Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 5:19
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Vyber auta na kratke trasy 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.01.2017, 16:37
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Ahojte, potreboval by som pomoct s vyberom auta. Popozeral som tu vselico na fore, ale moc mudrejsi nie som.
Potrebujem auto na kazdodenne kratke trasy cca do 15km, z toho 3km lahsim terenom, zvysok asfaltka. Teren je luka alebo lesna cesta, obcas kamene, obcas trochu stupania. Ziadne hlboke vymoly. Najvacsim problemom je ked je na jar/jesen alebo po dlhsom dazdi blativo.
Momentalne pouzivam ladu nivu 1.7 benzin, ale chcel by som prikupit este druhe terenne auto. Niva predsalen obcas oddychuje v servise a rad by som mal poistku. Takze zvazujem ine auto na denne jazdenie a niva bude ako ta poistka + na spinavu robotu.
Nemozem do toho dat prilis moc penazi, odhadom tak cca 4000 a dufam ze narazim na co najmenej poruchove auto. Som sice pomerne technicky zamerany, ale do aut sa moc nevyznam.

Rozmyslal som povodne nad jeepom, tie sa mi zdaju take cenovo dostupnejsie. Niekde som sa ale docital ze su pomerne poruchove.
Dajte prosim nejaky tip na znacku na co sa orientovat, dakujem.


Štv, 26.01.2017, 16:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Duster.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 27.01.2017, 13:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Subaru Foreste 1., alebo 2. generácie

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 27.01.2017, 21:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Padlo zopár návrhov, ale musím napísať pár všeobecných myšlienok, bez uvedomenia ktorých môže byť kúpa auta predražená záležitosť.
Čo mám na mysli ?
Má na mysli to, či to auto, ktoré kupujem má porobený základný servis, alebo nie.
Teda – olej v motore spolu s jeho filtrom, filter motorový vzduchový sací, filter kabínový, filter palivový. Vymenené oleje v prevodovke a v diferákoch. Rozvody. Predná náprava. Brzdy. Pneumatiky. Toto je základ, čo ma narýchlo napadol. Pokiaľ kúpiš auto v tvojej cenovej relácii, ktoré má toto všetko v poriadku, tak si v pohode. Pokiaľ kúpiš auto v tvojej cenovej relácii bez tohto základného servisu, tak počítaj s tým, že pokiaľ sa chceš v kľude voziť, tak všetky tieto veci pekne počkajú na teba, a v závislosti od typu auta, tam môže byť na záver celkom slušná cena navrch. Toto si treba uvedomiť. Ale poviem úprimne, veľmi málo ľudí predáva auto komplet vyservisované, väčšinou ich predávajú keď už nechcú liať peniažky do nejakého väčšieho servisu.


Ned, 29.01.2017, 10:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Tiež sa momentálne obzerám po nejakom aute ( jeepke ) , ale to je nepodstatné....Pozerám dosť inzerátov a skoro všetci predávajú autá po ,,veľkom servise,, .....až je to na smiech občas....predám auto po veľkom servise ,preinvestované 2000€ ....ja by som skorej počítal tieto veci skorej ako povinnú investíciu aby som v kľude spal


Ned, 29.01.2017, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Ja radšej kúpim na ktorom, si ten základný servis urobím sám. Viem čo som menil a že som to naozaj vymenil.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 29.01.2017, 16:51
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Ahoj Ondrei. Len aby to pri tvojej volbe, narazam cenovej nedopadlo tak, ze Niva bude to hlavne auto a to za tych 4000€ bude ta poistka. Investuj do Nivy 2000€, dalsich 2000€ si odloz na pripadny servis, alebo chod na dovolenku.


Ned, 29.01.2017, 21:14
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 18.12.2007, 19:21
Príspevky: 105
Bydlisko: Nizna Boca
Odpoveď s citáciou
ja by som ti urcite odporucal na to, co potrebujes nejake suv. podla toho, co si pisal, by ti podla mna najviac pasla stara oRAVka.. ten dvojliter je relativne spolahlivy, da sa na tom chodit v pohode aj po okreskach a nejaky te teren to urcite zvladne. Ak potrebujes obcas prebehnut po blate, obuj na to dake MTcka a mohlo by to byt celko OK riesenie. tie RAVky zladnu toho relativne dost aj v terene. i ked tam chyba redukcia, jednotka je kratucka a pobere si toho celkom dost..mozno este stary forester, ale co ja viem?!
hlavne ak mas na taketo auto vyclenene cca 4000€, tak si urcite pozeraj nieco tak okolo 3000, aby ti ostalo na nasledne u(o)pravy!

_________________
Y61 TD42
Hilux
Sprinter 4x4


Ned, 29.01.2017, 22:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
[quote="Tomrs"]Ja radšej kúpim na ktorom, si ten základný servis urobím sám. Viem čo som menil a že som to naozaj vymenil.[/quote]

Presne toto je aj môj názor. Nepotrebujem sa s nejakým priekupníkom dohadovať, čo menil alebo nemenil, pravda aj tak vyjde až po tom čo je auto doma po kúpe, tak radšej kúpim čo najlacnejšie, a potom tam dám nové veci, porobím si servis a viem, čo som menil, dal nové a mám istotu, že to je tam a mám pokoj svatý.


Ned, 29.01.2017, 23:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.01.2017, 16:37
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
dakujem za tipy, priebezne pozeram vsetko mozne.
pokukujem aj po LR freelander, okolo rv 2000 sa daju zohnat za cca 2.500 eur. Co poviete na taketo nieco? https://www.autobazar.eu/land-rover-fre ... 56144.html

este dalsia otazka - neviem sa rozhodnut ci diesel alebo benzin. ak sa nemylim, tak diesel da viac vykonu v terene, ale zas take kratke trasy mu moc neprospeju, nie? co by bolo lepsie?


Str, 01.02.2017, 12:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
LR Freelander :smt021
A keď naozaj chceš, ako máš v zadaní auto na krátke trasy, tak jednoznačne benzín!!!

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Str, 01.02.2017, 15:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.01.2017, 16:37
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
nech mozem kludne spavat - preco nie freelander?


Str, 01.02.2017, 22:24
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.01.2017, 16:37
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
a este co tak PAJERO? benzinakov moc nie je co pozeram, ale mne to neponahla, mozno sa nieco objavi

tie forestre maju dost vysoky podvozok? nerad by som chytal kazdy kamienok alebo konar co sa moze objavit na ceste. vyjazdene kolaje tam nemam, ale kamene kde-tu aj hej. obcas to chodim na hyundai i30 a tusim sa mi to este nepodarilo prejst uplne bez suchnutia podvozku


Str, 01.02.2017, 23:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Keď Freelander, tak dva, lebo na jednom budeš jazdiť a ten druhý budeš opravovať. :smt126 Vážne povedané patria medzi najporuchovejšie autá!!!
Forester II. gen. (SG) má svetlú výšku 205 mm, čo je viac, ako má väčšina tereňácky sa tváriacich SUV.
Pajerá sú dobré, ale veľmi trpia na prehrdzavenie rámu aj kasne.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Štv, 02.02.2017, 11:33
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 26.01.2017, 16:37
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
tak tusim sa daju tie odporucania daju zhrnut ze nech si kupim nieco japonske :D pozeram teda ci sa objavi nejaky vhodny forester, rav4, pripadne pajero


Pia, 03.02.2017, 16:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: