Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 dalekohlad 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Ahoj.
Chcem kupit nejaky dalekohlad,ale kedze som v tom uplny laik potreboval by som poradit.Nechcem ziadne nekvalitne braky.
Diky -


Štv, 01.02.2007, 21:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.dalekohlady.sk/

Fajn predajna, kupoval som tam FOMEI maly dalekohlad 10x25.

Predajna je v BA v pristave:
http://www.dalekohlady.sk/predajna.php

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Štv, 01.02.2007, 22:15
Profil ICQ WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj.
Ja som tento dostal pred 3 rokmi na narodky ... vtedy stal okolo 10 tisic ... Minolta.
Inak maximalna spokojnost ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Štv, 01.02.2007, 22:16
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podľa toho na čo ho potrebuješ. O ďalekohľadoch sa dajú písať litánie. Napíš konkrétne na čo ho potrebuješ, koľko do neho chceš investovať, poprípade v akých sveteľných pomienkach ho budeš používať (deň / noc).

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Štv, 01.02.2007, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetoK píše:
Podľa toho na čo ho potrebuješ. O ďalekohľadoch sa dajú písať litánie. Napíš konkrétne na čo ho potrebuješ, koľko do neho chceš investovať, poprípade v akých sveteľných pomienkach ho budeš používať (deň / noc).


Mas nejake skusenosti v tejto oblasti ? Potrebujem dalekohlad na pouzivanie cez den. Pozorovanie resp skumanie viditelnosti z bodu A do bodu B pricom vzdialenosti sa pohybuju od 1km (to aj volnym okom) do cca 20-25km

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 01.02.2007, 22:55
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Treba pokecat s majitelom dalekohlady.com ... Velmi super panko ...
Ja som kupil monokular http://www.dalekohlady.sk/monok_yukon.php.
Vycital by som mu nizku svetelnost danu konstrukciou, bohuzial je to monokular s premenlivym zvecsenim (20-50x50).
Tych 50x je pouzitelnych len pri dobrom svetle a o nieco oprete ...
Ale zase na ten vykon je dost maly v porovnani s inym, obdobnym pozorovacim dalekohladom .. Akupoval som ho prave na ucely ako potrebujes ... :-D .. Na mensie vzdialenosti mam starsiu klasiku 15x50 bino ... Ziaden zazrak za tie prachy, lepsi by bol dalekohlad s pevnym zvecsenim, ale co uz ... Chcel som nejaky kompromis az sa s tym da splhat :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 01.02.2007, 23:25
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: presne viem načo to chceš... občas tiež skúmam rádiovú viditelnosť :lol:

Zoomové ďalekohlady sú frajerinka... (mám Fomeiku) .... ale ideálne je požívať ich na najmenšie alebo stredné zväčšenie.Pri max priblížení už je ťažké zaostriť a hĺbka ostrosti je malá a furt treba štelovať.

Ten pánko v dalekohlady.sk sa fakt vyzná. Chodievam sa k nemu pozerať na pozorovací monokulár za necelé 4 tisícky..... raz sa nezdržím a položím bankocetle na drevo...


Pia, 02.02.2007, 0:11
Profil WWW
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
co som pocul tak pomer kvalita-cena tak najlepsie su vojenske ruske nie tie zo 70rokov ale terajsie na ukrajine sa vraj daju zohnat za dost dobru cenu.kamos co si tam kupil tak vravel ze u nas v obchode a v rovnakej kvalite by ho stal niekolko nasobne drahsie.ale zas to je daleko oplati sa to len ked tam niekoho mas pri hraniciach


Pia, 02.02.2007, 0:40
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
trošku ďalekohľady používam (len nejakých 40 rokov) a v krátkosti uvediem nasledovné:
- áno, rus má najlepší pomer cena/výkon, niekoľkonásobne drahšie značky poskytujú rovnako, alebo len o málo vyššiu kvalitu (BERKUT mám dodnes a stál desaťkrát menej ako SEADLER, ktorý tiež nosím a je len malinko lepší)

- ako pri všetkom, aj tu sa platí za ozajstnú kvalitu...ide o desaťtisíce, nie tisíce; vyberte si napr. medzi swarovskim a zeissom;
- ak chcete vysokú kvalitu porovnateľnú s predošlými dvoma, ale chcete rozumne ušetriť, neváhajte a siahnite po bratovi čechovi a jeho meopte - za kvalitný binokulár zaplatíte 20 - 25 tisíc, čo pri obdobnej kvalite swarovskeho či zeissa ušetrí plných 100% nákladov...(mimochodom nielen dizajnovo je to podobné, meopta aj brúsila čočky pre zeissa...)


- ani monokuláre českej meopty nie sú zlé, doporučujem ale voliť okuláre so zoomom a nie s pevnou ohniskovou - je to komfortnejšie...ovšem kúpiť najvýkonnejšieho origo swarovski monokulár s najväčším výkonom s výstupnou šošovkou priemeru 80 mm, tak to je rolls-roys medzi ďalekohľadmi...

rada na záver - dnes je kopu značiek tváriacich sa super, nedajte sa obalamutiť nízkou hmotnosťou - kvalitná optika musí byť sklená a sklo je najpevnejšie osadené v ocelovom tubuse; sklo a ocel musia byť ťažšie, ako plast a dural... na plastovo-duralovú hračku zasvieti slnko - najlepšie vo vašom aute a optika je v čudu...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Sob, 03.02.2007, 17:42, celkovo upravené 1



Pia, 02.02.2007, 2:51
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 23:54
Príspevky: 132
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Osobne si myslím, že ak rusa tak práve staršieho (aby mal ešte sdelano v cccp"). Swarovski, zeiss to sú pojmy, ale len málokto si ich môže dovoliť zaplatiť. Ja osobne používam meoptu s ktorou som spokojmý a na úplne bežné nosenie a dranie mám bresser 8x56. Ten bresser sme s kamošom testovali (samozrejme v amatérskych podmienkach) a porovnávali. Zdal sa nám zrovnatelný s zeiss-kou 7x50 hlavne v noci - poľovníci vedia o čom hovorím. Myslím si že dalekohľad so zväčšením nad 12 treba oprieť alebo na statív.

_________________
Toyota Land Cruiser Hj 60, hladký diesel 4l zatial pred úpravou.


Pia, 02.02.2007, 21:25
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:11
Príspevky: 93
Bydlisko: okr. senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dalekohlady pre bežné použitie 10x50 a ak chcete vidiet aj za šera tak 7x50
alebo 8x56 tie majú vysokú svetelnost. a stačí Fomei alebo meopta okolo 5000Sk

_________________
HEAVY TERRAIN, NIVA ONLY :smt066
ale čím ďalej, tým viac ma priťahuje Samurai


Pia, 02.02.2007, 21:48
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tuto sa mi zdá celkom dobrá ponuka,nie?
http://www.prezit.cz/kategorie/dalekohledy/

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Sob, 03.02.2007, 14:02
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej, neviem, či sú ešte aj staré meopty, nové sú o cenách 20-25 tisíc...ale stoja zato, má ju kamarát v 8x56, druhý má zas swarovského...
- keď som vyskúšal tú novú meoptu, pochopil som, že ten ďalekohľad ku mne patrí a tak sa blížia dni, keď si ho kúpim...

- inak ďalekohľadov takej bežnej kvality sú fúry a tam by som radil len - nepreplatiť...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 03.02.2007, 17:39
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
najskor si rozmysli, na co ho potrebujes, potom kolko za to chces dat. ked prides do obchodu zistis, ze to co si chcel stoji 2x tolko co si planoval minut. ako so vsetkym. mam bushnell, ale aj to uz neni co byvalo...


Uto, 06.02.2007, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zozen staru rusku kvalôidu... este tam musi byt made in ZSSR :lol: ale na podíiv tento dalekohlad je vyborny na ten vek co ma... :!:


Uto, 06.02.2007, 20:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron