Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:57
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Suzuki Grand Vitara - pomoc pri kúpe 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Planujem priatelke kupit Vitarku vid foto, v 5dverovej verzii. Robim auta, takze nemam problem si to porobit. Chcem sa spytat hlavne ohladom motoru, kto mate aku motorizaciu, ako ste s nou spokojny. Rozmyslam nad 2.0TD, al 2.0 HDI. Novsie HDIčka maju uz trosku ine vnutro, inu masku, motor je zivsi. No mam rad poctive, spolahlive stroje. Kamos ma teraz v dielni jednu HDIčkovu, no ta sa stale sere, vstreky, cerpadlo, atd. Mozno to je zhoda nahod, tazko povedat. Na tych 2.0TDčkach vraj zasa boli problemy s hlavami?.... dakujem za rady, postrehy :smt006

Obrázok

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Str, 25.01.2017, 22:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ahoj
ja mám 2,0i už niekoľko rokov.. a aj som to tu niekde už písal viac krát ale asi si nepozeral keď sa ťa to vtedy netýkalo :)

mám kamaráta zo servisu suzuki v BB ktorý tam robí už x rokov a on mi aj rieši väčšinu opráv a keď som s ním mal debatu o týchto vitarách tak mi jednoznačne povedal že pokiaľ mi nevadia vyššie prevádzkové náklady tak určite aby som šiel do benzínu. Jedine v benzínových je original suzuki motor, v dieslových je tuším mazda alebo peugeot. A 80% závad čo bolo na motore alebo iných súčiastok v motorovom priestore tak boli poruchy na diesloch. 2,0i že boli oveľa spoľahlivejšie motory ako tie dieslové. Samozrejme záleží od každého kusu a hlavne od obsluhy a servisu ale toto je také jeho neoficialne vyjadrenie..
Ja som kúpil auto po búračke a po nejakej paničke čo na ňom nabehala 150tis a v motore som robil prekrúžkovanie pri cca 200tis lebo už začal papať olej. Ale zas na druhej strane kamarát zo ZC čo má takú istú GV ako ja tak má nabehaných 330tis cca a motor v pôvodnom stave.. tiež zas záleží od kusu, servisu, atd.. :) ďalší kamarát má zas HDI a ako si písal už riešil dosť problémov za dva roky čo ju má.. vstreky/žhaviče,.. už ju tuším aj predáva alebo predal :smt017

Ja keď som ju mal v sériovom stave ešte tak som spravil trasu bb-ts-bb na spotrebe 7,5l/100km a to som na celej trase veľmi nešetril plynovým pedálom :)

a k tým novším interiérom tak tie sú osádzané od 2003 roku, a od 2005 je už úplne iný vzhľad aj int. aj exteriéru

ak niečo pýtaj sa a ak budem vedieť poradim :)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 26.01.2017, 9:01
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: