Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:04
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Poradte mi ohladom Nivy 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.03.2017, 23:41
Príspevky: 1
Bydlisko: Moldava nad Bodvou
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas.
Chcem poradit na co si mam dat pozor pri kupe Nivy. Uz som tu precital viac veci aj ine fora.
Zajtra si ju idem omrknut.
Prikladam aj obrazok danej Nivy. je to 1.6 nic blizsie o nej neviem, az zajtra budem mudrejsi.
Treba mi ju iba na cestu na chatu ziaden tazky teren, klasicka polna cesta pred zimou a po zime fajne blatista
s Oktavkou som uz par krat zapadol....
Len by som rad vedel co mam pozerat, skontrolovat, na co sa mam pytat atd. ako laik....
Vdaka za odpovede.

Este by ma zaujimalo ci cena 1800€ je dobra alebo vela....


Prílohy:
71242583.jpg
71242583.jpg [ 50.09 KiB | Zobrazené 2321 krát ]
Uto, 14.03.2017, 21:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.12.2015, 13:58
Príspevky: 14
Bydlisko: Bratislava, Pezinok
Odpoveď s citáciou
No možno už neskoro odpoveď ale cena 1800€ za karburatorovu je podľa mňa dosť kedže ja som kupil podobne a novšiu už s veľkými kufrovými dverami, síce jednobodový vstrek ale nikdy som s ním problém nemal.
Na Nive treba pozerať hrdzu a ešte hrzdu a v neposlednom rade kde je hrdza... Či funguje redukcia, uzávierka, či to vnútri nesmrdí "príliš" po benzíne (občas bývajú zlomené také tie prkotinky čo slúžia na odvetrávanie nádrže a potom sa to všelijako sprosto lepí a aj tak to stojí za H..)
Skontroluj si aj vôlu v riadení pretože niekedy nepomôže ani výmena domčeka riadenia a všetkých čapov a furt to bude ťažko udržatelné na ceste.
Inak si myslím že je to v pohode nenáročné autíčko s ktorým budeš ak si aspon trochu zručný určite spokojný, kedže aj ceny náhradných dielov sú viac ako priaznivé.
A niekedy je dobré počúvať ako majiteľ o Nive hovorí, pretože ak hovorí to je Niva, tá vydrží všetko, to je nezničiteľné auto, stačí kladivo a šrobovák na opravu tak je veľmi pravdepodobné že diferáky a prevodovky výmeny olejov nezažili..

_________________
Jeep Grand Cherokee 4.0i (2000)
EX: Lada Niva 1.7


Štv, 16.03.2017, 13:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: