Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:36
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 Chcem kupit Grand Cherokeeho WJ (rady ku konkretnym autam) 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeep ZJ sme už boli pozrieť .
Ďalšia vec, čo hrá v prospech LR je , že to tak neskáče po ceste. Tuším to má vzadu rameno , čo zachytáva priečne reakcie nápravy , niečo ako má Jeep WJ . ZJ má panhardku a tú bolo veru na ceste cítiť , aj keď tlmiče na tom ZJ už asi mali niečo za sebou a na tomto LR boli ešte dobré.

Ach do prčíc :-D


Ned, 08.01.2012, 22:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Disco I a II a Jeep ZJ majú zadnú nápravu rovnakej konštrukcie - vodiace ramená a panhardka. Jeep WJ má spodné vodiace ramená a horné "A" rameno ktoré nahrádza aj panhardku. Takže ten rozdiel čo si pociťoval muselo spôsobovať niečo iné.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 08.01.2012, 22:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zaujímavé slová človeka ktorý sa pár dní dozadu LR bál :) . A ano. Disco má vzadu 3 bodové zavesenie s tzv. A-rámom ktorý drží nápravu v strede. Ak je v poriadku čap tohto A-rámu tak to je tak ako píšeš že to drží.
WJ nepoznám ale ZJ a ten systém tej spojovačky tiež neni žiadna sláva keď si to robí čo chce. Teda aspoň ja som mal z toho ten pocit a aj na otcovom XJ.
Jeep a LR sú proste dve celkom odlišné autá. Ale iba predchodca Discovery bol konštruovaný pre královnu :-D :-D

EDIT: Romo medzi zavesením DI a DII je rozdiel. DII má panhartku ako ZJ ale DI má A-rám tak ako popisuješ WJ (to som nevedel že aj amíci to vynašli :-D ) takže pocity nemusel mať tak úplne zlé ak bola na tom ZJ v niečom chyba

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Ned, 08.01.2012, 22:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Macej píše:
Jeep a LR sú proste dve celkom odlišné autá. Ale iba predchodca Discovery bol konštruovaný pre královnu :-D :-D


:-D :-D :-D no tak v tomto pripade by som nad tym LR aj rozmyslal :smt023 :lol:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 08.01.2012, 23:16
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No teda som prekvapený. Myslel som že vývoj smeroval od panhardky k "A" ramenu, ktoré je podľa mňa lepšie lebo pri prepružení nevyosuje nápravu voči karosérii...Prečo v LR išli opačným smerom?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 08.01.2012, 23:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bikeru :-D :-D ale zas až na budku je to to isté

Romo no neviem. Asi ich nebavilo robiť od 70.teho roku to isté :) a možno boli zvedavý prečo to amíci odkopírovali a upustili od panhardky tak si to chceli vyskúšať :-D
Ale inteligentne ti odpovedať neviem.

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Ned, 08.01.2012, 23:30
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravim, po roku a pol som tu opat ja - clovek, co zalozil topic. Rovnako ako predtym, aj teraz hladam Jeepa WJ. To predtym az tak uplne nevyslo, nebola dobra ponuka a ja som trochu nudzovo kupil Jeepa ZJ. Teraz by som chcel konecne kupit WJ, alebo mozno aj nieco ine.

Potreboval by som vsak pohlad viacerych ludi na jeden napad, ktory som dostal. Urcite som chcel kupit Jeepa WJ a je to taka jasna volba pre mna, ale este som objavil Dodge Durango. Vyhoda oproti Jeepu WJ je zrejma - vacsie auto, +30 cm do dlzky. Nevyhod je viacero:
• Celkovo zastaralejsi a obycajnejsi dizajn (vinylovy interier)
• 46RE prevodovka miesto (5)45RFE na Jeepe - tohto sa dost bojim, cital som naozaj spustu topicov po nete a velka vacsina ludi sa zhoduje, ze 46RE je viac kazovejsia nez 45RFE (ktora je udajne velmi velmi dobra)
• Vacsina (vsetky?) modely maju vzadu bubnove brzdy
• Mensi vyber ojazdenych aut (ale je to Chrysler, takze nahradne diely a servis by mali byt OK)

Ako to vidite vy? Co napriklad toto konkretne Durango? Samozrejme si odmyslime tie hrozne tuzerske vyfuky, tie by isli hned prec. Alebo mam prestat vymyslat a zobrat Jeepa WJ a je pokoj? Vedeli by ludia, co sa venuju Jeepom opravit aj taketo Durango (motor = Jeep ZJ, ale prevodovka...?).


Pon, 09.01.2012, 0:37
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No čo by mňa hnevalo je , že v prípade kolízie by sa mohla horšie zháňať plecharina.
Ale si myslím, že už za takéto peniažky nájdeš pekný WJ.


Pon, 09.01.2012, 0:50
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Štv, 18.03.2010, 21:09
Príspevky: 126
Bydlisko: Krivan
Odpoveď s citáciou
Poslať 
daj link na to wj


Pon, 09.01.2012, 7:19
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napríklad mne sa celkom páči tento http://jeep-grand-cherokee.autobazar.eu ... 99283.html
Už má LPG, čo je celkom pekný bonus.
Mne by nevadilo, že je to starší ročník. Ešte by ostali nejaké peniažky na údržbu a spravíš si pekné vozenie.
Záleží, čo človek hľadá. Ak facelift , tak treba viac peňazí.

Ale mne to môže byť jedno , ja pozerám trochu inú cenovú hladinu a asi už aj značku :D


Pon, 09.01.2012, 9:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to si ten rozpocet trochu pridvihol,ci?

Pozor na to lpg,podla tankovacieho ventilu to vyzera na holandske lpg a nie vsetky sa daju u nas servisovat!

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Pon, 09.01.2012, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
presne. tu na to niesu odbornici. ja neviem najst nikoho v okoli co vie servisovat prins

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 09.01.2012, 23:14
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Veru nepridvihol som rozpočet, ale čo som bol pozrieť toho Discoveryho v MT , tak sa nám páči. Peniažky sú v riešení, tak ak sa nepredá , pôjdeme doňho. A keď sa predá , budeme hľadať ďalej :-)


Uto, 10.01.2012, 9:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Choď do toho Duranga, je to cool auto, k bratovi jedno chodilo do servisu keď som bol mladší a nemohol som si také niečo dovoliť, je to ešte kus poctivého auta - platforma z pickupu Dodge Dakota (=odolnosť)

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 10.01.2012, 21:43
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ved paci sa mi Durango, len sa neviem rozhodnut. Chcem ist uz do auta, s ktorym budem naozaj spokojny. Pri tom Durangu sa bojim tej udajne menej spolahlivej prevodovky oproti Jeepu, taktiez zadne bubnove brzdy nie su ziadna vyhra (konverzny kit na diskove stoji asi $700 USD) a navyse to ma listove pruziny vzadu (co povazujem za... tak trochu horsie, aj co sa tyka naslednych modifikacii - zdvihnutie, ale mozno sa mylim).

Proste prima auticko, ale vidim, ze by som nebol na 100% spokojny vzhladom na tie veci. Stale vsak ocenujem velkost auta, vnutorny priestor a vahu oproti Jeepu.


Str, 11.01.2012, 12:46
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: