Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 23:20
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Ďalší
 Chcem kupit Grand Cherokeeho WJ (rady ku konkretnym autam) 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak s tým VIN číslom to môže byť riadna podpásovka :shock:

Kvôli čomu je tam problém ? Šak , keď výrobca razil len pod čelné sklo , tak to tak asi má byť , či STK a DI si myslia niečo iné ?
Ak máš viac poznatkov, mohol by si ich prosím ťa viac popísať ? Myslím, že sa to hodí aj pre iných ľudí do budúcna , čo budú chcieť kúpiť Granda a budú to mať pokope.

Tú 5.9 som nebol a veru už ani nepôjdem pozrieť. Ale bol som pozrieť toho Andrejovho Granda. A keďže sa o tom dozvedeli aj chlani z roboty , tak sme sa nazbierali hneď traja čumilovia :shock:
Popozerali sme , chalani nám povysvetľovali. Dokonca nás zobrali do dielne na zdvihák.
Musím povedať, že na tak staré auto je v dobrom stave. Potrebuje trocha nehy, ale to mu je prepáčené, veď má cez 16 rokov :-D ale ako základ pre ďalšie fungovanie veľmi dobré :-)
Pre potencionálnych záujemcov by som odporúčil. Treba si pripraviť pár eurášov navyše a bude z toho super auto.
My sme sa zatiaľ dohodli, že ja nepotrebujem hneď kúpiť a Andrej nepotrebuje hneď predať , zvyšok je vo hviezdach.

Predbežne ma láka ešte ísť pozrieť aj toho Granda z TT, ktorý mi je kvôli cene bližší. Ak budem mať cestu , tak ho skočím pozrieť , ak nie , tak si počkám na pekné počasie a ak ešte bude na predaj , tak ho skočím pozrieť na motorke.

BTW: Andrej dík za ukážku ako štartuje 2WD Jeep z križovatky, myslím, že kolega z práca to rozdýcha až za týždeň :-D :-D :-D


Štv, 05.01.2012, 0:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mato_srubka píše:
No tak s tým VIN číslom to môže byť riadna podpásovka :shock:

Kvôli čomu je tam problém ? Šak , keď výrobca razil len pod čelné sklo , tak to tak asi má byť , či STK a DI si myslia niečo iné ?


..nechcem to celkom verejne rozoberat,možno v ostatnich mestach je to inač ako u nas,aj ked o tom pochybujem ,ale problem ani nie je s prepisom ,na DI su ešte tolerantni,ale na STK ak nemaš čislo vyrazene resp. na vhodnom mieste tak možeš mat aj čislo za sklom a okrem toho dalšich XY štitkov s VINkom na aute,ale aj tak neprejdeš :roll: nikoho nezaujima,že maš "Ameriku" ...proste žiješ na Slovensku a hotovo :smt141

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 05.01.2012, 0:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...čiže STK si jednoducho zmyslí, že VIN ma byť aj ked ho výrobca nerazil ???

...má to oporu v zákone ten postup STK ???

..nie je to len ďalšia prehnaná iniciatíva ..čiže taktné upozornenie na " všimné a hmlu pred očami " ?????

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Štv, 05.01.2012, 0:36
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmm , no ďakujem veru za info. Myslím, že to helfne aj iným ako len mne.
Ďalší bod , na ktorý treba dávať pozor.

Akurat pozeram na youtube , ako funguje ten locker z ebay. hmm to asi nebude do bežnej premávky a aj tá životnosť neviem aká bude.


Štv, 05.01.2012, 0:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janoP píše:
...čiže STK si jednoducho zmyslí, že VIN ma byť aj ked ho výrobca nerazil ???

...má to oporu v zákone ten postup STK ???

..nie je to len ďalšia prehnaná iniciatíva ..čiže taktné upozornenie na " všimné a hmlu pred očami " ?????


..budem sa opakovat,ale neviem či to takto "funguje" aj v inich mestach ako u nas,ale proste u nas neprejdeš :smt134 nie STK si zmysli,kde ma byt VIN ,ale zakon zhora jej to prikazuje /však sme na Slovensku/..možno by to ešte Efendi vedel uviest na pravu mieru ,ako to vlastne je resp. niekto kto ten problem s autom mal.......lebo niekde na začiatku toho kolotoča je aj KO .......ja som videl ,že neprešlo cez STK XJčko,ktore malo VIN-ko za sklom a okrem toho ešte dalšich par hodnovernych USA štitkov či už pri motore a dverach a bohužial :roll:

nechce sa mi celkom googlit ,ale niečo podobne sa piše aj tu:
http://natankuj.sme.sk/poradna/kontrola ... e?strana=3

..a dalšia "Amerika" s problemom aj tu:

http://forum.autobazar.eu/na-prepise-s- ... 28185.html

...možno by trebalo napisat do znamej televiznej rubriky v Novinach v nedelu podvečer,nech nam pan Policajt odpovie ako to vlastne je ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 05.01.2012, 1:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Preco by mal byt problem v tom ze je stitok za prednim sklom a nie niekde inde.
Ved ked vyrobca urci ze tuto bude stitok (ved niekdo to musel schvalit) tak by nemal byt problem.
Minuly rok som bol na STK a ziaden problem. Sam som nevedel kde je stitok az na STK mi ho nasli(bol za prednim sklom).

MARTINO: asi si narazil na aktivneho idiota.
Ale kto vie, na slovensku je to asi mozne. Rozkaz znel jasne. Zakon je zakon. UKND.


Štv, 05.01.2012, 8:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nieco som hladal ohladom toho VIN.
V zakone sa hovori ze VIN musi byt aj na karoserii. Dobre.
Ale ked to vyrobca?
Tak treba pridelit nahradne!
link: http://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:PriVIN&lng=SK

Ale uz aj sposob pridelovania nahradneho VIN si protireci.
Krasne.


Štv, 05.01.2012, 8:33
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak volal som na toho Granda z TT a pneu nemá zapísané v TP a prevodovka už niečo zažila s Dexron olejom , teraz tam ale má ATF , len už asi nebude všetko v poriadku , keď má problém s radením jednotky alebo take niečo spomínal.
Taktiež ťažné nemá zapísané v TP.

Možno to niekomu pomôže.

Ja čakám ďalej na ten pravý kus a možno to bude opäť Pajero , uvidím, čo bude večer.


Štv, 05.01.2012, 15:32
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No , keďže výber sa zužuje , čo poviete na 4.0 I6 130kW ?
Čo som zatiaľ našiel , tak, že treba dávať pozor na prehriatie kvôli hlave. Môže sa stať , že ju skrúti.
Máte s tým nejakú skúsenosť ?

A čo manuálna prevodovka v spojení s týmto motorom ?

Čo sa týka podvozku a pohonu, je tam nejaký rozdiel voči V8 ?


Pia, 06.01.2012, 9:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Velmi dobry motor,trochu lenivy,ale tiez len v ZJ. Vo WJ su uz odlahcene piesty a radi praskaju. Takze pri kupe 4litra WJ treba davat pozor na tukanie motora(hlavne za studena) a nedat sa zblbnut,ze su to nadzdvihatka.
Zato v ZJ,XJ je to nezmar ale lenivec. Spotreba na ameriku celkom dobra.
Ostatne je rovnake akurat pruziny ma 5.2 ine.

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Pia, 06.01.2012, 10:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mato_srubka píše:
Máte s tým nejakú skúsenosť ?

A čo manuálna prevodovka v spojení s týmto motorom ?



..prečo chceš 4 liter s manualom? ..tych je velmi ,velmi malo a ked skusiš automat ,tak nad manualom do ZJčka nebudeš uvažovat :wink: Ale radovy 6 valec ma podla mna velku vyhodu v tom ,že pristup k dielom v motorovej časti je ovela jednoduchši ako u V8,či už chceš vymenit sviečky a podobne veci ,tak je to jednoduchšie ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 06.01.2012, 11:41
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pýtal som sa na manuál, lebo je jeden 4.0 s manuálom v inzerátoch. Volal som naň a je to manuál z Wranglera , ale tiež s quadra track r.v. 94.

Tých select tracov som moc nevidel, zatial iba Andrejov a ten z TT , ostatné, čo som volal , tak všetko je quadra.

Ach jo, v pondelok mi majú prísť ešte fotky na Pajero V6 s LPG , len , keď ja by som tak chcel tú V8 so select trac prídavnou . Len rozpočet je obmedzený.

Ináč som bol prekvapený, že na tak veľké auto zvonka to vo vnútri nieje žiadna sláva , teda čo sa týka ZJ , ale mne to je tak akurát. Pajero má viac miesta , len čo sa týka nastupovania do auta , tak do Pajera potrebujem rebrík , do Granda v pohode.


Pia, 06.01.2012, 11:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to je pravda,ZJ je na terenne auto velmi male zvnutra.

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Pia, 06.01.2012, 12:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
manual? :roll: preco manual ked mozes mat automat. preco I6 ked mozes mat V8... niekedy nechapem ale to nevadi... to je moj nazor :-)
styrliter je super.. mne sa lubil.. ci nahradne diely, jednoduchost motora, pristup... len mal malo valcov. keby sa robilo XJ s V8 tak nad sestvalcom ani nerozmyslam.


jj pajero je vacsie, vyssie. inak jeepy su vsetky male... okrem XK a JK unl.

good luck pri hladani... :smt023

ale zas s ZJ V8 to nemas az take zlozite. keby si hladal krasny 2000-2001 4.0 XJ alebo 2004 WJ 4.7 HO to by bolo este horsie... ja som hladal rok :-D

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 06.01.2012, 14:39
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To vieš, pre mňa je podmienka select trac . Je to nenáročné a blbovzdorné riešenie.
Zatial čo som obvolával inzeráty na ZJ , či už V8 alebo I6 , tak select trac mali len dva, aj to jeden z nich má pofidérnu prevodovku a druhý kus (Andrejov) je fajn, ale ešte vyžaduje investície a cena bola pre mňa neakceptovateľná, keďže ešte by som rád dorobil plyn, ktorý stojí tiež pár peňaní.

Uvidíme , možno sa s Andrejom dohodneme, ale zatiaľ hľadám ďalej či už select trac od jeepa alebo super select od mišivbuši alebo ešte ďalšia možnosť , ktorú aktuálne googlim je Land Rover, ale toho sa zatiaľ bojím.


Pia, 06.01.2012, 15:02
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: