Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:20
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Aku autochladnicku by ste kupili? 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Kristian píše:
Ja som mal na chate chladničku cca 60L kombináciu PB 12v a 220V a keď som ju mal pustenú na plyn tak som ju nemusel zapájať do elektriky a chladila.


no veď to sa nevylučuje :) Ak to beží na plyn tak to beží na plyn. To je jasné. Ale nie počas jazdy. Vtedy to žerie elektriku. Aspoň by teda malo. Lebo si nejak neviem predstaviť jazdu po našich cestách s horiacim plamienkom v chladničke.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.12.2017, 23:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
To hovori teoria, mna prave zaujimaju skusenosti s relativne lacnymi relativne novymi konstrukciami chladniciek - napriklad ak niekto ma domacu chladnicku na malom clne, ........


v Tomto ťa sklamem, nakoľko sa motám okolo lodí tak, vždy buď kompresorky Engel alebo podobné, ak je to malá loď, nakoľko nejaký použiteľný priestor nemáš k dispozícií a ak máš tak ho potrebuješ využiť na niečo iné rovnako dôležité. Na väčších sa robia autonómne systémy kde kompresor máš mimo chladničku(mrazák), a na 90% sú z hora otvárateľné, kvôli úspore energií. Bežnú keď otvoríš sa Ti vyleje studený vzduch von a tým sú energeticky náročnejšie. Normálne chladničky máš v luxusných modeloch. Všetko beží na 12/24V a v prístave si napojený na brehovú prípojku. počas plavby máš solárny systém, veterný generátor, alebo stacionár v lodi - teda ak máš patrične veľkú loď .o)

A na lodi si na tom ešte horšie ako v aute, nakoľko možností ako sa zásobiť energiou nemáš moc na výber, ak sa bavíme o lodiach v rozmedzí 20-30 stôp.

Dobrá téma, tiež hľadám riešenie do svojej plachetnice, akurát, ani prenosnú chladničku tam nemám kde dať, ak chcem aby aspoň 2 osoby vedeli prespať v kajute.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 06.12.2017, 8:47
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ja používam dve jednu plynovú na velke veci ktorú často neotváram v lete a malú klasickú na nápoje tu malú chcem vymeniť za malú kompresorovú lebo dáko nestíha ale inač super.
Mal som aj velku 55l Kompresorovú ale na akciách je malo kde elektrika a keď šla na 12V tak mi za chvilu vycucalo baterky.

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 07.12.2017, 20:04
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: