Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 15.05.2024, 15:29
Dnes je streda 15. mája 2024, meniny má Žofia a zajtra Svetozár




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 Ako prevekslovat love 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Z SK do anglicka ? A co najmenej sa vyhadzat na poplatkoch ?
Poradi niekto ? Dakujem.
Prevod cez banku robi skoro 1% .. (nie je to vela, ale ak niekto vie ustrerit :wink: )

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 24.10.2008, 20:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pay pal

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pia, 24.10.2008, 20:28
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
findo da sa cez postu (sluzba sa vola western union)ale to dorucia konkretnemu prijemcovi. Ak to chces poslat na ucet bohuzial len cez banku. Sam som s tym dost dlho sekuloval a nakoniec som tam isiel osobne a bolo :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 24.10.2008, 20:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
findo da sa cez postu (sluzba sa vola western union)ale to dorucia konkretnemu prijemcovi. Ak to chces poslat na ucet bohuzial len cez banku. Sam som s tym dost dlho sekuloval a nakoniec som tam isiel osobne a bolo :-D


western union je oproti bankam o hodne drahsi a prepoctovy kurz si zadavaju vlastny :D :D .
Je to dobra sluzbicka lebo o 12tej posles koruny ten druhy ich 12:10 moze vyberat ale ako vramim mooc na poplatkoch.

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Pia, 24.10.2008, 20:32
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pay Pal

(ak potrebujes tak ti s tym viem helfnut)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 24.10.2008, 21:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viem ti pomoct s miestnymi poplatkami /to mam za vatikansku/
viem ti pomoct s FX kurzom /za stred/

este je otazka ake su poplatky na strane druheho uctu/tie bohuzial neovplyvnim/

vascinou to nebyva v percentach ale fix
a moje doterajsie skusenosti su amerika - USD 25 /BOFA a WELLS/
EUR su kurvy skoro vsetci cca 30 eur
PLN zatial neviem ale ratam tak 14 este si nevypytali

treba sa pytal ze kolko chcu za incoming wire transfer alebo napis banku a skusim vyzistit.


Pia, 24.10.2008, 22:53
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7919
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no mozemi dakto vysvetlit ako je to?? mne kolega poslal z jeep klubu v CZ, nalepky, a ja som isiel do VUB ky a ze mu poslem peniaze cez banku, teda z mojho uctu na jeho ucet, tych 350 Sk, a polatok bol za tuto akciu 400 korun,, no je to normalne??tak som sa otocil a poslal som mu peniaze postou,,, kua sak takto neozbijal bohacov ani Juro JANOŚIK.. :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 25.10.2008, 8:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no z dacoho musia zit aj ti nenazrani bankari.
ano moze sa zdat ze ked posielas 300 czk ze poplatok 400 je vela ale to je fixny poplatok a inak by sa to javilo trebars pri sume 10000 alebo 1milion.
tak ci tak to musi
1 nejaka teta prebrat od teba nacmarane na papieriku
2 skontrolovat
3 nabusit spravne do systemu
4 aby system mohol vyplut spravne SWIFTove spravy pre korespondencnu banku /message type 103/
5 aby korespondencna banka mohla poslat spravne SWIFTove spravy do bamky prijimatela /message type 202/
6 a teraz dojde ten bonbonik a za to ze dojdu penaze na ucet si este vypyta aj banka prijimatela bud od neho alebo pekne cez swift od teba dalsi poplatok.

najhorsie na tom je ze aj ten zasrany swift daco stoji a tie banky na tom az tak velmi nezarobia... to skor na vymennom kurze lebo nepredpokladam ze mas vo VUB CZK ucet.

na czk platby doporucujem csob /ale zase len do csob ceskej/ stoji cca 7 skk.


Sob, 25.10.2008, 9:26
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem ako z GB ale ja z kanady si vypisem sek, odnesiem do tatra banky a oni mi to prevedu za 3-5 tyzdnov na moj ucet v polnobanke, poplatok si uctuje len tatrabanka nejake promile, nie precento ako to mali ostatne banky, ale max myslim 2500sk, co pri vecsich sumach je to drobny peniaz.

ak by som robil wire transfer tak zaplatim v kanade 70$ a plus este poplatky SK bank a tak za sek v kanade nic a tu par korun...vyskusane viackrat, akurat ze to dlho trva...inak najradsej pouzivam VISU z kanady tu na mensie vydavky


Sob, 25.10.2008, 20:55
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7919
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
no z dacoho musia zit aj ti nenazrani bankari.
ano moze sa zdat ze ked posielas 300 czk ze poplatok 400 je vela ale to je fixny poplatok a inak by sa to javilo trebars pri sume 10000 alebo 1milion.
tak ci tak to musi
1 nejaka teta prebrat od teba nacmarane na papieriku
2 skontrolovat
3 nabusit spravne do systemu
4 aby system mohol vyplut spravne SWIFTove spravy pre korespondencnu banku /message type 103/
5 aby korespondencna banka mohla poslat spravne SWIFTove spravy do bamky prijimatela /message type 202/
6 a teraz dojde ten bonbonik a za to ze dojdu penaze na ucet si este vypyta aj banka prijimatela bud od neho alebo pekne cez swift od teba dalsi poplatok.

najhorsie na tom je ze aj ten zasrany swift daco stoji a tie banky na tom az tak velmi nezarobia... to skor na vymennom kurze lebo nepredpokladam ze mas vo VUB CZK ucet.

na czk platby doporucujem csob /ale zase len do csob ceskej/ stoji cca 7 skk.



no ved mas pravdu, ,,enom mna to zarazilo ze posielam 350 sk, a poplatok je 400sk ,,a to je nerentabilne, cize sluzbicka je drachsia ako poslane peniaze, a pri vacsich sumach sa to strati to je tiez pravda, ale ked to urobis aspon10x, tak 4000 sk v prdeli v podstate 1 nova kvalitna off pneumatika :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 25.10.2008, 22:08
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder, do anglicka som toho poplatil habadej... Ako sa tu viackrat ozvalo, najlepsi je paypal. Nevyhoda je, ze nie kazdy obchodnik ho akceptuje. Nepises, ci platis za tovar, alebo kamaradovi. V prvom pripade, zial, Ti neostava nic ine, ako bankovy prevod. Podla banky to byva 200-300 korun za prevod u prikazcu + poplatky u prijemcu. Raz som platil do polska par zlotych a bankove poplatky sa vysplhali na cca 1300,- Sk... Skus zistit, ci prijemca nema ucet v EURach - prevody v EURo su vzdy zvyhodnene a rychlejsie, je to dane dakym zakonom EU! Minimalne neplatis ten nezmyselny poplatok druhej strany...

Ak kupujes daco mensie, alebo cez kamarada, mne sa osvedcila zaujimava sluzba Slovenskej posty - tzv. "cenny list". Je to specialna obalka (plastova), chranena proti otvoreniu. Vlozis do nej hotovost (zmenis v hocijakej lepsej zmenarni, bacha, nie vsade realne libry maju!), najlepsie tiez v obalke (ja som to este cpal do alobalu, aby sa to nedalo presvietit ci rontgenovat, paranoja nepusti), zalepis, podpises a poistis to na rovnaku sumu. Za tyzden to tam maju (rychlejsie, ako bankovy prevod!) a stoji to aj s poistenenim aj s obalkou okolo 120,- Sk (podla vysky poistenia). Toto je najlepsi sposob, ak sa chces vyhnut banke a zaroven to posielas zodpovednej osobe.

Posledna moznost, ktoru som pouzival pre drobnosti, bol jednoducho doporuceny list (registered mail) s librami v alobale - tak som posielal drobne ciastky do cca 25 libier.

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 26.10.2008, 23:19
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
. Skus zistit, ci prijemca nema ucet v EURach - prevody v EURo su vzdy zvyhodnene a rychlejsie, je to dane dakym zakonom EU! Minimalne neplatis ten nezmyselny poplatok druhej strany...


cca rok dozadu ma v akejsi portugalskej banke skasli o 30 eciek za poplatky prijemcu.


Ned, 26.10.2008, 23:56
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: