Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 8:31
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Vitara nestartuje 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 04.03.2018, 10:08
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Zdar offroudaci. Mam taky mensi problem. Az dotera moja vitarka startovala na brknutie. Minule som vsak startol vitarku (kvoli zime) a isiel som na 5 minut este nieco zariadit. Ked som siel k autu vitara zacala stracat otazky a zdochla. pomyslel som si ze asi dosiel benzin tak som dolial 5 litrov. Bohuzial uz sa mi ju nepopdarilo nastartovat. Motor tocí, iskru to dava ale tak sa mi zda ze ako keby bol problem v dodavke paliva, konkretne v cerpadie. Sice zvuk pumpovania a aj vypnutie cerpadla pocujem ale uz to nie je taky zvuk ako predtým. Je o dost tichsi a taký dost tlmeny. Nakolko sa v opravach auta moc nevyznam chcel by som sa poradit co moze byt chyba. Asi prve co ma napadlo je výmena paliv. filtra ci nahodou nejako nezamrzol popripade ci sa nejako neucpal. Uz je objednaný. No chzba moze byt aj niekde inde. Vopred dakujem.


Ned, 04.03.2018, 10:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
myslím že máš veľkú šancu že to bude ten filter keď zobereme do úvahy prázdnu nádrž a tieto mrazy..
Osobne tomu dávam 90% že je to filter.. Daj potom vedieť či to pomohlo keď vymeniš

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Ned, 04.03.2018, 12:27
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
možno voda v nádrži. Nádrž si mal uplne do prázna? nejde ti palivometer? Ak máš veľký bordel v nádrži tak je sitko aj na palivovom čerpadle... len musí ísť nádrž von aby si to pozrel. natankoval by som aspoň pol nádrže, a tým filtrom určite nič nepokazíš. Prajem veľa šťastia, tie trubky tam bývaju pekne zrastené.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 05.03.2018, 14:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
predpokladam ze to ma cerpadlo aj v nadrzi
skus dat kluce do 3 polohy a malo by natlacit benzin pripadne odpoj hadicu z benzinom dade na motore kludne aj za filtrom a skus ci sa da benzin natiahnut

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 05.03.2018, 15:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 04.03.2018, 10:08
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Nazdar.

Tak dnes mi dosiel filter a chcel som ho vymenit avsak uchytenie prívodu hadic je nejake ine nez som mal. Moj filter sa iba klasicky ktory sa nastrkne na hadicky a utiahne sk paskou zatial co tento je na závit a ocka.... No nevadi... Tym padom som vybral stary filter a nedalo sa cez neho prefuknut ústami takze som to napokon rozchodil docasne kompresorom. Asi bol zabity spinou. Nasledne som prisiel na to ze aj tak nic nefunguje. Demontoval som potom celu nadrz a vybral cerpadlo z nadrze. To ked som pripojil na nahradnu bateriu tak cerpadielko bezalo a tlacilo palivo. Po poskladani som skusil napojit privod elektriny cez povodny konektor a cerpadlo uz nefungovalo. Z toho vypliva ze bude problem v elektrike. Este zajtra skusim zmerat ci mam nejaku stavu na druhom konci ale ak nie (coho sa bojim najviac) tu moje znalosti koncia. Poradi niekto ako dalej ? Zaujima ma kde je rele co cvaka ked prepnem klucom, kadial idu draty, co este skontrolovat a pomerat a popripade ako to cele nahodit. Dakujem za odpovede...


Pon, 05.03.2018, 20:57
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
dreamer4u píše:
Nazdar.

Tak dnes mi dosiel filter a chcel som ho vymenit avsak uchytenie prívodu hadic je nejake ine nez som mal. Moj filter sa iba klasicky ktory sa nastrkne na hadicky a utiahne sk paskou zatial co tento je na závit a ocka.... No nevadi... Tym padom som vybral stary filter a nedalo sa cez neho prefuknut ústami takze som to napokon rozchodil docasne kompresorom. Asi bol zabity spinou. Nasledne som prisiel na to ze aj tak nic nefunguje. Demontoval som potom celu nadrz a vybral cerpadlo z nadrze. To ked som pripojil na nahradnu bateriu tak cerpadielko bezalo a tlacilo palivo. Po poskladani som skusil napojit privod elektriny cez povodny konektor a cerpadlo uz nefungovalo. Z toho vypliva ze bude problem v elektrike. Este zajtra skusim zmerat ci mam nejaku stavu na druhom konci ale ak nie (coho sa bojim najviac) tu moje znalosti koncia. Poradi niekto ako dalej ? Zaujima ma kde je rele co cvaka ked prepnem klucom, kadial idu draty, co este skontrolovat a pomerat a popripade ako to cele nahodit. Dakujem za odpovede...



tak poporade:

čo sa filtra týka, áno je to tam na šrobovane spoje a býva to pekne zahrdzavené do jedného krásneho celku a často sa to nedá ani seriozne rozobrat. Je to na tebe či to vycvakáš dáš nové benzínove hadice a univerzalny filter, alebo sa s tým vyhráš podarí sa ti to rozbrať a zoženieš si filter ktorý tam pasuje... Či spravíš tak alebo tak na funkci rostlináře to nebude mít vliv.

čo sa napajania týka:

na motorček ide napatie len pár sekúnd po otočení klúčom do 2. (bzzz natlačí cvak, vypne až kým motor nechytí) to znamená že napatie na konektore k čerpadielku je pri vypnutom motore nameratelné len pár sekund cca 5-10 potom už nie. K čerpadielku idu 2 káble jeden je kostra a jeden plus od relátka. relátko je vedla riadiacej jednotky a ide z neho myslím ružový kábel.

už si nespomeniem kade to presne išlo na vitare (bral som celu motorovu elektriku do samuraia) ale mam dojem že bol konektor na 2 káble niekde okolo indukčky a bral sa smerom dozadu. (ružový a čierny kábel) ked tam privedieš 12V a benzín začne dávat, tak by som chybu v nádrži už nehladal.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 07.03.2018, 8:55
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 04.03.2018, 10:08
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Nazdar...
Tak problém vyriešený. Nakoniec to bolo predsa len čerpadlo v nádrži. Kúpil som nové, nejaká náhrada za 20 eur a všetko beží ako má. Zaujímavé je len to, že to staré čerpadlo keď pripojím na baterku tak niekedy beží a niekedy nie. Pravdepodobne už bude niečo vyhlodané vo vnútry a niekedy sa asi zasekne a niekedy nie ... no čo už. Keď budem mať čas tak ho aspoň na trvalo rozoberiem aby som vedel ako to vo vnútry vyzerá. Keď som však hľadal chybu tak som objavil kopec závad takže postupne to tu budem pridávať a tešiť sa na naše spoločné názory a tak pod. Ďakujem všetkým za ochotu a rady. Pekný večer.


Str, 07.03.2018, 20:41
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
dreamer4u píše:
Nazdar...
Tak problém vyriešený. Nakoniec to bolo predsa len čerpadlo v nádrži. Kúpil som nové, nejaká náhrada za 20 eur a všetko beží ako má. Zaujímavé je len to, že to staré čerpadlo keď pripojím na baterku tak niekedy beží a niekedy nie. Pravdepodobne už bude niečo vyhlodané vo vnútry a niekedy sa asi zasekne a niekedy nie ... no čo už. Keď budem mať čas tak ho aspoň na trvalo rozoberiem aby som vedel ako to vo vnútry vyzerá. Keď som však hľadal chybu tak som objavil kopec závad takže postupne to tu budem pridávať a tešiť sa na naše spoločné názory a tak pod. Ďakujem všetkým za ochotu a rady. Pekný večer.



tak gratulujem k vyriešeniu problemu. možeš si ho dat na šlajf a máš čerpadelko z bandasky do auta :smt023

ja mam doma 2 take čerpadlá z pochybnú minulostu. do auta to už súce neni a je mi to luto vyhodit. možno spravim na dvore fontánu :-D ešte bude aj na bezpečné napätie

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 07.03.2018, 21:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: