Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 IDEALNY OFF 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 27.02.2010, 2:02
Príspevky: 281
Bydlisko: Stará Lubovna
Odpoveď s citáciou
tak stale sa hrebem po celom fore a je tu strasne vela informacii ohladne offroadu... no rad by som to dal do jednej temy vase postrehy a skusenosti co sa tyka idealneho offu
aby ked si to otvory niejaky buduci offroadak tak sa vedel rozhodnut ake auto do terenu by bolo prenho idealne
viete ze v terene je strasne vela veci ktore ovplivnuju ci ten ktory off prejde cez prekazku myslim tym sirku naprav,tuhe alebo kyvadlove napravy,hmotnost auta, krizenie naprav, podvozok, vykon, pneu a kopa dalsich veci , aj ked vsetci vieme ze zaklad je za volantom a to je sofer.
tak bol by som velmi rad keby sa cim viac ludi podelilo o svoje postrehy a znalosti....


Uto, 09.11.2010, 19:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
JohnGee píše:
viete ze v terene je strasne vela veci ktore ovplivnuju ci ten ktory off prejde cez prekazku myslim tym sirku naprav,tuhe alebo kyvadlove napravy,hmotnost auta, krizenie naprav, podvozok, vykon, pneu a kopa dalsich veci.

A prave koli tymto velicinam je nemozne povedat ktore auto je v terene lepsie alebo horsie.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 09.11.2010, 20:14
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.06.2010, 21:14
Príspevky: 136
Bydlisko: Červenica pri Sabinove
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja myslim ze idealny off neexistuje. ide oto ze teren nieje vsade rovnaky aby sa knemu dalo prisposobit auto. Vsetko ma svoje pre a proti myslim ze je to individualne ako kto si co zvoli a co mu viac vyhovuje. Kazdy offroad je prisposobeny na jazdu tazkym terenom a pomocou dobreho navijaku prejde uplne vsade...


Uto, 09.11.2010, 20:24
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a podla mna idealny off EXISTUJE ,, a je to Jeepka,, bo je ako lego a da sa s nim lachko manipulovat, je pomerne lachke a vzhladom na svoju vahu je vykonne vozidlo, takties by som ete sem zaradil Patrole,, su omnoho tazsie vozidlaa, ale silne jak byk,, enom zalezi ze komu co sa hodi,, na co sa citi, , teda zalezi to na viacerych aspektoch, a zato sa musi dotycny rozodnut ake afto chce , co hodla s nim podniknut, ake kroky atd..ako to hodla prerobyt, jak tvrdy offroad ste atd..tak ze existuje idealny off.......Milan tu bola otazka ktore afto je idealne a nie ktore je lepsie,, hm v podstate sa o tom bi dalo vela polemizovat, bo kazdy si chvali svojho tatosa, co je pochopitelne, zato som pisal ze kto sa na co citi tak nech sii podla tehho vyberie typ offu.. bo mas ludi ktorym das hociake afto pod zadok, aj tak hovno dokazu a su sikovny, co aj samurajom vytru zrak patrolistom alebo jeepkarom..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Naposledy upravil efendi dňa Uto, 09.11.2010, 20:44, celkovo upravené 2



Uto, 09.11.2010, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ja si myslím že offroad je o ludoch nie až tak o autách a ked už tak ani jeden off nie je ideálny každý má to svoje za a proti a tak tiež aj terén všade iný toto je ale len moj názor...

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Uto, 09.11.2010, 20:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to ten.ktory ma kazdy doma.

_________________
Bývalý offroadak


Uto, 09.11.2010, 20:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 27.02.2010, 2:02
Príspevky: 281
Bydlisko: Stará Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak musim z vami suhlasit ze idealny off neexistuje tak som to trosku prehnal ale stale je tu to co je v terenu plus niektore vlastnosti su lepsie ine nemej mozno na skodu ako som pisal ze chcel som pocut niejake skusenosti a mozno aj rady ak by sa dalo

_________________
Range Rover Classic 3.9V8


Uto, 09.11.2010, 20:44
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to zalezi ako som ti pisal ze aky teren chces jazdit, ci trial, blato atd. a podla toho si upravit off. dobre su na silu patrole,, su to pracanti , ale maju svoju zlu stranku - su taske...kdes to Jeepka je lachka,, takisto aj samuraj je lachky,, su dobre v blate a mobilnejsie,, ale zas zalezi aky je aj sofer, bo ak je motzovidlo ani to mu nepomoze ze ma obratne afto,,napriklad tam mas Matiasa od PD, ma Patrola long a nema problem nikde, ani na trialu je s tym trolom obratny a mobilny-- bo vie ..takze zalezi na tebe co sa ti paci ako vies stroj ovladat a naco mas schopnosti a podla toho si vyber off..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 09.11.2010, 20:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 27.02.2010, 2:02
Príspevky: 281
Bydlisko: Stará Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
to zalezi ako som ti pisal ze aky teren chces jazdit, ci trial, blato atd. a podla toho si upravit off. dobre su na silu patrole,, su to pracanti , ale maju svoju zlu stranku - su taske...kdes to Jeepka je lachka,, takisto aj samuraj je lachky,, su dobre v blate a mobilnejsie,, ale zas zalezi aky je aj sofer, bo ak je motzovidlo ani to mu nepomoze ze ma obratne afto,,napriklad tam mas Matiasa od PD, ma Patrola long a nema problem nikde, ani na trialu je s tym trolom obratny a mobilny-- bo vie ..takze zalezi na tebe co sa ti paci ako vies stroj ovladat a naco mas schopnosti a podla toho si vyber off..


no nemusite to pisat kontretne namna vies ja uz mam druhy off mal som aj samuraja a teraz mam pajero a zase spekulujem vyskusat nieco ine chcel by som range rovera classic ... no tu temu som zalozil skor pre to aby si kazdy napisal svoj nazor na auto jeho vlastnosti.. a aby ked si to bude niekto citat vedel si spravit nazor na to co sa mu paci

napr ja mam velmi rad jazdu v blate preto som aj kupil pred rokom aj pol pajero lebo ma v predu kyvadlovu napravu a ine auta z tuhou napravou v predu uz chytaju hrusku .. ale ked su ramena trosku zdvyhnute tak ma krasne predok taha

_________________
Range Rover Classic 3.9V8


Uto, 09.11.2010, 21:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindaj asi jediný tu máš pravdu

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 09.11.2010, 21:09
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ideálny OFF by mal mať 3 uzávierky, čo najväčšiu svetlú výšku a čo najväčšie nájazdové uhly. A ešte by mal mať dostatok výkonu :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 09.11.2010, 21:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
suhlasim s nazorom : idealny off je ten co mame kazdy doma :-D to sa mi paci, ale myslim ze takto vseobecne sa to povedat neda. kazdy kto bol teraz naposledy v brezne tak videl, ze toyota na velikanskych kolesach, vykon jak hovado a nedokazal prejst tam kde iny presli (narazam na tie stojate gumy v zemi), lebo to bola chyba vodica.

ja som mal nivu, mal som ju seriovu, len dobre gumy na tom,a ked sme chodili prikrmovat a tak do hory, tak som fakt vysiel kam som chcel, jediny problem bol ked som za sebou tahal este vozik (plny krmiva a pod) ale miestami to bolo na hrane. moj kamarat ma samuraja, a na niektorych usekoch mal vyhodu lahsieho auta, lebo mna uz smykala moja vaha a jeho este nie.

cize kazdy OFF je dobry, zalezi vsak na jeho vyuziti :wink: , takze teraz sup sup do garaze a pekne pohladkat ten svoj, aby sa neurazil :-D


Uto, 09.11.2010, 21:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja osobne som mal už možnosť jazdiť s kadečím, mal som samíka, trooperov, nivu, cherokee, wranglera, patrola... a vozil som sa hádam na všetkom možnom čo som mal možnosť, G, LC, pajerko atd atd a každé sa mi páčilo v niečom inom, dokonalé by bolo spojiť všetky pozitíva no to je nemožné, preto by si mal každý uvážiť načo ten svoj offík chce a prisposobiť tomu aj upravy, vtedy to bude dokonalé auto pre toho konkrétneho človeka, pretože služi na tie účely na aké bolo postavené/poprípade vybrané. niekto chce voziť na korbe hnoj, tak si kúpi L200/navaru..., niekto chce auto len na trial tak si zloží niečo bez zadných sedačiek, lebo tam si dá navjiak, chladenie atd a ten priestor mu nebude chýbať, niekto chce auto na polovačku aj do práce čiže to musí mať na papieroch a nemože do toho až tak zasahovať pretože policajti, STK, spotreba, ložný priestor atd.... inak sa to už napísať nedá

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 09.11.2010, 21:30
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.04.2008, 21:41
Príspevky: 1716
Bydlisko: Gbelce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K idealnemu offu sa priblizil robocop s hybridom podla mojho nazoru . Pokial si ho neposkladas na poziadavky a ake naroky mas tak na seriovom aute najdes stale xy chyb a offa budes kupovat a predavat.
Daj si otazky :
Ad 1. OFF kupujem na vozenie po ceste a sem tam teren (cesta na chatu )
Ad 2. Vozenie a teren blbnutie dake off akcie ( rataj s budkou, diferak,poloos,turbo,chladic, dake sklo v perdely )
Ad 3. zistis ze ad 2 je somarina lebo das vela na opravy
Ad 4. realita ! Mas jednu lestenku vozik za nou a tahas doma porobeny special .
Ad.5 ak je zly medzikus nic nepomoze !
Ad.6 ak mas special zamerias sa na offroad zavodne a nie hobby aby to malo vyznam kolko si do stroja investoval

_________________
www.moa-gbelce.webnode.sk , www.slovakia-trophy.sk


Uto, 09.11.2010, 23:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Este jedna otazka.Ak dam na Patrola pasy je to Offroad alebo pasove vozidlo?
Ak Offroad,tak trochu dvihnem latku na porovnanie aky Off je najidealnejsi.A po uprave by bol zase tem moj. :-D A upravovat sa da do nemoty.Zalezi na EURasoch.Ale vecsina z nas ich trieska do aut aby aspon ako tak behali.A ja nie som vynimka.Jednu vec opravim,druhu rozsalujem. :smt021

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 09.11.2010, 23:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: