Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:37
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Suzuki Grand Vitara 2.0TD. 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Nasi maju veeelmi stareho Renoltika, chcel by som im kupit niečo novsie. Normalne auto na bezne jazdenie do pohody, nepohody. Spekuloval som nad C-Berlingom, Peugeot Partnerom s 1.9D, kvoly trosku vyssiemu posedu. Nakoniec, kedze som off positive a tatino mal taktiez davno Aro 10(bol s nim max spokojny) a vzdy tuzil po niecom podobnom, volba padne asi na Suzuki Grand Vitaru 2.0TD. Kedze robim auta som zastancom jednoduchých veci, preto chcem tento motor a nie HDI. Myslim, ze Vas je tu vela, co Grandku maju, preto sa chcem spytat, na co si davat pozor pri kupe, ake maju tie auta muchy, z coho tam vlastne davali ten 2,0TD motor, atd. Budem vdacný za kazdu radu, informaciu. Zaroven sa chcem spytam, aky rozmer pneu je tam seriovo, ake tam vojdu pneu napr so 4cm podlozkami pod pruzinami. Auto nechcem nijako upravovat, zakladna udrzba, oleje, rozvody, brzdy... Len nejake podlozky pod pruziny + nejake pekne disky a na ne nejake dobre, poctive zimne pneu, alebo BFG AT. Disky chcem dat ako na foto, ktore prikladam nizsie. Ake vhodne je ET, aby to bolo tak akurat a moc to nekricalo? Pneu nechcem davat sirsie, mozno len trosku vyssie. Este raz, dakujem za kazdu radu :smt006

Obrázok
Obrázok

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Ned, 16.02.2014, 0:35
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 16.02.2013, 19:19
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ten motor 2td je s mazda RF, 64kw. Suzuki pouziva dieslove motory s Renaltu,Peugeotu,Mazdy. Ja mam sice este vitaru nie grand ale motor je tam rovnaki. auto mam uz 5 rokou a smotorom som zatial nemal problemi :smt162, skôr s hrdzou zadnich lemou oblukoi pri dverach. Jazdim snim prevazne teren. ak sa chces spitat na dvihanie andrej 190, dvihal grand podlozkami nad struni.

_________________
vitara 2 td interculer, predna tuha naprava prevod dif 5,125, nasavanie, pevnostak navijak superwinch lp8500, zahradka pridavne svetla a este vela malich drobnosti . . . . . .


Ned, 16.02.2014, 7:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1462
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
tá 64kw by mala byť mazda. No najlepšie by bolo keď zistíš kod motora ked budeš maťkonkrétne vybrané auto:). Rok auta by mal byť potom 1998-2001. Ak máš nejaké iné údaje alebo presný link na nejaké auto tak pošli a pozrem :)

Rozmer pneu papierový je 235/60R16. Neviem aké pneu tam chceš dať ale je je to dosť problém zohnať taký rozmer nejakých dobrých AT/MT potom už len protektory.. Ja tam mám 235/60R16 protektory vzor bgfat a pred liftom tých cca 4cm by sa mi tam nevošli lebo by šúchali už. Ale zase reálny rozmer tých pneu je o niečo viac ako klasické cestné toho rozmeru..
O dvíhaní mám čoto napísané aj tu > viewtopic.php?f=4&t=13964

Ak tam chceš dať klasické cestné pneu tak 235/70 R16 zimné trošku šúchajú vraj, ale záleží aj od sadnutia strún..
foto: Obrázok

Po dvihnutí tam vopchal aj pneu 255/65 R16
fotoObrázok
Sú to foto od jedného člena tiež tu z fóra tak sam ožno ozve aj on sám ;)

Pri kúpe pozor hlavne na tie hnijúce plechy ako už bolo písané nad podblatníkmi zadnými u GV. A pri kontrole 4x4 skús aj synchron skontrolovať kamaratovi sa stalo že bol odídený. GV už majú aj ten synchrón oproti klasickým Vitarám. A taktiež o niečo mohutnejšie poloosy a ústrojenstvo :)

s tými inými ET neviem, to som neskúšal. Ale ja teraz pri prekrížený hlavne zadku tak sa mi kolesá pekne schovajú dnu. Ale je tam tak asi 1,5cm miesta. Keby som rozšíril tak sa mi tam už asi nevojdu. Možno potom skúsiť meniť ET pri užších pneu..

Ak ťa dačo napadne tak sa pýtaj ;)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Ned, 16.02.2014, 9:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1462
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
bol som ti to aj odfotiť. Síce to dobre nevidno ale pri original diskoch GV + Insa Turbo 235/60 R16 pneu. Pri prekrížení zadnej nápravy má vtlačené koleso tak cca 2cm miesta. Samozrejme + IM ešte..


Prílohy:
P1080214.JPG
P1080214.JPG [ 2.44 MiB | Zobrazené 2713 krát ]
P1080211.JPG
P1080211.JPG [ 2.2 MiB | Zobrazené 2713 krát ]

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie
Ned, 16.02.2014, 13:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: