Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Syntetické lano 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Turek píše:
Dano a uz si sa tahal v extreme? max vysponovane lano v roznych uhloch a co to robilo v rolni? neverim tomu zeby nebolo rozstrapkane... alebo sa mylim? mam syntetiku novu a snazim sa ziskat poznatky tu na fore.

... extrem je relativny pojem. Samozrejme, ze som sa navijakoval v roznych situaciach. Netvrdim, ze moje lano je v stave ako ked som ho kupil ale nemam ho na veky ved je to spotrebny material.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 06.03.2013, 20:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
DanoDEF píše:
... extrem je relativny pojem.


hlavne ked clovek pocuva slamove prihody;-)


Štv, 07.03.2013, 9:50
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
ano, extrem je relativny pojem ale mal som na mysli hlavne to ze na rolni je pod valcekmi medzera a syntetiku by tam mohlo dodrbkat, hlavne ked je lano riadne vysponovane. mozno ta medzera neni na vsetkych rolniach ale ja ju mam. od nova. mna hned kamarati varovali ze na syntetiku mam dat prievlak. aby som ani nerozmyslal o rolni. tot vsjo.

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Štv, 07.03.2013, 10:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
visby píše:
DanoDEF píše:
... extrem je relativny pojem.


hlavne ked clovek pocuva slamove prihody;-)


... ale mame aj spolocne prihody takze OK.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 07.03.2013, 20:58
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
visby píše:
DanoDEF píše:
... extrem je relativny pojem.


hlavne ked clovek pocuva slamove prihody;-)

alebo mozgove

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Pia, 08.03.2013, 9:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Trochu to tu oživím
Akú značku ale hlavne priemer a dlžku lana máte namotaného na klasickom navijáku ? Koľko sa vám tam vošlo aby sa dalo bezproblémov navíjať bez toho aby sa musel dávať nejak extrémne pozor nato ako sa ukladá ? (aby nemuselo byť navinuté presne otočka popri otočke po celom bubne.. )

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pon, 27.11.2017, 23:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ja mam cca 45m priemer 10mm a pohoda navijk je 17500 od cbone
v zadu mam 8mm a cca 30m na navijaku klasika 12000 a min 10m by sa tam v pohode zmestilo

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 28.11.2017, 0:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Tiež budem kupovať syntetiku na Warn. Už som lano zašíval, takže tohto sa nebojím. Od oceli chytiť kúsok do dlane je oooooooveľa horšie. Ale ja budem dávať nerezový prievlak keby niečo, nie hliník.

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Uto, 28.11.2017, 14:35
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 21.01.2016, 20:01
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Tu máte prehlad aj s ponukou cien (Cena v zlotých/4 = euro) : http://opony-4x4.pl/osprzet-off-road/liny-kinetyczne-i-syntetyczne/


Str, 29.11.2017, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Nechcem nejak moc radiť, ale syntetické lano, skutočné značkové Dynaforce, predáva aj na Slovensku firma Lesnícke náradie Grube v Kováčovej pri Zvolene. Nie sú vôbec zameraný na offroad, ale majú aj iné, celkom zaujímavé veci.

http://www.grube.sk/

Ja kupujem metráž, na predný 45 - 50 metrov, na zadný tuším 40 metrov, kupoval som aj originál nite na šitie, aj ochranné oká. Ale najmä majú ochranný spray/olej na syntetické lano a to je veľmi dôležité pred zimou (vyprať, vysušiť, nastriekať) lebo ak jazdíte často po ceste, soľ sa samozrejme dostane do lana a znižuje parametre aj životnosť. Ja mám laná cca 5 rokov, ťahám aj drevo v lete a ochrana sa vyplatí.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 30.11.2017, 10:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Medzi cinskou a znackovou syntetikou je skutocne rozdiel a to znacny. Povodny navijak cinsky som mal osadeny cinskou syntetikou. 3 roky bol celorocne na narazniku auta, neprikryty, jazdievam obcas aj v zime po cestach. Lanu nic nebolo, a to sa priznam ze realne vymotane a vyprate v kybli s vodou bolo iba raz (po 2 rokoch uzivania). Na lane neboli badatelne ziadne vyraznejsie vady. Teraz nahadzujem Warn a mam k tomu este nepouzitu syntetiku warn spydura. Neda sa to s tou cinou porovnat. Kamos mal nejaku znackovu syntetiku (nepamatam nazov, bola oranzova a dost hruba) a ta bola luxusna. Aj cenovka bola taka, ale to lano vzbudzovalo ozaj doveru. Kdezto ta tenucka cina nikdy vo mne neprebudzala istotu ze sa neroztrhne. Tiez rozdiel v uchyteni o spulku navijaku, aj oko pre hak atd. To je najlepsie mat na stole cinu aj znacku porovnat. Vtedy je vidiet tie rozdiely. Ale ako som vyssiel napisal u mna drzala 3 roky a u noveho majitela pojde navijak aj s lanom na kratkeho patrola tak uvidime kolko este bude drzat. Btw. ako sa zasiva syntetika? Aj to realne este na nejaky cas lano zachrani? Nevedel som o takejto moznosti....

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Štv, 30.11.2017, 10:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Neviem ci zosiva ale pri roztrhnuti ju jednoducho zapletieš prvykrat mi to trvalo no druhykrat v terene par minut na youtube je spusta navodov

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 30.11.2017, 11:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Zošíva sa napríklad po zapletení oka aby sa pri namáhaní zbytočne neposunul a neoslabil spoj.
Zošíva sa (má sa zošívať) a aj po spojení/oprave, keď sa roztrhne, pre istotu. Prvú syntetiku som po roztrhnutí (Vyšný Slavkov 2012, moja hlúposť) ani nezošíval, spájal mi ju vo svahu na brzdách Tomáš Hollý ml. Ale keď som investoval do DynaForce, tak sa snažím robiť veci poriadne, vyplatí sa dukáty ušetriť.
A zošívanie je úplne jednoduché ako facka, pár stehov, len aby sa voči sebe neposunuli samosvorné vrstvy (nie pri ťahaní, ale pri voľnej manipulácii, praní atd.)
Pri zapletaní/spájaní je potrebné dodržať dĺžky zapletenie/preloženia, to je celá veda, robota je extra rýchla.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 30.11.2017, 12:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
jenki áno o grube viem. To mám zatiaľ aj vyhliadnuté aj keď som zatiaľ neriešil iné obchody. Primárne mi šlo oto koľko M tam asi narvem aby to bolo ok :)
Zošívanie atd to mam už tiež naštudované, aj tu som o tom čo to čítal. Ja len plánujem na aute prehodiť pôvodné staré ocelové za syntetiku tak špekulujem hlavne že koľko a akú hrubú :)

dondo niečo o syntetike písali chalani aj tu :arrow: viewtopic.php?f=109&t=15175&hilit=synteticke+lano aj jenki tam dával svoje krajčírske umenie :-D :-D Alebo tak ako už písali že na youtube najdeš kopec návodov ako spojiť dva konce lana alebo osadiť oko..

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 30.11.2017, 13:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Milé od teba Andrej, že si si spomenul :D
Mimochodom, od tej doby tie laná sú na Patrole ... asi by ich bolo aj na jar vymeniť.
Pár som ich ešte pre kamošov porobil, ale mne zatiaľ držia.
Ešte mám odložené jedno špeciálne z Nórska, odolné voči morskej vode ... ale neviem kedy si ho ešte užijem :-D
Oceľové by som už zrejme ani nevymotal.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 30.11.2017, 14:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: