Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:03
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 JEEP CHEROKEE 4.0 COUNTRY LPG 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 16.07.2017, 13:43
Príspevky: 7
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ahojte,
Som taky maly cestovatel a momentalne vlastnik Mini, ktory som si prerobil, aby sa v nom pohodlne vyspali 2 osoby (nie je to vtip, foto poslem na vyziadanie) a chcel by som svoje cestovatelske zazitky rozsirit mimo Europu (mimo asfalt), kde mi toto "expedicne vozidlo" uz stacit nebude. Po vzore jedneho cestovatelskeho paru zo Slovenska (ukazali mi, ze sa da aj zdanlivo nemozne a dodali mi odvahu k prestavbe) som sa rozhodol kupit nejaky jazdeny offroad a prerobit ho na expedicny voz.
Momentalne mam vyhliadnute toto mile presuvadlo: https://www.autobazar.eu/jeep-cherokee- ... 47784.html
Poznate niekto toto auto? Viete mi poradit, ci je investicia vyhodna? Na co si dat pozor? Co skontrolovat pri obhliadke? Alebo hladat nieco ine? Na prvy pohlad to pre mna (neodbornika) vyzera az podozrivo dobre.
Moje skromne kriteria vyberu su hlavne spolahlivost, dalej spolahlivost, nekazovost, robustnost, priechodnost, v neposlednom rade pomer cena/co za to.
Nieco som tu uz precital ale chcel by som vediet co si myslite o tom konkretnom kusku z inzeratu.
Vopred dakujem velmi pekne priatelia.

_________________
Mimino: MINI One D 2006 R65 1.4 (made in UK/Oxford)


Ned, 16.07.2017, 14:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
auto to je pekne aspon na fotkach :D
kazdopadne chcelo by to viac popisat ako velmi chces ist mimo cestu pripadne aky mas na to rozpocet

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 16.07.2017, 16:46
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 17.06.2016, 22:07
Príspevky: 156
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Predpokladam ze vzor bude Bronco :)
Konkretne auto nepoznam, ale XJ s 4,0 je dobra volba si myslim...
Akurat v inzerate je uvedene ze je rocnik 98, ale ak ma moje oko neklame je to predfacelift (84-96 rocnik), ak sa mylim opravte ma.

A mozno len poznamka, LPG nadrz bude urcite v kufri (zaberie dost miesta), ale zas ked to chces prerabat je to asi jedno

_________________
WJ V8

Mrdka, ZJ 4,0 lpg

Biely kybel, Golf MK3 variant


Ned, 16.07.2017, 18:28
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
to auto je v lepsom pripade 94. volant bez airbagu stary interier kasna predfcelift... Na to ze to je take vysoke, tak nevyriesena panhardka ani riadenie ani kardany...podvozok nic moc... take nejake zbastlene cele

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 16.07.2017, 20:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Suhlas, mal som XJ 95ku, hybrid medzi facelift a prefacelift a toto teda fakt nie je mladsie ako 95. Na fotkach to vyzera fajn, ale 5600eur je celkom rana na to, ze to ma kopec much.

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Pon, 17.07.2017, 14:11
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Pronto píše:
mal som XJ 95ku, hybrid medzi facelift a prefacelift ....


Prečo hybrid? 95 bol starý poctivý predface. Facelift bol od 97. Hybridy boli 2. 1/2 96. Hlavne 2,5TD

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 17.07.2017, 16:06
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 16.07.2017, 13:43
Príspevky: 7
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Dakujem za postrehy, rady a pripomienky pani.
Ano - vzor je Bronco :D
Co sa tyka rozpoctu, tak momentalne si robim prehlad a sumarizujem kolko budem potrebovat financii na nadstavbu, potom budem mudrejsi.
Pisete, ze ma svoje muchy a cena je dost vysoka - viete mi prosim popisat ake konkretne muchy mate na mysli? Aky budu mat vplyv na jazdne vlastnosti, a ine? Da sa stym zit? Pripadne je narocne (fyzicky aj financne) tieto muchy pochytat?
Co sa tyka jazdenia mimo ciest, tak sa chystam na vychod (aj blizky aj daleky), na sever (ten najsevernejsi, nie vsak pol, max. Island), urcite by som chcel aj Juznu Ameriku navstivit. Samozrejme v nejakom realnom horizonte (1 velka vyprava za 2-3 roky podla narocnosti a dlzky pripravy). Pomedzi to take normalne vylety do divociny, ziadny hardcore nakolko som uplny offroad zaciatocnik amater.
Dakujem.

_________________
Mimino: MINI One D 2006 R65 1.4 (made in UK/Oxford)


Pon, 17.07.2017, 17:28
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 17.06.2016, 22:07
Príspevky: 156
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak Palo To povedal docela jasne - podvozok nic moc a plus k tomu nedoriesene na nom veci. Dalsia vec ze v inzerate je nepravda o roku vyroby...a ta cena nie je moc uchvatna...

Ak sa uz ides pustt do takej "velkej" prerabky, nie je lepsie kupit nieco "lacnejsie" a dat si to dokopy??

_________________
WJ V8

Mrdka, ZJ 4,0 lpg

Biely kybel, Golf MK3 variant


Pon, 17.07.2017, 17:38
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 16.07.2017, 13:43
Príspevky: 7
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
To je mozne, len som si to predstavoval tak, ze auto uz bude take, aby som riesil iba obytnu nadstavbu. Nemam totiz ponatie o tom ako sa pohybuju ceny dielov ak by si som chcel podvozok porobit sa.
Napriklad ak by som kupil lacnejsie auto do 3000€ ci by mi stacilo 2000€ aby som ho dostal do takeho stavu akeho by som potreboval (ak sa bavime napr. o takomto Cherokee XJ).
Kazdopadne mate pravdu, ze ak uz prerabku tak poriadnu a zobrat vsetko odpodlahy jednym (velkym) vrzom. Toho sa osobne nebojim, skor mam obavy aby som v polovici neprisiel o rozpocet :D (celkovo by som sa rad zmestil so vsim vsudy do 10000€)

_________________
Mimino: MINI One D 2006 R65 1.4 (made in UK/Oxford)


Pon, 17.07.2017, 18:01
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
vlado.rekso píše:
Dakujem za postrehy, rady a pripomienky pani.
Ano - vzor je Bronco :D
Co sa tyka rozpoctu, tak momentalne si robim prehlad a sumarizujem kolko budem potrebovat financii na nadstavbu, potom budem mudrejsi.


ak je vzor Bronco tak ZABUDNI na XJ. Zlomíš ho na polovicu. Máš vôbec predstavu koľko to Bronco váži? Na takúto stavbu potrebuješ auto s rebrinovým rámom. A Bronco je na spodnej hranici.
Ak ameriku, tak F250, Ram2500, Chevy K30, GMC Sierra, Chevy Silverado... skrátka Fullsize Pick-Up.
Alebo ešte vyššie a potom F350, F450, Ram 3500 a podobne. Ale to už sme v nákladých autách

Ak obmedzíš veľkosť nadstavby, tak povedzme JK Wrangler, nejaká Toyota Landcruiser, teoreticky Nissan Patrol (ale ten zasa nemá motor)

Ak chceš ostať pri XJ, tak upraviť interiér a max k tomu strešný stan. Pre 2 ľudí to ako-tak stačí

vlado.rekso píše:
Pisete, ze ma svoje muchy a cena je dost vysoka - viete mi prosim popisat ake konkretne muchy mate na mysli? Aky budu mat vplyv na jazdne vlastnosti, a ine? Da sa stym zit? Pripadne je narocne (fyzicky aj financne) tieto muchy pochytat?
Co sa tyka jazdenia mimo ciest, tak sa chystam na vychod (aj blizky aj daleky), na sever (ten najsevernejsi, nie vsak pol, max. Island), urcite by som chcel aj Juznu Ameriku navstivit. Samozrejme v nejakom realnom horizonte (1 velka vyprava za 2-3 roky podla narocnosti a dlzky pripravy). Pomedzi to take normalne vylety do divociny, ziadny hardcore nakolko som uplny offroad zaciatocnik amater.
Dakujem.


Aké má muchy? No na tvoj účel všetky čo môže mať. Hlavne tomu nesedia papiere a to budeš ťažko vysvetľovať colníkovi v Kazachstane alebo Bolívii. Podvozok tak ako je urobený je dobrý akurát tak na vozenie sa okolo komína (povedzme Rumunsko napríklad - a aj to asi s obavami) a nie na xy tisíc km dlhú expedíciu.

Expedičné auto NEPOTREBUJE super offroad kríživý podvozok. Lebo keď si 5000km od domu tak si kurwa dobre rozmyslíš či do tej jamy vlezieš alebo ju obídeš (ak sa dá) 8-)
Skôr potrebuješ niečo robustné čo sa nezlomí, nesadne a nevyhrká za pár 1000km a dá sa prípadne ľahko opraviť na ceste.



vlado.rekso píše:
To je mozne, len som si to predstavoval tak, ze auto uz bude take, aby som riesil iba obytnu nadstavbu. Nemam totiz ponatie o tom ako sa pohybuju ceny dielov ak by si som chcel podvozok porobit sa.


OPAKUJEM. XJ je samonosná karoséria s pomocným rámom. Ako tam tú nadstavbu nejak civilizovane dáš?

vlado.rekso píše:
Napriklad ak by som kupil lacnejsie auto do 3000€ ci by mi stacilo 2000€ aby som ho dostal do takeho stavu akeho by som potreboval (ak sa bavime napr. o takomto Cherokee XJ).


dobrý a na tento účel vhodný podvozok na XJ presiahne spoľahlivo hranicu 3-4 tisíc € (a ak chceš k tomu bižutériu tak kľudne aj dvojnásobok)


vlado.rekso píše:
skor mam obavy aby som v polovici neprisiel o rozpocet :D (celkovo by som sa rad zmestil so vsim vsudy do 10000€)


o tom že sa s týmto plánom zmestíš do 10 litrov veľmi reálne a veľmi silno pochybujem.
Prehodnoť plán alebo zvýš rozpočet.

Len tak pre príklad - dá sa to aj za menej. Napríklad kúp staré mitsu L300 alebo Starex alebo niečo podobné, urob vovnútri spanie, zabudi na ťažký offroad a do 10 sa v pohode zmestíš aj s plnou nádržou.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 17.07.2017, 18:11
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 16.07.2017, 13:43
Príspevky: 7
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Dakujem velmi pekne. Nemal som poňatie, že XJ to neudrzi. Viem, že Bronco vazi samotne skoro 2.5t a preto som chcel nieco lahsie. XJ sa mi zdalo dost robustne, no evidentne je nevyhovujuce pre moje ucely.

Rozpocet navysit by nebolo az take nerealne, ale potrebujem sa na tu expediciu aj dostat, nie len postavit auto :D

Dodavky som uz pozeral, ale prave preto, ze sa mi zdali male som sa rozhodol pre nadstavbu na nejaky offroad. Vyzera to ale tak, ze sa opat uchylim k hladaniu nejakych HiAce, L300/400 a podobne. Tam je ale problem ten, ze som nechcel kupovat diesel.

A zas som na zaciatku :D:D:D

_________________
Mimino: MINI One D 2006 R65 1.4 (made in UK/Oxford)


Pon, 17.07.2017, 22:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
V Cr je na predaj Bronco V8.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Pon, 17.07.2017, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Aj ked som PetrolHead, musim podotknut, ze na tvojom mieste by som rozmyslal nad naftou. Benzinovy off ked nastrojis tak pod 20L/100km nerataj. Ak sa aj nebudeme bavit o financnej stranke, tak budes mat uplne mizerny dojazd na nadrz. S LPG bombou v kufry prides o drahocenny priestor a tiez to nenatankujes vsade.
90% expedicnych aut su dymovnice (rozumej nafta).
Ja ako odporca nafty som riesil podobnu situaciu ako ty pred 4 rokmi.
Tiez som chcel vtedy stavat expedicne auto, aj ked som nemal az take vysoke ciele ako ty a ako start som si zobral Pajero II, 180konovy automat benzinovy - Wagon je velke auto, na strechu das v pohode stan, s malym liftom das 33" kolesa a ma 100litrovu nadrz, co ti pri 20/100 zaruci aspon 450km dojazd. Len zohnat nieco v schopnom stave je dost problem. Mozno toto by bola cesta pre teba - zohnat z IT alebo CH pajero s motorom 3.0 24V alebo este lepsie 3.5ku ak chces benzin a postavit si ho podla tvojich predstav :smt023

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Uto, 18.07.2017, 7:46
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 16.07.2017, 13:43
Príspevky: 7
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ano, plany mam zatial dost odvazne - uvidim kam ma to zatiahne, alebo kde narazim na dno a skoncim. Musim si to poriadne naplanovat a do co najvacsich detailov premysliet. Nesuri ma to, takze mam kopu casu na rozmyslenie a rozhybanie.
Co sa tyka toho dojazdu mas pravdu. Skromne si vsak myslim, ze ak tam budem mat LPG dojazd sa zvysi, budem mat druhy takmer nezavisly system (v pripade poruchy jedneho mozem ist dalej) a ceny PHM su otrasne iba v Europe (zo skusenosti inych viem, ze sa da tankovat LPG skoro vsade na vychode a za smiesny peniaz).
Momentalne som dostal par rad a odporucani, mam chrobaka v hlave a po rozume mi chodia rozne americke dodavky a pickupy - je to robustne, velke na priestor, silne a poctive (dufam).
Inak nad Pajerom som tiez uvazoval ale kolega je majitelom a odhovoril ma - vraj sa na to neda nadstavba, technicky vraj nemozne :smt139

_________________
Mimino: MINI One D 2006 R65 1.4 (made in UK/Oxford)


Uto, 18.07.2017, 8:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Toyota land cruser 70 ?
Povedal by som ze je to dost schopne auto na tento ucel :)

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 18.07.2017, 9:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: