Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:41
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
 Kúpa 4x4 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 852
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Plán bol 5000e plus mínus ale tam vidím dosť zle stavy alebo už komplet upravené a najskôr jazdené offroad a tam je ten stav rôzny.

Citácia:
Predam jeep cherokee xj 4.0 ho benzín 135kw, automat, r.v. 1995, najazdené 99.900 km. Kolesa 33”10,5 r15 km3, lift 4,5” rozvodovka 231 podvozok celý na novo, homokinetické kĺby, kotúčové brzdy aj v zadu, pevnostné tyče spojovačka, panhartka aj tyč riadenia, nové, poloosi, kĺby, ramena, listy, atď.. podlaha vyvarená na novo celá, nové filtre a oleje všade, nové sviečky, sviečkové káble, rozdeľovač, novy chladič, alternátor, nové svetlá v predu v zadu, nové čelné sklo, výfuk, a vela ďalšieho. K vozidlu su aj origo disky zlatej farby ako na foto 5 ks pridám aj nové rozširovacie podložky 4cm. Na vozidle nejake tie malé ťukance nič prevratné.. Nejazdené offroad, garážované. Tankované len 100oktan. Len vážny záujem. Dakujem

Však je komplet upravené a 4,5" lift a nejazdené v teréne ?

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 06.08.2023, 17:27
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Možno upravil a nejazdil ale lestenka. Takéto prerobené by mi nevadilo. Len či to tak je. Ako podla fotiek brutal stav.


Ned, 06.08.2023, 18:06
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Mauzoleum píše:
Možno upravil a nejazdil ale lestenka. Takéto prerobené by mi nevadilo. Len či to tak je. Ako podla fotiek brutal stav.


Ked sa ti paci, chod kukni vyskusaj a ked je dobre nevahaj kup a neobanujes,,Aj keby jazdil teren co natom?? je to terenak, a nie bruchoplaz,, :smt151 :smt023 Inac je to krasny cukrik a 4 liter motor v nom je nezmar!!!!!

Dalsia vec treba si prezriet dokladne upravu na vozidle a co je z toho zapisanev TP, aby pozdejsie na STK nebolo zle :smt139 :smt151 :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 06.08.2023, 18:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Pán mi odpísal ze je druhy majiteľ na svk. Auto je pôvod USA a všetky úpravy budú zapisovane do TP v septembri. Takže svk ŠPZ ma asi zatiaľ na pôvodnom stave.


Ned, 06.08.2023, 20:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Odporúčam aby si preveril, ako sa znášajú tie nadrozmerné pneumatiky s automatickou prevodovkou. Lebo to vidieť na prvý pohľad, že to nie sú sériové pneumatiky. A môže nastať situácia, že to auto bude lenivé. Teda oproti sériovým pneumatikám. Ale môže nastať aj situácia, že automat nebude dobre radiť. Kontaktuj takých, čo to už majú odskúšané.


Pon, 07.08.2023, 0:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Dnes už je inzerat upravený a doplnil info co ešte treba urobiť a už aj znížil cenu o 1000e. Ozvalo sa umna klasické prečo :))

https://auto.bazos.sk/inzerat/153532777 ... -40-ho.php


Pon, 07.08.2023, 8:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Hľadaj XJ čo najbližšie k sérii,upravíš si podľa seba.Lebo v tomto konkrétnom prípade ani srnka netuší čo tam je namontované,hľadaj ďalej.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 07.08.2023, 8:55
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
No tak to potom nebude len tak. Tých benzínov je fakt malo. Budem pozerať aj nejaky patrol alebo pajero. Ale tam zas len sama nafta. Ale ved to neponáhľa do vtedy budem čítam co a ako :))


Uto, 08.08.2023, 10:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Nechcem byť nejaký kritický, ale dovolím si upozorniť na jednu vec a síce na tú zamýšľanú sumu na nákup.
Treba obšírnejšie odsledovať, čo je v ponuke a za akú sumu. Netreba sa pozerať na jednu konkrétnu značku, treba získať širší všeobecný prehľad. Treba si stanoviť, čo konkrétne by si chcel od toho auta, čo všetko by to auto malo mať no a potom porovnávať s ponukou, resp. cenou ponuky. Alebo chceš sériový základ a potom ho stavať podľa svojich predstáv.


Uto, 08.08.2023, 12:06
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Odporúčam aby si preveril, ako sa znášajú tie nadrozmerné pneumatiky s automatickou prevodovkou. Lebo to vidieť na prvý pohľad, že to nie sú sériové pneumatiky. A môže nastať situácia, že to auto bude lenivé. Teda oproti sériovým pneumatikám. Ale môže nastať aj situácia, že automat nebude dobre radiť. Kontaktuj takých, čo to už majú odskúšané.



U tychto prevodovkach mozes byt kludny ze su super!!!nedrbkaju sa a su takpovediac nesmrtelne,,Tym netvrdim ze sa nemozu pokazit, ale porovnajus ju k ostatnym prevodovkam, v XJ 4 litrakoch su velmi dobre a nepamatam sa ze by sa niekto stazoval ze sa mu podrbala prevodovka v xj, :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 08.08.2023, 21:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Efi,
nemyslel som to tak, že sa pokazí. Poukazoval som na to, že tie kolesá sú výrazne väčšie ako séria, to znamená, že pokiaľ nie sú upravené diffy na ten pomer, tak sa kľudne môže stať, že ten automat ani nezaradí posledný stupeň, lebo ten odpor bude príliš veľký na to. To je moja teória, z praxe viem, že keď sa namontovali na patrola 37 gumy, tak nevládal. Kto ich tam chcel mať, musel meniť prevody v diffoch. Iné riešenie nie je. Pri manuálnej prevodovke tam napcháš hocijaký stupeň, ale automat radí podľa svojho riaditeľa a keď táto jednotka zistí, že prevod je ťažký, tak nepreradí. Vysvetlím na príklade - ja som mal horský bicykel, ktorý mal 27 prevodov, ale ten najťažší som väčšinou nepoužíval, lebo som nevládal ! To sa deje aj s automatom.


Naposledy upravil OGO dňa Uto, 08.08.2023, 22:19, celkovo upravené 1



Uto, 08.08.2023, 22:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Nechcem byť nejaký kritický, ale dovolím si upozorniť na jednu vec a síce na tú zamýšľanú sumu na nákup.
Treba obšírnejšie odsledovať, čo je v ponuke a za akú sumu. Netreba sa pozerať na jednu konkrétnu značku, treba získať širší všeobecný prehľad. Treba si stanoviť, čo konkrétne by si chcel od toho auta, čo všetko by to auto malo mať no a potom porovnávať s ponukou, resp. cenou ponuky. Alebo chceš sériový základ a potom ho stavať podľa svojich predstáv.



No cenu som nastavil 5tis za taký stred. Ale ako som aj dal inzerat na ten za 8 potom 7 tak by som ho hneď bral podľa fotiek. Lebo vyzerá to všetko pozmenené zachovalé a priplatiť by som nemal problém. Ale keď vidím ze ešte treba ladiť veci a ešte sa úpravy budú zapisovať budúci mesiac tak sa bojím problémov na ďalšej stk. To ze to panko teraz nejak vybaví ja také šťastie nemusím mať. Ostatne co su teraz za 6-7 tak si prerobene ale aj vidieť ze jazdené offroad. Ale ci nájdem lestenku ktorú by som si aj ja ďalej udržiaval to neviem ci sa podarí. Chcem to len ako víkendovku.
Dnes má zaujal aj tento. Ale zas iný motor a tam už neviem ci ísť.
https://auto.bazos.sk/inzerat/154262583 ... -drive.php
Patrol zatiaľ keď je lepši už ceny úplne inde.
Ešte pajera vyzeraju slusne ale tam nemám naštudovane motorizacie a problematiku :)


Uto, 08.08.2023, 22:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.07.2008, 7:51
Príspevky: 541
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Mám 4,7 WJ max spokojnosť a tento za tú cenu super

_________________
Jeep grand cherokee 4,7 V8


Str, 09.08.2023, 12:29
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
kolesá 33x10.5 na sú asi tak strop toho čo znesú sériové nápravy. Ak tam je stále pôvodný 3.55 prevod v diferenciáloch , tak to bude žrať a bude to lenivé a hnilé. Na 33 je potrebné aspoň 4.11 alebo lepšie 4.56.
Rough country takisto nemá najlepšiu reputáciu. Je to lacné. A tam to končí. Ale zázraky nečakaj. A ak to nechceš len na obrubník pred tesco, tak to dlho nevydrží. Hlavne tlmiče a listy. Je tam prídavná prevodovka 231. To znamená zabudni na jeden z veľkých plusov toho auta - možnosť stálej 4x4 aj na ceste.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 09.08.2023, 19:05
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 06.08.2023, 8:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Hm , dnes ma brali na M.Pajero 2001 rv wagon, benzin 3,5 GDI, vsetko seria...potesil som sa lebo som este nemal skusenost a poviem vam neviem ci sa mi to zdalo ale to auto malo velmi tuhy podvozok na nerovnostiach v meste, myslim klasicke jamy na krizovatke od kamionov a tak. Ja neviem co som cakal ale myslel som taku plavnost a jemnejsi prechod. Nehodsnotim motor to bolo fajn take ako tank to som aj cakal ale v krizovstke mi to doslo presne ako moj superb na 18kach kolesach 225/45mm gumach a nervy mam ked idem v kruzovatke ako na rebrinaku vyhrkany a bum to skoro totozne...zdalo sa mi to alebo fakt je pajero take tuhe? Nehrkalo ako ze by bolo zle ramena alebo nieco ale proste to bolo tuhe....teraz neviem...inac zvykol by som si asi...najazd 100tis km a velmi krasny stav...a ako pozeram inzerat ani na predaj su moc neni...


Sob, 12.08.2023, 21:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 197 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: