Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Benzínové vozenie do 6000 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
ešte vždy je tu octavia 4x4, ak sa s terénom veľmi nepočíta, ale benzínových v tej cene je málo.


Pon, 17.03.2014, 11:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
no je ti neviem, kocik do vitary? budes nakup kociku musiet prisposobit vitare

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 17.03.2014, 11:37
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
ešte vždy je tu octavia 4x4, ak sa s terénom veľmi nepočíta, ale benzínových v tej cene je málo.


Koncernu fauvé sa vyhýbam 5km dlhou obklukou. Ale to je na debatu do iného vlákna. bruchoplaz z výberu vypadol.


bull4x4 píše:
no je ti neviem, kocik do vitary? budes nakup kociku musiet prisposobit vitare


Mne sa tam zdá pomerne dost miesta, aj ked teda kočár som ešte nekupoval. Prinajhošom po sklopení sedačiek je miesta dosť. Keď to bratranec zvládol z dvojíčkami na krátkom 4golfe a krsný na krátkej almere tak si myslím že tá vitara nebude až tak tragická. Sestranica má prvého freelandera a kočár jej tam v pohode vojde, ale ten je asi o čosik večší než vitara, no priestorovo je to na prvy pohlad podobne riešene auto.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 17.03.2014, 11:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
jenki píše:
Máš s tým nejakú skúsenosť?
Ale aj v tomto prípade sa samozrejme dá riešiť LPG, i keď zrejme u benzínu so spotrebou 5litrov nepočíta.

mal som Forester turbo a pod 10 litrov to bola skôr výnimka. ale všetko ostatné, čo si napísal platí. keby som neriešil iné veci, hneď si ho kúpim znova.

Písal som Forester 2,0 benzín. O turbe reč nebola.
Takže spotreba pod 10 je úplný normál. Skúšal som len asi 2 týždne v zime a bežne som mal (ZV-BA-ZV mimo R1) okolo 7-8l/100. A nešetril som ho.

KIRA sorry za OT, viem už že Forestra nechceš :)

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 17.03.2014, 11:50
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
v pohode. v priebehu času som sa rozhodol pevne pre vitaru, rv nad 2003 5dverovu 2liter radšej benzín no už sa tolko tej nafte nebránim. teraz už len riešim technické detaly ako karosarske rozdiely čumáku medzi 3dv a 5dv. a do 2003 a po 2003. ked to dovlečiem budem to chciet čo najskorej opraviť, tak nech viem z akých aut mám možnosť čerpať náhradné diely.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 17.03.2014, 12:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Tak karosárske rozdiely pred rokom 2003 a po roku 2003 s tým Ti veľmi nepomôžem, lebo sa do toho nevyznám :-) a zatiaľ som to našťastie ani nemusel riešiť. Na oko vyzerajú rovnako, ale zdanie môže klamať. 5 dverová GV má ale vzadu málo miesta ale dieťa by sa zmestiť malo a kočík môžeš zaháknuť za ťažné :mrgreen:

Čo sa týka interíéru tak tam rozdiel je a dosť podstatný. Po roku 2003 sa mi interiér páči viac, ale čo narobím :-)

Tu je popísané viac

http://www.autorevue.cz/kompaktni-test- ... -kabatem_1

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Pon, 17.03.2014, 12:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Aj x trail robia benzinovy a je to urcite lepsie vozenie po ceste, ako vitara
vacsi priestor a automaticka stvorkolka

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 17.03.2014, 12:59
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.03.2014, 14:55
Príspevky: 3
Bydlisko: Turová - Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ahojte.
Už dlhšie si chodím sem na fórum počítať vaše príspevky a hlavne sekciu poradňa pri kúpe auta. No len teraz som bol prinútený sem napísať. Dôvod je, že ako som sa priženil musím sa viac starať o veľkú záhradu a zároveň som sa stal poľovníkom, tak som začal rozmýšľať nad 4x4 ( + rozmýšľame stavať).
Osobne sa mi páči JEEP (benzín), Grand Vitara (benzín) a Toyota 90 (nafta), Disco (TD5) ,všetko r.v. 2000 až 2005. Stále ešte nie som pevne rozhodnutý a až tak veľmi ma to nesúri ale.
Dôvod prečo vám píšem je ten, že v práci predávajú Grand Vitaru 2.0, rok 2005, s cca 205 000 km za celkom prijateľnú cenu (niečo nad 4000 E).
1. Chcem sa teda opýtať hlavne na motor, či benzínový znesie teoreticky ešte aspoň 150 000km, keď moja Kappa 2.4 JTD má asi 300 000 až 400 000 km a ide bez problémov. Predpokladám, že by to mal byť držiak. Samozrejme pri pravidelnom servise.
2. Ďalej som čítal o problémoch s prednou nápravou pri zapojení 4x4, že to odchádza, keď sa zapojí na suchom povrchu. Odchádza to aj v iných prípadoch napr. ,že to odíde ak sa to používa správne?
3. Zmestím tam kočík alebo psa (ČSV)? Aké máte skúsenosti s využitím kufra?
Vopred vám ďakujem za odpovede.

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD
ex. Lancia Delta 1.6 HF Turbo
ex. Fiat 126p
ex. Škoda 120
ex. Pionier - Mustang


Pon, 17.03.2014, 16:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Prečo by si mal na suchom povrchu mať pripojený predok? Na suchej ceste ako aj na mokrej je podľa mňa jedno či používaš permanentný pohon všetkých kolies alebo pripajáš predok, keď fungujú zákony fyziky, ktoré sa dajú oklamať iba obozretnosťou a predvídaním. V mojej grandke vozím najmä seba a fenu pitbulla, raz za čas priateľku a to je vsio. V kufri som poodnášal dosť rôznorodého materiálu (stavebný, drevo atď.) a zatiaľ sa nesťažujem. Jasné, že to nie je rodinné auto, teda ja ho tak nechcem využívať ani do budúcnosti. Pre mňa a pre moje potreby je vyhovujúce a menil by som iba za LC, ale iba tote čo behajú v Afgánistane v misii ISAF to sú delá.

A odísť môže všetko, bez rozdielu na výrobcu auta a použitého materiálu (základ je ako sa o auto staráš a čo mu dávaš a samozrejme ten medzikus medzi volantom a kolesami je najdôležitejší).

Veľa šťastia pri výbere :smt006

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Pon, 17.03.2014, 16:21
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
Peter85, k druhej otázke si prečítaj túto tému: http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=150, tam je popísané, čo a prečo.


Pon, 17.03.2014, 16:29
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.03.2014, 14:55
Príspevky: 3
Bydlisko: Turová - Zvolen
Odpoveď s citáciou
Volod - Neplánujem používať 4x4 permanentne na ceste. Išlo mi len o to či to odchádza aj pri správnom používaní, či to nieje nejaká častá porucha ako napr. centrál na Kappe. Niečo čo sa nedá ovplyvniť.
Prečo nechceš GV ako rodinné? Je to s tým kufrom veľmi zlé? Pýtam sa lebo čakáme drobca a v GV som išiel pred cca 4 rokmi (presne s tou čo je na predaj) a dáko si to už nepamätám. Budem musieť ísť pozrieť nejakú do bazáru pokiaľ pôjdem pozrieť tu moju. Na dlhší presun z rodinou a psom by som dokúpil asi skybox. :smt017

Sharan - OK prejdem si to ešte raz.

Dík

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD
ex. Lancia Delta 1.6 HF Turbo
ex. Fiat 126p
ex. Škoda 120
ex. Pionier - Mustang


Pon, 17.03.2014, 16:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Tak ako som napísal, aj keď veci používaš správne, vždy sa môže vyskytnúť nejaký zmätok :-), ktorý Ťa zradí, keď to najmenej čakáš. Ja osobne som sa nestretol na fórach Suzuki v ČR a SR s tým, že by sa to nejak veľmi riešilo teda oprava predného náhonu takže z toho usudzujem, že ak sa používa tak ako má, tak je bezproblémový.

No neplánujem ho používať ako rodinné najmä preto, že je to kategória N1G a v techničáku je uvedené, že počet miest na sedenie = 2 aj keď v skutočnosti nemám demontované zadné sedačky a keď moje budúce deti budú vysoké po mne, tak chcem aby na mňa spomínali v dobrom. Proste človek s mojou výškou sa vzadu nevie pohodlne usadiť :smt121

Čo sa týka batožinového priestoru tak ten je malý. Ja to až tak neriešim, lebo sklápam zadné sedadlá, ale myslím, že kočík budeš mať problém dostať dnu do kufra a keď k tomu ešte pridáš havana veľkosti ČV tak je jasno. Radšej XL 7 alebo sa poobzerať po väčšom autíčku

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Pon, 17.03.2014, 18:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
ešte ma napadla jedna veľmi dobrá voľba tiež osobne vyskúšaná mali sme 2kds a jeden ešte máme-(aktuálne nepredajný) a to je H-Teraccan 2,9 crdi. starší model 110KW do 2005, novší 120KW- ostatné zmeny len facelisft- priestorovo neporovnatelné, výkonovo detto (chip 200€ na 180koníkov), reálna spotreba 10L nafty, veľmi pohodlné a spolaghlivé autíčko, samozrejmä redukcia, desing luxusného autíčka stále aktuálny.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pon, 17.03.2014, 20:01
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.03.2014, 14:55
Príspevky: 3
Bydlisko: Turová - Zvolen
Odpoveď s citáciou
Dík za odpovede Volod.
:D

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD
ex. Lancia Delta 1.6 HF Turbo
ex. Fiat 126p
ex. Škoda 120
ex. Pionier - Mustang


Pon, 17.03.2014, 20:08
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
mna na vitare láka hlavne tá skutočná jednoduchosť lega a už viacnásobná dobrá skúsenosť s touto značkou. Možno som na vlastnú škodu dobrovolne slepý a predčasne som zavrhol možno lepšie autá... no vlastná dobrá skúsenosť je velký argument prečo práve znova suzuki.

Primárnu funkciu by mala u mňa vitarka plniť práve ako rodinné auto. Dojazdy do práce (11km a občas nejaký ten lekár nákupy, máločo nad 30km) Vozit sa budú 1 alebo 2 dospelý (obydvaja máme +-170cm tak miesto neriešim) + prípadný drobec v zadu a raz za čas babka dozadu. Ako som sa tu dočítal možno bude problém z vprataním kočíku do kufra, ale kočíkov je X druhov tak hádam nájdeme taký čo tam bude schopná bez cudzej pomoci vpratať aj moja.

Na stavbu mám ako pracanta už primárne vyhradeného samuraia, tak pokial nebude treba potiahnuť volačo večšie na vozíku tak by zo stavby mohla vitara okrem nejakeho odvozu špinavých majstrov, vísť bez straty kitičky.

Uvidíme ako sa mi podarí predať bruchoplaza a od toho sa odvíja aj kúpa vitarky nechcem pol roka živiť 3 autá. Mondeií je jak dreva a mne sa pod cenu nechce, nakolko všetko ide tak ako má a km nemienim stáčať tak asi bude problém uspieť v slovenských tabulkách z origo 235tis a miernymi nedostatkami karoserie, ked tu každé auto súce na predaj má 160tis a 15 rokov aj ked je to velký sedan. Nebiť fordáckej feel the diference v konštrukcíí tak si ho nechám, ale večne nebudem mať čas 2-3 týždne čakať na kamoša ktorý mi na forde spraví čo potrebujem za protislužby alebo vyhadzovať peniaze na servis, ktorý si na jednoduchom aute viem spravit sám. Na opravy fordu som často výbavou a aj skúsenosťami dosť často krátky. Nie že by toho bolo veľa, ale už aj taká triviálna vec ako výmena tlmičov, velkeho plocheho remena či silentblokov nápravy ma na forde pekne vytrápili.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 17.03.2014, 23:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: