Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 Rada pri kupe 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Str, 04.08.2021, 22:48
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ahojte, zas jedna a ta ista otazka. Ake 4x4 kupit. Cena cca 10 000. Potrebujem koli rodicom, kedze sa rozhodli byvat na chate. A tam su len polne cesty. Cez leto sa este da osobakom. Aj ked som uz 2x roztrepal olejovu vanu na octavke a raz na megane. To len pre obraz cesty :-) A ked poprsi, tak uz neni sanca podklad trava a blato. Popripade aj na dovezenie nejakeho dreva, potravin a veci na kazdodenny zivot. Kukal som nejaku Navaru, alebo Pajero. Ake auto, rocnik, znacku, palivo, obsah by ste volili? Dakujem za rady. Popripade aj na nejaku dlhsiu jazdu do zahranicia? Ci to uz je zla kombinacia? Dakujem


Str, 04.08.2021, 23:14
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Keďže nepíšeš dĺžku tej cesty ani frekvenciu návštev, tak ja osobne – pokiaľ prístupová cesta k tej chate nie je v pôsobnosti o zákona cestnej premávke, tak by som si kúpil hocijaké autíčko aj bez dokladov hoc aj nejaký traktorík, ktorý by som parkoval pri chate a ocko by s ním zišiel dole kde by som mu preložil zásoby a pekne by mohol ísť naspäť k chate, tie autá, ktoré si vymenoval by som si ich nechal, pri takomto zásobovaní a návšteve rodičov by som ho nechal dole zaparkované na začiatku tej prístupovej cesty, spolu so zásobami by som prestúpil do toho vozítka a išiel hore na chatu. Späť dole by som išiel aj peši, pár km dole kopcom neublíži. Možno sa to zdá príliš extrémne, ale mám známeho, ktorý presne takto chodil ku rodičom, ktorí bývali na samote na lazoch.


Štv, 05.08.2021, 10:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
pokejok píše:
Popripade aj na nejaku dlhsiu jazdu do zahranicia?

Tieto dve veci moc dohromady nejdu.Ale su auta 4x4 bez redukcie kedze si pisal ze Oktavkou to prejdes.Dajme tomu Suzuki Samurai.Male,sikovne,4x4.Ale nie na dovolenku.Mal by si zacat od rodicov ake auto si predstavuju.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.08.2021, 15:35
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 04.08.2021, 22:48
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
pokejok píše:
Popripade aj na nejaku dlhsiu jazdu do zahranicia?

Tieto dve veci moc dohromady nejdu.Ale su auta 4x4 bez redukcie kedze si pisal ze Oktavkou to prejdes.Dajme tomu Suzuki Samurai.Male,sikovne,4x4.Ale nie na dovolenku.Mal by si zacat od rodicov ake auto si predstavuju.


Oktavka to prejde za sucha. Ale su vyjazdene kolaje, cize na nejake caste vyuzitie takychto aut sa neda hovorit. Rodicia su uz dochodcovia. Bohuzial do bytu nechcu ist, tak hladam moznost ako to vyriesit. Navstevujem ich skoro kazdy vikend. Cize rodicia s autom nic nemaju. Preto sa pytam ci nejaky offroad sa da vyuzit aj na dlhsie cestovanie. Samozrejme v ramci moznosti. Necakam od neho krala ciest, ale auto ktore ma vsade dovezie a nieco aj odvezie. Najprv som kukal nejake suv a cross co su v ponuke, ale to nesplna co by som potreboval od auta. Dufam, ze ste ma pochopili. Dakujem.


Štv, 05.08.2021, 17:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Kazdy offroad je robeny viac menej do terenu.Aj ked tu na SK sa neda ist ako v Kanade.Tyzden v pustatine a bez nikoho.Ja z Patrolom si neviem predstavit neaky zatah cca 800 km.Aj ked som kedysi robil Holandsko.Vyliezol som dolamany.Nemam tempomat a terigat sa 90tkou nie je bohvie co.Takze potrebujes nieco co da v pohode aspon 130 km/h.Dajme tomu jedno ilustracne.
https://auto.bazos.sk/inzerat/127142314 ... rv2003.php

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.08.2021, 21:13
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 04.08.2021, 22:48
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dakujem za odpoved. Cize offroad hlavne teren. Xtrail nieco zvladne aj mimo asfaltu? Nemam osobnu skusenost a ani nemam niekoho znameho co by na nom jazdil. A je este nieco podobne? Napr Rav4?


Štv, 05.08.2021, 22:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
pokejok píše:
Napr Rav4?

Aj ta je 4x4.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.08.2021, 23:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 04.08.2021, 22:48
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ked tak listujem forom a kukam, aky kto ma autiak. Tak vypada, ze Toyota Land Cruiser by mohla byt pre mna. Nieci podobne ako ma na fore Luther. Tiez chodime kade tade s detmi a aj prejazd ti ma asi dobry.


Pia, 06.08.2021, 12:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
pokejok píše:
Toyota Land Cruiser ....Tiez chodime kade tade s detmi a aj prejazd ti ma asi dobry.

Neviem ako je to na dialnici ale co sa tyka terenu tam je to dobre auto.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 06.08.2021, 16:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Milan, môžem Ti povedať, že je to pohodové auto aj na diaľnici.
Predtým som jazdil pofaceliftovú 90-ku s motorom 3.0TD v manuáli, robil som aj cesty Praha, Liberec a to autíčko zvládalo tieto dlhé štreky pri stálej rýchlosti 120-140 km/h bez najmenších problémov. Musel som akurát pri diaľničnej doprave častejšie dolievať olej (spotreba bola od výmeny po výmenu cca 4l), ináč nič.
Teraz mám 3.4i 95-ku ten istý ročník v automate a aj keď je spotreba cca o 1,5l/100km vyššia a benzín je aj o niečo drahší, už by som nemenil. Je to iné auto.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 06.08.2021, 17:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
pokejok píše:
Ked tak listujem forom a kukam, aky kto ma autiak. Tak vypada, ze Toyota Land Cruiser by mohla byt pre mna. Nieci podobne ako ma na fore Luther. Tiez chodime kade tade s detmi a aj prejazd ti ma asi dobry.

95ku Ti môžem tiež len vrelo odporučiť. Zatiaľ som nemal lepšie auto. Čo som si zaumienil som aj prešiel aj na fabrickom podvozku, naviják som nepotreboval použiť. Na ceste veľmi komfortné auto. Veľa miesta, motor svižný. Mne neodbudlo oleja ani deci medzi výmenami a to som mal skoro 300 000km na budíku.

Keby ma jeden chalan neuprosil a nepredal by som mu ju, mal by som ju kým by sa mi nerozpadla pod rukami, a to by určite trvalo dlho. Tri týždne som hľadal náhradu, ale zas som sa vrátil len k Land Cruiseru.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 08.08.2021, 23:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 28.08.2020, 0:14
Príspevky: 10
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
pokejok píše:
Ked tak listujem forom a kukam, aky kto ma autiak. Tak vypada, ze Toyota Land Cruiser by mohla byt pre mna. Nieci podobne ako ma na fore Luther. Tiez chodime kade tade s detmi a aj prejazd ti ma asi dobry.

95ku Ti môžem tiež len vrelo odporučiť. Zatiaľ som nemal lepšie auto. Čo som si zaumienil som aj prešiel aj na fabrickom podvozku, naviják som nepotreboval použiť. Na ceste veľmi komfortné auto. Veľa miesta, motor svižný. Mne neodbudlo oleja ani deci medzi výmenami a to som mal skoro 300 000km na budíku.

Keby ma jeden chalan neuprosil a nepredal by som mu ju, mal by som ju kým by sa mi nerozpadla pod rukami, a to by určite trvalo dlho. Tri týždne som hľadal náhradu, ale zas som sa vrátil len k Land Cruiseru.


Michal nazdar, súhlasím ja som ho prehovoril :D neľutujem pecka auto pohodlie,priestor a tá maximálna využiteľnosť :wink: inak pozerám že si sa vrátil zase k LC tak nech ti slúži ako tá čo som ju od teba kúpil auto ide perfektne :wink:

_________________
Hyundai galloper wagon 2.5 TD intercooler bejvavalo

Momentálne Land Cruiser KZJ95 3.0 92kw


Sob, 23.10.2021, 19:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
kikoo36 píše:
Michal nazdar, súhlasím ja som ho prehovoril :D neľutujem pecka auto pohodlie,priestor a tá maximálna využiteľnosť :wink: inak pozerám že si sa vrátil zase k LC tak nech ti slúži ako tá čo som ju od teba kúpil auto ide perfektne :wink:


Serus, som rád, že Toyka slúži :) snáď tak bude slúžiť aj moja “nová”, len ešte je na nej moc roboty.
Ono keď človek raz skúsi Land Cruiser, už sa ťažko preorientuje na niečo iné.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 23.10.2021, 21:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: