Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 6:39
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Frontera 2.2 DTI - spravna volba ? 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.10.2009, 17:28
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Zdravim vsetkych,

Ako 22-rocny student, ktory teraz rok pracuje som sa rozhodol ze nastal cas si kupit vlastne auto, lebo zdielat jeden sedan v 4-clennej rodine s velkym psom je otrava. Uz dlhsie pozeram po autach a browsujem po forach, ale stale vlastne na 100% neviem co presne chcem / hladam.
Preto by som Vas chcel poprosit o nejake tie rady a odporucania, ktore by ma naviedli tym spravnym smerom.

Pokusim sa zosumarizovat moje poziadavky, vizie (alebo skor iluzie) a myslienkove pochody a ked trepnem daku blbost uplnu, prosim neukamenujte ma :) (ale budem rad ked ma opravite)

Auticko chcem vyuzivat na vsetko heh, ale tak hlavne na nasledovne (tie najvyssie maju najvacsiu prioritu):
- vozenie psa / psov (casom sa v kufri spravi asi klietka)
- ked chodim s psiskom na vylety tak ku chatam, na kopanice, atd sa vacsinou chodi polnymi / lesnymi cestickami
- lyzovacky
- dovolenky (chorvatsko, taliansko), aby to teda zvladalo dlhe cesty 130 po dialnici
- jazdenie v meste

Jedina poziadavka co mi teraz napada je asi len aby som sa o to auto dokazal starat, hlavne co sa financnej stranky tyka. Cize nizsia spotreba, nahradne diely nech niesu extra drahe, atd.

Nepotrebujem auto na nejaky hardcore offroad, chcem len aby som bez problemov chodil po rozbitych lesnych cestach, kde sa bruchoplaz horko-tazko dostane. cize +- hladam nejake lacne SUV? do tych 5000€.

Co som zatial tak browsoval tak do oka mi padla frontera a pozdava si mi najviac. co ma na nej oslovilo (ak sa v niecom mylim prosim vyvedte ma z omylu :)) konkretne ide o opel frontera 2.2 DTI, relativne nizka spotreba, tj 7.2 mimo mesta, 11.2 v meste, 8.7 kombinovana a paci sa mi ako vyzera (ale tak na dizajne mi nezalezi, pacia sa mi aj krabickove auta) + vyzera to byt celkom priestranne auto (aspon na foto, priznam sa nazivo som este nebol obzerat).
Vela veci mi vsak este nie je celkom jasnych co sa frontery tyka, ale to budem riesit az ked na nu dostanem nejaky ten positive feedback.

Ak nie fronteru, ake auto by ste mi odporucili a preco?

Vopred velmi pekne dakujem za rady.


Štv, 29.10.2009, 15:02
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna Frontera nieje moc spolahlive auto. Ak si to budes opravovat sam je to asi jedno , ak s tym chces chodit do servisu je to nanic.

Tak si potom radsej kup nejakeho japonca - tam mas istotu aspon aku taku v tej kvalite. ak nenajdes nieco co uz ma LPG kup si diesel. Na LPG by si jazdil lacnejsie ako na hociakom dieseli.

_________________
Lestenka


Štv, 29.10.2009, 16:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No trošku si prihrejem polievočku ,ale z mojho hladiska pomer ceny + dostupnost nahradnych dielov mi vychadza Jeep ,bud Cherokee XJ alebo Grand Cherokee ZJ. Je však tažko poradit motorizaciu ,nakolko 2,5 Td asi nie je to prave orechove,ale zase benzin 4 Liter alebo 5,2 budeš namietat ,že je vysoka spotreba .Treba však zvažit kolko km nabehaš ročne a aky je pomer nakupnej ceny auta k ročnej spotrebe .Trebars priklad :Grand Chero 4 liter nakupna cena cca 3300 € -spotreba 13 litrov ...... versus spominana Frontera nakupna cena?? spotreba?? //aj ked sa mi nechce verit ,že realne bude mat spotrebu okolo 8 litrov..// ..Dovolim si tvrdit ,že čo sa tyka benzinovych motorov u Jeepa ,su velmi spolahlive a nenaročne na udržbu a samozrejme servis ,či nahradne diely najdeš bezproblemov na www.jeepparts.sk a to nevravim o tom ,že by si trebars dal do auta LPG ,to už možno uberie z kufra,tak by ttrebalo asi rozmyšlat nad nadržou trebars niekde pri podvozku....tolko z mojej strany ,snad by som ešte možno rozmyšlal nad LR Discovery :wink: Držim palce ! ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 29.10.2009, 16:50
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak budeš jazdiť 130, tak určite nebudeš mať spotrebu 7,2. Skôr by som tipoval okolo 12.
Frontera (dlhá) nieje až tak veľká, ako sa ti zdá, ale dá sa. Tá krátka vyhovuje pre dvojicu ľudí+pes.
Čo sa spolahlivosti týka, je to kombinácia nemeckej a japonskej techniky (ISUZU), čo nieje zlé východisko. Nevyrobilo sa ich veľa, to znamená, že súčiastky sú trochu drahšie.
V teréne je celkom schopná (záleží na šoférovi). Zdvihnúť sa dá jednoducho (nepreháňať kvôli nezávislej prednej náprave).


Štv, 29.10.2009, 16:54
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.10.2009, 1:36
Príspevky: 161
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
obrat sa na toto forum...

www.offroad-frontera.com


admini su vyborny servisaci fronter a moc o nich vedia, pripadne poradia priamo pri kupe
a seci ludia na fore ochotne pomozu, poradia a pripadne hodia nejake skusenosti.. taka vesela banda to je :)


Citácia:
Nepotrebujem auto na nejaky hardcore offroad, chcem len aby som bez problemov chodil po rozbitych lesnych cestach, kde sa bruchoplaz horko-tazko dostane. cize +- hladam nejake lacne SUV? do tych 5000€.


ja si myslim ze fronterka je uplne idealny lacny SUV, do 5000 su to pekne kusky a tie s motorom 3,2 V6 je este aj komfortne a svieze na ceste :) .. poznam jedneho co ma tento motor s lpg a spotreba je basnicka... a jedno videjko zo zrazu fronterakov :)

http://www.youtube.com/watch?v=uNNsOkv1OBU

_________________
Dodge Ram 1500 5,7HEMI
xx-radka

EX Jeep Grand Cherokee 3,1td


Štv, 29.10.2009, 16:59
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
headerko píše:
.........maju najvacsiu prioritu):

- vozenie psa / psov (casom sa v kufri spravi asi klietka)
- ked chodim s psiskom na vylety tak ku chatam, na kopanice, atd sa vacsinou chodi polnymi / lesnymi cestickami
- lyzovacky
- dovolenky (chorvatsko, taliansko), aby to teda zvladalo dlhe cesty 130 po dialnici
- jazdenie v meste


Naozaj potrebuješ SUV??
Podla toho, čo píšeš, by ti stačil úplne aj nejaký Peugeot Partner, fábia, alebo iné osobné autíčko.

Predsa len je o teréniak viac starostí, raz tak drahý servis a raz tak drahá spotreba, raz tak drahé pneumatiky aj ich prezúvanie, zákonná poistka hlučnosť. A podla našich zákonov sa do prírody už na aute nesme, tak radšej hodiť do osobáku bike a športovať aj zo psom. :wink:

A kedykolvek to môžeš zmeniť, samozrejme.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 29.10.2009, 17:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LR Discovery I alebo II s manuálom...ale sú to už full size offroady...čiže trochu až za tvojimi požiadavkami.

Pomerne spolahlivé...oproti japoncom nízke náklady na ND....so spotrebou si na frontere(udávanej, tiež sa mi nezdá reálna)...kufor na 100psov...vie to aj rýchlo ísť...má to dušu a charakter....

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 29.10.2009, 17:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
par zaujimavych tipov:


http://isuzu-trooper.autobazar.eu/30-dti-id1085283.html
http://nissan-terrano-ii.autobazar.eu/?page=2
http://land-rover-discovery.autobazar.e ... 75308.html
http://suzuki-grand-vitara.autobazar.eu ... 36390.html
http://mitsubishi-pajero.autobazar.eu/2 ... 90337.html

Chronteru by som asi nebral. Ako pisu pani nado mnou nieco japonske, alebo nemecko-japonske. ale ani anglican neni spatny.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 29.10.2009, 18:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechcem ta odhovarat od Frontery, ale kamos stym sice chodil do ternu vela, ale neskutocne vela oprav, predny dif, naprava, poloosy... Dieselko dobre napisal najoptimalnejsia kombinacia rychlosti a terenu je jednoznacne Discovery a tiez Teranko, no LR je na servis nepomerne lacnejsi. Ako pises svoju predstavu, tak ja som mal Suzuki Vitaru dlhu a to je rodinne auto ako sen. Obratne, priestranne, v terene v pohode, ma dost velky kufor, rychlost jazdy v meste detto. Podobne su Ravka, XTrial..... Prajem ti dobry vyber !

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Štv, 29.10.2009, 19:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa pripajam k MARTINOVI na tvoje potreby je JEEPKA to prave , že prečo? No tak podla mna večši kufor som zatial v žiadnom offe nevidel , spotreba prijatelna aj na nafte a čo som počul tak aj na benzine s LPG je to priam fantazia na naklady phm. Vitaru long mal u nas začas veterinar a ledva do kufra napratal par vecí ostatok vozil na zadnych sedadlach a sem tam mu nefachčil predok . Tot mvoj pohlad na vec a prajem štastnu ruku pri vybere :wink:


Štv, 29.10.2009, 20:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
headerko píše:
................



:P tak vitaj :P

Obrázok


po viacerých výpočtoch, prepočtoch, možnostiach ...... u mňa padla voľba na:

Land Rover Discovery I-II.

( nič v zlom ale Jeepka z veľkosťou kufra nič moc )

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 29.10.2009, 21:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
tak ale na Besi si bol posledne s inym tusim 8-)

Toto je tazko radit, chalan sam musi vediet co sa mu paci, na co ma. Moze to byt tak frontera ako jeepka, ale kludne aj ten Partner, splna vsetko co pozaduje.

Inak mam presne Fronu 2.2 Dti, automat a spotreba je dlhodobo priemer 10 litrov, deci hore dole.
Spolahlivost je diskutabilna, ak chces spolahlivost a lacne diely tak potom frontera A 2.3D.

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Štv, 29.10.2009, 21:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
*pt* píše:
tak ale na Besi si bol posledne s inym tusim 8-)


nie, všetko som mal ako na fotke :P

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 29.10.2009, 23:53
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.10.2009, 17:28
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Velmi si vazim vsetky rady a pekne za ne dakujem :)

V podstate ano, stacil by mi daky bruchoplaz dokonca by som na nom mozno aj viacej jazdil (kazdy den po meste) ale uvazujem nasledovne:
a)
chcem kupit pomerne lacne auto a predpokladam / dufam ze taky offroad za rovnaku cenu / z rovnakeho roku mi vydrzi dlhsie ako obycajne auto
b)
s offroadom by som mohol jazdit kdekolvek, dostane ma aj tam kam by ma to normalne auto nedostalo
c)
radsej teraz kupim offroad na vsetko mozne jazdenie (mesto/dovolenky/lesne cesty), nebude mi vadit ked ho sem tam oskrem o daky ten konarik / kamen tak ako by mi to vadilo na tom normalnom aute
d)
ked uz budem "velky a bohaty" :D tak si radsej kupim normalne auto s nizkou spotrebou co budem mat do mesta / dialnice a ten offroad zacnem jazdit v brutal terene, ako mat jedno stare normalne auto naviac

Takto zatial zmyslam, ak sa v niecom mylim prosim o opravenie :)


Z vasich rad ma najviac oslovil Land rover Discovery I (kedze na II asi nebudu €) az som sa do neho skoro zalubil :D
Cize... momentalne sa mi najviac pozdava ten discovery (2.5) ale rozmyslam predsa len este stale aj o tej frontere (2.2) a este aj o pajere (2.5) - vsetko diesel.

Cize.. ak vas este mozem poprosit skusit odpovedat na moje nasledujuce otazocky tykajuce sa discovery a pajerka (pripadne nasmerovat smerom kde najdem potrebne info)
1)
Spotreba, hladal som, nasiel som ale len take asi papierove, zaujimalo by ma ake maju spotreby v skutocnosti discovery a pajerko, idealne by bolo vediet +- spotrebu v meste / mimo mesta / kombinovanu a taku pri 130 na dialnici :D ale tak potesi aj nejaky odhad
2)
nejaka kratka sumarizacia pre a proti discovery a pajerka pripadne nejak ich porovnat, ak sa to vobec da
3)
ceny naradnych dielov, resp narocnost / frekvencia / cena udrzby tychto dvoch aut, ktore je na tom lepsie ?

hmm a to je asi tak vsetko co ma tuto neskoru hodinu napada, ospravedlnujem sa vopred za otazky ktore by som teoreticky mohol vygooglit / najst aj tu na fore, ale nestiham momentalne poriadne ani psisko vencit :(

este raz dakujem


Pia, 06.11.2009, 0:40
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poštuduj si trošku tu: http://www.autorecenzie.sk/index.asp

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 06.11.2009, 1:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: