Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:30
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 nazor pri kupe pneu 315/75R16 MT a Zimne 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
Zdravicko,

Potteboval by som nazor skusnejsych ludi co sa tyka pneu 315/75R16
Momentalene mam letne MT 315/75R16 Discover STT ale su cca v polovici zivota take skumam trh o ich buducej nahradu, a zimne mam YOKOHAMA Geolandar I/T 275/70R16 , povodni rozmer pneu, na snehu super v blate len tak tak, hlavne ze auto je s tym nizske a obera ma to o moznosti zabavi

Letne,

Zaujmaju ma 2 pneu MT

-YOKOHAMA G001 Geolandar
paci sa mi ze profil vyzera agresivni, nieco ako legalne cestne T3, potom ci je realne schopni neviem, aj cena je zaujmava

-Hankook Dynamic MT - RT03
Profil je agresivny, a cena je viac ako zaujmava,

niekdo ma stymi skusenosti ? cesta asfalt a necesti MUD ?

Zimne..
To je fakt problem, okrem v CA a USA neviem zohnat zimne toho rozmeru,
DURATRAC sa toho priblizovali, ale ako spravne SK Eshopi maju ale.. nemaju, mali, budu mat, asi tak
Myslel som ako zimne pouzit GRABBER AT2 , maju snehovu vlocku + znak hor, videl som testi, su schopne na snehu, zimu, alebo ak ma niekdo zazracni typ na zimne 315/75 R16 a realne dostupne v EU...

Dakujem za kazdu radu,

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Uto, 09.08.2016, 13:18
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Ahoj,
Mám Hankook DynaPro RT03 v rozmere 265/75R16 s tým vyšším záťažovým indexom. Na takmer sériovom LR Disco II V8 to fúkam na cestu na 1,8 atm bez nejakej deformácie pneu. Do terénu zvládne kľudne aj menej, ale ešte som neskúšal. Nebolo treba. Chcel som tuhšiu bočnicu, tak som ju dostal, za príplatok 4 eura :-)

Skúsenosti s inými MT mám iba s protektormi T3 a tou kópiou Yokohamy Geolandar (tiež protektor) a musím povedať, že tie moje DynaPro RT03 sú výrazne kľudnejšie a bezkonkurenčne výrazne tichšie na ceste ako tie protektory. Aktuálne mám na nich maximálne 65g závažia, vyvážiť išli úplne krásne.
Tie protektory boli na mokrom asfalte dosť biedne, tie RT03 sú síce lepšie, ale stále sú to MT, takže treba dávať pozor. Na kamošovom Toyo LC90 sú BF Goodridge AT v obdobnom rozmere na ceste o dosť lepšie, ale to môže byť dané aj tým, že ja mám pridvihnuté a on ešte nie.

V každom prípade, ak hľadáš nejaké MT, ktoré nie sú agresívne, ale stále sa v teréne nestratia, tak ich môžem odporúčiť. Keď som ich ja nedávno kupoval, tak boli lepšie minimálne v nasledovných veciach:
- sú výrazne lacnejšie ako konkurencia
- realne sa dajú zohnať, ja som ich mal na tretí deň, ostatné (BF G MT KM2, STT, ... ) sa mi nedarilo zohnať a keď tak strašne draho.
- dajú sa otáčať bez prezúvania, takže ak sa ti gumy opotrebuvávajú nerovnomerne (konštrukcianápravy a pod. ...), tak ich vieš prehadzovať a drať rovnomerne

Ak hľadáš záber ako u T3 a podobne, tak ťa asi neuspokoja.

Ja, keď zoderiem moje RT03, tak pôjdem znova do nich. Pre mňa je to rozumný kompromis. Agresívne MT nechcem, keďže často chodím aj po asfalte, ale zasa často sa mi stáva, že idem do blata s naloženým vozíkom a na to sú super.


Uto, 09.08.2016, 22:25
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
Dakujem Ty za odpoved,

Momentalbe som na tom ze cisto zimne co mam by som nahradil za celorocne GENERAL TIRE GRABBER AT2, niekde sam predavaju ako celorocne niekde ako letne, ale mali by mat znak skala + snehova flocka ( ani Eshop co je predava, nevie mi tu informaciu potvrdit ... stacilo by sa pozriet na bok, kedy ta ochota bola.. )
Pisal som vcera na zakaznicky centrum Continentalu v hannovri, uvidime co odpisu.

Potom ako letne pojdem asi do tych HANKOOK alebo s nova COOPERi ale STT Pro su POR, Yokohama su nedostupne ( Zboznujem Heureka a vse Eshopi co vsetko ponukaji skladom neskladom, fasa ceny a na konicec velky K .. nemaju a nevedia ani zohnat)
Som spokojny s timy COOPER STT, Ok na cestu, trosku hlucne, v terene a v blate velmy schopne, v zime nevyskusane.

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Str, 10.08.2016, 11:43
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Tie Cooper STT som chcel aj ja, ale nevedeli ich nikde zohnať a boli drahé.

Tie Hankook som v mojom rozmere zohnal z e-shopu z východu, kde nakupujem už asi piatym rokom, za 129,- a boli na tretí deň u mňa.

Tie zimáče by som si rozmyslel. Tiež som chcel tie grabere ATčka ako univerzál na celý rok, ale po tejto zime som sa rozhodol mať radšej riadne zimné na zimu a neagresívne MT na leto a som spokojný. Predsa len radšej zoderiem 2x toľko zimných, ako vyklepávať blatník. Už sa mi to raz stalo a poučil som sa.

Ono poznám človeka, čo jazdí na Goodyear Wrangler DuraTrac celoročne, ale v zime by som tej gume na ľade neveril. V snehu bude kvôli blokom určite lepšia, ale ja mám ku domu ulicu do kopca, kde sa cez deň sneh roztopí a ku večeru to primŕza = ľad, takže za mňa vždy zimáče s lamelami, aj keď ich na jar na asfalte strácam pred očami.


Str, 10.08.2016, 19:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
Mam momentalne riedne zimne tie YOKOHAMA GEOLANDAR I/T, su to 275/70 R16.. a letne MT mam 315/75R16, co je velky rozdiel ( mam obe rozmeri zapisane v technicaku )

ten rozdiel vo viske robi vela v terene, na lade / snehu su fakt schopne v blate tak tak, trosku ma sklamali, a viska je problem som aj spodok oskrel na boku,

Moj problem je ze v rozmere 315/75 R16 cisto krvne zimne nenajdes aspon v EU, hladal som aj v SE a FIN.. nist nist nist.. ledva v CA a USA by sa nieco naslo.. ale za take palki ze dovi dopo

Tie Grabber AT2 su asi naj volba, videl som videa kde je pouzivaju v snehu a na lade ( Videa francuzske od BAROUD )a strasne je chvalia, maju vraj dobru zmes a dobry design z lamelami, a hlavne znak skala + snehova vlocka, takze zimne pneu OK

Potom nieco inse na leto, STT Pro alebo tie HANKOOK MT pozeram co sa mi zdaju naj lepsie, T3 sa mne neoplatia (a nedoplatia v takom rozmere ) , velke trasi asfaltom aby sa clovek dostal na miesto kde je vyuzit, aspon pre mna

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Str, 10.08.2016, 19:45
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Aké sú tie STTčka na asfalte?
Tie moje Hankook sú pomerne tiché. Viac počujem prevody a kardán, ako gumy, ktoré registrujem, keď mám otvorené okno, ináč ani nie.


Sob, 13.08.2016, 19:31
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
Dobre su, v pohode, ale hlucne, kamion style ,) nezavodim tak 90kmH na dialnici a max 110KmH, su tvrde ked je viac nafukas, kedisi som mal 2,7 a 2,9 na dialnici ale sa trosku viac znicili v strede, tak teraz 2,5 a 2,7 v zadu na BB rally som je mal na 2 a 2 a islo to perfekne, mimo cesty, na cestach a aj na dialnici 120KmH ked bolo treba dohnat cas ,) mam pocit bezpecia su dobre, chcem vyskusat STT PRO,

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Sob, 13.08.2016, 21:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
BTW neviem zehhnat pneu 315/75R16 .. ani Grabberi, ani hankooki, goodyear deto.. akurat Kumha ponukaju ale DOT11 co sa mi zda uz stare, a cena tomu nezodpoveda.. alebo Geolandre G012 ale cital som strasne zle recenzie na ne pri zimnom pouzivaniu na snehu a lade..

presiel som heureku ( kde kazdy keket Eshop ma vsetko ale najviac velku P ked objednas ci volas a preveris realnu dostupnost.. ) Ebay a Amazon ( kde maju ale v US a CA ..draho s cestou ) royne stranki a eshopi od SE, FIN, DK, UK, F, IT, B atd atd kde internet dal a nic, ani v PL nic, stare DOT alebo Geolandre G01, kazdi mi je tlaci asi je velky sklad toho..

Cakam este par odpovedi ale stracam nadej najst AT celorocne s znakom 3hori a snehova flocka schopne v tom rozmere..

Ak ma niekdo zazracny typ .. ci kontakt na velko sklad,

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Sob, 13.08.2016, 22:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
GoodYear Wrangler Duratrac majú aj lamely a chvália ich aj na ľade a sú rovnako ako Hankook Dynapro RT 03 skôr niečo medzi klasickou MT a AT. Ja v zime jazdím na BF Goodrich AT, sú značené ako zimné - kopček + vločka, ale žiaden zázrak to nie je. Predtým som mal Cooper Discoverer M+S, čo sú čistokrvné zimáky a tie boli na ujazdenom snehu a ľade super, ale zas neočarili v hlbokom snehu. Keď dojazdím tie AT určite pôjdem na zimu do Duratracov. Najväčšie zimáky čo som našiel boli Kumho Power Grip KC11 v rozmere 285/75 R16

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 14.08.2016, 6:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Veru 285/75 r16 to bolo asi najvacsie co sa tu dalo zohnat
Isteho casu mali v polsku skladom aj AT405 ale predpokladam ze 37" gumu nechces

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 14.08.2016, 9:19
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
Musim ostat pri 315/75R16 co mam zapisane v TP.. inak mam uz 275/70R16.. to by som nasiel, doslova len 315/75.. to je moj problem

O duratrac som sital, strasne je chvalia, len v USA a CA sa najdu moj rozmer, o tie AT405 som nikdy nepocul ale google ukazal a vizeraju zaujmavo, len 37 uz by bolo aj tak moc bez novych uprav,

No nic, hladam dal, az do zazraku..

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Ned, 14.08.2016, 12:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
315/75 r16 good year wrangler MT/R Si pozeral? Super pneu budeš s tym spokojný len cena je trochu vysoká ..na heureke je obchod z dodaním do 3 dni

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 15.08.2016, 9:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Len či ich ten obchod vie aj naozaj dodať, ja som ich chcel kúpiť, v jednom e-shope ich mali skladom a keď som ich objednal volali, že ich už nevedia dodať (podľa mňa ani nikdy nevedeli, pretože sa do EU oficiálne nevozia) a ponúkali mi iné pneu, čo sú bežne takmer vo všetkých e-shopoch. Takže podľa mňa len taký ofajč ako si nalákať zákazníka a potom ho spracovať na niečo dostupné.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 15.08.2016, 11:24
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.01.2016, 13:03
Príspevky: 23
Bydlisko: Mosonmagyarovar HU
Odpoveď s citáciou
@Tomrs,

Presne! prave to zistujem na vlastnej kozi, ..

_________________
ON Road > Megane 2 RS 2L Dci
OFF Road > Toyota Landcruiser J10 4,7L


Pon, 15.08.2016, 11:53
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Ako pise Tomrs, zhanal som velke zimaky na moju HDJ 80, nedavno mi prisli Kumho Powergrip KC11 vyzeraju super. Ked mi prisli bol som milo prekvapeny, aky maju hlboky dezen. Tiez som chcel ist do Duratrackov, no kamos ma odhovoril, vraj na zimu nic moc..

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Pon, 15.08.2016, 12:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: