Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:12
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Psy a ich čipovanie 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Nazdar. Minulý týždeň som ako zarytý odporca akéhokoľvek zasahovania štátu do súkromia človeka hodil reč so svojim veterinárom, ako obísť povinnosť čipovania.
On mi povedal, že nie je to problém - nedať začipovať psa (mačku a fretku), len mi on nemôže psa zaočkovať proti besnote, nakoľko vakcíny sú evidované a on ich môže vo svojej evidencii použiť iba na evidované zviera. Pričom by v tom nevidel problém, nakoľko on svojich psov nevakcinuje, pretože na Slovensku besnota nebola už dvadsať rokov. Ale ja by som predsa len vakcinovať proti besnote chcel. Čo včuľ? Pretože ako poznám bežného Slováka bez hrdosti - sa všetci pohrnú čipovať, čiže o akejsi občianskej neposlušnosti nemôže byť u nás ani reči.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 09.09.2013, 15:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.04.2009, 8:38
Príspevky: 26
Bydlisko: nitra
Odpoveď s citáciou
tento rok bolo na slovensku 12 pripadov besnoty , takze oplati sa očkovat besnota

_________________
jeep cherokee 2,5CRD KJ - Liberty , Mud-Terrain T/A KM2
Freelander td4
LR Discovery2 - komplet preoperovany


Pon, 09.09.2013, 17:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Pre nás je pes (maltezák) ako člen rodiny, takze ak by sa stratil a čip by nám ho pomohol prinavratiť, ma to pre mna význam. Inak s tebou súhlasím že je to zásah do súkromia.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 09.09.2013, 17:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Hm-Hm vidim to tak že MvDr . sa v tomm nevizná mne štepí bez problemou a nehovoril nič o čipoch a keby aj tak poberiem vakcinu na kozy a kravku + konika čo aj tak davam každý rok štepiť.
PS: a nakoniec začnú čipovať nás.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pon, 09.09.2013, 19:30
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt151 tak jak pises,, pride ta doba ked budeme aj my cipovany,, :smt139 a cipovanie by som zacal na tom kto to vynasiel,,,:-D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 09.09.2013, 19:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
no bohuzial im nejde o to, aby sa pes nasiel, to skor ide majitelovi, im ide cisto len o kontrolu ci na lavej strane pocet zacipovanych psov sa rovna pravej strane vybrate dane .....

je to ako v tom vtipe : vojde fico do NRSR s dvoma papiermi a zahlasi, na jednom su opatrenia aby sa ludia na slovensku mali dobre, a nemuseli do konca zivota pracovat, no a na druhom je zoznam tych ludi .....

mna by zaujimalo, preco sloboda zvierat nereaguje, ved mojho psa to boli, preco mu mam zamerne ublizovat ? a zaujimalo by ma ci ta ich pokuta 300e sa bude vstahovat a budu si vymahat aj od nasich opalenych spoluobcanov, ktory psy nemaju ani len ockovane .....

_________________
Nissan Doublecab 2,5 D

Mitsubishi Pajero 2,8 TD


Pon, 09.09.2013, 20:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
:-D :-D :-D si ma rozosmial tam je to uplne iné napr v BS prišiel vterinár a na naklady MsU ích zaočkoval aj čipol ale len tie čo tam prave vtedy boli ostatne čo behaju po hore nehladali.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pon, 09.09.2013, 20:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.06.2009, 21:23
Príspevky: 394
Bydlisko: ZH
Odpoveď s citáciou
tomasb: Opaleni to maju troska inak... do osady musi prist vererinar a povinne zachipuje vsetko, co chytia...to, co nechytia, sa bude povazovat za tulaveho psa, nakolko nebude mozne nijako dokazat, kto je majitel chlpaca...ved to tu len beha, to nie je moj

_________________
Patrol GR 3.O TDi Wagon, maxis crawler 35x12.5 R15, IM, navijak, CB, PMR


Pon, 09.09.2013, 20:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Chlapci mi uz cipovany sme každý z nás ma mobilný telefón ...no a s timi vakcinami je to blud ze viazana na čip....inak ja ockujem psa každý rok nakoľko s ňou polujem bolo mi to tak odporúčané....ked budes mat problem zohnat vakcínu kľudne sa ozvy zaslem ti ;)

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 09.09.2013, 20:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 20.03.2010, 17:19
Príspevky: 358
Bydlisko: Sklené Teplice
Odpoveď s citáciou
[quote="bacilpyrin"]Nazdar. Minulý týždeň som ako zarytý odporca akéhokoľvek zasahovania štátu do súkromia človeka hodil reč so svojim veterinárom, ako obísť povinnosť čipovania.
On mi povedal, že nie je to problém - nedať začipovať psa

tak toto by zaujimalo aj mňa aj ti dal návod ako to obísť,ak sa to nedá zverejniť tak poprosím ss ďakujem

_________________
Tiboffroad - Autoservis - Autolakovňa
Patrol GR 2,8TD Wagon, Ironman C FoamCell, BLACK STAR MUD-MAX 33x12,5x16 ;Collin's Ranger 31x10,5x16 , hi-lift
navijak CB ONE profi, CB, PMR,


Pon, 09.09.2013, 22:15
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ved to tam Peto napisal - nemusis mat cip - ale nedostanes vakciny, ktore su evidovane. Neevidovane ano.
Co samozrejme nebrani veterinarovi napisat vakcinu na psa, ktory cip ma. (uz je druha vec, ak tento pes bude mat za rok 10-20 krat podanu vakcinu na besnotu :-D ). To uz by chcelo nejake vsimne, ale urcite sa taketo biele kone najdu aj medzi psami ...


Uto, 10.09.2013, 7:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
V jednom nemenovanom okrese ked bola mama ze ci dat zacipovat psy (leonberger jeden ma 11 rokov a druhy 7) tak jej doctor povedal ze pokial nechodi na vystavy a tie psy nebehaju vonku - co nebehaju, tak ze je ich zbytocne trapit a stresovat....
Tu v nemenovanom hlavnom meste ked bola zenina dievka u doktora ze ci zacipovatkocurov (vykastrovyny cinzakovy kocuri ktory nikam nechodia) tiez povedali ze neni treba...

ja mam macku z utulku - odchytena na ulici, vykastorvana. ustrachana je aj po 3 rokoch co ju mame doma, ked je niekto cudzi schova sa pod postel, pohladit sa da, chytit na ruky sa neda aj po tej dobe. nikam s nou nechodim, doprial som jej klud a pohodlie domova a NEMIENIM ju stresovat este viac nejakym odchytom, nosenim k doktorovi a cipovanim. a keby nahodou niekto ma nabonzoval ze mam kocku, alebo cokolvek... vcera som ju nasiel vonku a zrovna som sa chystal zverodoktorovi.... :-D a nech mi niekto dokaze opak!
Howg


Uto, 10.09.2013, 8:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.04.2009, 8:38
Príspevky: 26
Bydlisko: nitra
Odpoveď s citáciou
čipovanie - aky je to zasach do tvojho sukromia???
psovy sa pichne na lavu stranu cip - co je 15miestny ciselny kod - nič to nevysiela musiš priložit čitačku aby ti ho ukazalo. ten je zaregistrovany na crsz.sk pod čislom čipu je meno adresa tel.čislo majitela popis ako pes vyzera a jeho vakcinacia , vsetko je uložene pod čislami čipov nie pod menom , takze to nefunguje ze tam dakto napise tvoje meno a vyskoci tam ci mas psa zacipovaneho alebo nie. s danovakmi to nema nic spolocne
-ma to vyznam pri stratenych psov pri nahodnych uhryznutiach vies koho je a ci bol očkovany (ten kto s tym robi pre toho to ma vyznam)

od 1.10.2013 veterinar nemoze zaockovat psa ktory neni zacipovany(ked zaockuje , potvrdi - moze dostat pokutu) , ale ked ti ho zaockuje a neda potvrdenie do preukazu tak nato nikto nepride ( ty vies ze je zaockovany a jemu nikto nič nemoze - vakciny maju svoj kod ale neni su nikde registrovane v zmysle kod vakciny -kod psa (kod obsahuje vyrobne udaje , datum spotreby) a nikto to nekontroluje ci pichnes celu flasu jednemu alebo desiatim - (ten posledny odstavec je len medzi nami-psssst)

_________________
jeep cherokee 2,5CRD KJ - Liberty , Mud-Terrain T/A KM2
Freelander td4
LR Discovery2 - komplet preoperovany


Uto, 10.09.2013, 9:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Tiboffroad píše:
tak toto by zaujimalo aj mňa aj ti dal návod ako to obísť,ak sa to nedá zverejniť tak poprosím ss ďakujem


Vetoš mi povedal, že on robí iba službu - podľa požiadavky majiteľa - nemôže prinútiť človeka na niečo iné - v tomto prípade čipovať. Jediná výnimka je to, že nemôže vykonať službu podaním vakcíny, lebo ju musí odpísať na čipovaného psa.
Ináč mi dobre poradil s prihlásením psa - pes musí byť prihlásený, pokiaľ zotrváva na jednom mieste viac ako 3 mesiace. A kedže ja mám každý týždeň psa v Tepliciach a aj Košiciach, mňa sa táto povinnosť netýka. :smt126

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Uto, 10.09.2013, 9:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
tibik píše:
PS: a nakoniec začnú čipovať nás.

Načo by nás čipovali? Máme mobily nonstop pri sebe, nútia nás platiť čoraz viac kartami, internet je monitorovaní. Kto chce, dozvie sa o danom človeku úplne všetko ;) Sorry za OT

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 10.09.2013, 9:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: