Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 15:24
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 97 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Výber auta 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 21.12.2015, 21:32
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
YJ KAO

Ďakujem. Ja osobne by som na ťahanie radšej brala diesel, no tutok ma všetci presviedčajú, ako sa na tých starších diesloch všetko pokazí a tak, tak som teraz na vážkach. Jazdím síce teraz tiež na starine dízlovej 25 ročnej, ale je to hladký dízel, nie turbovaný, ale teda motor je jediné, čo sa na tom aute nekazí (francúz). Turbovaný dízlak som ešte nemala, zas sa mi nezdá, že staršie dízle bez kopy elektroniky by sa nejak moc kazili, možno repas turba a nejaké bežné veci, ale žeby boli o toľko kazivejšie ako benzíny?
Benál s lpg na ťahanie nechcem, mala som dve autá na plyn, šlapali dobre, ale s vozíkom to bol veľký rozdiel, proste na benzín to s vozíkom šlo, na plyn to nešlo. Ono ak by zoženiem 4 liter, tak by to určite šlo aj s plynom a vozíkom, ale s tým by som sa asi nezmierila, že jazdím so 4litrom :D
Terracan mi je už moc ťažký, sú vozy, ktoré sa zmestia do mnou nastavenej váhy, tak proste budem musieť vybrať niečo z toho.
Čo znamená pri mojom vozíku ešte slabý a čo už dostatočne silný motor? Nechce sa mi veriť, žeby sa hocaký 2,5 liter trápil s takým vozíkom..
Ináč práve tou vyraďovacou metódou som došla k dlhej dízlovej vitare a krátkej dízlovej frontere, spĺňali by vlastne všetko čo potrebujem/chcem/páči sa mi, ale teda moc dobrých ohlasov som sa tu na nich nedopočula, takže zas som v slepej uličke.. Chjó, ťažko so mnou :smt021
Ono asi fakt to bude s tou dodávkou najschodnejšie riešenie, aj keď zas pre štvorkolku je pri koňoch vždy dosť roboty..


Pia, 25.12.2015, 23:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
keby bol vacsi rozpocet tak mozme tej babe odporucit aj to Durango :-D :-D len motor by tam mal byt 5,7 s LPG to by bola pohodlna vozba do roboty aj pre konika,ked uz tu bolo nedopatrenim zamiesane :-D ale ako sa potvrdilo ten teracan by mal bohate stacit len v dobrom stave to bude trochu drahsie typujem :-)
Este ma napadlo Pando-Tibor stale kupuje,potom sa dusuje,ze uz auto nepreda a stale ho nakoniec preda tak teraz ma ze vraj v celkom dobrom stave Pajero 3,2did a to ak nie je vylagrovane tak na tahanie bohate staci ,ze treba sa ho opytat ci nepreda? :-D :-D ale ked som poriadne cital tak vsetci Ti tu radime auta ktore su vhodne na tahanie pretoze mame uz nieco odjazdene aj natahane a Ty si stale nedas povedat a drzis sa svojej teorie ,ze lahsie auto s slabsim agregatom -mam taky dojem akoby si bola rozhodnuta pre nieco male s slabym motorom a od nas chcela na to pozehnanie :-D ale ho od nas nedostavas :smt126 ,,Kto chce kam pomozme mu Tam ,, cize kup si tu dodavku + na nu nahod polske protektory s draplavejsim dezenom,prerob vnutro na koniky a jazdi a mozes jazdit :smt126 :-D inak s tymi draplavymi polskymi protektormi to na dodavkach v blate funguje -ale tiez to ma svoje hranice :-D


Sob, 26.12.2015, 0:01
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 21.12.2015, 21:32
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
No halt vodičák teraz robiť nebudem, teda musím niečo menšie. Väčšina toho, čo radíte sa mi nezmestí do váhy a tam to proste končí. 2,3 mi ťahala 2 kone, teda 2 - 2,5 musí ťahať jedného koňa. Nebudem sa trepať do obrovských objemov a výkonov, keď to nie je nutné. Je mi jasné, že vaše rady majú opodstatnenie, a jasné, že silnejšie auto by bolo vhodnejšie, ale 3 liter by som brala ak by som potrebovala ťahať dvojnásobnú váhu. Takže ak požehnanie nepôjdem u vás, asi sa bez neho zaobídem, keďže vidím, že z toho, čo by mi bolo dobré, mi neodporúčite nič, a to, čo mi odporúčite, je mimo moju základnú požiadavku, alebo rozpočet.

Alebo sa na to celé vyseriem, a fakt si vezmem tú dodávku. :|


Sob, 26.12.2015, 0:30
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Soraya, ono je to pomerne jednoduché ...

nedaj sa pomýliť velkosťou na tú si zvykneš raz, dva. Ja mám v súčasnej dobe na ťahanie Touareg 3,2 L V6 benzín/ LPG je to moje 16-te autíčko na LPG a ak ťahá na benzín a na plyn nejde je to otázka zlého montážnika na LPG.... Plyn má vyššie oktánové číslo a ak je dobre urobený a máš kvalitný splyňovač dokonca dokážeš nadstaviť oveľa lepší ťah na plyne ako na benzíne (vlastná skúsenosť). Ver mi mám s tým veeeeeeeľmi bohaté skúsenosti.
Ja ti rozhodne nechcem vyhovárať Tvoju voľbu, ale predpokladám že si dospelá a preto by si mala vedieť, že bez vetra sa lístok nepohne- mám na mysli zlé recenzie na vozidlá o ktorých hovoríš. 2,5diesel ? No poviem ti to inak do menšej lode, kde má rovnaké otáčky, bez zmien záťaže, na skvelú spotrebu to ano, ale do auta a na ťahanie ? No jednoducho nie. A už vôbec nie v Jeepke !!!
Frontera ? ako ti to ?!? ono keby som poznal len jedného človeka ktorý ju mal a bol spokojný....ale je to nemecké poňatie Isuzu celkom zle pochopené a v Azii som videl naozaj jazdiť všeličo (na mopedoch vozili tonu), ale tam sú pravidlá trochu iné a keď ako Ty hovoríš, že nechceš nikoho zbytočne otravovať (v tomto prípade servisáka- než ti vytečú nervy a predáš to) moja rada znie radšej si zvykni na väčší batoh, oveľa spolahlivejší nekazivý (aj keď si to povedzme nevieš predstaviť-slabá predstavivosť) a s rezervou výkonu a priestoru, ako skúšať peknú kabelku, ktorá je síce skladnejšia, ale sa ti môže oveľa rýchlejšie roztrhnúť pod záťažou, na ktorú ju plánuješ využívať...
Ak si už máš vybrať niečo menšie potom skôr tá GV by bola moja volba.

Potom je tu otázka využiteľnosti ako si písala... Treba ti priviesť balík sena? s prívesom ..... a ak pripneš aj vyklápací, nemáš problém aj niečo vyviesť.... ono je to na pováženie?!?


V každom prípade ťa nechcem ovplyvňovať, Ty si najlepšie rozumieš a aj rozhodneš, len si radšej 100xpolož správnu otázku a potom konaj! Žiadne požehnanie nepotrebuješ, skôr aby ti to plnilo čo potrebuješ!!!

Aut je veľa, ale tých peniažkov moc nieje a moc rýchlo sa rozkotúlajuuuuuuuúúúú...

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Sob, 26.12.2015, 0:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Zbytocne asi vypisujes :-) Ona je uz rozhodnuta :-D a s tym plynom mas pravdu ked je splynovac dobre nastaveny tak v strednych otackach ma motor lepsi tah ako na benzine to mozem potvrdit :smt151


Sob, 26.12.2015, 0:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 21.12.2015, 21:32
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
YJ KAO no keby si otázku nekladiem už aspoň 100krát, tak mi už na dvore stojí nejaká rachotina, no rozhodovanie je ťažké v mojom prípade. Ešte bude asi veľakrát položená otázka a veľa krát zmenený výber.. Nakoniec reálne kupovať budem najskôr na jar, alebo v lete, do kúpy sa nehrniem..
Na GV mám ťažké srdce, vždy sa mi hrozne ľúbila.. Ale zas nechcem doplatiť na sympatie.

Vidím to reálne tak, že teraz tomu dám na pár týždňov úplne pokoj, a vrátim sa k tomu s čistou hlavou, novými nápadmi a možno prístupnejšími myšlienkami.

Naozaj si ale vážim ochotu a snahu všetkých vás vyriešiť túto moju nevyriešiteľnú dilemu, ste zlatí :)


Sob, 26.12.2015, 0:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Najlepšie čo si mohla napísať! Neviem odkiaľ si, ale možno by stálo za úvahu zapnúť príves s potrebnou záťažou za jednotlivé autá a vyskúšať, ak dáš lokalitu mohli by sa nájsť majitelia vytipovaných vozidiel, ktorí by boli ochotní pomôcť s poskytnutím svojich tátošov a mala by si oveľa jednoduchšie rozhodovanie. Uveď lokalitu a skúsime helpnuť keď už sú tie Vianoce :)

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Sob, 26.12.2015, 1:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 97 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: