Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:32
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Neznámy predajca offroadov. 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Chlapi, nepoznáte tohto predajcu? Nejaký Rado M z BB.
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail ... no=rado....
Dnes som s ním jednal o dovoze Patrola, najprv mal byť zo Španielska, potom bol zrazu z Talianska. Chcel 1/2 peňazí dopredu a ponúkal možnosť notársky overiť kúpnu zmluvu medzi mnou a ním. Všetko sa mi zdalo ok, ale chcel som nechať peniaze v depozite u notára. S tým nesúhlasil a požadoval vyplatiť hotovosť na ruku. S tým som nesúhlasil zase ja a tak sme sa rozišli. Ponúkal mi 3 autá, za 800, 1000 a 1400€. Keď som prišiel domov, surfoval som a našiel som auto, ktoré mi ponúkal za 1000€, na mobile.de za 180O€. Fotky, ktoré mi poslal, sú z toho inzerátu: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ni ... ORT&noec=1
Keď som sa pýtal na motor, tak jasné 6 valec 2,8 turbo a pozerám, však to je K160 a motor A4.28, 4 valec. Zadný dif, jasné, v strede, ale autá s motormi A4.28 ich mali vpravo. Začal som byť opatrný.
Ten za 1400€ mal byť úplne v suprovom stave, s dovozom domov na adresu. Teraz neviem, či som bol zbytočne opatrný a prišiel som o pekné auto, alebo som ochránil svoju kasu :smt017 . Čo vy na to?

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Naposledy upravil pejo dňa Štv, 31.07.2014, 20:21, celkovo upravené 2



Štv, 31.07.2014, 15:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Ja by som robil to iste ako ty. Neznamena to, ze to musi byt podvodnik ale ak chce obchodovat s autami musi mat taku hotovost aby ich aj kupil a zakaznik mal moznost auto aj pozriet nez ho zaplati. Ked v tom bude mat svoje prachy sam da pozor na technicky stav inak sa ho nezbavi. Kupit jazdenku cez telefon je blbost, treba vidiet skutkovy stav a pripadne riesit cenu.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Štv, 31.07.2014, 16:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
lubor píše:
Ja by som robil to iste ako ty. Neznamena to, ze to musi byt podvodnik ale ak chce obchodovat s autami musi mat taku hotovost aby ich aj kupil a zakaznik mal moznost auto aj pozriet nez ho zaplati. Ked v tom bude mat svoje prachy sam da pozor na technicky stav inak sa ho nezbavi. Kupit jazdenku cez telefon je blbost, treba vidiet skutkovy stav a pripadne riesit cenu.
robim s autamy od 1991,nikdy som nezobral zalohu pokial nebolo auto na slovensku,nemas lepsie ked vidis na mieste co je to za auto ked sa ti vsetko pozdava kupis,nikdy nedavaj zalhu pokial auto,nevidis a nevyskusas,myslim si ze vsetky tie auta su mimo slovenska a takto skusa koho dobehne,sak tak sa na slovensku najlepsie podnika

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Štv, 31.07.2014, 16:27
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
fotky v inzeráte pofotené cez obrazovku :smt021


Štv, 31.07.2014, 17:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
nuz co, klasicky slovensky ojebavac :smt152

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Štv, 31.07.2014, 18:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Vraj vozí aj motorky, väčšie množstvo. Teraz mal v IT nakladať na kamion, (podľa mňa asi viac kamionov) až 36 áut, preto podľa jeho vyjadrenia potrebuje zálohu do ruky, nie do depozitu, lebo odhlásenie auta v IT vraj ide do stoviek €. V podstate je to náš kolega, lebo sa špecializuje na terénne autá, motorky a jazdí na zánovnej Toyote LC 110. Možno mu krivdím, keď som ho podozrieval z podvodu. Má s nim niekto skúsenosti? Bola by nejaká šanca vymôcť peniaze späť?

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Štv, 31.07.2014, 19:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
tak ci by sanca bola to je tazko povedat...
predpokladam ze ked by si mu dal zalohu podpisal by si s nim aj daku zmuluv a samozrejme by ti dal daky doklad o zaplateni :)
uz podla toho co sa v zmluve nachadza by malo byt jasne za akych podmienok mas narok na vratenie zalohy... aj ked nvm ako specifikovat tech. stav auta v zmluve to by sa dost tazko riesilo (doda auto bude to salat ale auto dodal a tym jeho cast zmluvy splnil) ak by to bol podvodnik tak to vratenie penazi by bolo podla mna u nas dost nerealne taky je moj nazor

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 31.07.2014, 19:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
Vraj vozí aj motorky, väčšie množstvo. Teraz mal v IT nakladať na kamion, (podľa mňa asi viac kamionov) až 36 áut, preto podľa jeho vyjadrenia potrebuje zálohu do ruky, nie do depozitu, lebo odhlásenie auta v IT vraj ide do stoviek €. V podstate je to náš kolega, lebo sa špecializuje na terénne autá, motorky a jazdí na zánovnej Toyote LC 110. Možno mu krivdím, keď som ho podozrieval z podvodu. Má s nim niekto skúsenosti? Bola by nejaká šanca vymôcť peniaze späť?
fero ked nema peniaze,tak nech privezie tolko na kolko ma,ja ti zvolam

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Štv, 31.07.2014, 20:38
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
Prepáč, musím reagovať lebo ja už nevládzem...
V mojom príbehu sú osoby vymyslené a ich podobnosť s osobami reálnymi je len čisto náhodná.

,, Vraj vozí aj motorky, väčšie množstvo. Teraz mal v IT nakladať na kamion,,
1 - ked už tak túžiš po fúriku za 1400€ ktorý Ty nazývaš autom, ked tie kamiony privezie chod sa pozrieť či hovorí pravdu
,, požadoval vyplatiť hotovosť na ruku ,,
2 - ak na mene nemá nič, už v živote peniaze neuvidíš a exekučným príkazom si vytrie kadibudku a ak by si sa náhodou opovážil ísť si osobne pýtať peniaze, skončíš s obvinením na krku za vydieranie, ak Ti náhodou nejaký mládenci nenapravia fasádu

Neviem do kedy ešte treba ľudí učiť žiť, do kedy ešte majú byť v správach príbehy ako znova niekto naletel, ale asi ti bude zakódované už v počiatku vesmíru...

PS: Monžo si nepostrehol kopec inzerátov aj na nemenovanom ,, Bazoši ,, Touareg r.v.2010 za 5000€ a pod, ale možno Ti rozum osvieti nedávna príhoda v Čechách.
- pán išiel vyplatiť zálohu...dohodli sa na stretku...ked tam došiel, zistil že je to odľahlé parkovisko a ked páni vystúpili z auta so samopalom, tak mu to tak rýchlo došlo, že stihol naskočiť do auta a po 100m zapadol na poli...tak utekal do najbližšieho lesa, že aj topánky potratil a tam prečkal do rána kedy si privolal pomoc...podotýkam že po ňom strieľali kedže si boli istý že peniaze má u seba...za 5000€ !!!

Pána predajcu som sa nechcel samozrejme dotknúť, ale kto už je tak úbohý že za fúrik o hodnote 1400€ ešte potrebuje zálohu, nemal by asi búriť hladinu medzi predajcami áut...
- tiež mi nejde do hlavy, čo by si urobil keby sa Ti to auto rozpadalo pred očami ... vypýtaš si zálohu späť ???...to sa fakt pýtam, lebo nedokážem pochopiť ako dovoz áut funguje, lebo ja by som sa na to pozrel a ked by som to nechcel tak by si to mohol vopchať akurát tak do rite ...


Štv, 31.07.2014, 22:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
pane bože :smt135 :smt135 ,ako tomu ešte možu ludia veriť
..nechce sa mi lustrovat celu databazu aut na predaj ,ale napr. Patrol:

http://auto.bazos.sk/inzerat/40057735/P ... Safari.php

http://www.kijiji.it/annunci/auto/gross ... o/63049750


http://auto.bazos.sk/inzerat/40057388/P ... l-2-GR.php

http://www.autostarfondi.com/scheda.php ... vo=4459329

..ktore chceš ďalšie?

:smt024

..ale aspoň vyzera,že klilometre nestača :D

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 31.07.2014, 23:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ale musí to byť dobrý zjednávač, auto za 8.500 sklepe na 5.500 (resp. ešte menej, keď tam zarátame aj jeho maržu), tomu sa povie výkon :smt133 :-D

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 01.08.2014, 7:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
množstevna zľava , veď naloži cely kamión ..


Pia, 01.08.2014, 8:17
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
dajaký samaritán. dobrodinec slovenských offroadistov, kua ňe? všetko za polovicu :shock:


Pia, 01.08.2014, 13:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Zalohu nedostanes nikdy, staci aby predajca nemal peniaze a mozes cakat na splatky po 5,- € mesacne ak vobec.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Pia, 01.08.2014, 16:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
dajaký samaritán. dobrodinec slovenských offroadistov, kua ňe? všetko za polovicu :shock:

Hej, však mi povedal, že na Slovensku je žobrota a predávajú sa len fúriky do cca 3000€. Až som sa ako človek, čo sa živí poctivo cítil trápne. Ale aspoň to naštartovalo vo mne nejaký obranný mechanizmus.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 01.08.2014, 16:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron