Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:58
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Feroza alebo Samurai 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
cawte na zaciatok by som sa chcel ospravedlnit ak tu uz nieco take bolo hladal som no nenasiel nic podobne tu a ani nikde na nete. Proste porovnanie tychto dvoch aut som nenasiel preto som sa rozhodol obratit na vas skusenych, nakolko ja som v tomto uplny lajk. Planujem si kupit nieco podobne no neviem sa rozhodnut medzi ferozu a samcom. Auto chcem pouzivat 90%teren 10% cesta. v podstate mi ide o to aby to malo dobru priechodnost co som o samcoch pocul len same chvali v tomto, no na feroze ma zas laka ten motor 1.6 . a este by som chcel vediet ci feroza ma tiez pevne napravy ako samec. Dakujem za odpoved. =)


Str, 12.02.2014, 21:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Ahoj, vitaj na fore :)

zacnem odkonca, co je vlastne aj hlavny rozdiel samika a ferozy. Feroza ma v predu nezavisle zavesenie kolies, cize trochu slabsia priechodnost, ale hlavne ovela zlozitejsia naprava a draha na repas a slabsia v odolnosti. O to je ale pohodlnejsia. Taktiez na pripadne upravy je samik v tomto jednoduchsi.

Samik je super do terenu, motor mu az tak extremne nechyba, ked sa to neprehana s upravami.

Feroza je vacsia a taka "autovejsia" so silnejsim motorom, co moze byt plus.

Kvalitou spracovania su porovnatelne, cenou dielov Feroza uplne mimo, na Samika je vela veci za dobre ceny.

Ja osobne mam Ferozu, ale mali sme aj Samika, tak viem porovnat a do tazkeho terenu, kde nepotrebujes nejak pohodlie je Samik asi lepsi zaklad. Na bezne behanie po lese, je to asi skor o sympatiach, co sa viacej paci, lebo su fajn obidve tie auticka :)

Zatial tolko :wink:

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Str, 12.02.2014, 21:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
Dakujem za privitanie a odpoved =)

V podstate to chcel ne na behanie po lese nejaky ten offroad a take vyblaznenie a nejake to vozenie dreva v tom.

Upravy nechcem velmi robit jedine co by som chcel je zdvihnut to, ale tam som pocul ze pri pridvihnuti je dost uprav na samcovi a chcel by som dat nejake pneo dobre do terenu, blato hlavne

jedine coho sa bojim ze ak by som dal na samca nejake take kolesa ze to ten motor neutiahne. preto som pokukoval po feroze hlavne koli tomu motoru.


Str, 12.02.2014, 21:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Dvihnutie je podobne zlozite pri obidvoch, pneumatiky na samca treba vybrat hlavou a neprehanat to s rozmerom a on sa odvdaci velmi slusnym vykonom v terene, je lahucky a je to taky maly skokan co toho vela preskace :) Na to drevo je Roza vacsia a silnejsi motor tiez posluzi ked to nalozis.

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Str, 12.02.2014, 21:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
urcite by som tam nechcel nejake velke balony pneo. skor mensi rozmer s kvalitnym vzorom ktory je dobry do blata. a dreva neplanujem nejak vela tahat skor len to co by sa mi podarilo nahadzat do vnutra auta nejake to poleno =D. s tym zdvihnutim som pocul ze na samcoch sa napravi pod pera ze to az tak zlozite neni...no sam neviem posudit kedzde som nikdy nic take nemal doteraz som hazdil len na motorke po hore =D


Str, 12.02.2014, 21:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Ako hovorim, to dvihanie je podobne narocne u obidvoch, treba si nastudovat a nieje je to nic strasne, popisalo sa o tom vela aj tu aj na ceskom fore. Taky teren zvladnu obidve tie auta v pohode, je to uz len teda o vybere a co sa viacej pozdava :) Drzim palce aby sa podarilo kupit co naj kusok :wink:

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Str, 12.02.2014, 23:10
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
Dakujem za pomoc, viac sa mi pozdava samurai a toho by som aj chcel a zacnem zhanat.

Ak by ste niekto o nejakom na predaj v celkom dobrom stave vedeli dajte vediet dakujem =)


Štv, 13.02.2014, 19:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: