet eniekto poradiť ako postupovať pri prepise offroadu upraveného auta zo SK na CZ značky? auto ide na predaj, čo treba ako urobiť
ďakujem


Tibor, ak sa jedna o tvoju pandu, co je na znackach, tak musis vykonat kontrolu originality a potom odhlasit na dopravnom inspektorate,, tot vsjo a pokial mas platnu EK a TK a mas otom aj protokol, tak cesi to uznaju ako aj nase organy ked donesies auto od pepíkov na nase uzemie k prihlaseniu,, :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 30.07.2013, 23:13
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
OFFroad4wd píše:
neviet eniekto poradiť ako postupovať pri prepise offroadu upraveného auta zo SK na CZ značky? auto ide na predaj, čo treba ako urobiť
ďakujem


Tibor, ak sa jedna o tvoju pandu, co je na znackach, tak musis vykonat kontrolu originality a potom odhlasit na dopravnom inspektorate,, tot vsjo a pokial mas platnu EK a TK a mas otom aj protokol, tak cesi to uznaju ako aj nase organy ked donesies auto od pepíkov na nase uzemie k prihlaseniu,, :smt151


prečo musí ísť na KO???? na KO to nesmie ísť
EK TK je nová takže keď mam platnú EK TK tak v CZ nemusí ju absolvovať? alebo ako tomu chápať?


Uto, 30.07.2013, 23:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.11.2010, 21:56
Príspevky: 462
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia

ôsmy bod je napísaný jasne ;)

_________________
Pajero SWB 2,8TD, + navijak, Toyo MT
Pajero LWB 2,8TD automat, budúca leštenka :D


Uto, 30.07.2013, 23:25
Profil ICQ
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
nerobte srandy... a sme došli


Uto, 30.07.2013, 23:27
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Tibor, mas to jesne napisane,,len citaj pozorne,, tos ako si zvykol aj ty pisat :-D :-D :-D
ano ak mas platne stk a mas doklad teda protokoly tak uznaju to aj tam ako aj opacne unas..a KO musis tak ci onak,, :smt139 :smt010

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 30.07.2013, 23:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
OFFroad4wd píše:
nerobte srandy... a sme došli

ty nemožeš ist na KO ?
je to tak Tibko ked mala íst discoška do ČR tak najrv vývozná originalita na základe toho odhlásenie na okresnom dopravnom inšpektoráte a hurá do ČR oni tam už potom uznaju všetko bez problémov a auto prihlásia ...

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 31.07.2013, 7:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
A ktorym znakom KO auto nezodpoveda ?
Lebo vela veci je mozne vymenit, a auto stale moze byt origo.
(pasy - buracka, celne sklo -neslo zalepit od velkeho kamena, lak - prestriekany po buracke, atd).

Toto vsetko je uplne normalne, pokial druha strana to auto chce kupit, resp. vie o jeho stave.
(resp. v dobe vykonavania KO to moze trapit majitela auta, nie potencionalneho kupcu, co uz zase netrapi vykonavatela KO, ten len vyda papier, ako sa ma auto).

Pokial sa nemylim, motor je vymenitelna sucast, ci ... ?
Akurat teda asi karoseria musi mat origo a citatelne VIN, a auto by malo byt ok ?
(nehovorim o nejakych brutalnych zvaroch, kedy sasi bolo zlepene z 2 roznych casti atd).

Pri troche pravnickych kluciek a rozumneho technika by asi nebol problem najst vystavovatela certifikatu, ved oni aj tak za nic nenesu zodpovednost ... (auto ma certifikat, a policajti ti ho aj tak zabavia, ze je kradnute, tak co).
--
namatkovo som si vybral prvu firmu co ma napadla:
http://www.cardetect.sk/provierka-typu-b.php

* preverenie vozidla v systéme Car-Det SK
- asi bude vysledok negativny
* rozbor čísla karosérie VIN (pokiaľ je umožnený výrobcom)
- kto nie je blbec alebo lajdak, nezasahuje alebo osetri, predpokladajme ok
* kontrola a vyhodnotenie výrobných štítkov a všetkých viditeľných znakov na vozidle (skla, pásy, plasty, a i.) a ich vzájomné porovnanie podľa identifikačných katalógov jednotlivých výrobcov
- popisal som vyssie
* kontrola a vyhodnotenie výrobného čísla motora
- ak je motor vymenitelna cast, tak bude z toho len zaver, ci nie je kradnuty (?)
* kontrola a vyhodnotenie dostupných skrytých identifikačných znakov na vozidle
- podla toho ako bolo do karoserie zasiahnute, moze byt neiktory zniceny, predpokladajme, ze ok
* mikroskopická kontrola čísla karosérie a všetkých identifikačných znakov a ich vyhodnotenie
- predpokaldjame ok
* analýza vrstvy laku, ktorou možno odhaliť, či bolo vozidlo poškodené
- nepodstatne
* určenie miery poškodenia a popis rozsahu poškodenia vozidla
- kedze terenny special, tak je to takze otazne, ale v principe tiez nepodstatne, lebo s legalnostou povodu to nema nic spolocne

Firma vyda certifikat, ci auto je alebo nie je poskladane z kradnutych veci, ale v pripade negativneho vysledku nemalo by to mat vplyv na ohlasenie (?).


Str, 31.07.2013, 7:29
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
No nedalo mi, zavolal som chalanovi z KO.

Ak NIE JE auto N1G/M1G (co tvoja panda asi nie je), auto musi mat zapisane vsetky doplnky vyrobcom vozidla.
Inac povedane - vsetko co tam nebolo do vyroby otrhaj (minimalne ten klietkovy ram zvonka, navijak, atd).

Auto sa foti, minimalne do odhlasenia by som ho nechal v tomto stave (otrhanom).

Na otazku ako je to s VIN karoserie a motora -
ak je namontovany rovnaky typ motora ako je schvaleny, je to ok.
Karoseria by nemala mat zasiahnute do VIN, alebo byt pozvarana z 2 casti atd.

Cize - ak mas rovnaky typ motora, citatelne vin na kartoserii, co najviac ho zcivilni, a mozes ist na KO.
Policajt potrebuje pri Odhlaske mat na certifikate "A" (Asi ze ok).


Str, 31.07.2013, 10:33
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
ide o predaj hnedej pandy, špeciál na karosérii VIN nemá panda je akože vyradená a vin na šasoch musím dať vygravirovať a navariť na rám lebo je na nom navarené nejaké železo to len keby osm chcel niečo kupiť do motora podľa vin a tak to nebude mať značky ale to je už OT takže hnedá panda na KO nesmie ísť pre čo to nemusím tu písať, ani nebudem. takže jedine čo jej ostáva dožiť na dvore nech tu hnije :( jedine že by sa našiel niekto kto by to zobral bez papierov, predávať to s papierami je dosť nebezpečné
a už mám vážneho záujemcu z CZ už to preberáme niekoľko týždňov :( :(


Str, 31.07.2013, 13:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ak to chce na papieroch, tak by som to riešil možno splnomocnením alebo nejakou podobnou zmluvou. Že by bolo auto písané na Teba, ale on by ho užíval aj právne zaň zodpovedal. Nejaká cesta sa vždy nájde. Len sa poraď s kompetentnými.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 31.07.2013, 14:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Ak je auto napísané na teba (resp. niekoho s tvojej rodiny), tak načo si komplikovať život. Spíš s chlapom zmluvu o dlhodobej zápožičke vozidla a potvrď u notára. Vlož do nej klauzulu o hmotnej zodpovednosti za zverený majetok, prípadne za zodpovednosť pri vzniknutých škodových udalostiach/nehodách. On ti dá peniaze za "zapožičanie vozidla na dobu 5-10 rokov", auto ostane na slovenských číslach, každý rok zaplatíš PZP ty (ak chlapa poznáš, s tým problém nebude) a je vybavené. Známy má takto anglické auta na Slovensku. Auo je oficiálne registrované na adresu jeho brata v Coventry, brácho za neho platí poistku a má pokoj.

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Str, 31.07.2013, 14:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Tak to by som to neriešil, podľa zákona je za auto zodpovedný majiteľ a v prípade prúseru budú postihovať majiteľa, ktorý si na základe zmluvy zas môže vymáhať škodu od nájomcu. Ale úrady ani poisťovňu nájomná zmluva zaujímať nebude, pôjdu vždy po majiteľovi.

Buď hľadaj kupcu tu, alebo musíš poriešiť tu KO

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 31.07.2013, 15:04
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
ja sa auta chcem zbaviť, predať ho, mať od toho pokoj


Str, 31.07.2013, 20:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Co ja viem tak na KO nejdes pokial auto prepises do 14 dni od odhlasenia pôvodným majiteľom...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Str, 31.07.2013, 20:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: