Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:18
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Terracan, alebo Grand Vitara? 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.05.2008, 12:03
Príspevky: 240
Bydlisko: Kordíky (obec pri BB)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
fajer: to si mu moc neporadil tym ze " trepete sprostosti, mam aj aj a viem porovnat a dobru noc" :-D
k tej vitare asi bolo vhodne na zaciatku napisat o aky model sa jedna lebo ta stara mohla mat fakt iny druh pohonu 4x4 ko rocnik 2006


Tiez sa mi zda, ze je to slaba rada na takeho odbornika. :-D

Ale teraz vazne:
1) starasie Terracany naozaj mali problem s palivovym systemom a mam dojem, ze presne preto ako to opisal RUDY.

2) starsi o novsi typ Terracanu sa lisia hlavne stalym pohonom. Ten starsi ho ma zadny a predok sa da priradit. Ten novsi model ma permanentnu 4kolku. Redukciu maju obidva.

3) Terracan vs Vitara. Tazko rozhodnut. Terracan je vacsi, silnejsi, pohodlnejsi a v terene celkom ujde. Vitara zase disponuje lepsimi najazdovymi uhlami a vzhladom na rozdiel v dĺzke vozidiel ma Vitara lepsi aj prechodovy uhol. No myslim si, ze svojou robustnostou by u mna nad Vitarou 2006 vyhral Terracan (novsi model).

4) No keby som si mal naozaj vyberat medzi tymito dvoma autami tak si vyberiem nieco uplne ine. (asi by vahrala ta moja L200-ka :smt162 :lol: )

_________________
http://www.pajero-club.sk http://www.rcepedition.sk http://www.hmsro.sk http://www.hmsro.mitsubishi.sk
L200 2,4 DI-D MY2016 (dievca pre vsetko)
OME, Asfir kryty podvozku
pneu: BF Goodrich Mud terrain 255/85R16, BF Goodrich All terrain 265/70R17


Naposledy upravil hollyml dňa Ned, 07.12.2008, 2:26, celkovo upravené 2



Ned, 07.12.2008, 1:34
Profil WWW
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co pise Rudi o verziach, nie je tak uplne pravda -
Rudi: nejake nahradne diely navyse nemas? :-) Zhanam hmlovku (okruhlu, 2002, tusim lavu, svina kamienok..) a cudlik na palubovke na spinanie tempomatu/hmloviek/barscoho ineho...[/quote]

Jameson nemal som na mysli vzhľadové rozdieli,ale to že ten facelift už mal ten problém s čerpadlom vyriešený.Určite minimálne v Nemecku sťahovali Terracany do predajní a menili tam palivový systém,komplet!ND diely tu na Terracana mám ozvi sa! :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 07.12.2008, 2:18
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
trepete same sprostosti... polovicka s toho co tu pisete je celkom inak. mam aj terracana aj suzuki... viem toho hodne porovnat.
dobru noc...


fajer a čo ešte máš okrem toho doma,akosi som Tvoj príspevok nepochopil!Sorry ale keby tu všetci radili ako Ty tak neviem ako by to tu vypadalo a pritom ty si ten najkompentnejší k tejto téme tu niečo napísať.Keďže máš ako píšeš obidve autá doma!Určite by som sa aj Já rád dozvedel dojmy priamo od prameňa! ;-) Neviem všetko a rád by som sa niečo nové dozvedel! :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 07.12.2008, 2:30
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 0:39
Príspevky: 91
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hollyml píše:
.... No myslim si, ze svojou robustnostou by u mna nad Vitarou 2006 vyhral Terracan (novsi model).



No u mě taky. Ted jsme byli na akci a dost mě překvapil :smt041 :smt041 :smt041

Obrázok

_________________
Obrázok


Ned, 07.12.2008, 2:32
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no... ospravedlnujem sa kolektivu, vecer som bol uz uplne K.O. a preto som reagoval len stroho...
za to dnes ma uz o 6tej volali na zasah, takze uz som zasa K.O. .
TERRACAN: verzie benzin 3,5; diesel 2,5 - motor kopia pajero tiez v GALLOPER, ; diesel 2,9 CRD 110kw do roku 2004 delphy vstrek normalne turbo; diesel 2,9 CRD 120kw od 2004 -2007 - koniec vyroby, vstrek delphy 2G prip. BOSH; TURBo s VGT (naklapanie lopatiek). Motor alla avia, vlozky valcov, spolocne zhavenie v sani.
Ako auto ma mocmoc presvedcilo, to co ta lestenka zvladla je hodne moc dobre. Udrzba auta sa pri beznom servise pohybuje v "drobnych" : vymena kosti stabikov: predok 1200skk zadok 2000skk origos. guma stabika predok 260skkx2 vzadu detto.
V predu dvojrameno s tlmicom v strede + struna; vzadu tuha + samoser;
do r. 2006 2wd-zadok; 4wd 50/50; 4wd low 50/50
r. 2006 ( modelovo, inak zavedene uz koncom 2005) levelizer od KIA; 4wd -auto; 4wd low. (poriadna sprostost)
mierne zvysena spotreba oleja v motore dana systemom vstrekovania ( pretlak) pokial budete auto stale drzat pri 200vke bude to zrat cca 4d na 1000km.
inak vseobecna spokojnost.

VITARA: samik mal aj v predu tuhu napravu a vitara ako vacsia segra uz mala na margo pohody v predu dvojramenny zaves. inak klasika 2wd;4wd;4wd low.
posledny a tusim aj model pred nim : trvala 4wd s medzidiffom s moznostou LOCK 50/50
vzadu aj v predu otvoreny diff; preklz riadeny cez ABS funkciou ASR.
auto velmo dobre, len mi nesedi diesel od renolta. (1,9DCI) Inak s benzinom 2.0 moc dobre auto.
Tuto moje skusenosti koncia nakolko kolega Vitarku zosrotoval.

Nepomer G. VITARA - TERRACAN hmotnost, nosnost, luxus, velkost,
nenapada ma co ine pisat, nechal som si TERRACANa aj ja aj bracho.
Moj ma 112t. km ,
vaznejsie zavady: spojka - pri vymene sa zistilo ze jej poskodenie nebolo sposobene zlym uzivanim ale vyrobnou chybou dvojzlozkoveho zotrvaka = menilo sa to cele vratane zotrvaku na naklady hyundai.
po vymene semeringu na zadnej hruske triasol kardan , pravde podobne s nim niekto v servise riadne je....l , vymena na zaruku.
Jo a bracho sa este stazoval na riadenie ufukovania, po servise to funguje.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 07.12.2008, 9:54
Profil WWW
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer krása tak sorry aj Já,opísal si to pekne.myslím si že asi presne ako si to Laco73 predstavoval,ono cez počítač nie sú vidieť nálady a únava dotyčného a niekedy človek uletí. :smt023 :smt128

Ešte osobne si myslím že pre Terracan jasne hovorí aj cena za ktorú sa dá doviesť z vonku.Myslím si že je viac ako zaujímavá . :)

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 07.12.2008, 10:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 19.11.2008, 22:20
Príspevky: 13
Bydlisko: BA / PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To frajer: nakoniec si sa dopracoval k tomu co som o 4x4 napísal včera(ale oproti tebe skrátene)
:wink: :wink: :wink: :wink:

_________________
4x4 forever ! , ale zatiaľ iba ako spolujazdec alebo požičané , ináč starý dobrý FAVORIT


Ned, 07.12.2008, 10:59
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mato p píše:
To frajer: nakoniec si sa dopracoval k tomu co som o 4x4 napísal včera(ale oproti tebe skrátene)
:wink: :wink: :wink: :wink:


ohladom pohonu ta nesekirujem, ale ohladom popisu motora , tam sa zmenilo hodne moc pri facelifte nie len zmena vykonu. islo to az po riadiacu jednotku. ja osobne odporucam verziu od r. 2005 - hore

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 07.12.2008, 11:03
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fajer, wou, diky, aj ja som sa konecne naucil daco nove o novsej verzii! Inak, ked este Laco vaha pri rozhodovani, nech si pozrie zaver tohoto kuscok prasteneho testu:

http://www.youtube.com/watch?v=W7Q9LdiFNhw

Ak uz toto nepresvedci... :-)

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 07.12.2008, 11:46
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ANO

v tomto teste som sa dozvedel naozaj dolezite prevadzkove vykonove aj terenne vlastnosti tohto automobilu. Kazdy den sa narazam s televiznymi stolcekmi , pocitacmi a par krat tyzdenne aj s chladnickou.

Ku Kajovmu Terracanu :
- pohodlny , velmi vykonny motor, v strednom terene to islo slusne, zrychlenie veeeelmi prekvapive

_________________
OFF the ROAD


Ned, 07.12.2008, 12:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 23:39
Príspevky: 529
Bydlisko: ba//mi
Odpoveď s citáciou
Poslať 
)) ze im nedal dajaky erbeg po papuli...

_________________
www.khvmi.sk


Ned, 07.12.2008, 12:13
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Kazdy den sa narazam s televiznymi stolcekmi , pocitacmi a par krat tyzdenne aj s chladnickou.


Naahodou, prva cast testu simuluje cestu okolo Spisskych Vlachov, druha cast je priprava preamericky sposob nakupu priamo z auta a posledna cast je venovana novemu typu crash testov, ktore maju simulovat pady mostovych konstrukcii... No taky test len tak nenajdes! (..aj preto som pisal, ze pomerne dost prasteny "test", treba to brat s velkym nadhladom - ale musis uznat, ze malicky to ani po tom desnom pade nevzdal a hrdo sa odplazil, to by hocijaka kara nezvladla!)

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 07.12.2008, 12:21
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 06.12.2008, 20:48
Príspevky: 20
Bydlisko: Košice/Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chalani moc dík.ani som necakal že sa budete věnovat novácikovi.Vcera som sa bol pozriet na Teraccana.R.v.2006.Diesel.Chce za neho 460 tis.czk.Tak premyslam.Cena to nie je zla vzhladom na 36 tis.km! Rozhodne piatkova jazda v terene na ktoru ma pozval dealer Suzuki.Vraj mam prist nalačno :).Uz sa neviem dockat. Akurat maju k disp.len verziu 2.4l.Ja mam ale zaujem m 2.0l.Skoda ze sa Terracan uz nevyraba a dalej nezdokonaluje.Este mam dotaz.Da sa nejakou upravou implantovat do novej Gr.Vitary zadnu uzavierku diferencialu?Dik


Ned, 07.12.2008, 13:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
Fajer, wou, diky, aj ja som sa konecne naucil daco nove o novsej verzii! Inak, ked este Laco vaha pri rozhodovani, nech si pozrie zaver tohoto kuscok prasteneho testu:

http://www.youtube.com/watch?v=W7Q9LdiFNhw

Ak uz toto nepresvedci... :-)


Tak toto mňa osobne neprsvedčilo o terénnych vlastnostiach auta. Jedine o prijeb_nosti niektorých ľudí. :roll:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 07.12.2008, 13:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 19.11.2008, 22:20
Príspevky: 13
Bydlisko: BA / PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
mato p píše:
To frajer: nakoniec si sa dopracoval k tomu co som o 4x4 napísal včera(ale oproti tebe skrátene)
:wink: :wink: :wink: :wink:


ohladom pohonu ta nesekirujem, ale ohladom popisu motora , tam sa zmenilo hodne moc pri facelifte nie len zmena vykonu. islo to az po riadiacu jednotku. ja osobne odporucam verziu od r. 2005 - hore


Diki za odpoveď ! Aj keď mimo témy čo si myslíš o Terracan vs. Sorento
Mne pripadajú koncepčne rovnaké a v teréne tiež.

_________________
4x4 forever ! , ale zatiaľ iba ako spolujazdec alebo požičané , ináč starý dobrý FAVORIT


Ned, 07.12.2008, 14:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: