Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalší
 Kúpa 4x4 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Odraz sa od 3. odseku u Bacyilpyrina ...
Budem to jazdit denne ? Kolko km ? Ake cesty ?
Kolko ludi ? Aky naklad ? Do akeho terenu s tym chcem vliezt v serovom stave ?
Necham si ho na rok, alebo na dlhsie ? Akceptujem spotrebu v porovnani s osobakom ?


Pon, 22.04.2013, 10:07
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.11.2016, 22:40
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Nechcem zakladať novu temu tak to pisem sem nasiel som na internete pajero pinin 2.0 gdi..https://www.autobazar.eu/mitsubishi-paj ... 47890.html v pondelok na neho idem pozriet... problem je ten ze tie kilometre su podla mna riadna sr.cka... a nemam po ruke ziadneho mechanika co by na to prisiel pozriet... nieco viem popozerat aj ja ale vela toho asi nezistim.... naco si mam davat hlavne pozor ? Vonku a interier to ma pekny asi to pekne vypucovali :D


Ned, 19.02.2017, 12:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Zdravím Lozti. Išiel som náhodou okolo a kolega čo bol so mnou tam chcel omrknúť jedného Opla. Mali sme chvíľu čas, tak sme sa zastavili. Videl som ho len zvonku a nakukol som cez okno. Opticky nevyzeralo zle aj interiér bol zachovalí. Koróziu zvonka moc nebolo vidieť. Má to tú "lepšiu" prevodovku, myslím, že sa to u nich volá super select - keď sa nemýlim. Viac ti o ňom žiaľ povedať neviem. O samotnom autobazári som nepočul nič zlé, autá majú pekne nablýskané s km neviem. Chlapík spomínal aj nejakú záruku na skryté vady a km.


Ned, 19.02.2017, 14:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.11.2016, 22:40
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ahoj pistak dik za odpoved... zajtra tam na neho idem pozriet mam o neho velky zaujem uz ho mam aj rezervovane tak snad sa nic nezmeni.... a ano pozeral som od nich aj ostatne auta a vsetky su nablyskane ako velkonocne vajco tak uvidime.... dam potom vediet ako som dopadol


Ned, 19.02.2017, 15:17
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.11.2016, 22:40
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
aku ukazuje tu spotrebu na pajero pinin ten display ? mam tam stale nieco okolo 16.2l/100km pri klasickej jazde na zadok.... je to priemerna spotreba alebo ukazuje to len s..cky ? ....


Str, 01.03.2017, 20:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 15.04.2017, 6:59
Príspevky: 4
Bydlisko: BJ/KE
Odpoveď s citáciou
Lozty1 píše:
Nechcem zakladať novu temu tak to pisem sem nasiel som na internete pajero pinin 2.0 gdi..https://www.autobazar.eu/mitsubishi-paj ... 47890.html v pondelok na neho idem pozriet... problem je ten ze tie kilometre su podla mna riadna sr.cka... a nemam po ruke ziadneho mechanika co by na to prisiel pozriet... nieco viem popozerat aj ja ale vela toho asi nezistim.... naco si mam davat hlavne pozor ? Vonku a interier to ma pekny asi to pekne vypucovali :D


bol si ho teda pozriet? lebo inzerat stale visi online...

_________________
hladam otcovi 4kolku - asi Pajero Pinin 5d s SS4i


Pia, 21.04.2017, 13:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
AK CHCES PEKNEHO A ZACHOVALEHO PININA, KOLEGA MA NA PREDAJ SVOJHO.
5 DVEROVY, CERVENA FARBA FAKT TOP STAV AKO BY BAZARNIK POVEDAL.

NEZAPASOVAL MU KUFOR. NA JEHO POTREBY JE MENSI NEZ BY MAL BYT...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 21.04.2017, 16:23
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 15.04.2017, 6:59
Príspevky: 4
Bydlisko: BJ/KE
Odpoveď s citáciou
Tiez pomaly zacinam pre otca pozerat po niecom co je 4x4. Ani ja ani otec vsak nemame realne skusenosti so 4x4. Doteraz na vsetko "offroad" musela stacit felda s pruzinami z picukpu, no uz dozila...
Nasiel som tu na fore kopec zaujimavych info a z toho, co som zatial nacital, sa mi najviac pozdava 5d Pinin s prevodovkou SS4i. Nedocital som sa, ci to ma aj samostatnu uzavierku zadneho diffu, zrejme nie?

Neviem vsak ako je to s beznymi ND - ako spojka, brzdy, filtre? Nie je problem zohnat tieto veci na pinina za rozumnu cenu?

Co sa mojich poziadaviek tyka, ma to byt len jedno auto pre vsetko, hoci rocny najazd bude len okolo 10-15tis km, nejaka vybava ako manualna klima, vyhrievane spatne zrkadla, apod. by tam mohlo byt. Auto bude pre otca, ktory je uz na dochodku, na dedine, ma velku zahradu a doma chova kadeco, od vciel cez kacky az po ovecky. Potrebuje to vsetko krmit a starat sa. Auto musi zvladat lahsie cesty v lese, potiahnut niektolko krat v mesiaci maly 300-700kg vozik a 3-4 dospelych v aute, po luke a po polnych cestach, bez ohladu na pocasie.
Zatial sa mi 5d Pinin pozdava najviac. Motor urcite benzin aj ked otec sa trosku boji spotreby, preto nechcem ziadne 2t hovado, ale skor nieco lahsie, strednej velkosti. Este dolezitejsie ako spotreba je vsak spolahlivost. Nebude v tom urcite jazdit tazky off, takze hlavne motor by mal byt na urovni.

Milos, vies mi dat kontakt, pripadne nejake dalsie info o kolegovom aute?

_________________
hladam otcovi 4kolku - asi Pajero Pinin 5d s SS4i


Naposledy upravil 5ko5ko dňa Ned, 23.04.2017, 17:35, celkovo upravené 1



Sob, 22.04.2017, 9:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
mas v ss

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 23.04.2017, 12:13
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 15.04.2017, 6:59
Príspevky: 4
Bydlisko: BJ/KE
Odpoveď s citáciou
Vsade citam, ze prave ta SS4i prevodovka je to najlepsie na tychto vozoch, ako je to s jej zivotnostou, pripadne, co si treba dat pozor pri kupe?

Milos píše:
mas v ss


...a este raz dakujem Milos.

_________________
hladam otcovi 4kolku - asi Pajero Pinin 5d s SS4i


Str, 26.04.2017, 18:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Zdravím, Daihatsu Rocky 2,8 TD rok 98,čiže predok IFS náprava... šli by ste do toho, ako je to so spoľahlivosťou,servis.....????

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Str, 26.04.2017, 20:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.11.2016, 22:40
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
5ko5ko píše:
Lozty1 píše:
Nechcem zakladať novu temu tak to pisem sem nasiel som na internete pajero pinin 2.0 gdi..https://www.autobazar.eu/mitsubishi-paj ... 47890.html v pondelok na neho idem pozriet... problem je ten ze tie kilometre su podla mna riadna sr.cka... a nemam po ruke ziadneho mechanika co by na to prisiel pozriet... nieco viem popozerat aj ja ale vela toho asi nezistim.... naco si mam davat hlavne pozor ? Vonku a interier to ma pekny asi to pekne vypucovali :D


bol si ho teda pozriet? lebo inzerat stale visi online...


Ano bol som ho pozriet a rovno som ho aj zobral... som spokojny auto ide paradne vsetko ako som chcel.... len ci ho budem vyuzivat pocas roka a nehodim ho na bazar aj ja :D .... problem bol len ten ze to bolo auto donesene z Nemecka cize som ho musel prihlasit a vsetko okolo toho takze dalsie peniaze naviac... Ale inac spokojnost ide ako cukrik


Pia, 28.04.2017, 22:04
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 15.04.2017, 6:59
Príspevky: 4
Bydlisko: BJ/KE
Odpoveď s citáciou
Super :) gratulujem.... kolko ta vyslo prihlasenie teraz "po novom", ked je nizsia ficodan?

...Inak pozeral som aj na Nissan X-trail okolo r. 2002, s 2,5l benzinom, mate niekto s tym skusenosti? Je uz trocha vacsie ako Pinin a ze to nie je offroad, len obycajne SUV, no mozno by to stacilo... opat je tu vsak otazka spolahlivosti, kedze tam uz je aj elektroniky viac

_________________
hladam otcovi 4kolku - asi Pajero Pinin 5d s SS4i


Sob, 29.04.2017, 11:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
janoP píše:
Zdravím, Daihatsu Rocky 2,8 TD rok 98,čiže predok IFS náprava... šli by ste do toho, ako je to so spoľahlivosťou,servis.....????


Servus Jano, ja som Rockyho mal pred Patrolom 5 rokov. Síce s pevnou nápravou ale pokiaľ viem, okrem toho veľké rozdieli neboli. Mne slúžil verne, technika bezproblémová, menil som raz spojku a raz mi odišiel náhon predku. Seklo podtlakovú hadičku na blbom mieste. Inak klasika japonec, hrdza u rockyho to bola kasňa, rám total zdravý, ale kasňa jak rešeto. Málokto ti to zoservisuje, väčšina mechanikov to vidí prvý krát. Inak je to krátke, relatívne uskákané, ale inak za tie peniaze spokojnosť.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Sob, 29.04.2017, 17:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
tento sa mi pozdáva.
https://auto.bazos.sk/inzerat/72704435/ ... -28-TD.php

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Sob, 29.04.2017, 22:28
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: