Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 9:11
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Jazdene Volvo XC90, VW Touareg alebo novy Kodiaq,Forester..? 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 30.01.2017, 0:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

potreboval by som poradit pri vybere auta.
Mlada rodina s 1 dietatom (planujeme druhe, takze priestor aj na kocik), podnikatelia (auto na firemne aj sukromne ucely).
Auto by malo byt idealne z rodiny velkych SUV, nakolko manzelka pri dovolenkach ci vikendoch u rodicov zbali polovicu domacnosti, co najbezpecnejsie, spotreba v podstate nepodstatna (idealne do 10l max) nakolko rocne dame tak 12-15000km, spolahlivy automat by bol vitany kvoli manzelke.
Sme bezni uzivatelia aut, ziadni namotivovani automechanici co si spravia generalku motora na dialnici v Chorvatsku, ked nieco prdne riesime rovno servis.

Ako kazdy, rozmyslam nad tym ci jazdenku alebo nove. Pojde samozrejme na firmu a ked sa odpise kupi sa pravdepodobne druhe (pokial sa z neho nestane srdcovka).
V pripade jazdenky by malo byt do 25.000eur, v pripade noveho do cca 35.000eur.
V pripade jazdeniek sa mi celkom pozdavaju Volvo XC90 (vychytane muchy, bezpecnost) alebo Touareg (pocitovka).
V pripade noveho auta zas poskulujem po Foresterovi (aj ked mi na nom vadi maly batozinovy priestor) ci novy Kodiaq (tu sa zas obavam "much", kedze je to novinka).

Nebranim sa aj inym variantam, rad sa necham poucit od skusenejsich.

Doteraz sme boli zvyknuti na Peugeot Partner Tepee, ktory nam vyhovoval priestranostou (kocik sa zmestil nezlozeny a bocne otvaranie dveri je fantasticka vec pri vkladani drobca do sedacky). No teraz by som predsa len chcel nieco bezpecnejsie a nieco co by mi spravilo konecne aj radost ci uz z dizajnu alebo soferovania.

Dakujem za kazdu prinosnu radu :)


Pon, 30.01.2017, 0:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
cit: "...a nieco co by mi spravilo konecne aj radost ci uz z dizajnu alebo soferovania...."

Nuž fakt neviem, či touto podmienkou si neznegoval všetko to, čo píšeš, aké auto by si chcel.
Radosť zo šoférovania mňa osobne okamžite opúšťa na našich katastrofálnych cestách, a rýchlostiach 50/90/130. Napr. po okreskách sa väčšinou tých 90 ani nedá jazdiť, kvôli kvalite tých ciest, hovorím najmä smer stred smerom na východ.
Radosť z dizajnu ? Nežartuj ! Všetky najfunkčnejšie autá sú škaredé, jedno z nejschopnejších terénnych vozidiel PV3S je stelesnenie funkčnosti a je - škaredé. Detto mercedes G. To sú trafené funkčné tvary, ale žeby boli pekné ?
Teda si treba zodpovedať otázku - či chcem auto plne funkčné alebo dizajnovo estetické. Som zvedavý k čomu dôjdeš.
Pokiaľ sa týka priestoru, variability, funkčnosti, deti, dovolenky, napakovanie bagáže po plafon, bez váhania kandidát č. 1 VW Multivan T5.
PS: Volvo XC90 ? Kamarát to mal roky, silný dovolenkár, najmä zahraničie, more... po rokoch sa toho zbavil a kúpil si karavan a je vysmiaty. A to nemá ani deti, len manželku a psíka...
Závisí od preferencií na čo všetko chceš to auto využívať. Čím sofistikovanejšie vlastnosti, tým je auto viac jednoúčelové. Poznám len 2 autá na jazdecké pobavenie na ceste - mišáka a scooby doo, ale precestovať v nich pár 100 km napr. po diaľnici - tak to radšej nie. A sú to funkčné vzory, teda natoľko škaredé až sú pekné.


Pon, 30.01.2017, 1:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Si mu riadne poradil multivan T5 -jedna velka katastrofa -sedadla nepohodlne ked porovnavam s tuaregom a a o agregate ani nehovorim. :smt134 . Z tych co uviedol tuareg vychadza najlepsie. Par ludi malo s nim neake zavady ale poznam aj ludi co si ho chvalia. jednoznacne komfort pneu podvozka + motora 3l a automatu je lepsie na tom ako volvo hoci nie som fanda vw. Ogo a s tou kvalitou-vetrieska to je jasne skoro blbovzdorne ale G uz nie je to co byvalo-tie novsie . Ale s tym multivanom by si mal pravdu ale este v starsom prevedeni T4 s 2,5td to bol spolahlivy agregat hoci sedadla v nom nepohodlne -skoro ako zadne,, lavice,, v tom G :-D ale inak suprove auto az na tu hrdzu :smt017


Pon, 30.01.2017, 2:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Bohužiaľ do toho tuarega toho zase veľa nenaloží. Dnešné SUV ala tuareg, BMV X a iné lacnejšie odnože akosi po strádajú relevantný batožinový priestor na to že sú to SUV. S kočíkom tu v aute pendloval defakto každý, a je to fakt otrava ak sa máš zbaliť niekde viac ako len k rodičom za humna. A to dokážem do auta nabaliť toho požehnane.
Dnešné objemy nahnané kadejakými malými odkladacími kvázi úložnými priestormi sú naprd raz je ten kufor neforemný kus kvádra .o))

Potom to vyzerá tak ako sused z baráku kde žijem momentálne, auto range rover a aj tak má na streche box aby tam narval všetko čo manželka zbalila pre seba a dve malé decká. Takže ak si nevyberieš nejaký multivan (bohužiaľ európskym odrodám neholdujem, a jedine čo dlhšie sedel jazdil bol len chrysler voyager a stará kia karnival) tak aj tak sa nevyhneš boxu na streche vozidla.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 30.01.2017, 8:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 13.12.2013, 8:42
Príspevky: 61
Odpoveď s citáciou
tiez som bol v podobnej situacii a riesil som asi 3 mesiace co kupit, zatial sme len dvaja + pes, ale planujeme rodinu... mal som podmienku aby sa nestratilo v terene kvoli ceste na chatu a zaver? zistil som ze SUV su nanic z pohladu batozinoveho priestoru a nakoniec vyhralo to pajero V80, ktore je uz doma :)

_________________
Pajero V80 3.2 DI-D, 2013, 147kW


Pon, 30.01.2017, 8:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Nebola by na mieste skôr otázka "aký kočík kúpiť aby sa mi zmestil do XY-auta?" :-D Z tej ponuky čo si dal nič nebude vyhovovať zadaným kritériám. Takže buď iný kočík alebo iné autá do výberu.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 30.01.2017, 9:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
JOE66, hej máš pravdu, tie T4 mali povesť lepšieho motora, ale doba ide ďalej, a pomaly ich už niet, teraz v nových sú tie 2.0 a to je asi ešte horší motor ako v T5. Kamarát má tuarega, a nevie sa ho zbaviť, už ho ponúka kadekomu, ten servis je krutý, síce on tam má 5.0 V10 TDI, ale s tým kufrom, no to je nic moc. Pár dní dozadu som to veľmi pozorne popozeral,tam fakt nedáš nič. Na zadných sedadlách je málo priestoru keď je vodič chlap 185 cm, a posunie si sedánku tak ten za ním si nemá kde dať kolená. Vzduchový podvozok je dobrý, kým je v dobrý, akonáhle sa začne srať, treba tam naliať kruté groše. Pokiaľ mám rodinu, tak za chvíľu to nebude len kočík, ale aj kolobežka, či bicykel, ( bicykle, ), nejaký stan alebo kempové stoličky, nafukovačky, atd. a fakt tam by som ani nerozmýšľal nad inou možnosťou ako nejaký veľký van, ja som za to povedal tú T5, lebo cca 8 rokov jednu pozorne sledujem, má ju kamarát, od nova no a tomu autu nie je nič. Ani motoru nie je nič. Jazdí deň čo deň, leto, zima, treba pravidelne servisovať a je to OK. Mimo to, to auto dostáva skutočne do tela, ale fakt mu nie je nič. Ja to auto mám pred očami cez 8 rokov, debatím s majiteľom, všetko OK. Keď som v tom sedel, tak mne tie sedanky nepripadali zlé alebo nepohodlné. A ten kto to skúsil, tak vie, aká je výhoda cestovať ďalej s malýma deckami, keď si sedanku otočím dozadu, mám tam stolík a celú jazdu mám decká na očiach, viem sa im venovať.


Pon, 30.01.2017, 9:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
tak ono ten 2liter v T5 od nova nieco vydrzi ale ked to dotycny kupi ako jazdenku tak amen. Aj unas v rodine bola A4 s tym motorom od nova a do 170 tisic to bolo bez poruchy a potom ako sa predal tak druhy majitel uz olutoval ze ju kupil :-D Keby ze velke rodine auto tak mercedes viano 3,ľcdi ale cena je tam nuiekde inde. ale ma to viac miesta ako voyager keby som to mal porovnat. Hoci mercedes tiez nie je ziadna vyhra ked sa zacne srat :smt017


Pon, 30.01.2017, 11:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
[quote="JOE66"]..... Keby ze velke rodine auto tak mercedes viano 3,ľcdi ale cena je tam nuiekde inde. ale ma to viac miesta ako voyager keby som to mal porovnat. Hoci mercedes tiez nie je ziadna vyhra ked sa zacne srat :smt017[/quote]

Súhlas, len ja som za to dal VW ako tip, lebo mne sa viac pozdáva ako MB...resp. mám to viac odsledované ako MB.


Pon, 30.01.2017, 12:50
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Ono to máš jedno. Čím väčšie auto si kúpiš, tým viac tam bude chcieť manželka nabaliť a nakoniec aj tak skončíš s rakvou na streche. :D
A ten Kodiaq asi nebude bohvieaké veľké a ešte k tomu tie Tebou spomínané muchy nového modelu :smt139 ?

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 30.01.2017, 14:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Ja som podobnu otazku riesil pred 8 rokmi ked zena cakala druhe dieta.. aby nebol problem nalozit kocik a kopu blbosti na vikend ku svokrovcom, pripadne v lete na nejaku tu dovolenku.. a v zime aby zena na tom vedela prejst do mesta, skolky a zas domov (lebo dom stoji na kopci kde cestu zafuka zavejmi aj ked dolu napadlo iba 5cm).. Jeep ZJ uz vtedy stal na dvore, ale samozrejme vsetky tieto podmienky nesplnal.. napokon som sa rozhodol pre Alhambru 4x4 a dodnes je doma a sluzi k spokojnosti... je to 7 miestne, ked sa vyberu posledne sedacky (v novej generacii sa skladaju do podlahy) tak vznikne dost velky priestor na nalozenie vsetkeho potrebneho pre 2 dospelych a 2 deti. Okrem toho sedacky je mozne polohovat skoro az do vodorovnej polohy, co je dobre pri ceste na dovolenku / z dovolenky v noci, decka sa zobudia rano na mieste skoro akoby spali v posteli..

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 30.01.2017, 16:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
budem sa opakovat ale Grand Voyager 4x4. Odskusane manzelkou, 3 detmi a 250 tisic km

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 30.01.2017, 18:26
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
No tomu T5. Kolega (nemec) to kúpil ako jazdenku (Caravelle či akosa to volalo). Krásne čierne, perfektný introš z vonku to vyzeralo na nové auto.

Keď urobil vstreky, riešil niečo s diagnostikou stále, vymenil ložisko predného kolesa, tak začalo dymieť a tvárilo sa na to na turbo, tak to predal a povedal, že nikdy viac. Mal ho asi 8 mesiacov a stále niečo. Auto nemalo ani 200.000km.

Ja by som šiel do Volva (SUV). Ak je treba aj terénnejšie vlastnosti, tak za mňa LR (Disco4) :-D


Pon, 30.01.2017, 20:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
[quote="mato_srubka"]No tomu T5. Kolega (nemec) to kúpil ako jazdenku (Caravelle či akosa to volalo). Krásne čierne, perfektný introš z vonku to vyzeralo na nové auto.

Keď urobil vstreky, riešil niečo s diagnostikou stále, vymenil ložisko predného kolesa, tak začalo dymieť a tvárilo sa na to na turbo, tak to predal a povedal, že nikdy viac. Mal ho asi 8 mesiacov a stále niečo. Auto nemalo ani 200.000km......[/quote]

Však napíš konkrétne, čo mal za poruchy, nech vieme. To čo píšeš, vstreky, ložisko predného kolesa,... to je úplne bežná vec, dokonca na vstreky bola jedného času aj zvolávačka vo volkswagene, takže v pohode. Z toho čo si popísal, vyvodzovať nejaké uzávery o VW-T5 sa nedá ani s vešteckou guľou. Keď niečo riešil s diagnostikou stále, tak to svedčí o nezvládnutom servise. Nechcel som napísať, že odrbanom.


Uto, 31.01.2017, 14:31
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 30.01.2017, 0:01
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Vdaka za rady a tipy.
Rozhodne nechcem ist do roznych vanov typu caravela a pod. To uz je predsa len velka kava na mna a ako tu uz niekto dobre spomenul, aj tak sa vzdy pobali len tolko kolko auto pusti. :)
Chcem sa udrzat v kategorii SUV.

Pajero - dobry tip, tymto smerom som sa povodne nevelmi pozeral, ale celkom ma zaujalo. Otazka akurat zostava ako ho kupit - na nove je trocha nad mojou maximalkou a 1-2 rocne s este nejakou zarukou s odpoctom DPH asi nebude vela...

Tuareg - ten som nakoniec vylucil kvoli vnutornemu priestoru.

Volvo XC90 - k tomuto ma to taha, ale opat sa obavam kde ho zohnat v dobrej kondicii za pomer cena/kvalita.

Skoda Kodiaq - tento zazrak modernej vedy a techniky som troska viac prestudoval a vyzera na horuceho favorita. Dobra platforma, najvacsi batozinovy priestor v triede, na zadnych sedadlach priestor ako v superb, 5 hviezd v crashtestoch, 4x4 s adaptivnym podvozkom za cenu cca 35.000 v najvyssej vybave. Ak si zoberiem, ze mam k tomu plnohodnotnu zaruku na 5 rokov, vyborny servis na skodovky za rohom, tak je to podla mna skutocne zaujimava ponuka...


Uto, 31.01.2017, 16:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: