Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:00
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
 Chcem kupit Grand Cherokeeho WJ (rady ku konkretnym autam) 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahoj, mam nejake auto. Toto auto bolo teraz dlho v servise a ked sa mi po nakladnej oprave po niekolkych mesiacoch dostalo spat do ruk, za dva tyzdne putovalo do servisu nazad. Nebavi ma byt bez auta a chodit peso ako truhlik. Rozhodol som sa, ze si cakanie sprijemnim nejakym vozitkom a kedze nechcem nic co by mohlo konkurovat prvemu autu (luxusny dialnicny expres), bude to nieco, co prinesie nieco naviac - teda 4x4 a jazdu po luke, casom sa mozno odvazim aj do lesa. Nesmie to byt ani nieco drahe, pretoze to bude len take druhe auto.

Vzdy sa mi pacil Grand Cherokee WJ Limited, a teda na 99% budem kupovat ten. Moje poziadavky su nasledovne:
    • Rocnik 1999 az 2004 - na roku mi nezalezi, potesi modelovy rok 2003, kde sa udiali niektore dobre zmeny
    • 4,7L V8 benzin - toto je istota, nechcem ani nahodou nic ine
    • Quadra-Drive prevodovka - toto by mal byt viacmenej standard v Limited verzii
    • Potesi tmava farba - nie je podmienkou, hlavne aby nebolo auto strieborne
    • Technicky OK stav - rozhodne nechcem mat dve auta v servise, to potom mozem rovno skocit do Dunaja
Takze, teraz ku konkretnemu inzeratu. Denne prehliadam popularne stranky, jeden WJ, ktory sa mi pacil, uz zmizol z ponuky, tak ostal dalsi. Tu je ten inzerat.

Pozna to auto/majitela niekto? Biela farba ma az tak neohuruje, ale prezil by som to. Vyzera byt trosku zdvihnuty, kolesa tiez srandovne (pekne). Rok vyroby 2003, co je dobre. Najazdenym kilometrom samozrejme neverime, ale dolezity je aktualny technicky stav, je mi jedno, ci auto ma 80 tisic alebo 280 tisic. Cena je trosku vyssia (chcem nieco okolo 5000,- €), ale pokial by to vozidlo bolo OK a predavajuci nieco zlavil, tak preco nie.

Viem, ze auto treba obhliadnut, ale vedel by mi niekto nieco k tomu inzeratu povedat? Ci tam zjavne nieco nesedi, alebo take nieco? Diky za odpovede.


Pon, 07.06.2010, 0:14
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podla fotiek technicky stav nezistis, ale podla interieru ma ovela viac km. prve priznaky su odrety volant a znicena koza. Ma na tom nejaky lift a podstatne vecsie pneu, ak sa nerobili prevody cakaj problemy s prevodovkou.

Zalezi v akom stave su lamely na quadra drive, je mozne ze ti to potom bude zrat nie len vela benzinu ale aj pneu.

Je to pravdepodobne dovoz CANADA...podla budikov a tazneho vzadu. Ak je z Quebec...na 100% bol burany. Kilometre ma stocene na 100%, nakolko auta tu najazdia podstatne viac...rataj minimalne 50-100 tisic dole, podla interieru. Pri nastartovanom motore vytoc plny rajd a zarad D. Ak sa ti nepohne na volnobeh, su lamely v prdeli a to znamena ze ma minimalne 150 tisic km.


Pon, 07.06.2010, 3:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poznam majitela, ak chces nieco blizsie tak napis PM :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 07.06.2010, 8:08
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
laci73 píše:
Pri nastartovanom motore vytoc plny rajd a zarad D. Ak sa ti nepohne na volnobeh, su lamely v prdeli a to znamena ze ma minimalne 150 tisic km.


co znamena "vytoc plny rajd" ?

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Pon, 07.06.2010, 8:25
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak môžem niečo k tým veciam ako ošúchaný volant atď., ja osobne som tomu nikdy neveril, predsa keď budem jazdiť po meste tak stále točíš volantom, prekladáš ruky a radíš, tým sa značne opotrebúvajú tieto časti a auto môže mať nabehaných aj 50 000km, ale na druhej strane zas auto ktoré jazdilo po diaľnici bude mať 300 000km a volant a radiaca páka budú OK.
A ako sám píšeš nie sú dôležité kilometre ale tech. stav motora aj auta.
Ináč grandík veľmi pekný, tuším bol aj minulý rok v Tisovci ak sa nemýlim.

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 07.06.2010, 8:34
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No diky za rady, presne take nieco som potreboval. Laci73 mi teda znechutil kupu tohto Jeepa, kedze som netusil, ze sa musia robit aj take upravy, ked das vacsie kolesa. A vzhladom na to, ze su tam dvaja predchadzajuci majitelia, k povodnej lokacii sa asi nedopatram. Kedze potrebujem auto, ktore jazdi, asi sa tomuto radsej vyhnem. Je tam pre mna prilis vela neistoty.

Masurko, dik za ponuku, keby sa nieco zmenilo a chcel by som ho kupit, ozval by som sa.

Budem hladat dalej. Nanestastie uz zmizli dva inzeraty peknych Jeepov WJ - tak mi treba, ked som spomaleny a nerozhodny, asi boli OK. Zatial ostal jeden bratislavsky v prima farbe, ale za draho a jeden niekde od Prievidze, o ktorom nevieme skoro nic a hlavne to vyzera na autobazar a ja nerad kupujem z autobazaru. Ach jaj.


Pon, 07.06.2010, 9:29
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 15.05.2010, 9:40
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten z Prievidze tam je už asi rok . Bude tam nejaký problém . Inak tvoj výber schvaľujem . V8 je naj !!!!!!! Aj keď ja mám radšej ZJ alebo XJ . Americká klasika .

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 Limited , na predaj : http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=1411961 .


Pon, 07.06.2010, 11:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prečo znechutil ??? Bol si ho vôbec pozrieť ??? Veď ak ho teda masurko pozná nech ti o ňom niečo zistí, možno tie veci čo píše laci boli menené, nehádž flintu do žita. :wink:

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pon, 07.06.2010, 11:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Minimálne by to chcelo vedieť VIN auta, podľa neho vieme zistiť čo tma je za prídavku, keďže je to US model tak pri správnom VIN by to vedelo čo to rozkódovať.

A Laci73 aj keď WJ má lamely ale má zároveň aj čerpadlo ktoré vytvára tlak na lamely, takže auto ide primárne na zadok až pri rozdiely obvodových rýchlostí sa pripája predok, takže toto je fajn len pre klasiku ZJ kde je len vyskózna spojka a nič viac. Tam to je fakt cítiť že je vysko v prdeli. Pri WJ to nieje také objektívne.

Ako si písal veľa napovedia pneu, celkové chovanie vozidla pri jazde, ale WJ je defakto veľký rodinný kombík SUV proste veľká obývačka na kolesách z dosť komfortne ladeným podvozkom oproti ZJ.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 07.06.2010, 12:10
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak teda nehadzem flintu do zita a vypytal som si od predajcu nejake informacie a cele VIN cislo (toho bieleho Jeepa). Rad by som to prehnal cez Carfax, aspon co sa tyka americkej/kanadskej minulosti. Ma niekto pristup na tuto stranku, alebo si musim zaplatit $45 USD.

Kebyze uz kupujem nejakeho Jeepa tu z okolia, urcite by som ho nechal dat skontrolovat bud Palovi do Ziliny alebo tu panovi Andrejovi z Bratislavy. Snad za drobnu uplatu poskytujete take sluzby, ze by som s nim pred kupou prisiel a nechal prehliadnut dolezite veci.

Medzitym z Autobazaru.eu zmizol aj ten Jeep z Prievidze a jeden pekny ale za 10 tisic €. No, nejako sa kupuju. Snad vyjde aj na mna.


Pon, 07.06.2010, 16:45
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.09.2008, 7:17
Príspevky: 39
Bydlisko: Orava, TS
Odpoveď s citáciou
Carfax Konto mam, ale momentalne tiez vycistene minuly tyzden som si preveroval jedno WJ. Ak budes silno chciet daj vediet , ale v principe registraciu ked si spravis mas to to iste. Riesim podobny problem ako ty a uz tiez nejaku dobu zhanam WJ, troska ale so slabsim motorom. Oplati sa ale najskor vediet kolko to ma zaznamov. Mne to vypisalo 11 a nakonies realne servisne boli 2. Zvysok boli odvolavky na zvolavacky a export z USA. Ten prievidzky co zmizol ak sa nemylim bol veeeelmi dlho na sieti a ak sa dobre pamatam mal tam nejaky problem. S tym tvojim planovanym rozpoctom 5000k moc 4,7 a este k tomu 2003 model nenajdes a ak s anieco bude kolo toho tocit ciste to nebude.

_________________
Samurai JX, 1,3....86 rv,


Pon, 07.06.2010, 16:56
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.09.2008, 7:17
Príspevky: 39
Bydlisko: Orava, TS
Odpoveď s citáciou
http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 16884.html

tam V8 je o nieco viac......

_________________
Samurai JX, 1,3....86 rv,


Pon, 07.06.2010, 17:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu sa neda kupit nic normalne... jedine drahy srot zo stocenymi kilometrami, atd... ja uz cez rok pozeram po WJ s 4.7HO a nic... jedine v CR, DE, US

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Uto, 08.06.2010, 23:25
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Chlapci, to že sa nedá nič na Slovensku kúpiť je dosť subjektívny názor.
Trochu si to obrátte.
Dáte za nového cara 1,6mega po 3 rokoch Vám potenciálny kupci zavalia cenu 600tis., ktorá sa Vám vrcholne nepáči ba až Vás naserie a po 6-10 rokoch a po cca 100-150tis. km (ročník 2000-2004) Vám niekto povie predaj mi to za 150tis. a daj mi zľavu - no nevyzuje Vás to z topánok?
Radšej si to nechám a zoderiem do tla na offroade!

Problém bude skor v požadovanej cene k stavu auta!
Za málo peneži kúpiš bučoru aj keď model zodpovedá a čaká ťa koooooopec servisu, na cheero ešte takého ktorý nevie previesť hociak servisná dielnička kamaráta! To čo chceš kúpiť WJ4,7 limitid sa hýbe od cca 10-13tis. € a tam je možné riešiť stav auta a začať si vyberať.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 09.06.2010, 6:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
YJ KAO v podstate mas pravdu len mi potom povedz preco ked som ponukal moje auto do bazaru ( 6 rokov cca 55 000 km ) a bola mi ponuknuta cena 1/3 z povodnej a ked som chcel kupit druhe 3 rocne s 150 000 km bolo len o par tisic lacnejsie ako nove ( ceny este v Sk) ved to by len debil kupil. Ja som sa rozhodol presne ako si pisal alebo ho necham pre syna.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Str, 09.06.2010, 17:29
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: