Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:22
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 offroad panic nadrzany na nivu 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
Vinohradník, keď prerábaš dom a nechceš pri aute finančne vykrvácať, tak to tiež vidím na Nivu alebo Disco (300-ku). Bez ohľadu na technické parametre.


Sorry ale co ja sledujem spomenul si tu dve kurvitka sice relaivne lacne diely no odchadzaju take nezmysli co sa cloveku rozum zastavuje a koncepcia tychto aut cisty blud .....jedno zdvihnuta žigula a druhe (osobne sa mi to auto od chlapca pacilo) no neviem si to predstavit nakladat tomu poriadny vikend co by sa mi vratilo do garaze.....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 10.07.2014, 3:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Ak nepotrebuješ ŠPZ tak potom rozmýšľaj aj nad UAZom ako píše Zdeno. Ušetríš dosť peňazí.
Koncepcia Lady sa mi vždy páčila, prvé auto som mal 2101 - a technické riešenia od motora až po cyklovač stieračov boli úžasné. A vždy ma priviezla domov.

Pred dvoma týždňami ma poprosila známa aby som sa pozrel na malotraktor-kultivátor vyrobený v Moskve, volal sa KROT (KPOT) a to je tak perfektne technicky vymyslené že som až žasol. Osem rokov ležal v prachu kde bol odložený ako pokazený, do hodinky už vrčal :smt133

Proste ruská jednoduchosť. :smt151

Tu sú fotky - stroj je naviac aj ľahučký:

Obrázok 

Obrázok 

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Naposledy upravil VladoKE dňa Štv, 10.07.2014, 11:36, celkovo upravené 1



Štv, 10.07.2014, 5:48
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
možno trošku iný uhol pohladu. nezávisle na spolahlivosti a vzhlade.

Ideš prerábať barák a plánuješ k malému autu dokúpiť ešte menšie. Do nivy, samuraia vitary dáš prd. Pokiaľ nezapriahneš vozík, tak máš problém previezť aj veci čo by pobral väčší hatchback.

Nakolko potrebuješ makat na stavbe a nebudeš sa venovat offroadeniu, prípadne kuteniu v garáži, tak je možno na tvoje účely OFF úplne zbytočný. Neuvažoval si skôr nad 4x4 kombíkom? subaru forester, legacy, suzuki baleno... je ich noša. A keď hovoríš že tam dobrý šofér víde z feldou, tak dobre obutý 4x4 bruchoplaz nebude mat žiaden problém. A zapracoval by som na sebe. Podla mna po prvej zime to vídeš na felde aj ty. (drobná rada bruchoplazistovy :-D keď som z plne naloženým swiftom nevedel na poladovici vyjsť do kopca kamošovi na chatu tak som zvrtol auto a kopec proste vycúval + kyblik z posypom v povinnej výbave - váha sa ti prenesie na hnané kolesá)

Ja idem tiež stavať a strážim rozpočet kde sa dá. Na špinavú robotu mám samuraia z vozíkom a na také bežné žvejkání do práce a po nákupoch mám po úmrtí mondea, suzuki baleno 4x4 rv. 2002 1,6benzín z klímou a pomerne v elektrike. Baleno stálo 500euro. Pre porovnanie spojka do mondea 600. A to som bol na 90% rozhodnutý že kúpim grand vitaru. Zbadal som kufor a vykašlal som sa ňu. Po stavbe ešte možno príde jej čas.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 10.07.2014, 11:08
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
sahara04 píše:
Vinohradník, keď prerábaš dom a nechceš pri aute finančne vykrvácať, tak to tiež vidím na Nivu alebo Disco (300-ku). Bez ohľadu na technické parametre.


Sorry ale co ja sledujem spomenul si tu dve kurvitka sice relaivne lacne diely no odchadzaju take nezmysli co sa cloveku rozum zastavuje a koncepcia tychto aut cisty blud .....jedno zdvihnuta žigula a druhe (osobne sa mi to auto od chlapca pacilo) no neviem si to predstavit nakladat tomu poriadny vikend co by sa mi vratilo do garaze.....

ale vinohradník nepísal nič o nakladaní. nechápem, prečo tu niekto predpokladá, že každý majiteľ offroadu bude automaticky jazdiť hardcorebrutalmasaker. ja som mal disco tri roky a odišla mi na ňom hlava a jeden kríž. v oboch prípadoch pre moju vlastnú blbosť. inak nič. pritom obe opravy neboli finančne nijako hrozné. toľko moja skúsenosť.


Štv, 10.07.2014, 14:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.07.2008, 22:26
Príspevky: 752
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
VladoKE píše:
...rozmýšľaj aj nad UAZom ako píše Zdeno.  

Vladko, to píše Milan :mrgreen:

_________________
Ex: Nissan Patrol GR Wagon, Ironman Foam Cell "C" + 40 mm podložky, Fedima Sirocco 35x10,5 R16, WARN M8274-50, hi-lift
Nissan Patrol GR Y60 SWB v celkom slušnej výbave


Štv, 10.07.2014, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Fotrík má vyše 30 ročnú nivu a to auto je úplne v pohode, možno to bude tým, že ju má od novoty a je to jedna z tých prvších, keď sa toľko nešetrilo na materiáloch a pod. Ale ako tu už bolo spomenuté ani Subaru Forester a pod. nič nepokazíš, len ceny ND sú niekedy trochu inde, ale zas aj kvalita.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 10.07.2014, 17:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
inak ten uazik by ties nebol spatny aspon by sme mali o jedneho clena viac :D :smt023 :smt126 :smt126 :smt126

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Štv, 10.07.2014, 21:10
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 08.07.2014, 22:49
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
slusna debata sa tu rozprudila, dakujem za info pani,

tak ono stavat zas od piky nejdem nejake zateplovanie vymena okien trochu burania ale urcite by zas bola skoda vyhodit 3 litre len za lanovku hore na kopec tak musim premyslat asi trochu viac. Celkom sa mi pozdava mitsubishi pajero pinnin cca 1999 + tam je aka kazovost resp drahy servis?

Mozno aj by som siel do nivy aj tak ze len naozaj nejaku starsiu srotovu do 1500 eur na dve zimy.. lebo tie novsie rocniky uz potom idu nad 3tisicky a tam uz naozaj je aj iny vyber.

Ako vravim som uplny zelenac v tomto resp. v autach celkovo tak apodla toho by som isiel ze som naozaj len uplne prosty uzivatel vozdiel :smt162


Štv, 10.07.2014, 21:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.06.2011, 9:58
Príspevky: 1210
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
vinohradnik píše:
slusna debata sa tu rozprudila, dakujem za info pani,

tak ono stavat zas od piky nejdem nejake zateplovanie vymena okien trochu burania ale urcite by zas bola skoda vyhodit 3 litre len za lanovku hore na kopec tak musim premyslat asi trochu viac. Celkom sa mi pozdava mitsubishi pajero pinnin cca 1999 + tam je aka kazovost resp drahy servis?

Mozno aj by som siel do nivy aj tak ze len naozaj nejaku starsiu srotovu do 1500 eur na dve zimy.. lebo tie novsie rocniky uz potom idu nad 3tisicky a tam uz naozaj je aj iny vyber.

Ako vravim som uplny zelenac v tomto resp. v autach celkovo tak apodla toho by som isiel ze som naozaj len uplne prosty uzivatel vozdiel :smt162
a čo ten uaz M ? :roll: :roll: :smt121 :smt121

_________________
Uaz 2,5 gurtňe 33X10.5R15 Silverstone,samoser vpredu vzadu opät 100% mechanicka uzavierka,prekopane na strunach,naviják-2x . Tel:0904136171 keby,niečo
OFFROAD CLUB LÚKY


Štv, 10.07.2014, 21:33
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.07.2008, 22:26
Príspevky: 752
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Kukni sem: viewtopic.php?f=17&t=19131

_________________
Ex: Nissan Patrol GR Wagon, Ironman Foam Cell "C" + 40 mm podložky, Fedima Sirocco 35x10,5 R16, WARN M8274-50, hi-lift
Nissan Patrol GR Y60 SWB v celkom slušnej výbave


Štv, 10.07.2014, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Vzdy lepsie ako NIVA,aj cena slusna.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 10.07.2014, 22:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Fakt sa nejak so zaujemcami o Nivu roztrhlo vrece :shock:
A s tou zaujatostou proti Nive - ja som Lada pozitivny, ale dovolim si tvrdit triezvo uvazujuci. :lol:

Mam Nivu kupovanu za nova r.2006. Hned za nova som ju utopil v 1m hlbokej vode, odporucala sa RJ, zaplavilo cely interier a RJ je pri nohach vodica. Vysusena, ine zavady spojene s tymto - motorcek zadneho stieraca :)Potom presla nejakymi upravami - zdvihnutie, velke kolesa(30" miesto origo 27"), pevnostny predny dif, uzavierka na zadok, navijak a podobne blbosti. Potom som siel do silnejsieho motora - original 1.7 som prestaval na 2.0(kluka s vyssim zdvihom + vacsie piesty). Uzila si toho dost v terene a par veci si to odnieslo. Za tie roky si mozno na nieco nespomeniem, ale skusim.
- Roztrhnuta pridavna prevodovka - v NR na akcii, zly odhad vyjazdu - vyskok, dopad na brucho. Hned po navrate domov som dorabal ochranu pridavnej - vina auta a vodica 50:50
- Roztrhnute satelity v prednom dife - Tisovec - hlboke blato a hupacka dopredu dozadu bez toho aby som pockal kym sa kolesa dotocia - no, rozhodne mohli inzinieri spravit vacsie satelity, ked uz dali hrubsie polosy...
- 2xZlomena polos - dal som stary diferak s tensimi polosami - na 30" kolesa to bolo bez sance - dokazal som zlomit polos skoro vsade....
- Zlomeny kardanovy kriz - cisto moja vina, auto pretazene, strmy vyjazd v terene pod plynom.
- Odtrhla sa plastova vrtulka vodnej pumpy a volne sa pretacala na hriadeli - kym som na to prisiel, ze preco sa to auto prehrieva, 2x som menil termostat a praskol chladic v Madarsku skoro pri RO hraniciach - dost brutalna zavada, rozhodne chyba dielu - pri vymene som si daval sakra pozor aby nova pumpa plastovu vrtulu nemala.
Teraz Niva rok stoji v garazi, pretoze ju este viac dviham a idem jej dopriat novy lak - zo vsetkych stran uz je obuchana, rozhodne som ju ani na chvilu nesetril...

Po tom vsetkom som kupil od Josseho aj jeho Chevy Nivu, to je pre zmenu 2005, takze uz mam dve. S tou jazdim viac ako pol roka nepretrzite po asfaltkach, je to uz asi cca 23tkm a za tu dobu ziadna zavada...

Mam aj tretiu bez PP, ta ma uz aj mach na streche z toho aka je stara a tiez je spolahliva. Samozrejme servisujem aj ine Nivy ako moje a nemam staznosti, skor naopak :) Servis je totiz dost problem, kedze 99% servisakov k Nive pristupuje v style "vsak je to len Lada, co by ste chceli", nehovoriac o tom, ze maju obe ruky lave aj ked sa snazia a robotu flakaju uz zo zvyku.

Najvacsi problem vsak su - NAHRADNE DIELY - na SK uz takmer absolutne nenakupujem, diely dodavane sem nie su original! Vacsinou je to china, polsko a rusko - co vsak neznamena ze ruske = origo. Pred x rokmi sme zacali chodit na Ukrajinu, najprv na trh, kde to s kvalitou bolo o nieco lepsie ako na SK, ceny tretinove. Avsak najlepsi produkt bol asi MasterSport, ktory sa da zohnat aj u nas. Potom sme objavili obchod, kde sa predavac zhrozil, ze preco chceme MS, ze on take smejdy nedrzi. Odvtedy nakupuje diely z Togliatti - origo v krabicke. Ceny su stale mierne nizsie ako u nas(aj ked s priratanim cesty zo ZV zanedbatelne), ale kvalita je niekde inde. Odvtedy som sa nemusel hanbit a drbat sa s jednou vecou aj dva krat za vikend z dovodu, ze nove diely zacali vrzgat(capy a pod), alebo nefungovali ako mali - tlmic vyteceny po 7km jazdy. Ten kto nechce na UA to moze riesit znackovymi dielmi - diely podvozku Lemforder, ci MOOG nie su problem, problemom je akurat pre majitelov Niv ich cena, ked napriklad taky cap stoji 25€ a mozu mat sice uplny kram za 3€ vacsina kupi tu kktinu za 3€ a potom place, ked to meni 3x do mesiaca....
Zaver si spravte kazdy aky chcete, ja nie som proti inym znackam(mam bruchoplaza BMW s 2.8motorom v automate a v terene som uz tiez jazdil nemalo na roznych znackach - to len ak by niekto chcel rypat, ze som v zivote v nicom inom nesedel), ale som s Nivami spokojny. Rozhodne by som to vsak nepreferoval ako lacnucke vozenie. Ked budete na comkolvek jazdit, navyse v terene, bude to vyzadovat servis. A cim viac na nom budete setrit, tym viac na to doplatite.


Pia, 11.07.2014, 7:19
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 20:45
Príspevky: 62
Bydlisko: Liptovský Hrádok
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
sahara04 píše:
Vinohradník, keď prerábaš dom a nechceš pri aute finančne vykrvácať, tak to tiež vidím na Nivu alebo Disco (300-ku). Bez ohľadu na technické parametre.


Sorry ale co ja sledujem spomenul si tu dve kurvitka sice relaivne lacne diely no odchadzaju take nezmysli co sa cloveku rozum zastavuje a koncepcia tychto aut cisty blud .....jedno zdvihnuta žigula a druhe (osobne sa mi to auto od chlapca pacilo) no neviem si to predstavit nakladat tomu poriadny vikend co by sa mi vratilo do garaze.....


Ja mam discoveryho rok a nakladam mu kazdy den .... priklad 7mi ludia v aute a 50 km v terene denne:-)

_________________
OFFROAD Liptov


Pia, 11.07.2014, 8:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
SamuelLiptov píše:
Ja mam discoveryho rok a nakladam mu kazdy den .... priklad 7mi ludia v aute a 50 km v terene denne:-)

OT: závidím :smt007

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 11.07.2014, 8:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Majo píše:
A s tou zaujatostou proti Nive - ja som Lada pozitivny, ale dovolim si tvrdit triezvo uvazujuci. :lol:

Presne o tom to je,kazdy si musi uvedomit ci na to ma udrzovat Nivu.Ja som sa 20 rokov vozil na starsich Mercedesoch ,to uz mal 20 ked som ho kupoval a foter mal este starsieho.Tiez som robil aj servis obcas na neakom,a v tych svojich som sa tiez dost hrabal.Vecsinou nic vazne co sa nedalo zbuchat ale bez autogenu by som sa nepohol dalej.Potom ma to uz nebavilo,aspon tie plechy keby nehrdzaveli a Niva nie je vynimka.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 11.07.2014, 9:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron