Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:16
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Skusenosti s novym Ford Ranger Wildtrack 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.07.2016, 10:46
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

planujem kupu noveho Ford Ranger-a (3.2 TDCi Duratorq DPF) s vybavou Wildtrack + mechanická uzávierka diferenciálu, kryt motora, prevodovky a nádrže. Chcel by som sa od Vas spytat ake skusenosti mate s touto znackou v takejto kategorii, ake ma svoje muchy, chyby, ci ste to vela servisovali a co ma este velmi zaujima, ze aky ma filter pevnych castic, cize akym principom funguje, lebo teraz mam Mitsubishi Outlander 2011 a tam s tym chodim do servisu na vymenu motoroveho oleja kazdy rok, z dovodu ze regeneraciu tohto filtra neprebieha moc uspesne..

Dakujem.


Pon, 18.07.2016, 10:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Chceš do 2015 alebo od 2015?

Čo sa týka DPF, vypaľovanie prebieha na základe ďalšieho vstrekovača na výfukovom potrubí (vapolizéra), ktorý pri regenerácii vstrekne naftu do filtra pevných častíc a následne ho vypáli.

Podľa mňa to je dobrá voľba :smt023

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 18.07.2016, 11:24
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.07.2016, 10:46
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Chceš do 2015 alebo od 2015?

Čo sa týka DPF, vypaľovanie prebieha na základe ďalšieho vstrekovača na výfukovom potrubí (vapolizéra), ktorý pri regenerácii vstrekne naftu do filtra pevných častíc a následne ho vypáli.

Podľa mňa to je dobrá voľba :smt023


Chcel by som od 2015, ten najnovsi ktory bol predstaveny teraz na autosalone v BA v inchebe. Co sa tyka nejakych problemov, je tam nieco vytknut? Poruchovost, alebo nieco ine? Rozmyslal som aj nad Nissanom, alebo Toyota, alebo vykonovo bol tento najsilnensi.


Pon, 18.07.2016, 11:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ťažko povedať, je to nové auto. Ukáže až čas. Ale motor bol použitý už v staršom modely a s tým problémy nie sú. Tak isto aj prevodovka. Prídavná by mala byť zmenená, lepšia od starej, lebo má mať aj cestný režim 4x4, ale tým si niesom istý, to sa radšej opýtaj predajcu.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 18.07.2016, 11:50
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 18.07.2016, 10:46
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Ťažko povedať, je to nové auto. Ukáže až čas. Ale motor bol použitý už v staršom modely a s tým problémy nie sú. Tak isto aj prevodovka. Prídavná by mala byť zmenená, lepšia od starej, lebo má mať aj cestný režim 4x4, ale tým si niesom istý, to sa radšej opýtaj predajcu.


Super, dakujem za info. Co sa tyka toho systemu na obnovu filtra pevnych castic, tak podla teba, je to dobry system, alebo je to taktiez taky "drbnuty system" ako ma Mitsubishi ze proste musel by som nechat auto bezat kym nedkonci a pocas toho ma aj o 3-5 litrov vacsiu spotrebu? Alebo tento pokracuje dalej s obnovou po nastartovani auta?

Pri starsom modeli do 2015 bol nejaky problem s interierom? Zacal nieco vrzgat alebo rozpadavat?

Nevies nahodou ako je s vyvodom hadicky z klimatizacie pod motorom? Pri Mitsubishi je to tak nasporsto spravene, ze aj stredne husty prach mi to uz 2x upchal a musel som ist do servisu to precistit lebo som skoro vytopil interier :)


Pon, 18.07.2016, 12:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
na cestnu 4x4 som sa pytal asi pred 3 tyzdnami, ze zatial nie

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 18.07.2016, 16:13
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Tak ako, kupil si? Ja tiez premyslam nad novym autom, ale Wildtrak vybava je podla mna hlupost, Limited Double CAB urcite staci plus dokupit si vybavu. V bratislave maju predvadzacie auto, ale nebol som ho pojazdit, hlavne by ma zaujimali pocity jazdy s 4 a 5valcom.


Str, 10.08.2016, 15:56
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.08.2016, 23:08
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
ja som kupil noveho rangera pred tyzdnom a zatial spokojnost. mam limited a motoricky aj vybavou bohate staci. ten rezim 4x4 je pouzitelny do 120 km/h. netreba zastavovat da sa prepnut pocas jazdy. v kabine je krasne ticho , ziaden hluk od motora okrem 1-tky. ked preradi vyzsie je to super. akurat treba silnejsie buchnut s dverami na co som nebol zvyknuty.jo a mam 2.2 automat. prave teraz riesim cim zakryjem korbu, ci roletou alebo vekom.


Pon, 15.08.2016, 23:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Stačí aj nižšia výbava. Bol som prekvapený, že už aj 2,2 XLT má zadnú uzávierku.

Čo sa týka ložnej plochy, viac sa mi páči hardtop, ale montovali sme už aj roletu a tiež ma milo prekvapilo ako to je domyslené.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 17.08.2016, 23:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: