Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:25
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Frontera 2.2 DTI - spravna volba ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo jazdil si niekedy s dvojmiestnym partnerom alebo berlingom? :-)
Ja včera celý deň a pre niekoho čo má nad 180 cm je to na operáciu chrbtice.

čo sa týka frontery a 2.2 DTI, pozri na nemeckých serveroch koľko je tam vectier s tým motorom a poznámkou pumpe-defekt. SOpel diesely nejak nevedel. Do frontery je jediný ako tak spoľahlivý motor 3,2 V6, a plyn sa dnes dá vraj bez problémov (neviem naisto, s LPG mám len škoduľu 105)

čo sa týka spotreby, údaje čo sa dočítaš sú nezmysly. 2tonové auto ti nepôjde za 8 litrov, skôr za 11. Príklad: Mám sorento diesel automat, spotreba 14 litrov, manželka magentis V6 automat, spotreba 14 litrov (no jazdí najmä po meste medzi obchodnými centrami :-) ). Obe autá majú webasto.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Naposledy upravil marisko dňa Sob, 07.11.2009, 1:31, celkovo upravené 1



Pia, 06.11.2009, 6:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
spotrebu pajer nepoznám, ale s D1 s manuálom a bez úprav budeš v meste niekde okolo 10L...mimo cca 8L, čo je vzhladom na velkosť, váhu, schopnosti a užitnú hodnotu auta úžas. Sám som disco nemal, hovorím len o skúsenostiach z LR paštikárskeho tábora.(kde robím záškodníka)

v dostupnosti a cene nd je suverénne lepšie na tom LR...hlavne ak sa naučíš sám objednávať z GB cez net. V tom ti iste landroveristi pomôžu...je ich už jak hadov. Japonci sú na tom vo všeobecnosti s dostupnosťou a cenou ND podstatne horšie.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 06.11.2009, 6:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
marisko píše:
Kapo jazdil si niekedy s partnerom alebo berlingom? :-)
Ja včera celý deň a pre niekoho čo má nad 180 cm je to na operáciu chrbtice.

>ja som na sluzobnom Berlingu najazdil tisice km, vacsinou dlhe trasy 1000 a viac v kuse a mozem ti zodpovedne povedat ze nepoznam pohodlnejsie pracovne auto pre 4-5 ludi (plus batozina po strop:)

čo sa týka frontery a 2.2 DTI, pozri na nemeckých serveroch koľko je tam vectier s tým motorom a poznámkou pumpe-defekt. SOpel diesely nejak nevedel.
>ano, cerpadla sa kazia, ale zas oprava sa da zohnat od 500 do 1000 euro a mas dozivotne s cerpadlom pokoj
Do frontery je jediný ako tak spoľahlivý motor 3,2 V6, a plyn sa dnes dá vraj bez problémov (neviem naisto, s LPG mám len škoduľu 105)
> 3,2 V6 je cool motor, ale narocny na prevadzku ... zere ako benzin, tak olej ... tak ale za vykon sa plati (':twisted:')


čo sa týka spotreby, údaje čo sa dočítaš sú nezmysly. 2tonové auto ti nepôjde za 8 litrov, skôr za 11. Príklad: Mám sorento diesel automat, spotreba 14 litrov, manželka magentis V6 automat, spotreba 14 litrov (no jazdí najmä po meste medzi obchodnými centrami :-) ). Obe autá majú webasto.
>spotrebu pokial to nezere permanentne nad 15l by som neriesil...je jasne ze to nebude zrat ako HDi-cko v 307... ale kludnou jazdou sa da aj s dvojlitrovym offom dosiahnut priemer pod 10l


ale k teme
moja rada: fakt si dobre rozmysli co od toho auta cakas... nechcem ta odhovarat od "terenaku" ale stale mam pocit ze to nie je to co potrebujes ... ver mi ze nech kupis akykolvek off, bude ti luto ked ho poskriabes (ako hociktoreho ineho auta , na ktore si si pravdaze zarobil sam;) , urcite bude mat drahsi servis a udrzbu a v konecnom dosledku ci vydrzi viac ako "bruchoplaz" toho isteho rocniku? to je velmi otazne a zavysle na mnohych faktoroch ... (nasim sluzi Forman uz 16 rokov a to dostaval poriadne zabrat)

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Pia, 06.11.2009, 10:51
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
Kapo jazdil si niekedy s partnerom alebo berlingom? :-)
Ja včera celý deň a pre niekoho čo má nad 180 cm je to na operáciu chrbtice.

.......


Jóój, a čo tým chcel akože básník povedať? Že si veľmi rozmaznaný?
Sedel si už celý deň vo vétrieske? :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 06.11.2009, 13:13
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 20.06.2009, 14:29
Príspevky: 201
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
či off čo ne off to je otázne? Jednoznačne je OFF životný štíl. Ja som to mal tak že s terenákom som prišiel do kontaktu asi pred 15 rokmi, už vtedy ma to očarilo. Ale až toto je môj prvý vlastný off. ......a skúsenosť je že som nemal byť debil a už dávno som mohol mať takéto auto :!: Približne za 12 rokou som vystriedal asi 9 aut rôzne značky triedy, benzín, diesel ale žiadne auto som si tak nezamiloval ako toto a to platí aj pri mojej žene. Aj keď je v garáži 200 koňový bavorák vždy si bere jeepa. Prirástlo nám k srdcu a teraz je člen rodiny. Má už 12 rokou a náklady sú vyšie ako na punto. V lete som napríklad bral deti a susedoucou spať do lesa poviem ti taká žurka grilka a dobrodružstvo to sa len tak nevidí. Detom sa to páčilo..... Jasné že ma mrzí keď ho poškriabem alebo sa niečo na ňom poserie v terene, ale to neni nič keď si vezmem koľko zážitkou s rodinkou a so psom s kamošmi som vďaka jeepu zažil v prírode. Inak by som možno ležal v trenkách na gauči :D teda je na tebe ako sa rozhodneš
niekedy nieje dôležitá len finančná stránka


Pia, 06.11.2009, 14:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kazdopadne ak mas srdce OFF neuvazuj nad bruchplazom. Ja som kupil Doblo a teraz slintam uz takmer tri roky nad offom len mam problem, ze ked dam do kopy dake grose tak ich zozerie firma. :cry:
A nad JEEPom si neuvazoval?


Pia, 06.11.2009, 17:48
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 25.02.2008, 22:55
Príspevky: 43
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...


Naposledy upravil fronterman dňa Str, 23.11.2011, 12:37, celkovo upravené 1



Pia, 06.11.2009, 20:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Sedel si už celý deň vo vétrieske? :-D

Nesedel, ale to nie je auto na premiestňovanie ľudí ale pracovný stroj, takže porovnávať sa to nedá :)

pre *pt*

mal som na mysli 2-miestne berlingo s priečkou a to je dosť rozdiel, operadlo sa nedá poriadne sklopiť

pre fronterman

možno by si mal prehodnotiť metodiku výpočtu svojej spotreby :-D

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 07.11.2009, 1:30
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 25.02.2008, 22:55
Príspevky: 43
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...


Naposledy upravil fronterman dňa Str, 23.11.2011, 12:37, celkovo upravené 1



Sob, 07.11.2009, 20:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 25.02.2008, 22:55
Príspevky: 43
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...


Naposledy upravil fronterman dňa Str, 23.11.2011, 12:38, celkovo upravené 1



Sob, 07.11.2009, 20:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi teda vieš jazdiť s ľahkou nohou... ja nie

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 07.11.2009, 21:09
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja sosbne si myslim, ze ked auto nezerie nahradne diely a je spolahlive, spotreba je bezpredmetna.....terenne auto so spotrebou pod 10 litrov neexistuje....a ci zerie 9 alebo 10 je myslim si absolutne jedno. Podstatne je aby splnilo ocakavany ucel v danej chvili ktory sa od neho ocakava bez reptania, a tym urobilo jeho majitela Stastnym.


THIS IS it and THATS IT. :)


Ned, 08.11.2009, 16:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: