Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:00
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Vitara chrcanie v prevodovke a nejde 4x4 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
Zdravicko sudruhovia, mam taky mensi problem so svojou Vitarou. Uz dlhsie mi robi nervy chrcanie niekde od prevodovky najviac sa to prejavuje asi na 2,3 a 4 a ked pridavam plyn je to najvyraznejsie ale troska to chrci aj pri konstantnej rychlosti.
A dalsi problem je ten ze predvcerom som bol v terene a zastavil som normalne zaradil 4WD vsetko slo siel som cez vysoku travu, ked som zisiel dole zastavil som vyradil 4WD cuvol asi 2-3 metre a siel dalej. Vcera som chcel znova vyliezt tento kopec, zastavil som zaradil 4WD, acal sa splhat na kopec a nic tahala iba zadna naprava. Co s tym moze byt ? V prevodovke som nepocul ziadne buchnutie, puknutie ani nic podobne, vo volnobezkach nie je ziadne pukanie a taktiez v nich nic nebuchlo, kontrolka 4WD svieti takisto svieti aj 4WD-L redukovana ide ale len na zadok, predok nepripoji. Neviete co s tym ? Vdaka pekne za rady a pomoc

EDIT: Problem som vyriesil takmer hned po vymene homokinetakov a vycisteni a namazani volnobeziek vazelinou Shell Gadus V2. 4x4 funguje

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Naposledy upravil Rado94 dňa Pon, 12.02.2018, 13:02, celkovo upravené 2



Str, 25.10.2017, 12:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Rozober volnobezky,skontroluj ich ci su ok,vycistii ich,jemne premaz a poskladaj

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 25.10.2017, 13:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Neviem čo presne máš za vitaru ale napriklad na mojej starej gv sa mi stalo že do predného diferáku čo ide hadička na podtlak tak sa vytiahla z difu. Taktiež kontrolky funguvali ale nezoplo predný diferak. Po osadení hadičky na svoje miesto všetko šlapalo.
Samozrejme ti môže pomôcť aj to čo pampúch napísal ale môže to byť ešte niečo iné

A k tej prevodovke to možu byť podla mňa ložiská v prevodovke chytené. Prípadne máš olej v prevodovke ? :smt017
Keď ideš za jazdy tak ti to chrapoce stále ? a pri jazde keď zatlačíš spojku tak to utíchne alebo tiež chrapoce?

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 25.10.2017, 13:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Správne Andrej tá hadička ma nenapadla :oops:

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 25.10.2017, 16:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
andrej190 píše:
Neviem čo presne máš za vitaru ale napriklad na mojej starej gv sa mi stalo že do predného diferáku čo ide hadička na podtlak tak sa vytiahla z difu. Taktiež kontrolky funguvali ale nezoplo predný diferak. Po osadení hadičky na svoje miesto všetko šlapalo.
Samozrejme ti môže pomôcť aj to čo pampúch napísal ale môže to byť ešte niečo iné

A k tej prevodovke to možu byť podla mňa ložiská v prevodovke chytené. Prípadne máš olej v prevodovke ? :smt017
Keď ideš za jazdy tak ti to chrapoce stále ? a pri jazde keď zatlačíš spojku tak to utíchne alebo tiež chrapoce?


Mam Vitaru Wagon 1.6 16V 71kw rocnik 1994 takze je taka stara ako ja :-D
Aha skusim teda pozriet tu hadicku, dufam ze to bude len ona a nic horsie. Ak to nahodou nebude tym nemoze to byt este nieco take primitivnejsie ? Volnobezky som este nikdy neorozberal takze mam z toho strach aby som to cele nedonicil, ani neviem cim presne to premazat.

K prevodovke vlastne najviac chrcii ked preradim a pridavam, za jazdy uz ked ustalim otacky alebo prestanem pridavat tak to skor tak ako keby bzucalo alebo ako to opisat no nie je to chrcanie, ked vytlacim spojku tak nechrci a nehuci ani spojkove lozisko, najhorsie to je asi pri tom zrychlovani a preradeni. Ako zistit kolko mam oleja v prevodovke ? je tam mierka alebo ho treba vypustit ? Neviem kolko litrov by tam malo byt spolu aj s rozvodovkou a ani aky typ oleja nemam k autu manual :?

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Str, 25.10.2017, 23:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Volnobezky rozoberies jednoducho,povolis imbus skrutky a otvoris vyberies vnutornosti ocistis tech.benzinom a na vnutro kludne pouzi tech.benzin a stetec,jemne to cele premaz vazelinou,ale ozaj jemne netreba tam najebabrat pol kg,tot vsjo,vazelinu pouzi obycajnu

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 25.10.2017, 23:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ak tam máš tú hadičku tak pozri tú. To ti kludne mohlo vydrapiť pri dakom kríčku alebo tak.. Ak nie tak potom skúsime niečo iné.

K tej prevodovke. Osobne si myslím že budeš mať ložiská v prevodovke KO keď po vytlačení spojky ti to nerobí. Asi to bude chcieť repas alebo novú prevodovku. A olej zistíš jedine tak že odkrútiš šrobu na prevodovke cez ktorú sa leje olej a uvidíš či tam máš olej.

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 26.10.2017, 20:32
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
Vdaka chalanii za rady :smt147 , pozriem sa na to hned cez vikend, lebo cez tyzden kvoli praci velmi nemam cas. Hned ked na to pozriem napisem co som zistil :smt139

Ta prevodovka asi ako vravis bude musiet na vymenu ale pozriem este ten olej ale myslim ze uz by jej asi nepomohla ani vymena oleja, no pozriem na to. Pripadne vedeli by ste o nejakej schopnej prevodovke ?

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Pia, 27.10.2017, 0:37
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
Takze dnes som na to pozeral, na prednom diferenciali som nasiel jednu hadicku z hornej strany od motora , taktiez aj na zadnej naprave mam taku hadicku ktora ide zhora niekde smerom ku koncu vyfuku po karoserii a dalej uz som nevidel kam...tu hadicku na prednom diferenciali ktora je zhora som na difiku odpojenu nemal no bola odpojena niekde hore, mala na sebe taky biely klobucik, neviem ci je to hadicka na odparovanie alebo podtlak ale pripojil som ju hore pri motore do takej ciernej valcovitej nadobky do ktorej idu 2 hadicky (jedna hrubsia jedna uzsia, nachadza sa tam ako je mierka oleja) a zospodu mala jeden vyvod do ktoreho som pripojil hadicku z predneho diferencialu (neviem ci to takto ma byt).
Tak som siel Vitarku vyskusat no nic sa neudialo 4x4 stale nefunguje tak som si teda lahol pod auto a otec sa najprv skusal pohnut na 2WD roztocil sa iba zadny kardan, tak zaradil 4WD a roztocil sa uz aj predny kardan spolu so zadnym takze rozvodovka funguje, no proste mi nefunguje 4x4 :smt022 . Volnobezky som este neroozoberal.

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Sob, 28.10.2017, 18:45
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Ale on má starú Vitaru, nie Grand Vitaru, ktorá má pripájanie prednej nápravy riešené kompresorom a pripájaním polosí v diferenciáli, takže žiadne hadičky tam nemá, okrem odvetrania diferáku. Chybu by som hľadal vo voľnobežkách, dávali sa tam automaty aj manuály a keďže píše, že pri vyraďovaní cúval bude tam mať asi automaty a tie nemusia byť po toľkých rokoch úplne funkčné tak by som hľadal tam. Tak ich rozober a skontroluj, ak sú v čudu tak ich vymeň za manuály čo je pomerne lacné a jednoduché riešenie :)

Pozri sa aké voľnobežky máš na náprave či automatické alebo manuálne, automatické majú na sebe veľkým napísané AUTO manuálne majú otočný prepínač medzi polohami FREE a LOCK, podľa toho ti môžem v servisnom manuále kuknúť aký je postup, ale vo všeobecnosti platí čo písal pampuch, proste to treba zhodiť a kuknúť na to.

PS: Tá čierna nádoba, do ktorej si zapojil hadičku odvetrania diferáku je s najväčšou pravdepodobnosťou filter palivových výparov s aktívnym uhlím, takže tam to rozhodne nemôže byť pripojené.

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Naposledy upravil Syfon dňa Ned, 29.10.2017, 13:17, celkovo upravené 1



Ned, 29.10.2017, 12:36
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Kukol som do manuálov, tu máš návody ako rozobrať a skontrolovať voľnobežky, popísané je to pre manuálne aj automatické tak si zisti aké máš a postupuj podľa návodu.
https://drive.google.com/open?id=0B-pxi ... WdSaWJqSUU
A tu je návod ako skontrolovať a vymeniť olej v prevodovke a rozvodovke so všetkým čo k tomu treba.
https://drive.google.com/open?id=0B-pxi ... WFkWFJ0RUU

Hučanie prevodovky môže spôsobovať aj málo oleja takže výmena je najlacnejšie a najjednoduchšie čo môžeš spraviť, odporúča sa 75W-90 GL-4, ale ak to má prevodovka za sebou nepomôže to.

Veľa štastia

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Ned, 29.10.2017, 12:59
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: