Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 26.04.2024, 1:03
Dnes je piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava a zajtra Jaroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 SUV 1500-3000eur 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.05.2015, 20:58
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
nekupujem prve auto v nemecku 8-) aj preto hlavne pozeram Mnichov a okolie to mam najviac pobehane a predajcov poznam
mala pomocka a rada pre ludi co by hladali auta v Mnichove tak je to tu pekne podelene na oblasti
vsetko na Bodenseestrasse patri turkom a vsetko v Dachau a okoli patri "jugom" zbytok su poliaci a "nemci"
predajcov som uvadzal v poradi od najmenej po najviac doveryhodnych
//zajtra sa pojde obzriet frontera aj maverick a ak sa skontaktujeme s majitelom tak aj mazda


Pia, 15.05.2015, 0:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
andymc najskor si pytas od chalanov nejaku radu a potom napises aky si skuseny nakupca aut a velmi dobre poznas pomery v "deutchlande" tak teraz neviem, nieco mi tu nesedi... :smt017


Pia, 15.05.2015, 7:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 353
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Ja by som to bral tak, že môže byť skúsený nákupca a nemusí mať skúsenosti s SUV-čkami, tak sa chce poradiť. Na druhej strane zas ako skúsený nákupca by mohol vedieť, že z hovna sa bič nedá upliesť. Asi tak. :smt024

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 15.05.2015, 7:45
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.05.2015, 20:58
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Tak v SUVckach som uplne mimo preto som sa pytal... a niesom ani skuseny nakupca sam som kupoval len par aut ale poznam takmer vsetkych presovskych dovozcov, ktory tu nakupuju 10tky rokov a aj odnich mam tieto rady. Neviem ake mate predstavy o hodnotach ale 2500eur ake je pre vas hovno... v tej cene je tu cez 1000aut, ktore by vyhovoali poziadavkam. Tu je moj nastaveny filter http://suchen.mobile.de/auto/gel%C3%A4n ... ence=DAILY
Uz len najst nejake "najschopnejsie". Za to co teraz napisem uz ma tu asi duplom ukamenujete ale radsej dam prednost dialnicnym km a nehnilemu autu v peknom optickom stave. Mechanicke veci si viem lahsie a radsej vymenit pricom mam istotu co tam dam ako bojovat s hrdzou a dutinami a klampiarcinou. To ma po susedovej Nive uz preslo :D Tiez musi byt zaujimave zhanat interierove diely alebo plechy na auta ktorych je na slovensku 100 kusov... aj preto ten opticky stav...
Spolahlivost ma zaujimala u motorov z dvoch dovodov jeden ten ze planujem na tom aute aj dojst z nemecka a druhy je ten ze som sa chcel vyhnut komplikovanym poruchovym motorom.
Navyse kto z vas tu tak ci tak nenalial do auta po kupe sumu rovnajucu sa nakupnej cene :D S tym sa viac menej pocita a dobre viem ze vyssia cena nikdy nie je ani nebola zaruka top stavu... to ked vidim v inzerate "uz len sadnut a jazdit" tak sa mi zaludok otaca.


Pia, 15.05.2015, 10:26
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.05.2015, 20:58
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
/Zo spominanych aut je rover TD5 predany, na fronteru som sa nedovoval, meverick je bez TUV aj ked vyzera celkom schopne a predajca by este z ceny ubral pripadne pomhol tuv vybavit a na mazdu sa da pozriet az v pondelok
//Prehodnotil som aj ten r.v a moze byt aj starsie ako 2000. Cital som tu na fore ze pajaro 2,5td alebo 2,8td su relativne spolahlive auta a celkovo sa mi pajera pacia takze take po ruke tu mam najblizsie napr.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... ad&noec=1#
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... oad&noec=1
a asi taky top http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... oad&noec=1
podla tunajsich predstav by bolo toto topka http://suchen.mobile.de/auto-inserat/je ... oad&noec=1 ale s prihlasenim a skur*enou registracnou danou by to bolo uz nad limit..


Sob, 16.05.2015, 21:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
No teda ja som zvedavy co nakoniec splasis :smt017 Mas rozne predstavy.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 16.05.2015, 21:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.05.2015, 20:58
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Tie predstavy sa rozna hlavne preto lebo ako som pisal ak by som to bral ja tak berem offroad a mam v pecku aj spotrebu na tych mojich 10vyjazdov do roka, ktore planujem by som uzivil aj toho jeepa 4.0. lenze najviac km na tom bude robit otec a ten chcel isto len nieco typu freelander alebo tribute resp. hocijaky nizsie suv. Uvidim ci pretlacim svoj nazor alebo vyhra otcov :D


Sob, 16.05.2015, 21:52
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 18.11.2014, 20:31
Príspevky: 63
Bydlisko: NZ
Odpoveď s citáciou
andymc píše:
/Zo spominanych aut je rover TD5 predany, na fronteru som sa nedovoval, meverick je bez TUV aj ked vyzera celkom schopne a predajca by este z ceny ubral pripadne pomhol tuv vybavit a na mazdu sa da pozriet az v pondelok
//Prehodnotil som aj ten r.v a moze byt aj starsie ako 2000. Cital som tu na fore ze pajaro 2,5td alebo 2,8td su relativne spolahlive auta a celkovo sa mi pajera pacia takze take po ruke tu mam najblizsie napr.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... ad&noec=1#
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... oad&noec=1
a asi taky top http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... oad&noec=1
podla tunajsich predstav by bolo toto topka http://suchen.mobile.de/auto-inserat/je ... oad&noec=1 ale s prihlasenim a skur*enou registracnou danou by to bolo uz nad limit..

Nakolko je tato tema uz starsia aj tak by som sa rad opital ked si skuseny s nemcami ako pises ze naco ti je nemecka TUV ked auto chces na SK ak som to dobre pochopil.....


Pon, 03.08.2015, 21:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 12.05.2015, 20:58
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Nemecku TUV potrebujes ak chces dostat prevozne znacky. Niekedy si dostal zlte prevozky aj bez tuv ale teraz nedostanes uz ani tie.. Vozik som riesit nechcel..
Pocas hladania sme presli naozaj rozne kusy. Otca najviac drzali land rovery. Dva kusy nam rovno z prednosa uchmatli.. Potom sme trocha navysili rozpocet na konecnych 5000eur a zacali pozerat rocniky 2004+ a benzinove motory. Na vyber bola faceliftova crv, sportage, tuscon, jeep alebo novsi maverick. Cez oktoberfest mali prist rodicia do Mnichova a celkom to tak vyslo ze v tom case boli tri pekne kusy na predaj, ktore mohol kuknut aj osobne.
Jeden bol jeep liberty 2,4 uz aj na lpg ale problem bol ze nemal uz platnu TUV pricom predajca ponukal moznost kupit aj bez TUV s tym ze da 400eur zlavu ale kym som poriesil vozik auto kupili greci :D kedze bolo v zachovalom stave tak za dva dni predane :cry:
Dalsi na vyber bol sportage ale kym sme riesili jeep za dva dni sa predal :D

Posledna nadej bol Ford Maverick 2,3XLT Highline rv.12/2005 110kw najazdenych 170tis km. Auto mal prvy majitel 7rokov s plnou servisnou historiou, druhy majitel ho mal 3roky a tiez prilozil faktury od vymeny roznych mensich ci vacsich dielov, kde najviacsia polozka bola spojka a zotrvacnik. Druhy majitel k auto prikupil aj druhu sadu hlinikovych diskov, stresny box a folie. Auto bolo navyse obute na uplne novych pneu nokian zline. Zimne bridgestone maju dva roky. Druhy majitel bol snowbordak co v zime cast behal do alp :D ani rakuske nalepky nezlepoval s tym som sa udrbal asi hodinu kym som cele sklo ocistil. To bol aj jeden z dovodou predaja. Nie je to vhodne auto nato aby slo 500km dialnice a tak 20km po nejakom horskom stredisku :) Navyse kedze je to ford ani posypane dialnice neurobili dobre podvozku co bola asi najvacsia slabina auta. Auto ma cely bledy kozeny interier a cierny lak. Je dost pohodlne a priestranne. Otcovi sa hned zapacilo. Dali sme skusobnu jazdu tak do tych 70km/h aj prekvapivo svizne :) potom sa roztahuje uz pomalsie. Kvoli tej hrdzi sme stiahli cenu o 200eur tlapli rukou a auto kupili. Auto ma okrem hrdze samozrejme este nejake tie mensie chybicky ako hviezdicku na celnom skle od kamienka, deravy vyfuk, jedno zadne lozisko pocut trochu viac. Tak cez zimu snad poriesime. Autom som siel z Nemecka cca 920km :) s priemernou spotrebou okolo 10,3litra co vzhladom nato ze sme sli plne nalozeny 4ludia + batozina + kolesa a este aj stresny box a rychlost som drzal na urovni 125km/h tak to neni vela. Myslim ze otcova priemerka bude na urovni 10 - 11litrov. Coho sa trocha bojim ze tych aut je tu tak 5 a pol :D a sice bezne diely ako brzdy a podobne zozeniem bez problemov ale napr. taky vyfuk som uz nenasiel. Auto v sucastnosti prebieha prihlasovacim procesom. Potom ho caka zakladny servis ako vymena olejov a filtrov. Toho oleja tam bolo dost malo tak som pred cestou radsej dolial. Tusim si to cestou este aj nieco cuclo. Viem ze pri benzinovych e46 bmw je bezne ze si cucnu tak liter na tis km :) tak musim preluskat ford fora ci je to bezne aj u tychto motorov ale tipujem ze je. Nasledovat bude odstranovanie hrdze z podvozku a ochrany nater (este netusim aky). Vyhoda je ze je prahy su oplastovane a nemusim riesit lakernika :) Inak je lak vo velmi dobrom stave. Dufam ze auto nesklame a tych par rokov posluzi bez vacsich problemov.

//aby neostalo len pri slovach tak hodim aj foto z dnesnej rychlej ocisty
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 


Pia, 09.10.2015, 0:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: