Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:06
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Pomoc pri kupe Grand Cherokee ZJ 1995? Krtíš/Detva/Lučenec? 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.11.2019, 18:39
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

hľadám čo najlacnejší offroad, môj prvý, ktorý ma dostane domov aj keď naprší. Primárne do lesa, blata, mokré lúky, ak si padneme do oka možno aj on-road predovšetkým v zime. Narazil som na https://www.autobazar.eu/jeep-grand-che ... 63521.html

Keďže som z áut jeleň, hľadám niekoho kto má skúsenosti a vedel by sa na to auto pozrieť (nechcem to zadarmo), odhadnúť čo bude treba spraviť a či bude použiteľné.

Prípadne tipy na servis z okolia, ktorý by vedel spraviť obhliadku pred kúpou, a potom aj nejaké prípadné opravy.

Potrebujem zistiť či do toho ísť. Každá rada vítaná.


Pon, 18.11.2019, 18:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Či do toho ísť zistis tak,že ho pôjdeš obzrieť a vyskúšať.Auto je pekné,ale podla vsetkeho je to US verzia,takže možné problémy pri stk.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 18.11.2019, 21:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
ano, je to US verzia

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 18.11.2019, 21:54
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.11.2019, 18:39
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
pampuch131, dakujem, bol som ho pozriet, previezol som sa v nom, islo... akurat to neviem porovnat s inym offroadom. mal som pocit, ze riadenie je take nejake "makke" ale to je mozno normal. STK ma aktualne platnu, preco by mal byt problem s STK kvoli tomu, ze je to US verzia?


Pon, 18.11.2019, 22:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No by si sa divil ale veľa vecí.
Napr. Predné svetlá musia mať certifikát E čož plastové US svetlá nemajú, blikajúce blinkre spolu z parkovacími svetlami - tiež u nás neprípustné. absenica homogizačných E značiek na sklách, prístrojové budíky v US mierach počítadlo máš v míľach takže tých cca 178 tisc nie je km ale míľe čiže auto má cca cez 280tisc km a pod... keď ťa bude chcieť tak ťa dojebabre za hoc čo čo je iné voči EU a nemáš to zapísané ako výnimky v TP.

Jo a najväčší problém bude, že ak je to US verzia, alebo Kanada tak to nemá vyrazené VIN na karosérií, ted aak to niekto už takým nie moc ofiko spôsobom niekde nevyrazil. Originálna verzia EU ZJ mala VIN pod pravým zadným sedákom na výstuhe vyrazený. Takže ak to nemá budeš mať problém.

Kúpou US auta sa stávaš triedny nepriateľ č. 1 lebo si si nekúpil eu šrot a hlavne nové auto, čo by si musel po pár rokoch vymeniť. Akosi EU nepotrebuje vozidlá ktoré vydržia 10-30r v prevádzke.

A na druhú stranu vozidlo nie je 96 ale čistá 95 ročník, takže predpokladám zase obvyklý guľáš v papieroch.


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 19.11.2019, 8:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
davids píše:
pampuch131, dakujem, bol som ho pozriet, previezol som sa v nom, islo... akurat to neviem porovnat s inym offroadom. mal som pocit, ze riadenie je take nejake "makke" ale to je mozno normal. STK ma aktualne platnu, preco by mal byt problem s STK kvoli tomu, ze je to US verzia?

Nemáš za čo,treba hľadať,aj keď čím ďalej tým to bude horšie.Slušných áut je ako šafranu.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 19.11.2019, 12:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
OMG! Už sa toto auto preberalo aj na fb asi v 3 skupinách a teraz ešte aj tu. Toľko kecov kvôli jednému starému šrotu.
Má to 25 rokov. Takže leštenka to nebude. Zober si zo sebou nejakého mechanika a choď vyskúšať. Alebo to dovez do servisu ktorý vie čo robí. Ale vo všeobecnosti rátaj s tým, že investície tam budú.

Hlavne automat nech radí ako treba. Podľa foto je to Quadra s viskom. Takže ak je tam pôvodná prídavka, tak asi bude mať dosť.
To isté platí pre prípadný samosvor. Ak nikto nemenil uloženia gumy ramená...tak po 25 rokoch budú všetky popraskané.
Tomu zodpovedá asi aj cena A je rozdiel či to chceš na rozbíjanie do lesa alebo s tým chceš veľa a dlho jazdiť po cestách. Takisto je rozdiel či to chceš zachovať v sérii alebo to budeš upravovať (a tým pádom ťa napríklad nemusia vôbec trápiť ramená a silentbloky, lebo ich aj tak vymeníš za iné.)
A samozrejme je dôležité aj to, koľko do toho plánuješ investovať. Lebo diely síce nestoja extrémne veľa, ale napríklad podvozky, úpravy a tuning už lezú do peňazí. A tiež si treba uvedomiť, že to auto keď bolo nové tak stálo ďaleko viac ako 2000€

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 19.11.2019, 12:33
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.11.2019, 18:39
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ďakujem všetkým za odpovede, nateraz teda dávam od toho ruky preč, a uvidím časom :)


Uto, 19.11.2019, 15:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: