Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
 PMR 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať PMR
Kto chce Pé eM eRko má šancu. V Tesku je práve akcia na pár PMR za 1 290 Sk. Sú to klasické lacné staničky, majú zodolnenú krabičku, robustná neodlomitelná anténa, kryt bateriek na šroubík a s tesnením, že vraj odolávajú striekajcej vode.

V škatuli na regáli vyzerajú takto :

Obrázok

vybalené takto :

Obrázok

... a teraz to hlavné... za tú cenu sú súčsťou dodávky aj nabíjatelné baterkové zväzky pre obe staničky a AC/DC adaptér z dvomi chvostami ktorý dokáže nabíjať baterky v oboch vysielačkách naraz.

Obrázok

Keby boli za ten peniaz dve vysielačky, nie je to nič svetoborné.... ale takýto set je už vzrušujúci.....


Pia, 19.01.2007, 21:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyskusaj to ,s kmotrom som bol pozriet PMR u Mirca,ta co by mi vyhovovala stala cca 4 000 sk.Ukazuje tam aj vybijanie baterky?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 19.01.2007, 21:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... už ich mám ... Mirek má PéeMeRká pekné, dobré, kvalitné a drahé. Nechávam u neho nehorázne spústy peňazí za kadečo iné... ale PMR mi stačí aj menej nadupané.

Samozrejme že ukazujú stav bateriek. (to robia všetky)


Pia, 19.01.2007, 21:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ved to si myslim aj ja,rozbit to v terene nieje problem a este nie za 4 000.Len zhanam kde je vydiet ako sa vybija baterka ako u mobilu.Aby to zrazu nechciplo.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 19.01.2007, 21:47
Profil
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Vyskusaj to ,s kmotrom som bol pozriet PMR u Mirca,ta co by mi vyhovovala stala cca 4 000 sk.Ukazuje tam aj vybijanie baterky?


Hej aj aj rozmíšlam nad kúpou PMR a je tam veľmi zauimavá cena len sa bojím tej kvality.

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Pia, 19.01.2007, 22:06
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som kupil v BA v NAY tieto PMRky ...
Albrech na obyc. tuskove baterky - je vyhoda , ze ked sa vybiju niekde v terene,tak nahodis nove a ficis dalej ... ;-)
Obrázok

Cena bola tusim okolo 800,-SK.
Do PMR by som vele neinvestoval ... ked chces dat napr. 4tisic za vysielacku,tak to rovno pories CBcku.


Pia, 19.01.2007, 22:17
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
xader ta cena je za par alebo za jednu? :shock:
teraz neviem teda ktore si mam kupit.. parametre a vybavu asi maju rovnaku.... :smt102

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 19.01.2007, 23:43
Profil ICQ WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Samozrejme za obidve :-D

Pri PMR ti to moze byt jedno ... ale Albrecht je urcite znamejsia znacka,kvalitnejsia a za tie prachy...no nekup to :-D

http://www.funkshop.de/shop/index.html? ... ml&lang=de

http://www.idealo.at/preisvergleich/Off ... bibF6BDvUf
->
Tu je cena za nejakych 40 euro.


Pia, 19.01.2007, 23:53
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Furt som presvedčený že všetky PMR používajú stále toho istého švába ktorý to riadi.... rozdiel je len v krabičke. A najmä v cene.

Na tých žltých teskovkách mi je sympatické že anténa až tak netrčí a tým si nekoleduje o odrazenie. A doplňujem - síce je pribalený baterkový zväzok, ale je možné založiť aj lubovolné mikrotužky AAA..... miesto aj kontakty sú na to pripravené.


Sob, 20.01.2007, 22:58
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Furt som presvedčený že všetky PMR používajú stále toho istého švába ktorý to riadi.... rozdiel je len v krabičke. A najmä v cene.

Na tých žltých teskovkách mi je sympatické že anténa až tak netrčí a tým si nekoleduje o odrazenie. A doplňujem - síce je pribalený baterkový zväzok, ale je možné založiť aj lubovolné mikrotužky AAA..... miesto aj kontakty sú na to pripravené.


Povedzme si uprimne , ze PMR su v podstate hracky. Su v nim len drobne odchylky , ale som si isty , ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou :-)
Rozdiel je fakt len v cene, baterkach atd...

btw. tie Albrechtky maju gumene anteny, niekedy ich z nudy ohybam a vydrzali :-D


Sob, 20.01.2007, 23:01
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 821
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Dajú sa nabíjať aj zo zapaľovača v aute?


Sob, 20.01.2007, 23:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
MiroZa píše:
Dajú sa nabíjať aj zo zapaľovača v aute?
Toto zaujíma aj mňa. Tieto lacné majú na to dierku aspoň niektoré?


Ned, 21.01.2007, 12:10
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.11.2006, 20:01
Príspevky: 209
Bydlisko: Pezinok
Odpoveď s citáciou
Ja som ich kupil v Hyper....,sada obsahuje 2x vysielačka,2x HF sada,2x aku-bloky NiMH 600mAh 3,6V(nahrada 3 ks AA) a nabíjačka+adaptér 230V.Celkom šikovná sada :D
Obrázok
Obrázok

_________________
ARO


Ned, 21.01.2007, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Martin 4 píše:
Furt som presvedčený že všetky PMR používajú stále toho istého švába ktorý to riadi.... rozdiel je len v krabičke. A najmä v cene.

Na tých žltých teskovkách mi je sympatické že anténa až tak netrčí a tým si nekoleduje o odrazenie. A doplňujem - síce je pribalený baterkový zväzok, ale je možné založiť aj lubovolné mikrotužky AAA..... miesto aj kontakty sú na to pripravené.


Povedzme si uprimne , ze PMR su v podstate hracky. Su v nim len drobne odchylky , ale som si isty , ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou :-)
Rozdiel je fakt len v cene, baterkach atd...

btw. tie Albrechtky maju gumene anteny, niekedy ich z nudy ohybam a vydrzali :-D


Ahoj 4x4 kolego....

Tak na toto sa nedalo nezareagovať. To akože na základe čoho usudzuješ "ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou :-) " Máš s tým osobnú skúsenosť, alebo len tak ? Koľko staníc si mal možnosť vyskúšať súbežne v praxi? Ale poporiadku aspoň stručne.
PMR je hračka pre toho kto ju ako hračku používa, ak máš trošku k tomu vzťah, dokáže to zázraky čo sa dosahu týka a to nemusíš mať PMR ani ako hobby.
Stanica za 500 sk stojí preto toľko, lebo primerane jej cene zodpovedá aj kvalita. Predovšetkým kvalita-citlivosť prijímača, z čoho logicky vypláva pre vás jednoducho nazývaný "dosah" a v ďaľšom rade aj vernosť a kvalita modulácie-čiže zrozumiteľnosť.
Ja som som súbežne používal stanicu aj za cca 300 a aj za cca 3000 Sk a zrovnávať sa to určite nedá, leda tak ma 2km priamej viditeľnosti. Je to niečo ako porovnávať Ladi Nivu a Hummer.
Čo sa akumulátorov týka, to neriešte. Podstatná je kapacita a kvalitná nabíjačka, ktorou to do nich hustíte. Pod pojmom nabíjačka myslím skutočne kvalitnú procesorovú, čo dobíja každý článok samostatne a určite nebývajú v akcii za 299 aj so 4 BATT.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Ned, 21.01.2007, 20:52
Profil ICQ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Paťo Zvolen píše:
Xader píše:
Martin 4 píše:
Furt som presvedčený že všetky PMR používajú stále toho istého švába ktorý to riadi.... rozdiel je len v krabičke. A najmä v cene.

Na tých žltých teskovkách mi je sympatické že anténa až tak netrčí a tým si nekoleduje o odrazenie. A doplňujem - síce je pribalený baterkový zväzok, ale je možné založiť aj lubovolné mikrotužky AAA..... miesto aj kontakty sú na to pripravené.


Povedzme si uprimne , ze PMR su v podstate hracky. Su v nim len drobne odchylky , ale som si isty , ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou :-)
Rozdiel je fakt len v cene, baterkach atd...

btw. tie Albrechtky maju gumene anteny, niekedy ich z nudy ohybam a vydrzali :-D


Ahoj 4x4 kolego....

Tak na toto sa nedalo nezareagovať. To akože na základe čoho usudzuješ "ze dosiahnem rovnaky vysledok s 500korunovou PMRkou ako aj s napriklad 4000tisicovou :-) " Máš s tým osobnú skúsenosť, alebo len tak ? Koľko staníc si mal možnosť vyskúšať súbežne v praxi? Ale poporiadku aspoň stručne.
PMR je hračka pre toho kto ju ako hračku používa, ak máš trošku k tomu vzťah, dokáže to zázraky čo sa dosahu týka a to nemusíš mať PMR ani ako hobby.
Stanica za 500 sk stojí preto toľko, lebo primerane jej cene zodpovedá aj kvalita. Predovšetkým kvalita-citlivosť prijímača, z čoho logicky vypláva pre vás jednoducho nazývaný "dosah" a v ďaľšom rade aj vernosť a kvalita modulácie-čiže zrozumiteľnosť.
Ja som som súbežne používal stanicu aj za cca 300 a aj za cca 3000 Sk a zrovnávať sa to určite nedá, leda tak ma 2km priamej viditeľnosti. Je to niečo ako porovnávať Ladi Nivu a Hummer.
Čo sa akumulátorov týka, to neriešte. Podstatná je kapacita a kvalitná nabíjačka, ktorou to do nich hustíte. Pod pojmom nabíjačka myslím skutočne kvalitnú procesorovú, čo dobíja každý článok samostatne a určite nebývajú v akcii za 299 aj so 4 BATT.


Kolego ... :-D
Toto je offroad forum , tak predpokladam , ze sa bavime o pouziti v offroade a nie na nadvezovanie co najvacsich vzdialenosti a s tym spojeneho ako zrozumitelnost pri vysielanie v podobne.
Bereme v uvahu , ze ideme kolona za sebou niekde v lese, alebo na kopcoch a komunikujeme medzi sebou.Od PMR neocakavam SKVELY prijem na vacsie vzdialenosti, na to vacsina z nas pouziva CBcka.
Mylim sa ?
... asi si ma zle pochopil ako som to predtym v prispevkoch myslel.


Ned, 21.01.2007, 21:07
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 162 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: