Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:36
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Brodenie benzinovym offom 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
dindaj píše:
peterB píše:
.. preto ti vzdy pri brodeni vypadavaju valce ..

Ved Ty si ma videl vo vode raz a to mi zrovna praskla hlava.Petko odvtedy som brodil asi xxxx krat.

Ok ... ale tak hovoris ze nove kable ku svieckam ti pomohli ? Lebo ja som spravil "rukavicu" na rozdelovac a silikon vsade kde sa zmestil - zatial to pomohlo ,ale som si isty ze ak by som sa postavil do vody tak aby to cele bolo ponorene behom 5 minut to niekde musi pretiect - vodotesne to proste nieje ani ked sa po.... treba si uvedomit ze tam je vysoke napetie a tomu staci nepatrny priesak vody a drbe iskru vsade inde len nie v sviecke ...



Peter, ak si to dosiahol na T4R, tak u mna byto malo ist tiez. Ked sme ju mali pred rokmi, stacilo prebehnut kaluzu a uz kychala a bez vycistenia rozdelovaca sa dalej nepohla

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Pon, 24.03.2008, 22:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja teda nemam rozdelovac, len dvojitu inducku a rovno od nej kable k svieckam, ale uz viac krat som brodil tak ze bola pod vodou, auto stalo a motor vrcal(pravidelne), iskra sla pekne na sviecku. Ono ak su dost dlhe izolanty na kabloch tak to az tak lahko zase nepreskoci cez vodu....

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 24.03.2008, 23:00
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juraj píše:
peterB píše:
dindaj píše:
peterB píše:
.. preto ti vzdy pri brodeni vypadavaju valce ..

Ved Ty si ma videl vo vode raz a to mi zrovna praskla hlava.Petko odvtedy som brodil asi xxxx krat.

Ok ... ale tak hovoris ze nove kable ku svieckam ti pomohli ? Lebo ja som spravil "rukavicu" na rozdelovac a silikon vsade kde sa zmestil - zatial to pomohlo ,ale som si isty ze ak by som sa postavil do vody tak aby to cele bolo ponorene behom 5 minut to niekde musi pretiect - vodotesne to proste nieje ani ked sa po.... treba si uvedomit ze tam je vysoke napetie a tomu staci nepatrny priesak vody a drbe iskru vsade inde len nie v sviecke ...



Peter, ak si to dosiahol na T4R, tak u mna byto malo ist tiez. Ked sme ju mali pred rokmi, stacilo prebehnut kaluzu a uz kychala a bez vycistenia rozdelovaca sa dalej nepohla


Ono tie kable treba mat minimalne v dobrom stave aby to aspon tej frkajucej vode branilo a rozdelovac poriadne zlozeny (bez strbin). Mne ked to hapkalo od vody tak to bolo vzdy ze zatiekla trosku voda za ten gumovy izolant na kably - ked som to prerabal tak som videl ako malo staci aby ti to iskru hadzalouplne inde - mal som tam stopu po tankodromovom blatku. Takze z toho usudzujem ze si to zatial neviem predstavit vodotesne - tak aby som mohol v pravom slova zmysle brodit ...

_________________
Lestenka


Uto, 25.03.2008, 7:43
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... existujú nejaké voduodpudivé spreje na vysokonapäťové zariadenia. ak sa dobre pamätám, tak onehdá v rámci reklamy nastriekali takým sajrajtom elektriku vo Ford eskorte, urobili vysoké sania a výfuk, šofér obliekol neoprén, na spolujazdcovu sedačku položil flašky a prešiel cez rieku naprieč po dne (hlboký brod - ako tank). A benzíňák nezakoktal.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 25.03.2008, 9:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
som to skusal na pekaci s tou rukavicou je to dobre az ked som padol dak skapal a to som mal vody po filter a ten mam tak v 50 cm vyske

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Naposledy upravil petriiik dňa Štv, 27.03.2008, 19:49, celkovo upravené 6



Uto, 25.03.2008, 20:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ... najprv treba ochranit nasavanie vzduchu , skor by som sa do elektriky ani nepustal ... v tom pripade zrejem staci fakt len vymenit kable ku svieckam za nove...

_________________
Lestenka


Uto, 25.03.2008, 23:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu je fotka je to uplne dole http://jawa23.wbl.sk/Masina.html cez to 4x4club mi to nechcelo ist

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Štv, 27.03.2008, 19:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemel sprostosti ...
A toto sem dal kto ?
http://4x4club.sk/pictures/viewer.php ... dvut35.jpg

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 27.03.2008, 20:49
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... existujú nejaké voduodpudivé spreje na vysokonapäťové zariadenia. ak sa dobre pamätám, tak onehdá v rámci reklamy nastriekali takým sajrajtom elektriku vo Ford eskorte, urobili vysoké sania a výfuk, šofér obliekol neoprén, na spolujazdcovu sedačku položil flašky a prešiel cez rieku naprieč po dne (hlboký brod - ako tank). A benzíňák nezakoktal.



mas pravdu,, jeden manik, v rim sobote sa takymito vecami zaobera, dnes mi akurat hovoril ze ak dakto chce na benzinaky tesniace materialy proti vode tak ma, skuste to na mobile kto chce A MA ZAUJEM ,,0918607001 vola sa GABOIZDINSKY,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 27.03.2008, 21:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu je to iste s nivou... a myslim ze tiez nemal diesel motor :lol:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 27.03.2008, 21:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: