Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 15:37
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Podlozky Pajero Sport 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
martin86 píše:
predam elektrony original na Mitsubishi Pajero Sport vo vynikajucom stave.16'' 5 ks.cena 18000.- v pripade zaujmu volat 0918029671

- no Martin, pokiaľ viem, som na tomto fóre jediný vlastník športa (teda možno okrem teba...)
- čo nehodíš dáke foto, ktoré to máš ?- ja akurát zháňam plecháče - na zimu do soli...ale origo elektróny by som si nepustil, páčia sa mi...
...ideš do mangelsov s negatívnym ET? (krásne, len ja by som potreboval tri páry a tak radšej dokúpim už len pár klasických a podložím rozširovacími podložkami...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 09.01.2007, 20:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
dnes som si zaobstaral podlozky v hrubke 2.5 cm a velmi sa mi to paci,hrube pneu som nechcel davat aby sa nezvysila spotreba paliva.Foto nahodim buduci tyzden.Aky rocnik pajera mas???Si spokojny???ja som svoje kupil pred tyzdnom lebo mi treba do zamestnania terenak


Str, 10.01.2007, 15:01
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, ja mám športa z r.99 a hovoriť o spokojnosti by bolo veľmi skromné; ja som totiž jazdil pajero ako značku bezmála 10 rokov a keď som šiel kupovať toto, vedel som presne, čo od auta čakám a ako mi to môže pajero splniť; a keď som prvý krát videl športa, bola to láska na prvý pohľad :lol: ; môj model ešte nemá tie orámovania svetlometov a nemá tak dravo znýraznenú mriežku pred chladičom a priznám sa, páči sa mi o čosi viac, ako tieto novšie;
:smt025
- ak sa naučíš to auto používať v súlade s jeho schopnosťami, budeš poznať výhody aj slabšie stránky, dovybavuješ si ho podľa potreby (v závislosti od charakteru používania), neverím, že by ťa mohlo niekedy sklamať... :smt115
-mám to auto rád a nevadí mi, ak niekto tvrdí, že je to nie dobré auto...(len si o autorovi názoru myslím svoje :smt098 )
ale inak ja nič :smt035

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 15:35
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
ja mam r.v.03 s terenakmi mam uz skusenosti mal som vitaru(super auto) potom som si zadovazil nissan patrol GR 2.8 TD 6 valec (spaniel)a to auto mi sluzilo a sluzilo nikdy som sa na nho nestazoval ale raz prisiel den ze som ho rozbil tak som mal osobak a teraz som zas kupil OFFROAD lebo kto si raz zvikne na terenak uz ine auto nechce :) tak som zvedavy ako posluzi Pajero,musim dat do poriadku prednu napravu a dufam ze budem spokojny jedine co mi na nom nevyhovuje je to ze je v kozi a to ja hrozne nemam rad :)


Str, 10.01.2007, 18:24
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
martin86 píše:
ja mam r.v.03 s terenakmi mam uz skusenosti mal som vitaru(super auto) potom som si zadovazil nissan patrol GR 2.8 TD 6 valec (spaniel)a to auto mi sluzilo a sluzilo nikdy som sa na nho nestazoval ale raz prisiel den ze som ho rozbil tak som mal osobak a teraz som zas kupil OFFROAD lebo kto si raz zvikne na terenak uz ine auto nechce :) tak som zvedavy ako posluzi Pajero,musim dat do poriadku prednu napravu a dufam ze budem spokojny jedine co mi na nom nevyhovuje je to ze je v kozi a to ja hrozne nemam rad :)

-takto zradiť patrolistov? :lol: :lol: :lol: a čo máš s nápravou?
- ja mám tiež v koži a má to aj výhodu - lepšie sa to čistí od blata a ja som na čistotu interiéru háklivý, nerád sa vozím v smetisku...
-nuž nech ti slúži čo najlepšie
-nemáš foto, čo urobili tie podložky? na mojich 30 mm sa pracuje...a pojde aj IM podvozok...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 22:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
aj ja si potrpim na cistotu ale v zime je koza velmi studena a to mi prekaza.foto dam buduci tyzden a uvidis.kolesa mi nevytrcaju su presne zarovno s plastovymi blatnikmi a tak mi to vyhovuje.ty ked das 30 mm tak ti budu len trosku vytrcat od blatnikou ale zalezi od toho ake mas kola ja mam 245 70 16.chcem na nho dat este svetelnu rampu a schnorchel a bude podla mojich predstav.mam vybity kardan tak ze je nutna vymena auto ma 130 000 km nabehane a hovorili mi ze pri tych kilometroch to odchadza bezne ak sa na aute nejazdilo setrne


Štv, 11.01.2007, 11:06
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
-tiež som pôvodne chcel ísť na jednopalcové podložky, potom som sa rozhodol ešte troška pridať a už mám 30mm, akurát sa dorábajú štifty...
-aj v katalógoch som našiel origo podložky a boli tiež na 30mm...a vychádza to s nimi tak, ako hovoríš - v hornej časti lemov mi ešte nebudú trčať, v nižších polohách budú pretŕčať zľahka...
-tiež som na pôvodných 245-70-16, ale mám už na 15" diskoch obuté 31" (ekvivalent 265-75-16), ale budú sa dať založiť až po namontovaní podložiek, bez nich 15" disku zavadzajú brzdiče
-chystám aj tretie disky a zase v 15", lebo na 15" je omnoho širší výber pneu a na 15" vyzerajú opticky pneu mohutnejšie, čo tiež nie je na zahodenie
-keď vravíš, že jazdíš kôli robote často do terénu, doporučujem Ti skôr ako uzávierku difu zabezpečiť si dva páry reťazí...akurát urob to až vtedy, keď si budeš istý, že ostávaš na tom rozmere pneu...
-neviem, či to máš v benzíne či v diesli, pre diesel doporučujem max. do veľkosti 31", aby si z toho neurobil na cestu mrchu lenivú ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 11.01.2007, 12:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
mam klasiku 2,5 TDi ten silnejsi 136 PS.retaze som si zadovazil a musel som aj rucny navijak lebo tie elektricke su dost drahe.U mna v praci su pre auto dost tvrde podmienky :) ak ti mozem poradit zozen si kvalitne podlozky lebo niekto si dava robit ocelove a tie neodvadzaju teplo od brzd k diskom a tak sa stava ze sa brzdy prehrievaju a dochadza k pokriveniu kotucou co je na pajere nelacna zalezitost.Ja sa chcem este pustit do toho ze dam cele auto viac do vysky ale s tym je vela roboty tak to az v lete


Štv, 11.01.2007, 14:00
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
martin86 píše:
mam klasiku 2,5 TDi ten silnejsi 136 PS.retaze som si zadovazil a musel som aj rucny navijak lebo tie elektricke su dost drahe.U mna v praci su pre auto dost tvrde podmienky :) ak ti mozem poradit zozen si kvalitne podlozky lebo niekto si dava robit ocelove a tie neodvadzaju teplo od brzd k diskom a tak sa stava ze sa brzdy prehrievaju a dochadza k pokriveniu kotucou co je na pajere nelacna zalezitost.Ja sa chcem este pustit do toho ze dam cele auto viac do vysky ale s tym je vela roboty tak to az v lete

- dík za dobre mienenú radu, u vyrobených podložiek je základ presnosť a samozrejme pevnosť...odvádzania tepla od bŕzd sa nebojím...už to bolo pred vyše 25rokmi, čo som dral lavice autoškoly, ale dodnes nezabudnem na svojho učiteľa - ktorý nás frajerov, čo sme si mysleli, že už vieme jazdiť, rýchlo vyviedol z omylu...a spomenul som si naňho preto, lebo okrem predvídania a maximálneho využitia brzdenia motorom nás naučil aj to, že brzdy treba používať minimálne...a ja to tak aj robím a ak mám veľa pribrzďovať, radšej podradím...
-samozrejme poznám aj jazdenie brzda-plyn, ale načo by som to robil na offe?
- ja Ti zas poradím čo najskôr vyriešiť naviják, určite sa Ti dobre odmení, športík je ťažký, potvora
-tak ešte raz - nech Ti k spokojnosti slúži...(motorčok máš rúči, s elektronikou vytuningovanou; klasiku mám ja, bez riadiacej jednotky...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 11.01.2007, 15:22
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
dakujem ked mozes tak nahod aj ty nejake foto


Štv, 11.01.2007, 18:57
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nahodím čo nevidieť, po zdvihnutí

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 11.01.2007, 22:31
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- ozaj, Martin, neviem, odkiaľ si mal info o tom odvádzaní tepla z brzdových kotúčov na disky, čo by teoreticky samozrejme lepšie zvládali hliníkové, ako železné podložky, ale je to facina...včera som si pozorne prehliadol elektróny aj plecháče a zistil som, že sú robené tak, že sa opierajú na prírubách len malými plochami - sú tam vybratia, takže o nejakom účinnom odvádzaní tepla tu nemôže byť reč - keby konštruktér chcel odvádzať teplo, neznižuje plochu, cez ktorú ho chce odvádzať... ostatne predné = viac zaťažené kotúče sú väčšie a duté práve z dôvodu lepšieho chladenia...
- ale najlepšie je aj tak vedieť jazdiť = vedieť aj brzdiť, pri brzdení motorom je rovnomernejšie a plynulejšie prenášaný brzdný účinok, auto je stabilnejšie, znižuje sa riziko šmyku, neopotrebovávaš brzdy a brzdy sa neodhrejú ani nezlyhajú...
-brzdy sú na pribrzďovanie, dobrzďovanie a pre potrebu náhleho zníženia rýchlosti a nie na časté brzdenie...
- Inak sorry, nemyslel som to ako poučovanie...
- ale technika jazdy je niečo, na čo väčšinou v autoškole už čas nie je a tak sa to každý naučí sám, ako vie...a často ľudia, ktorí jazdia tisíce km a dokonca aj celkom úspešne (bez nehôd) majú katastrofálnu techniku jazdy... (ja som "zamladi" napr. pred brzdením najprv vyšlapol spojku, čo je absolútna blbosť...a neveril by si, koľko ľudí to robí celý život...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 12.01.2007, 12:53
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať nic
no zelezne mozno odvadzaju ale vela ludi si dava podlozky z olova a tam te ten problem urcite o tom som presvedceny najlepsi je dural ale tam je aj ina cena


Sob, 13.01.2007, 16:50
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
martin86 píše:
no zelezne mozno odvadzaju ale vela ludi si dava podlozky z olova a tam te ten problem urcite o tom som presvedceny najlepsi je dural ale tam je aj ina cena

- ja som si mal možnosť vybrať medzi hliníkovou zliatinou a železom a volil som radšej železo - kôli pevnosti. Netvrdím, že dural by to nevydržal, v prípade železa mám ale prakticky 100% istotu, že tomu ani extrémne namáhanie nijak neublíži - ono predsalen cez tie podložky prechádza celé namáhanie medzi vozom a kolesami, čo nie je len tak...ale ešte raz - verím, že dural to vydrží, no volím Fe...
- a to odvádzanie tepla cez disky - netvrdím, že to nemá logiku, ale nefunguje to veľmi - ľahni pod zadok auta s baterkou, pozri vnútornú stranu rezervy a uvidíš, aké vybratia sú v kontaktnej ploche - konštruktér by ich nenavrhol, keby chcel tade odvádzať teplo a disk využiť ako chladič bŕzd, veď čím väčšia kontaktná plocha, tým väčší odvod (prenos) tepla...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.01.2007, 0:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.01.2007, 14:57
Príspevky: 91
Bydlisko: PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no hadzem foto co na t hovoris??????


Pon, 22.01.2007, 20:20
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: