Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:40
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Kupa prveho offroad-u na ROAD TRIP.... co vybrat?? 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.11.2008, 9:40
Príspevky: 143
Bydlisko: okr.Levice
Odpoveď s citáciou
Ešte nám prosím prezraď,ktorú časť Európy máš v pláne precestovať.
Ani jeden off ti neposkytne toľko priestoru, čo dodávka a polnacky s prehľadom zvládne. Možno by som max. poriesil at-cka a skryť navijak.
Off za 5000...,nečakaj zázraky a stále to bude malé! Cestoval som 12rokov po Európe v dodávke, tak viem o čom píšem.

_________________
Land Rover DiscoveryII TD5
VW Caravelle T5


Str, 14.09.2016, 15:17
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 18.12.2007, 19:21
Príspevky: 105
Bydlisko: Nizna Boca
Odpoveď s citáciou
Suhlasim s Lacim! ak planujes cestovat Europu, kup si urcite radsej dodavku. idealne na to, co potrebujes by som volil T4 syncro 2.4d alebo 2.5TDi. vela ich je aj s uzavierkou..idealne by som volil transporter s vysokou strechou. ten interier si dokazes pre 2+pes prisposobit tak, ze tam ti vynde aj sprcha a slusna kuchynka..
kupovat offroad na cestu po Europe je uplne zbytocne.. kedze tazky teren aj tak skoro nikde jazdit nemozes a nejake polnacky zvladnes aj na tom syncre. a ten priestor, ktory mas v dodavke vyuzijes 100 krat lepsie ako v nejakom pajere... nehovoriac o dalsich veciach ako je napr. spotreba, konfort cestovania atd...
ver mi, viem o com hovorim.. idealne na toto co chces je sprinter 4x4 iglhaut, ale to je cenovo niekde inde. mozno este zlaty kompromis by bola ta delica, ale pochybujem, ze zosenies slusnu za dobre prachy...

_________________
Y61 TD42
Hilux
Sprinter 4x4


Str, 14.09.2016, 21:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.05.2011, 21:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ruzomberok
Odpoveď s citáciou
My sme mali tri roky Mitsubishi Space gear 4x4 a pobehali bez problemov pol europy. Stale mi je za nou smutno, ale musela ustupit Mercedesu Viano. Pozri upravy co sme tam mali mozno ta nieco motivuje. www.dodavkouposvete.blogspot.sk

Odoslané z SM-A500FU pomocou Tapatalku

_________________
MITSUBISHI SPACE GEAR 2,5 TD, 4x4, upravene na camper


Str, 14.09.2016, 22:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.05.2011, 21:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ruzomberok
Odpoveď s citáciou
Skynty píše:
palo-cherokee píše:
L300 /L400/Space Gear/ Delica / Starex


Palo lepsie si mi poradit nemohol =) dakujem =) ta l400/delica je pre moje potreby auto ako stvorene....skoda ze ich je tak malo a tazko ich zohnat. o cene ani nehovorim....ale pri tomto aute by som bol ochotny priplatit hlavne za priestor ak pri tom nestratim terenne vlastnosti. Poznate niekoho na svk kto taketo auto vlastni?

Aktualne uz nie, ale co to sme so Space gearom (Delicou) preskakali. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES] kludne sa pytaj ak budem vediet odpoviem.

Odoslané z SM-A500FU pomocou Tapatalku

_________________
MITSUBISHI SPACE GEAR 2,5 TD, 4x4, upravene na camper


Str, 14.09.2016, 22:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 09.06.2013, 2:13
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Dakujem chlapci za skvele rady. Tieto "dodavkoidne" offrady sa mi pacia a s prehladom budu splnat moje priestorove poziadavky. Som totiz velmy nenarocny clovek. Ta T4 by bola super ale odrazda ma mala svetla vyska. Sice som nikdy pravy offroad nevlastnil, tak na niektorych tripoch museli aj bruchoplazi prejst miesta nad ktorymi ostatny len krutili hlavou :) hlavne teda moj najstarsi ale najoblubenejsi Golf mk2 :) no prave v tychto chvilach som casto citil ze aj s prednym nahonom by som presiel dalej, mat vyssi podvozok. Talze na toto kladiem dost dôraz. Takze sa budem priklanat k Delice alebo Starexu. Co sa tyka Delici tak tu by som radsej koli cestnej 4x4 a zadnej uzavierke. Mozno mesiac duce ani nedem vediet ze ju mam ale potom na 10 metroch budem za nu dakovat bohu. Takze radsej mat a nepouzit ako potrebovat a nemat. Ale ked vidim ako malo je tychto aut tak sa uspokojim aj so Starexom.

Co sa tyka miest ktore chcem prejst. Zacat chcem urcite zapadbou europou l, kde este vychytam muchy a pod. No neskor by som rad presiel Ukrajinu, Rumunsko a dalej na vychod :) idealnym cielom by bol India ale to uz moc predbieham :) v Rumunsku sa tiez nechcem brofit najvacsim blatom, ale chcem da dostat na krasnr nahorne plosiny. Skratka Delica by bola ideal :) no mam este nejaky pol rok nato aby som zohnal auto tak hadam sa podari. 2.8td nema ani tak vela kw takze urcite budem pozerat aj v zahranici.

Este raz vas poprosim, ak by ste vedeli o nejakom majitelovy delici tak ma kontaktujte :) dakukem :)

Dalej vas uz budem asi otravovat ohladom nejakeho expedicneho vybavenia ;)


Štv, 15.09.2016, 13:31
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
A ja kedze mam velmi prevelmi rad pick-upy pre ich naozaj velku univerzalnost odporucam nejaky pick-up. Na svojej Navare mam vyrezany vzadu na korbe velky 10cm molitan, ak sklopim kryt korby mam postel rozmeru 150x200 takze dvaja uplne spokojne. Korbu mam jasne ze zakrytovanu. Veci nosim vzadu, pres spanim ich vylozim, zakryjem celtou a luxusne spim. Akurat teraz sa chystam na taku mensiu tyzdnovu expediciu po polsku tak este vychytavam nejake veci, ale ak by som este naprikald na hornu cast hodil stan tak luxus pre 4 :)

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Štv, 15.09.2016, 13:36
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
starexov je dost aj v okoli

http://autobazar.hyperinzerce.cz/offroa ... -rakovnik/

http://terenni-vozy.yauto.cz/hyundai-h- ... 07902.html

https://auto.bazos.sk/inzerat/64476941/ ... 9miest.php

https://auto.bazos.sk/inzerat/64491787/ ... iestne.php

https://auto.bazos.sk/inzerat/64313524/Hyundai.php

a najde sa aj l400

http://www.autoscout24.de/auto/mitsubis ... ishi-l400/

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 15.09.2016, 14:04
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.05.2011, 21:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ruzomberok
Odpoveď s citáciou
Skynty píše:
Dakujem chlapci za skvele rady. Tieto "dodavkoidne" offrady sa mi pacia a s prehladom budu splnat moje priestorove poziadavky. Som totiz velmy nenarocny clovek. Ta T4 by bola super ale odrazda ma mala svetla vyska. Sice som nikdy pravy offroad nevlastnil, tak na niektorych tripoch museli aj bruchoplazi prejst miesta nad ktorymi ostatny len krutili hlavou :) hlavne teda moj najstarsi ale najoblubenejsi Golf mk2 :) no prave v tychto chvilach som casto citil ze aj s prednym nahonom by som presiel dalej, mat vyssi podvozok. Talze na toto kladiem dost dôraz. Takze sa budem priklanat k Delice alebo Starexu. Co sa tyka Delici tak tu by som radsej koli cestnej 4x4 a zadnej uzavierke. Mozno mesiac duce ani nedem vediet ze ju mam ale potom na 10 metroch budem za nu dakovat bohu. Takze radsej mat a nepouzit ako potrebovat a nemat. Ale ked vidim ako malo je tychto aut tak sa uspokojim aj so Starexom.

Co sa tyka miest ktore chcem prejst. Zacat chcem urcite zapadbou europou l, kde este vychytam muchy a pod. No neskor by som rad presiel Ukrajinu, Rumunsko a dalej na vychod :) idealnym cielom by bol India ale to uz moc predbieham :) v Rumunsku sa tiez nechcem brofit najvacsim blatom, ale chcem da dostat na krasnr nahorne plosiny. Skratka Delica by bola ideal :) no mam este nejaky pol rok nato aby som zohnal auto tak hadam sa podari. 2.8td nema ani tak vela kw takze urcite budem pozerat aj v zahranici.

Este raz vas poprosim, ak by ste vedeli o nejakom majitelovy delici tak ma kontaktujte :) dakukem :)

Dalej vas uz budem asi otravovat ohladom nejakeho expedicneho vybavenia ;)

Myslim ze Delicu 2.8 v dlhej verzii s volantom nalavo nezozenies. Iba ak nejaku prerabku z polska. Tato verzia, pokial viem, sa robila len s volantom vpravo. Space gear 4x4 ma motor 2.5 a silu na rozdavanie. S redukciou nieje miesto kde by nevladal. Len na dialnici sa trocha trapi. Hladaj Space gear idealne okolo 1996 r.v. to bol este pravy offroad s intercoolerom. Podla mna sa do 5000eur v pohode vojdes.

Odoslané z SM-A500FU pomocou Tapatalku

_________________
MITSUBISHI SPACE GEAR 2,5 TD, 4x4, upravene na camper


Štv, 15.09.2016, 14:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: