Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 aro kúpa 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Foto preto že ich je viac typov a len jeden je taký nezničiťeľný-ak by si mal rovnaký môžeš okopčiť eletriku odo mňa.Ide o to že ked som to kedysi renovoval tiež sme to zaboha dva dni nevedeli rozchodiť a potom prišiel taký pánko čo na JRD robil celý život eletrikára a za 15 minút skombinoval rumunský alternátor s reglerom zo škodovky a ruským budíkom dobíjania.Už 20 rokov to funguje bez poruchy voda-nevoda.Nikdy nemusím dobíjať baterku nabíjačkou,a to auto stojí niekedy aj pol roka,baterku mením tak raz za 8 rokov.


Pia, 22.06.2012, 17:50
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 11.11.2007, 22:08
Príspevky: 105
Bydlisko: PO - okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu sú tie fotky
original romania, napajanie DF, D- a B+
a teď babo raď

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok :-D


Sob, 23.06.2012, 21:51
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zákon schválnosti-všetko máš iné.Ten blbuvzdorný altík má uhlíky v strede,máš iný regler aj ten budík-taký som nemal na žiadnom ARE M-ku,ale zasa značka sedí?.Ťažká rada,ak by si bol niekde na dostrel Trnavy ten spomínaný pán je síce na dôchodku ale stále rád pomôže.


Ned, 24.06.2012, 13:54
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aro vypada paradne,altik tiez,mozno ho treba len vycistit a takisto aj kontakty na regleri.Ak si odpajal za behu motora baterku,uz su asi po smrti diody v altiku.SSu to stare typy s malym prieraznym napetim.Inak,odpojenie baterky za chodu motora je pri zvysenych otackach vecsinou smrt pre kazdy altik.Doporucuje sa aspon zapnut svetla.Ten budik je normalny arovy,je neznicitelny,lebo vnutri ma len odporovy drot ktory zohriatim meni dlzku a tym hybe rucickou.Ale funguje len asi od 11V do 15 na plnu vychylku.Na to aky je jednoduchy funguje prekvapivo presne.Pozri ci nemas zaoxidovane kontakty.


Ned, 24.06.2012, 14:58
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 11.11.2007, 22:08
Príspevky: 105
Bydlisko: PO - okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik
ten budík je tak divne prepojený s ostatnými na palubke, žiadný kábel k alternátoru, akoby tam chýbal jeden vstup /odfotím/ všetko pôvodné, kontakty zaliate červenou farbou,
už som písal, na nive som skúšal za voľnobehu odpojiť bateriu a šlapala, na are zhasne motor
predchádzajúci majiteľ jazdil iba krátke trate, tvrdil, že by to malo dobíjať

škoda že nie som doma, na niečo som natrafil

http://www.autodielyhajduk.szm.com/imag ... ijania.jpg


Ned, 24.06.2012, 15:17
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To ,,divne prepojený" bude kameň úrazu.Všerky Ara M čo som doteraz videl mali na tom mieste Ampérmeter,nie voltmeter.Detto aj vo všetkej dokumentácii čo vlastním je len A-meter.To nvšak nič nemení na tom že by to malo fungovať ak je dobrý altík a regler.To meranie je len taký doplnok ktorý tam nemusí byť.?.Inak vysvetli mi načo preboha potrebuješ odpájať baterku za jazdy?


Ned, 24.06.2012, 17:28
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 11.11.2007, 22:08
Príspevky: 105
Bydlisko: PO - okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za jazdy nie...
ja odpojením skúšam, či to dostatočne dobíja, mám s tým zlú skúsenosť,
:-D


Ned, 24.06.2012, 17:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Joski,ako by si zapojil A-meter na altik a co by si s tym chcel merat?A-metre boli pri dynamach,u altika je V-meter dolezitejsi a tento funguje celkom presne.Zapojenie je uplne smiesne,1 kontakt kostra,druhy + z klucika a to vsjo.Len par sekund trva,kym sa nahreje drotik,tak zacne ukazovat az po chvili.Ak ma baterka menej ako 11V,tak sa rucicka nepohne :D
No a skusat fungovanie altika odpojenim baterky je pre diody tiez dobry zahul :-D


Ned, 24.06.2012, 19:07
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 11.11.2007, 22:08
Príspevky: 105
Bydlisko: PO - okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak asi je to vyriešené
všetko ok, asi som to zle premeriaval, a zmiatlo ma to odpojenie od batérie
po opetovnom meraním k batérii mi dobíja niečo cez 13V presne nepamätám
ale ručička voltmetra sa nepohne, /je ok vyskúšany/, zrejme potrebuje viac alebo je morálne opotrebený,alebo iný regler....
dakujem priatelia :-D


Uto, 26.06.2012, 7:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri 13V by uz mala byt rucicka na zaciatku zeleneho pola,ale trva jej to par sekund,kym sa zohreje drotik.Ked ten budik pripojis na iny zdroj,tak uz ukazuje?Vlasne pises ze je vyskusany,tak bude chyba v oxidovanych spojoch na spinacke,pripadne kostreni pristrojovky


Str, 27.06.2012, 16:20
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 11.11.2007, 22:08
Príspevky: 105
Bydlisko: PO - okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to tak, napojil som ho priamo na altik a po chvíli sa pohol, no na prístrojovke sa nepohne takže chyba bude vo "vedení", aj tak musím prejsť celú prístrojovku, v káblovačke je bordel :-D


Str, 27.06.2012, 22:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: