Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Ďalší
 Kúpa 4x4 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 10.11.2020, 19:15
Príspevky: 14
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Ja som povedal, že tie koľaje mohli mať niekde aj 50 cm. Nehovorím, že mali .

Ale nespamujme tu , myslím že Milan jasne dal odporúčania, čo by sa tam hodilo :smt156

_________________
„Je úplně jedno jestli je to policista, voják, hasič, celník nebo záchranář. Pod jednou vlajkou, jedna rodina.“


Uto, 17.11.2020, 17:01
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
V cene ktorú si budeš môcť dovoliť (3500) prichádza do úvahy,Jeep XJ TD,ZJ TD možno nejaká V8 ale stav bude všelijaký,Lada Niva. Toť vsjo.

Toto som Tak napísal ešte 11.11.20 Asi si si auto neprečítal tak skús teraz

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 18.11.2020, 14:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 10.11.2020, 19:15
Príspevky: 14
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
pampuch131 píše:
V cene ktorú si budeš môcť dovoliť (3500) prichádza do úvahy,Jeep XJ TD,ZJ TD možno nejaká V8 ale stav bude všelijaký,Lada Niva. Toť vsjo.

Toto som Tak napísal ešte 11.11.20 Asi si si auto neprečítal tak skús teraz


ANO , PARDÓN.

Neuvedomil som si v tom momentne, že to už bolo zodpovedané.

_________________
„Je úplně jedno jestli je to policista, voják, hasič, celník nebo záchranář. Pod jednou vlajkou, jedna rodina.“


Štv, 03.12.2020, 21:37
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Uto, 16.02.2021, 0:41
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Zdravim,chcem sa opytat na konkretne auto v linku..Aky mate nanho nazor,viem ze z foto tazsie ale mozno pomoze.Par detailov ako zadny kufor spodna lista je znicena vylomena a vonkajsie lemy blatnikov osuchane,naoko to auto vyzera super ale nebude “zhumplovane” ?
Vdaka za kazdu info..

https://www.autobazar.eu/nissan-patrol- ... 08202.html


Uto, 16.02.2021, 0:48
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Fotka 73 a 83. Stav tachometra 161028 km, výmena oleja 160000 km v roku 2018. Ja by som sa zamyslel, že prečo to auto najazdilo za tri roky až 1000 km?
Pozri spojkový pedál, úplne zodratá papučka, niekto to musel riadne trápiť v teréne.
Podľa mňa niečo z motorom, alebo spojka, prevodovka.
Inak by tam nebolo toľko "krásnych" fotiek z interiéru a karosérie.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Uto, 16.02.2021, 9:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Paklič píše:
to auto vyzera super ale nebude “zhumplovane” ?
Vdaka za kazdu info..


Ku cti patrí predajcovi že si dal námahu a nafotil všetko tak ako vidno ( aby ušetril telefonovanie ) a ponechal rozhodnutie na prípadného záujemcu či sa tam vyberie osobne aby to videl a možno vyskúšal.

Ťažko povedať čo tomu autu je alebo nie je - to sa treba vybrať osobne pozrieť,popočúvať,vyskúšať.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Naposledy upravil Fefe dňa Uto, 16.02.2021, 18:31, celkovo upravené 2



Uto, 16.02.2021, 9:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Paklič píše:
zadny kufor spodna lista je znicena vylomena........ a vonkajsie lemy blatnikov osuchane,
l

Zadnu listu vylomis na fungl novom aute za 5 minut bednickou jablk.Auto ktore ju ma po rokoch novu,nepoznam.K tym lemom :smt017 tak take zachovale lemy neotrhane v terene som este nevidel.Kupujes predsa Offroad s ktorym aj realne ides do terenu a takym veciam sa nevyhnes.Potom tu vznika otazka ci to auto potrebujes do 100 % terenu alebo sa chces predvadzat pred Tescom ake mas terenne auto.Motor by ta mal hlavne zaujimat a nie oskrety blatnik.Keby si auto hodnotil podla oskretia,moje uz by bolo davno v kovosrote a stale mi aj napriek neakym ohrkanym plechom spolahlivo funguje a nikde ma nenechalo.
K tym kilometrom.Ak by som na nom nechodil do roboty cca 40 km denne tak do roka by som spravil cca 800 km kedze by vecsinou stalo.Cudovali by ste sa?Aj na druhom aute co ma zena sa robi cca 8 000 km do roka,normalne az neuveritelne ze nie 100 000 rocne :smt138
A ako Fefe tiez radi,ist sa previezt,popocuvat,vyskusat.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 16.02.2021, 17:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
kedze by vecsinou stalo.Cudovali by ste sa?


Vypichol som od Milana len úryvok a súhlasím s celým popisom čo dal.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 16.02.2021, 18:36
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Kamoš má jepku na ktorej do roka najazdi tak 1000 km aj to je možno veľa požíva ho len na rybačku 2km od domu


Uto, 16.02.2021, 21:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Frantisek píše:
Kamoš má jepku na ktorej do roka najazdi tak 1000 km aj to je možno veľa požíva ho len na rybačku 2km od domu

Hups dal sm tam jednu mulu naviac takže 100 km


Uto, 16.02.2021, 22:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Auto hodnotiť podľa obrázkov sa dá, otázka je akú to má výpovednú hodnotu ?
Pre mňa je veľmi dôležitým bodom štartovateľnosť a teraz sú na to ideálne podmienky. Mráz.
Lebo je potrebné si dať na misky váh, čo ma najviac vie ovplyvniť pri kúpe – či ošúchané blatníky alebo že vonku v mraze niekde za humnom mi motor nenaštartuje. Tak a teraz si domysli, že tam máš ženu a malé decko, čomu by asi dali prednosť, pekným nalakovaným blatníkom alebo tomu, že ich dovezieš domov do teplúčka ? No ale na toto z obrázkov nikto nepríde. Preto, ak by som mal vážny záujem, tak by som majiteľa poprosil, aby nechal auto na 2-3 dni vonku pod holým nebom a podme ho skúsiť naštartovať. Kto má motor v poriadku, ten sa takejto skúšky nebojí. A je rozdiel, vytlačiť von auto z vykúrenej garáže hoci aj do -20 a tam machrovať ako mi naštartuje, ako mať ho vonku pod nebom 2-3 dni no a teraz ukáž. Ak ti nenaštartuje vo dvore, nič sa nedeje, ale ak si vonku v teréne, tak máš zarobené na problém.


Str, 17.02.2021, 13:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Mas svoju pravdu Ogo. Ale ! Motor sa da viac menej opravit pomerne jednoducho. Avsak ak Ti na Patrole upadne nadrz aj s kusom ramu , ci Ti spliechaniu vody do kabiny zabranuju koberceky. To nie je jednoducha ani lacna oprava. Takze by som zvazil ci kupim auto s dobrym motorom co sa mi za kratky cas rozsype.

_________________
Bývalý offroadak


Str, 17.02.2021, 14:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Dindaj - Šéfe,
tiež by som povedal, že máš pravdu. Ale ja sa tu nechcem pretekať v tom kto má alebo nemá pravdu. Píšem sem svoj názor, ktorý vznikol z reálných prežitých skúseností. Každé jazdené auto už nie je nové auto so zárukou.
Ale chcel by som povedať, že pokiaľ je karoséria samá diera, nádrž je spadnutá, a koberčeky mokré od vody, tak to vidno na prvý pohľad.
Ak je motor v zlej kondícii, tak to nie je vidieť ani na prvý a ani na druhý pohľad, pravdu odhalí až riadna skúška. Úplne najjednoduchšia skúška, ktorá odhalí hodne, je obyčajné naštartovanie. A najlepšie ako som už písal, vo fajnom mrazíku, čím väčší, tým lepší. A samozrejme na riadne odstátom aute, teda niečo ako víkend, pia – so – ne stojí niekde pod hviezdnatou oblohou, pondelok ráno ideme štartovať.
A to neplatí len a len na Patroly, toto platí na každé jedno auto a to najmä s naftovým motorom.
Ja osobne by som dal prednosť aj zhnitému autu. Radšej dobrý motor.
Prečo ?
Z vlastnej skúsenosti viem zohnať omnoho viac autoklampiarov, ktorý mi vyvaria hocijakú kasňu. Ale nájsť kvalitného motorára, tak to je kapánek ťažšie. Teraz hovorím za seba, ale kľudne môže byť, že niekde je kvalitných motorárov ako maku a len a len čakajú na možnosť aby zgenerárovali patrolácky motor. To je môj názor, ktorý vznikol na základe reálných prežitých skúseností v našom okrese kde žijem roky rokúce.


Str, 17.02.2021, 21:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Každé jazdené auto už nie je nové auto so zárukou. ......

Ja osobne by som dal prednosť aj zhnitému autu. Radšej dobrý motor.
.

Neda sa mi len suhlasit.Ta kasna sa da vzdy neako polepit a niektorim z nas to aj tak vyzera,nepotrpim si na vzhlad cize pooskierane alebo odrbanu farbu.Ale motor je ina kategoria.Uz ak sa raz do neho zahrabe,bud poriadna generalka nieco stoji alebo sa len tak odrbavaju aby to co najmenej stalo a vydrzalo kasnu.Kolko motorov z Mercedesu 200 D,220 D,240 D mi preslo cez ruky ani nepocitam.Aj ja som jeden taky Mercedes kupil,220 D.Kasna ze mi vodu od kolies hadzalo na vajcia ale motora som sa nechytil aj som ho este predal kamosovi do dodavky ked nudzovo potreboval.Auto do srotu.Ja mam na Patrole 480 000 km cca a ludska ruka okrem mojej udrzby sa ho este nechytila.Origo v Japonsku zmontovany.Ano je pravda ze v mraze uz nenastartuje ale na to mam bufik a po 20 minutach ten motor ide na brnk a ked vylezem za branu,uz kuri.Na tie roky,na tie kilometre,pri mojej udrzbe niekedy by som sam seba najradsej zabil to auto stale funguje aj ked uz by davno podla Japoncov nemalo.Ak by sa vyrabali take iste nove a mal by som nan,kupim si presne take iste.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 17.02.2021, 22:19
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 22.07.2019, 17:28
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
Zdravím potrebujem poradiť ,

Rýchle SUV na dlhé cesty 1000 a viac km diaľnica :

ML 320
X5
XC 90
Tuareg .

Čo by ste vybrali , poprosím s čím máte skúsenosť čo by ste z toho vybrali a prečo , do terénu mám LC a do mesta bruchoplaz . Díky .


Ned, 28.03.2021, 22:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron