Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Montovane domy 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ja som hladal, som chcel stavat. dva roky behal po vystavach, na nete zhanal preferencie a tak. su firmy vedia postavit za 730 € za stvorec... Da sa postavit za 1.400.000 sk 46.500 € / obdlznik 7x10 na kluc/ + zakladna doska - 200.000 SK 6.640€ rozne firmy, rozne technologie. co poznam ludi co to maju neskutocne chvalia nedali by za nic. udajne je zaklad od firmy nechat si postavit hrubu stavbu, zakryt, zateplit. ostatne si zhanat firmy po svojom. je to lacnejsie a dozries si na kvalitu...

my sme uz aj pozemok zacali hladat, nasli, plany velkolepe a potom nam makler povedal ze jeden z spolumajitelov pozemka povedal ze nepreda. som bol na budku, moja jak by dal! skusali sme este nieco pozhanat ale ceny tu v okoli ba su nekrestanske a pre dvoch normalne zarabajucich nemyslitelne... :-(

tak sme rozhodli pre byt, uz sa vybavuju potrebne formality. za nejaky cas bude chalupa a .... ale to je buducnost :-)


Pon, 16.03.2009, 10:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Montované domy sú momentálne veľmi moderné. A nie je to len tak pre nič za nič. Najväčší problém je vybrať si materiály z akých bude zhotovený. Od toho sa odvíjajú ostatné technologické riešenia. Hlavne by som si dal zhotoviť kvalitný projekt - najlepšie firmou ktorá sa zaoberá projektovaním montovaných a nízkoenergetických domov. Ale na čo treba dať sakramentsky bacha je STAVEBNÁ FIRMA, ktorá bude stavbu realizovať!!! Už to tu bolo spomínané a ja to budem opakovať: na Slovensku funguje x firiem, ktoré stavajú montované domy, ale málo takých, ktoré to aj vedia! Ono to síce vyzerá ako veľké lego, ale každá maličkosť má svoje opodstatnie a náväznosť na veci, o ktorých laik nemá ani páru.
Ja osobne by som volil drevodom - mám chalupu drevenicu a ten barák proste žije. Má asi 60-70 rokov a podľa odborníkov od dreva ešte minimálne 100 vydrží. Pravdaže ak sa o ňu budem trochu starať.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 16.03.2009, 10:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne takto to mam v plane aj ja :-) pozemok nejaky mam s celkom slusnou rozlohou, kamarat mi zakladovu dosku spravi za cenu daleko nizsiu ako su ponukane na nete, jedine co by som dal firme spravit je hruba stavba, cize steny a strecha. Zateplenie, osadenie okien, sadrokartony, omietky, elektriku... zvladnem sam za pomoci kamaratov ktori sa tymto aj zivia :-)

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 10:34
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.eu-con.sk/sk/index.html
sú to kamaráti, dá sa aj dohodnúť :wink:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 16.03.2009, 10:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pali dikes, asi najkrajsie montovane domy ake som videl, uz som si napisal o nejaky cennik :-)

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 10:53
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa snazim stavat uz 3 roky. Prva volba bola na montovany dom. Dnes idem stavat klasiku z Ytongu a som rad, ze som nerozhodol pre montovany.
Montovany mal pre mna vela proti (dnes ked uz vidim do uplnych detailov) : neda sa menit dispozicia izieb, vysoka strata hodnoty, neda sa stavat svojpomocne, drahy sposob vykurovania, skoro ziadne referencie...

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 16.03.2009, 11:33
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.02.2007, 18:46
Príspevky: 423
Bydlisko: Ilava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Matúšu, skús aj tu : www.gonda-slovakia.sk

Robíme a montujeme pre nich okná, a keď sa po rokoch vraciam späť
na stavbu, ešte som nepočul niečo negatívne od investora na margo
montovaných RD, alebo konkrétne na ich systém.

_________________
Wrangler Unlimited Rubicon,bol...
...aj z najširšieho chodníka Ti slúži len toľko, čo sa chodidla dotýka...


Pon, 16.03.2009, 11:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado opytaj sa bikera ako sa neda stavat svojpomocne. Drahy sposob vykurovania? To som fakt nepochopil. Co sa tyka tepelnej izolacie je to podla mna daleko efektivnejsie ako kvadre. Skoro ziadne referenice su podla teba drviva vecina domov v USA, skoro vsetky v Kanade a 50% v Rakusku a Nemecku? Podla mna to vypoveda o tom, ze montovane domy asi nebudu az tak na prd. Ale s tou stratou hodnoty mas pravdu.

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 11:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na Slovensku tvorí počet rodinných domov na báze dreva iba jedno percento z celkového počtu rodinných domov. V Nórsku, Švédsku a Fínsku je to celých 80 %, v USA je drevených rodinných domov 70 %, v Škótsku sa stavia z dreva celá polovica rodinných domov, v Bavorsku je to okolo 30 %.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Pon, 16.03.2009, 11:58
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 25.01.2009, 13:02
Príspevky: 112
Bydlisko: Šamorín/ZM
Odpoveď s citáciou
Sestra takyto dom ma. Vonkajsi rozmer 7,5 x 10,5 m,obytna plocha cca 157 m2, rozpocet holodom (prizemie + 1 podlazie), bez zakladovej dosky cca 2,5mil. Sk. Firma ktora to realizovala je http://www.tkcdomy.sk/ TKC - Zarnovica, mozme odporucit...
Kurenie maju elektricke + krb, ohrev vody el. + solar, ked kuria krbom, tak elektrika kuri len v kupelniach a v kuchyni.
Teraz v januari (po roku) dali urobit termoviziu, je to na 100% (cela cierna plocha, ziaden unik, ani naznaky), takze ako tu niekto spominal,ze su narocne na vykurovanie, je asi tek ...ja som pocul....
Technologia tejeto firmy je dost zauimava, v hale vyrobia cely dom a na mieste ho po dieloch postavia (postaveny a pod strechou - teda len foliou bol za 3 dni (cize nepriazen pocasia tu nehra rolu, ako som vela krat videl, robotnici stavaju z mokrych dosak a drevotriesok dva tyzdne aj viac...).
Vyhodou montovanych domov je aj to, ze ked si zmyslite posunut priecky v dome (pokial nie su nosne) nie je az taky problem ako u murovanych.
Ak by si mal zaujem a chodis do BA daj vediet a da sa aj vidiet (dom je v Marianke, dokonca dva, aj svagrovi rodicia maju montovany dom od tej istej firmy).

_________________
...čo neunesiem to naložím


Pon, 16.03.2009, 12:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem serpa ak by to bolo uz na spadnutie tak by som sa urcite rad prisiel pozriet :-) co ale bude uplne v najlepsom pripade najskor tak za rok :?

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 12:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
[quote="serpa"]http://www.tkcdomy.sk/ TKC - Zarnovica, mozme odporucit...

Ja robím pre TKC garážové brány na ich drevo domy, ja som spokojný s ich robotou čo sa týka nášho pracovného vzťahu.
Až treba môžem poplakať pred majitelmi, možno dajú zlavu :D

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Pon, 16.03.2009, 13:00
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 25.01.2009, 13:02
Príspevky: 112
Bydlisko: Šamorín/ZM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... nie je problem, urcite bude stat aj o rok (aj ked par neprajnikov o tom pochybuje :-) )

_________________
...čo neunesiem to naložím


Pon, 16.03.2009, 13:00
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 25.01.2009, 13:02
Príspevky: 112
Bydlisko: Šamorín/ZM
Odpoveď s citáciou
Vlado píše:
serpa píše:
http://www.tkcdomy.sk/ TKC - Zarnovica, mozme odporucit...

Ja robím pre TKC garážové brány na ich drevo domy, ja som spokojný s ich robotou čo sa týka nášho pracovného vzťahu.
Až treba môžem poplakať pred majitelmi, možno dajú zlavu :D


... s panom Takacom sa da..., je tvrdy obchodnik, ale....

_________________
...čo neunesiem to naložím


Pon, 16.03.2009, 13:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ako sa vám s ním robí čo sa týka platieb? Platí načas? Nečakáte na peniaze? (myslím za tie garáž.brány)

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Pon, 16.03.2009, 13:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron