Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:50
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Aku motorovu pilu ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Zhanam pilu v solidnom stave kludne aj pouzivanu...
Ak by teda mal niekto k predaju...
Vykon minimalne 3,5kw
Poprosim ziadne ponuky typu einhell baumax mountfield a podobne...


Ned, 22.11.2015, 12:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Kúp si Hecht( mas novú pílu zo zárukou) ponúkajú všetky veľkosti pil je to česká značka veľa videí ich techniky je na YouTube robia v licencii husgvarny a na bežne použitie v záhrade a tak ta prežije pomer ceny a kvality je super jedine co by som jej vytkol je vyššia spotreba a celková váha ale pokial ti nerobí profesionálne ta to trápiť nemusí ....


Ned, 22.11.2015, 12:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
Kúp si Hecht( mas novú pílu zo zárukou) ponúkajú všetky veľkosti pil je to česká značka veľa videí ich techniky je na YouTube robia v licencii husgvarny a na bežne použitie v záhrade a tak ta prežije pomer ceny a kvality je super jedine co by som jej vytkol je vyššia spotreba a celková váha ale pokial ti nerobí profesionálne ta to trápiť nemusí ....

Neodporucam v ziadnom pripade Hecht. Je to presne to co napisal ze nechce.


Ned, 22.11.2015, 13:12
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Hecht vydrží veľa ...napr. rezanie po dlžke ,výroba švedskej fakle...cca 12000 kusov...píla Hecht 44, 2 kW za 90 eur a ešte ju mám stále....hecht je lepšia čína...toto som chcel vedieť o čínskych kamerových systemoch ale odpovede boli iné..kúp si za pár tisíc....toto je obdobné...za tie peniaze veľa muziky, bežný spotrebiteľ nikdy nenareže tou pílou toľko čo som ja narezal s ňou pri výrobe....to je akoby si narezal cca 400 metrov dreva

pár foto z výroby Hechtom 44

Obrázok
Obrázok
Obrázok

okrem toho mam ešte 2 x Shindaiwa..čisty japonec
2 x husqvarna
1 x partner
1x Stihl
ten japonec strčí Husqvarnu aaj Stihl do vrecka...to mi nikto nevyvráti, odskúšane v praxi...viacročnej


Ned, 22.11.2015, 13:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Jojdo píše:
jankarol píše:
Kúp si Hecht( mas novú pílu zo zárukou) ponúkajú všetky veľkosti pil je to česká značka veľa videí ich techniky je na YouTube robia v licencii husgvarny a na bežne použitie v záhrade a tak ta prežije pomer ceny a kvality je super jedine co by som jej vytkol je vyššia spotreba a celková váha ale pokial ti nerobí profesionálne ta to trápiť nemusí ....

Neodporucam v ziadnom pripade Hecht. Je to presne to co napisal ze nechce.


Na základe čoho nepdporucas? Ako som vravel je to česká značka takze ani žiadna Čína ani nic podobne .... Robím v lese profesionálne a používam všetko od značky stihl par píl som uz ako sa vravi zodral do úplneho konca a poviem ti ze na hobby viuzitie to vydrží dlho a dlho
http://www.hecht.cz/about-us-sk.htm?lang=sk


Naposledy upravil jankarol dňa Ned, 22.11.2015, 13:46, celkovo upravené 1



Ned, 22.11.2015, 13:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
jan karol...potvrdzujem tvoje slova, mne vydržala a drži strašne veľa až je to podozrivé, ale všetko je aj tak o rukách...zase podobnosť s autom vhodným na offroad,všakže... :D


Ned, 22.11.2015, 13:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Ved jasne ze je to o rukách ale aj tak ako sa Tomas pýtal na nejaku pílu tak je to zlatý kompromis je podľa mna zbytocne položiť 600-700 e za pílu ktorú potrebuje človek dvakrát do roka a vypáli tak 5 litrov benzínu....inak veľmi sa mi páčil komentár " neodporúčam v žiadnom prípade " a dôvod nikde :-)


Ned, 22.11.2015, 13:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
No, ako som uz napisal tymto znackam sa chcem vyhnut...
Malu husqvarnu na orezavanie sliviek v zahrade mam...
Potrebujem vsak pilu na rezanie velkych priemerov prevazne buk dub a hrab...cize vykon okolo 2kw nestaci
Janop vidim ze s tym rezes makke drevo to je nieco uplne ine, ale verim ze ti vydrzi
Asi budem aj tak kupovat novu len skusam ci niekto nema dobru pilu nevyuzitu na predaj
Co sa tyka lacnych aj eu znaciek, mam "super" skusenosti s nahradmi dielmi


Ned, 22.11.2015, 14:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
Ved jasne ze je to o rukách ale aj tak ako sa Tomas pýtal na nejaku pílu tak je to zlatý kompromis je podľa mna zbytocne položiť 600-700 e za pílu ktorú potrebuje človek dvakrát do roka a vypáli tak 5 litrov benzínu....inak veľmi sa mi páčil komentár " neodporúčam v žiadnom prípade " a dôvod nikde :-)

Dovod? Daroval mi ju kamarat, ktory s nou sem tam nieco popilil, sam mi povedal ze by mu bolo trapne vypytat za nu co i len 10€... ja som s nou chcel prepilovat tramy na starom dome, no nemalo to vyznam, ta pila vobec nevladala pilit ani len dosku nieto este tram. Teraz mam Mcculoch, co nieje tiez ziadna profi pila, ale neporovnatelne lepsia oproti tej hechtke. Mimochodom keby si si precital prvotny prispevok poriadne, tak by si vedel ze zhana nieco ine, a ty mu hned ponukas Hechtku...

Tento prispevok je inzercia na kupu a nie diskusia na temu lacne hrackarske pily.

Ja ked som kupoval pilu, tak som sa radil s profesionalnym pilcikom, sam mi povedal ze hechtka nieje dobra ani na prepilovanie triesok. Nechcel som investovat vela penazi, nechcel som profi pilu, ale chcel som novu pilu so zarukou. Ziadne profesionalne pouzivanie. Poradil mi mcculoch a na moje pouzitie je to presne to co som potreboval.


Ned, 22.11.2015, 14:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Janop: pochop uz konecne rozdiel medzi cinskou pilou a kamerou. Cinskou pilou nieco popilis, ako tvrdis, na cinskej kamere nic neuvidis. Preco to nechces pochopit? A ked si presvedceny o svojej pravde tak si kup, aku uznas za vhodne.

Edit: nikdy som nepovedal, ze sa ti pokazi, to uz maju doriesene. Problem je s tym obrazom.


Ned, 22.11.2015, 14:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ked budes kupovat novu tak sa pozri po dolmarke PS 6400 alebo este vyssej rade -su lahke -co sa tyka pomer vykon-vaha-3,5kw + aj cenu maju dobru -okolo580eur. Ja som na vacsie priemery kupoval dolmaru ps 7900-4,6kw-700eur -este 19percentnu zlavu a mam ju uz asi 4roky a zatial pohoda :) Obrázok 


Ned, 22.11.2015, 15:17
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Dolmar je vraj veľmi dobrá :smt151

Keď som si vyberal pilu (niečo v zhruba strednej triede, farmárka, nie hobby/baumax) tak som našiel veľa pozitívnych recenzí, a pomer cena/qalita je lepší než u Stihlky alebo Husky (teda je lacnejšia a takmer rovnako dobrá), čo som sa dočítal.

Nakoniec to teda vyhrala použitá Štilka, ja ju stejne za život nezoderiem asi.


Ned, 22.11.2015, 15:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
dolmar je dobra ale napriklad ta profi s mensim vykonom co som bral ps 5105 -2,8kw ide super ale niekedy po 2 mesacnej pauze je problem ju nastartovat co napriklad takej starsie stylke MS290 nerobi problem ani po polrocnom stani ked ju vyberem z policky :-) ze kazda ma svoje muchy-na dolmare mi aj vadia tie nalievacie hrdla-treba ich povolovat s srubovakom a na stylke je to pohodlnejsie :D


Ned, 22.11.2015, 15:38
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Nj, ja Dolmarku nemám, takže praktickými skúsenosťami neposlúžim

Ale je rozdiel esli tou pilou chystáš drevo pre jeden (dva, tri) rodinné domy na zimu, alebo sa ňou živíš a máš ju v ruke 10 hodín denne a 120+ dní v roku - v prvom prípade sa nejaké drobné nedostatky dajú skúsnuť v prospech nižšej ceny, v druhom prípade bude asi každý gram navyše poznať.

Ja bývam v paneláku, a pilu mám skôr pre prípad nepredvídaného prúseru, takže luxus ako vyhrievané rúčky (za 50 euro) s radosťou oželiem.
A z 290kou si to drevo na zimu, keby som ho niekedy v budúcnosti potreboval, myslím narobím bez problémov.


Ned, 22.11.2015, 15:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
sthil MS 290 :smt023 má 3kw. mam ju uz 6-7r. šlape ako nova mením len pásik a zatial raz lišta .


Ned, 22.11.2015, 16:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: