Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 4:01
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 No ludia hodte nejake normalne ceny uzavierok do zadu 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Americký výrobca Aussín nemá vo výrobnom programe Nissan. Asi ich je v USA málo.
Takýto automat, len pod iným označením, vyrábajú aj v Austrálií.
Som presvedčený, že aj na Patroly, pretože ich je v tam spústa.

Áno, v Čechách ich vyrába tento pán. Ľudia sú spokojní.
Ale treba jazdiť s citom. Pri plne vytočených predných kolesách a s plynom na podlahe dosť trpia homokineťáky. Ale to vlastne pri všetkých uzavretých 100%ných uzávierkách.


Pia, 07.12.2007, 3:35
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Svojho času som viedol búrlivé debaty o aussie a locking systémoch na prednej náprave... Nepatrím k propagátorom, má to niekoľko dôvodov:
1.) jedná sa o buzik systém furt nažhavený zatvárať dif, aj keď to fakt nie je treba.
2.) je to automat (jednoduchá mechanika, ale automat) = takže v momente, ak je v nejakom systéme náznak nejakej automatickej funkcie, tak strácaš kontrolu nad ON/OFF
3.) Pre trialovo založených driverov - mne sa ľúbi dať si napríklad trošku technickú pasáž s autom, ako hlboké bahná..., ale v zábere stráca predok bočné vedenie = obe kolesá v zábere a náprava ustrelí.
4.) ako som písal niekde o uzávierkách - prenos sily v extréme na jedno kolesu, uff, a to môže ten homokineťák dosť bolieť, začas...

No a čo som sa tak nejak dozvedel, tak kdo máte doma TERRU, tak tam niečo také je :shock: :D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 07.12.2007, 7:25
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janotoyotak píše:
Americký výrobca Aussín nemá vo výrobnom programe Nissan. Asi ich je v USA málo.

TRollov mozno, ale taky Ford Maverick by mohol mat a nema (Terrano).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 07.12.2007, 8:34
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Majo píše:
aha...
ak to nie je klasicka vypinatelna 100percentna uzavierka, tak chapem...
a take ani nechcem :-D


...spravny nazor...

isteže klasika je najistejšia, ale čo som si preštudoval o asie, nezavrhoval by som a chalani, čo to majú, chvália (žeby nechceli priznať omyl?)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 9:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
DanoDEF píše:
Majo píše:
aha...
ak to nie je klasicka vypinatelna 100percentna uzavierka, tak chapem...
a take ani nechcem :-D


...spravny nazor...

isteže klasika je najistejšia, ale čo som si preštudoval o asie, nezavrhoval by som a chalani, čo to majú, chvália (žeby nechceli priznať omyl?)


...no ja poznam aj opacne postrehy. Je fakt rozdiel ci to potrebujes iba do terenu alebo aj na rychlu jazdu po ceste. Kurz eura alebo dolaru je uz priaznivejsi tak aj ceny su priaznivejsie i ked stale to este nie je lacna zalezitost.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 07.12.2007, 9:11
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
...no ja poznam aj opacne postrehy. Je fakt rozdiel ci to potrebujes iba do terenu alebo aj na rychlu jazdu po ceste...

Danko, sem s nimi, nech vieme o čo ide (tuším som niekde zachytil nejaké problémové správanie zadku v zákrutách na asfalte, niečo ako pri samosvore...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 9:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
DanoDEF píše:
...no ja poznam aj opacne postrehy. Je fakt rozdiel ci to potrebujes iba do terenu alebo aj na rychlu jazdu po ceste...

Danko, sem s nimi, nech vieme o čo ide (tuším som niekde zachytil nejaké problémové správanie zadku v zákrutách na asfalte, niečo ako pri samosvore...)


no nie je jednoznacne pravidlo...vela zalezi v akom aute to je niekde ako nap v suzuki je maly kos diffu a moc to nevydrzi co sa tyka materialu je ho tam proste malo a na pevnom podklade je to dost namahane

...ano nieco podobne...divne odskakovanie resp poskakovanie...samosvor je nieco ine tam to "zabera" postupne kdezto tu ...ON-OFF-ON-OFF-ON-OFF

ak mas napr male kolesa tak to vyvija zvysenu silu aby to koleso preklzlo a nie vyplo uzavierku ...coz nie vzdy je dobre ...proste je to automat resp pruzina a ovlada sa to samo niekedy nie tak ako chces ty

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 07.12.2007, 11:59
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
díky...
...inak dnes som si na L200 vyskúšal, kedy je na liptove dobrá uzávierka - šiel som nie moc strmým terénom, ale rovina vypadá inak, na vrchu blatko tenučká vrstvička, sem-tam mokrá tráva a sem-tam troška mokrého sniežika a pod tým zamrznutá zem; jednu hranu som na prvý krát ani nedal, s uzávierkou vzápätí v pohode; celý stupák som mal pocit, akoby som šiel so zatiahnutou ručnou a podchvíľou ma to trocha ťahalo do boku proti zvolenému smeru; potom som na skúšku uzavierku vyradil a auto šlo ochotnejšie, akoby som tú ručnú odbrzdil, akurát že každú chvíľu to prehrablo naprázdno a len-len som neostal na mieste...fakt ideálny terén na odskúšanie rozdielu uzávierka on/of...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 16:25
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
"No ludia hodte nejake normalne ceny uzavierok do zadu" - takto znie téma; ja viem, ako to autor myslel, ale budem provokovať - ja hádžem normálnu cenu - 20 000 Sk; napriek tomu, čo som napísal v predošlom príspevku, uzávierku ja osobne využijem len málokedy - takže ak zainvestovať nad 20 000 do lepšej prechodnosti, tak najprv gumy alebo navijak, najlepšie oboje...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 08.12.2007, 23:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
"No ludia hodte nejake normalne ceny uzavierok do zadu" - takto znie téma; ja viem, ako to autor myslel, ale budem provokovať - ja hádžem normálnu cenu - 20 000 Sk; napriek tomu, čo som napísal v predošlom príspevku, uzávierku ja osobne využijem len málokedy - takže ak zainvestovať nad 20 000 do lepšej prechodnosti, tak najprv gumy alebo navijak, najlepšie oboje...


Ja mam oboje a uzavierka tak za 5000,-by sa hodila.

Obrázok

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 09.12.2007, 0:08
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindaj to urcite akoze to bez debaty. Ako prve su na rade zdvihnutie a kola. Len sa tak priebezne informujem. Nieze by som mal mat na to v najblizsej buducnosti ale urcite aj to bude. Ale asi budem musiet este predtym par krat ozrat {a podplatit :-D } par ludi z fora co by mi to urobili lebo ja a dielna to je ako olej a voda. Ja skor elektrotechnik heh

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Ned, 09.12.2007, 0:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Do ZA to nemas daleko a tam mas Rada.

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 09.12.2007, 1:02
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Shedowa má ešte blyžšie . :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 09.12.2007, 1:16
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No jo ludia by boli len koruny su problem. A inak funguje to takym stylom ako som pocul? To zdvihnutie. Lebo uz som s tym dalej radil ani nemam overene heh. Vraj puky normalne hokejove podlozit

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Ned, 09.12.2007, 1:25
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindaj inak tie gumy co tam mas to je fantazia. Take nieco by som potreboval na chalupu

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Ned, 09.12.2007, 1:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: