Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 Nissan Patrol GR Y60 Rada pri kúpe. 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 15:13
Príspevky: 82
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Zdravím, Momentálne sa zbavujem môjho BMW a kedže sa vraciam na Kysucké kopce potrebujem trošku iné auto. V zime na chalupu dost extrém cesta a k tomu celorocne tahanie cca 2,5 T prívesu na nie príliš dlhé vzdialenosti ale 50% v miernom teréne alebo minimálne na kopcoch. Uz dlho uvažujem o Y60 hlavne pre jeho minumum elektroniky a viac menej jednoduchšiu údržbu ( s tých skurvených RJ a čidiel ma už ide j....). Keďže som zatiaľ v nemecku tak som hľadal aj tu ale už sú odtiaľto asi všetky Y60 ky v rumunsku a poľsku tak mi akosi padla do oka táto na slovensku, už je na predaj dlhšie, zrejme aj kôli cene. A preto sa chcem spýtať, či ho niekto poznáte a či je hodný tých korún čo zaň majiteľ chce. A prípadne či by sa našiel niekto s Čadce a okolia kto by bol ochotný ho ísť so mnou pozrieť a skontrolovať základné veci, prevody, hlava, uzavierka a tak. Malo by to byť niekedy koncom februára.
Za všetky odpovede Pekne ďakujem.
Ondrej.

link:
http://auto.bazos.sk/inzerat/32731812/P ... k-1994.php

_________________
469 200 D


Str, 29.01.2014, 22:28
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 27.01.2014, 11:45
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
ahoj je to krasny kusok aspon na foto ale najlepsie osobne zistis ale nevyzera zle nooo najlepsie by si urobil keby siel niekto stebou ja som spravil taku chybu ze som siel bez nejakeho znalca dobreho na offroad a tak roboty mam vcelku na mojom trolovi ale ak poriadne prestudujes forum tak zistis hlavne veci co mas posledovat videl som to tam bolo pisane otom co treba pozerat hlavne dufam ze dobre vyberes :smt023

_________________
Dajte ma na styri ja uz pojdem sam :-)

Patrol y60


Ned, 02.02.2014, 21:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Prajem dobru kupu, no patrol, ako pevny robustny stroj - dobre, no v dnesnej dobe kupovat za tak obrovske peniaze /cena uplne noveho bruchoplaza/ 20rocne auto je nerozvazne. Chod do niecoho novsieho. Ak to musi byt Patrol tak nech uz y61ka aj tie maju este radove sestvalce 2,8 , no aj tak, uz radsej 3liter najme, ked tahat 2,5tonovy vozik. Kupis za tie peniaze o 10rokov novsi mozno aj spotreba bude lepsia. Moja rada chod bud do LandRoveru alebo Toyoty.

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Ned, 02.02.2014, 22:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Disco píše:
Prajem dobru kupu, no patrol, ako pevny robustny stroj - dobre, no v dnesnej dobe kupovat za tak obrovske peniaze /cena uplne noveho bruchoplaza/ 20rocne auto je nerozvazne. Chod do niecoho novsieho. Ak to musi byt Patrol tak nech uz y61ka aj tie maju este radove sestvalce 2,8 , no aj tak, uz radsej 3liter najme, ked tahat 2,5tonovy vozik. Kupis za tie peniaze o 10rokov novsi mozno aj spotreba bude lepsia. Moja rada chod bud do LandRoveru alebo Toyoty.

Toyota bude stara a cena este predrazenejsia ako v pripade patrola +servis este drahsi a land rover-to pre fanatika znacky co odpusti autu,ze stale pod nim bude lezat :mrgreen:


Ned, 02.02.2014, 22:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
pod nim bude lezat :mrgreen:


:smt021 :-D pod mojim este okrem bazantov, zajacov a inych pri cesta sa neosvetlene pohybujucich tvorov nik nelezal a to uz nejake tie "rôcky" jazdim s LR :smt023

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Pon, 03.02.2014, 9:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Musím sa pridať. Pod mojím som ležal, iba keď som ho upravoval.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 03.02.2014, 15:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
bacilpyrin píše:
Musím sa pridať. Pod mojím som ležal, iba keď som ho upravoval.

HM ked pridem do servisu a stoji tam land rover Tak to ho asi len ,,upravuju,, :-D len neako casto vidam robit tie ,,upravy,, A ked som videl aj zoxidovany hlinik na nom-lepsie povedane diery v nom tak som typoval,ze len japonci hniju :-D


Pon, 03.02.2014, 15:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Vatsina Y60 co su napredaj maju problem z motorom , hlava
tak hlavne na to zobrat cloveka co v tom vie chodit.

ostatne je dost bitelne co tak lahko ani hnup nezničí.

moja rada

1. ked prvy x uvidis to auto otvor kapotu a skontroluj kolko je vody v chladici, ked chyba hodne liter dva ,
dalej ani nepokracuj a konec nakupov.

2. ked voda nechybala, treba sa povozit kup tipkovi nafty a sprav /50-100km/,
pokial auto kuri a drzi stabilnu teplotu bude asi vsetko ok.

este jedna vec po tej vyjíždke nechaj vyklepat nech sa vychladi a hadici co ide do chladica povol srobň
kednebude syčat vzduch, para, a bude len striekat voda, hlava by nemala byt jebnuta,

toto je v pripade motoru RD28
na TD42 sa to robi na chladiči v kondomom.

vychadzam z vlastných chýb ake som porobil, tak sa uč na cudzich chybach nie jak ja na vlastnych :D

pepe.

P.S.: Urcite sa nespokoj s odvezenim 10-20KM, jebnuta hlava sa ti moze prejavit aj po 100km na dialnici !!!!

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Uto, 04.02.2014, 10:41
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 27.01.2014, 11:45
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
Ja som kupil cca 3 tyzdne dozadu ale hlava vypada byt ok cesta domou nanom 160km teploty drzal lrn na donovaloch trosicku stupla asi do stredu ukazovatela aj to preto ze ma brzdil kamiony ale dochladil pekne! Lrn roboty mam nanom dost ci som casom pozistoval a ponachadzal cize pozry potiadne gule ci netecu tam by sa dala cena klepat dole trosku a takr veci hrdzu okolo zadku zdvihny plato v kufri a pozry ci podnim niesu diery a za sedackami vzadu v tom ohybe alr nsjlepsie bude ked si nirkoho vezmes co sa vyzna asu najlepsia Rada !!!!!

_________________
Dajte ma na styri ja uz pojdem sam :-)

Patrol y60


Uto, 04.02.2014, 11:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 29.12.2012, 21:30
Príspevky: 676
Bydlisko: Trenčín-Opatová
Odpoveď s citáciou
A čo je na tom pravdy že Patrole hnijú ako mrtvoli hmm ?

_________________
Sex je pre chudobných,My bohatí jazdíme OFF-ROAD

keby niečo,treba volať na 0948 718 350






Škoda 125 L
Felícia 1.3 BMM

EX Hyundai Galloper 2.5 tdi
Felícia 1.6 mpi


Naposledy upravil Srdcom Offroadman dňa Uto, 04.02.2014, 16:48, celkovo upravené 1



Uto, 04.02.2014, 16:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 29.09.2012, 20:56
Príspevky: 69
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Je treba si dat pozor hlavne na zadnu cast ramu, paradoxne tym trpia novsie rocniky... Na moje Y60 rv 97 po roku komplet zhnila. Oprava byva casovo a financne narocna, dalej podbehy, nad zadnymi kolami, hlavne pod tymi plastami. Predna priecka pod maskou tiez zvykne hnit, pod zadnymi sedadlami... v podstate pred kupov poriadne popozeraj vsetko :-)


Uto, 04.02.2014, 16:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Srdcom Offroadman píše:
A čo je na tom pravdy že Patrole hnijú ako mrtvoli hmm ?


Mrtvoly hniju podla toho, kde su zakopane, ked su v piesku hniju urcite rychlejsie ako v ilovitej hline :-D :-D
Tak nejak je to aj u patrolov. Zalezi v akych podmienkach su pouzivane a skladovane. Je pravdou, ze najmenej hnile su z juhu talianska, kde asi sol nikdy nevideli. Sam som sa presvedcil na mojom, je dovezeny odtial, na sasoch povodny nater bez hrdze, VIN citatelne cele v povodnom laku, bez nutnosti pouzitia smirglu, pod lemami ani na prahoch tiez po hrdze ani chyru....Akurat, ako talian, trochu ohrkany, sem tam skrabanec, skratka kozmeticke vady...

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Uto, 04.02.2014, 17:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: