Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Iveco MASSIF vs Land rover 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.06.2014, 8:54
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Zdravím .
Som zatiaľ len nováčik tak by som Vas skusenych chcel poprosit o radu . Vlastnim Land rover freelander typ 1 uz zachvilu 10 rokov ale stale ma taha nieco väcsie , teren jazdim tak raz za mesiac aj to len luky obcas kratky usek lesa lebo free sa velmi do toho s nadsenim nehrnie . No ale k teme , pred par dnami som dostal ponuku vymenit ho za Iveco Massif rocnik 2009 . Zda sa mi podozrive ze take pomerne nove auto by niekto chcel vymenit za stary freelander ktory nema ani uzavierku . Pritom ja mam najazdenych cez 200 000 km a on len 60 tis . Pozeral som sa aj na autobazar eu a tie Iveco vazne idu za maly peniaz oproti napriklad Patrolom . Vas by som sa chcel opytat preco , je v tom aute neaky hacik ? Ma niekto uz skusenosti ? Ist do toho ale radsej par rokov sporit na Def ? Dakujem Vam vsetkym , ocennim kazdu radu kedze to auto pouziva cela rodina a keby som ho vymenil za nieco nefunkcne tak by som bol za vola


Ned, 22.06.2014, 9:09
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt017 mnooo tu na fore sa nepamatam, ze by niekto vlastnil take Iveco, ale k veci,, Iveco v podstate je fajn vozitko,motoricky je nezmar, isty cas sa tu otom pisalo daco avsak uz davnejsie a nikto na to nenadaval,,ak je auto vydarene je OK, a ked nie, je to taka ista sunka potom ako kadeake ostatne vozitko..ja by som aj bral take afticko, len bubaky teraz idu inde nie na auto.. :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 22.06.2014, 18:40
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Ned, 01.04.2012, 14:22
Príspevky: 319
Bydlisko: Šemša-KS
Odpoveď s citáciou
na tvojom mieste by som neváhal ani sekundu nad takouto výmenou

_________________
ARO M461-motor Zetor 5211
JEEP XJ-4.0 LPG biely trojdveráčik,pevnosťák, navijak 5,5T, lift 3"


Ned, 22.06.2014, 19:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Mne sa to auto tiež v celku páči a výmena za freelander by som neváhal len sa treba pripraviť ze je to pracovne auto .... A k tomu zodpovedá aj komfort...mne skôr nejdú do hlavy nízke ceny za pomerne dobre ročníky

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 22.06.2014, 20:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Podla mna je to asi tak:
Nahradne dieli problem,doplnky problem ,servis problem,komfort traktor podla mna defender je lepsia volba.


Ned, 22.06.2014, 21:10
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
peter pp píše:
Podla mna je to asi tak:
Nahradne dieli problem,doplnky problem ,servis problem,komfort traktor podla mna defender je lepsia volba.


mnoo to by som si nebol az tak isty,, Iveco je lepsie a pohodlnejsie ako defender. mimochodom rec je o frilandru a nie o defendru,, defendre sme mali na hraniciach a nic moc :smt017 mne UAZ bol lepsi a pohodlnejsi,,nuz ale vies,, komu farar,, komu fararka :smt139

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 22.06.2014, 21:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Iveco Massif je total šrot, od toho ruky preč, jediné čo je na tom aute dobré je motor, hlavné vady:
- dostupnosť ND strašná, originálne diely drahé (hlavne podvozok), náhrady nikto nerobí (alebo aj robí, pretože je to v podstate skladačka, len musíš zistiť z čoho čo kam pasuje :-D )
- antikorózna úprava
- kvalita spracovania
- kvalita použitých dielov
- komfort

To už radšej ten Defender, aj keď osobne si myslím, že to je tiež auto, ktoré si ľudia kupujú výlučne srdcom, nikdy nie rozumom. Vzhľad a jazdné vlastnosti v teréne super, všetko ostatné zle a Massif je nepodarenejšia kópia zlej predlohy.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 22.06.2014, 21:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Ako uz bolo pisane def je srdcovka a iveco ju asi nenahradi len som napisal vlastne skusenosti lebo otazka znela ze ci to ma menit alebo dosporit preto moja reakcia a vozil som sa na defe aj na uaze ale to su podla mna auta ktore sa nemozu porovnavat kazde je oniecom inom.


Ned, 22.06.2014, 21:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
vela ludi to nema-chcelo by to vediet od zdroja ,ze kolko vydrzi ten podvozok -mne sa to auto velmi nepaci ale zase keby motor vydrzal to co v dodavkach tak to uz by bolo zaujimve :smt017


Ned, 22.06.2014, 21:36
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.06.2014, 8:54
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Chcel by som sa Vam vsetkym podakovat za nazor . Dnes by som ho chcel ist pozriet a vecer budem pisat ake pocity som mal . Ale zacal som sa bat presne ako ste pisali : podvozku , dielov a servisu . Kazdopadne hodim rec s majitelom a uvidime . Bol som vcera poobede pozriet aj Santanu Ps10 ale to som len pozrel a hned odtial utekal lebo bola v hroznom stave a majitel si pytal az 8 000 e , katastrofa , diera v pravych dverach , vsetko zhnite ani nastartovat to neslo . Majitel mi vravel ze dieli sa do toho zhanaju ako skladacka , tu nieco z Defa tu nieco z Nissanu :smt126 A vraj vyroba Massifa nahradila Santanu , takze aj to trochu uz meni moj nazor . Uz som velmi zvedavy na to Iveco , hh inak sa mi najviac paci vyjadrenie Tomrsa : nepodarena kopia zlej predlohy . Bude na tom nieco


Pon, 23.06.2014, 9:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
inak tam si pisal ze jazdis v terene malo a nie daky narocny :) neuvazoval si aj nad dacim inym ako defender ?
Pajero alebo jeep daky Toyota LC ? neoslovilo ta nic take ? je to pohodlnejsie a na tvoje OFF jazdenie by to stacilo s prehladom

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 23.06.2014, 10:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
blocker píše:
A vraj vyroba Massifa nahradila Santanu


oni to doslova odvodili zo santany(odovdena z defu), takze je to riadny paskvil

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 23.06.2014, 11:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Masssif nie, že je odvodený od Santana, ale Iveco kúpilo celú výrobnu linku Santana, vymenili motor a spravili facelift, bohužiaľ diely, ktoré boli notorickou slabinou PS10 ostali nezmenené :( (a nebolo ich málo)

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 23.06.2014, 12:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Cize dobra vec na tom je len ten motor 103 a aj 130kw ? :smt017 a zvysok nepodarena okopcena santana-co je v podstate okopceny defik ? ak som dobre vycital u uja googla 8-)


Pon, 23.06.2014, 12:49
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.06.2014, 8:54
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Čauste kamoši :D Super pocit byt po celom dni doma , tak si aj celkom myslim ze by sme mohli tuto temu uz uzatvorit a Vam chcem podakovat a aj Vas pochvalit ze ste mali pravdu . Auto samo o sebe vyzeralo super , no ako kazde 5 rocne auto o ktore sa aspon trosku niekto postaral . Ale ... nepresne radenie , az tak nepresne ze som ani netusil aku rychlost davam , proste to tam skakalo ako to ono chcelo . Dalsi moj postreh ze je to lod , a doslova . Uz na rovnej ceste to plave , a celkovy moj dojem z auta je ze som v nom mal pocit akoby bolo z gumy a vobec nie ten ze sedim v pevnom tanku . Predajcovi som sice slubil ze este porozmyslam ale uz som sa rozhodol ze trosku pockam a budem sporit . Inak aby som len nekritizoval : v aute je ozaj dost miesta to by som videl aku najvecsiu vyhodu , motor trosku divne huci ale ide az prekvapivo fajn a na oko stoji urcite za povsimnutie lebo vyzera ozaj masivne . Tolko asi z mojho laickeho pohladu na auto ktore som skoro uz kupil , urcite tam bude problem s dielami ale zas podla mna za tu cenu by si to niekto sikovny vedel servisovat aj doma . Pre Janciak : Urcite som rozmyslal aj nad niecim inym ale LC su zas az prilis drahe a stare , Jeep ked uz tak benzin a ten vela zere , Pajero by este slo to sa mi velmi paci ale Patrol ked ten je pre mna tiez zas drahy . Najradsej by som nieco co ma fakt velky ulozny priestor . Nasporim , dosporim , prisporim a kupim nieco osvecene a bude zo mna plnohodnotny clen fora . Urcite Vam potom napisem


Pon, 23.06.2014, 18:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: