Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:07
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 Syntetické lano 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Pacient ktory pouziva syntetiku okolo stromu (tu je jedno ci syntetika alebo ocel) alebo okolo balvanu alebo podobne podla mna nema vsetko v hlave pokope. Minule som studoval z ozaj dlhej chvile brozurku s navodom a pokynmi pre syntetiku Warn Spydura ktoru mam nachystanu. Prvych par metrov lana, od spulky (odhadom dve vrstvy navinu na spulke) ma na sebe taky zvlasny tkaninovy oplet cervenej farby. Na tejto dlzke je lano aj o poznanie hrubsie. Povodne som bol v tom ze je to pre "blbich" amikov, aby si nevymotali cele lano, ze to ma upozornit na to ze sa blizis ku koncu lana. Po prestudovani brozurky k lanu som vycital ze je to ochranna vrstva, ktora chrani lano pred vysokou teplotou spulky. Mierili to na teplo vzniknute brzdou navijaku. Takze sa to potvrdzuje s vyssie spomenutym ze material syntetickeho lana nema rad teploty nad 80 stupnov, kedy sa vlakna zacinaju deformovat.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Str, 06.12.2017, 16:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Tiež na syntetiku už roky používam rolne a zatiaľ problém nebol, na zvislé valčeky, ktoré najviac trpia na roztiahnutie som namiesto tyčiek so segerkami použil skrutky. Správnym dotiahnutím som dosiahol minimálnu medzeru medzi valčekom a rámom rolní. Inak na syntetiku sa používajú aj rolne s platovými valčekmi.

Obrázok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 06.12.2017, 21:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Dondo píše:
...... Povodne som bol v tom ze je to pre "blbich" amikov, aby si nevymotali cele lano, ze to ma upozornit na to ze sa blizis ku koncu lana........


No poviem ti že na toto ja už nemusím myslieť, a ani si neviem predstaviť, že by som vo vzdialenosti nejakých 35m dovidel v slabšom svetle, či už sa blíži koniec lana.

Urobíš si takú malú gurtničku asi 10-12cm dlhú, na konci prešité oká a toto prevlečieš cez prvý závit a potom popod asi 5-6 závitov dáš gurtničku a znova prevlečieš lano cez oko grtničky aby sa pri spätnom odvíjaní nemohlo viac odvinúť sa lano vlasnou silou zatiahne a neodvinie viac závitov. Kto nepochopil, nech Googli. :lol:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 07.12.2017, 12:02
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Viem ako si to myslel, to je sikovne. Mozes vytiahnut na doraz, no vies ze vzdy tam mas este potrebnych par zavitov.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Štv, 07.12.2017, 14:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Ja zas smelo odviniem komplet lano, rukou nikdy nedošponuješ lano, takže keď kompletne odmotané lano hodím do gurtne, tak pri navijaní sa tých pár závitov natočí bez záťaže - lano sa došponuje a potom, keď už ide na plnú záťaž tých pár závitov tam je. Lano z bubna som vytrhol len raz kedysi dávno ešte oceľové a z úplne iného dôvodu.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 08.12.2017, 19:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: