Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:36
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Podlozky Pajero Sport 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomáš, vitaj,
musím Ťa pochváliť za ozaj dobrý vkus :lol:
podvozok mám už týždne u Rada, ale stále bez torziek; tie omylom vyložili kdesi vo Francúzku...ale ja už vydržím a určite dám vedieť...
okrem podvozku uvažuj o navijaku a taktiež väčších kolesách, ale to hodíme reč možno aj osobne - podľa mena predpokladám, že si z Blavy - tam občas chodím (kedysi som tam nejakých 10 rokov žil), takže dáme aj scuka...
drž sa a nech Ti tá láska vydrží :lol:


Uto, 13.02.2007, 23:29
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No to dúfam že vydrží... 8)

Na ten podvozok sa pýtam preto, lebo stav mojich tlmicov nie je nič moc. Ale zrejme nebudem mocť realizovať zatiaľ nič veľké, bo peniažkov je málo :( . Len v tom chcem mať prehľad a jasno... V najhoršom prípade (finančnom) by som riešil asi nejaké podložky. Čo si o tom myslíš? Obuté tam mám AT a do žiadnych MT sa určite nechystám, ja proste nejazdím extrém a ani ich nepotrebujem, aj keď viem čo dokážu :shock: . Navyják je super...hlavne ked si zvyknem spravit sám taký výlet, ale čo už nekradnem......ale raz určite bude :-D keď našporím do ponožky :-D . Nevidel som nikde foto tvojho športu tak ak niečo máš sem s tým :) Ja sa chystám v sobotu (ževraj ma byť dobré počko) do garáže, na nejakú renováciu výfuku a tak by som niečo popri tom pofotil.

Ináč aký má tvoj športík pôvod? Ja to mám z Nemecka, podľa papierov som 3 majitel, servisná knižka atď. všetko v nemčine :? , nie že by som tomu nerozumel, ale chcel by som si raz zaobstarat aj slovenskú okopírovanú verziu, tak sa pýtam.

Ešte maličkost, ako servisuješ?


Pozdravujééém

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Štv, 15.02.2007, 20:53
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jááj, veľa otázok naraz... :lol:
podvozok - ak nebudeš dávať nový a tento máš unavený, môj je v pohode a keď dám IM, bude volný...ale potom Ti treba riešiť aspoň tie podložky na zdvihnutie - tiež nie zlé riešenie, len nepodkladal by som unavené struny...a ak sú unavené dlhšie, aj tlmiče dostali po papuli...

ja idem aj na rozširovacie podložky, tak Ti potom zreferujem a je to určite dobrá vec (ak nie sú k dispozícii disky s menším ET...); AT Ti schvaľujem, ak jazdíš prevažne cestu, časom možno poriešiš aj sadu MT, uvidíš, netreba hneď všetko; skôr ako MT Ti doporučujem sadu origo zimákov - najlepšie cooper discoverer m+s, nenechaj sa ukecať, že AT stačia aj na zimu, ak máš to auto rád...

zatiaľ čau, ešte odpíšem aj na ďalšie dotazy
:smt025

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 15.02.2007, 23:02
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vidim ze nejak nepises...

Alebo zalozim inu temu??

Moje vikendove zistenia, mi nepriniesli absolutne nic pozitivne :cry:

Ako som kontroloval tie moje ''vyfukove rury'' tak som nadabil najskor na jednu malu dierku v prvej casti vyfuku od motora, ktora po ocisteny mala velkost palca. Bolo to bojove ale podarilo sa to zavarit priamo na aute bez toho aby som to musel demontovat. Co ma ale zarazilo tak na druhej casti v zatieni som objavil druhu dieru na dva palce s minimalnym pristupom pre COčko. Tak som sa rozhodol kupit obidva diely nove. Zaujmave na tom je ze mi to absolutne nehuci, jak je to mozne??
V Mitsubishi my povedali 15tis za obidva nove kusy, a tak mi neostalo nic ine len smute odpochodovat domov :(

Ak sa da poodpisuj aj na to, co si minule nestihol........bol by som vdacny.
Inak ake mas tie Bayerische Motoren Werke?

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Uto, 20.02.2007, 22:27
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sorry, Tomáš, nejak som pozabudol...
- výfuk - to máš diery na rúrach, alebo obale tlmiča? - ja som mal úplne na konci výfuku, odpílil som dva centimetre a na odpílený koniec som nalepil ten koncový krúžok a vyzerá to ako nové...zatiaľ...
- v prednej časti rúry mi klasicky na zvárke na spodu odhrdzavel držiak a otvorila sa diera...zatiaľ mám na tom obtočený taký pružný plech z plechovice na farbu a fixoval som to dvoma eskapáskami...teda mne auto stíchlo po tejto účinnej úprave - diera nebola ďaleko od motora...
...samozrejme to tak nenechám, niekedy z jari, keď už bude lepšie počasie, pôjde výfuk dole (možno len prvá časť) a zavarí sa to - všetko ostatné aj po dôkladnejšom preskúmaní vyzerá veľmi dobre, takže výfuk by mal fachčiť ešte roky...určite sa ťažko prinútim kúpiť celý origo výfuk za 15 tácov, to sa dá riešiť aj inak...

...bmw...už nemám, mal som benzínovú 520, potom dieslovú 324 td z dielne špecializovanej firmy na úpravy a tuning bmw - to bolo supervozítko, a potom 524 td...a sem-tam som sa vozil v ďalších vrátane sedmičkovej rady (len 850i sa mi nepodarilo zažiť, možno ešte niekedy...)

...za párdesať minút dopíšem nak tým tvojim prvým dotazom... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 20.02.2007, 23:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nic v pohodke...

Asi to moc nepatri sem do tejto temy, ale skor do poradne....ale co uz, uz som sa rozpisal

Co sa tyka vyfuku, tak aj tvoj sa sklada zo 4 kusov a mas pouzite diely s oznacenim L200, sak su to pribuzne modely, nie?? To len pre ujistenie. Prvu dieru som mal v prvej casti na rure ako je navarene uchytenie pre silentblok, ta sa ale podarila zavarit. Druhe je v druhej casti, na malom tlmici zboku, taktiez pri zvare uchytu pre silentblok, takze si o tom myslim svoje. Vsetko by sa to dalo samozrejme krasne spravit, keby by isla rozpojit prva cast vyfuku od druhej. Len mimochodom, tretia cast je uplne zdrava to je ta s tym velkym tlmicom a stvrtu koncovu nemam urcite originalnu ale je vidiet ze uz ju niekto predo mnou zlomil, tak je znacne zosilnena.
To jest vsetko...

A na to BMW som sa pytal len preto, lebo tam pracujem... :-)

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Uto, 20.02.2007, 23:37
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TomasBA píše:
Nevidel som nikde foto tvojho športu tak ak niečo máš sem s tým :)

Ináč aký má tvoj športík pôvod? Ja to mám z Nemecka, podľa papierov som 3 majitel, servisná knižka atď. všetko v nemčine :? , nie že by som tomu nerozumel, ale chcel by som si raz zaobstarat aj slovenskú okopírovanú verziu, tak sa pýtam.

Ešte maličkost, ako servisuješ?


- foto môjho športu bolo ešte v starom fóre niekoľkokrát, ale bude aj tu - len ešte troška dočká na ten podvozok, už pripravené nové kolesá (31"), rozširovacie podložky a prídavné diaľkové pred prednú masku...

- pôvod tiež Nemecko až od Belgických hraníc...prvý majiteľ díler mitsubishi, po ňom ktosi a ja tiež tretí; auto vo výbormom stave, všetci okolo si mysleli, že som kúpil nové...návod na obsluhu v slovenčine mi dali v mitsubishi zdarma, skús si ísť pýtať...klasickú servisnú knižku nepoužívam, výmenu oleja a ol filtra zapisujem na štítok, pôvodný vzduchový filter som nahradil športovým; chystám sa na veľkú výmenu náplní a to si už asi aj začnem značiť ...

- neservisujem u mitsubishi, lebo ich mám jednak ďaleko, jednak je to drahé, ale ani nemám dôveru, že majú ozaj kvalitných ľudí (sem-tam im píšem rôzne dotazy a odpovede väčšinou nič moc, česť výnimkám)
mám priateľa výborného servismana s dobre zariadenou dielňou vrátane pc diagnostík a odblokovacích systémov a moje auto chodí na servis len k nemu...no a úpravy - Radoffroad, šikovný to chlapec
...inak mám s mitsubishi viac ako desaťročné skúsenosti a napriek minimálnemu servisu to auto šlapalo a kdesi u nového majiteľa šlape dodnes...(športu sa venujem a budem venovať podstatne viac, tak by to malo byť poznať)

- výfuk budeme mať hádam rovnaký; neunáhľuj sa kupovaním nového, podľa mňa ľahko opravíš starý, len ho daj dole a sprav to poriadne...(pokiaľ nie je ako papier...)

čo robíš v tom bmw?

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 21.02.2007, 0:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janci, dik za odpoved....

no budem sa musiet na ten vyfuk este pozriet, ale popravde nemal som chut hned pilit tie sroby, ale zrejme nebude na vyber, pojde von cely.

Volal som dnes aj s Rudim, ktory by mi vedel zohnat aj trochu lacnejsiu alternivu, ktoremu touto cestou dakujem za ochotu a takisto finderovi za typ na koho sa obratit :wink:

Dam vediet co som poriesil...

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Str, 21.02.2007, 21:26
Profil ICQ
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi čo poviete na toto,ešte to nemám odskúšané v akej kvalite to bude ale bude to Dural a cena by mala byť za 3cm:5500Sk.Uvidím aké bude spracovanie dám vedieť.Obrázok

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 26.02.2007, 20:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A rudi docela chutné, ak to bude naozaj kvalitný dural nie šitka tak to bude bez problemov. Ináč dosť lacná cena za duralové :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 26.02.2007, 20:16
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uvidím,odskúšam a dám vedieť.Inak to nezistím čo je to zač. :D

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 26.02.2007, 20:21
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...na pohľad bezvadné, dúfaj, že aj v praxi; cena skvelá (za predpokladu, že budú ok)...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 26.02.2007, 20:33
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
... Ináč dosť lacná cena za duralové...

...myslíš, Andrej, že duralové by mali byť drahšie ako železné? môj názor - ak by aj v cene materiálu bol rozdiel, drvivá väčšina ceny je dielenské spracovanie...
...môj názor na materiál som už vravel - verím, že stačí aj dural, ale pre seba si vyberám cukrovinky čierny princ a železo...(inak aj "origo továrenské" čo som videl v dvoch rôznych internetových katalógoch, boli železné...ale verím (aj keď som nevidel), že ponúkajú aj origo duralové...)

- v každom prípade prajem Rudimu šťastnú ruku... :smt045

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 26.02.2007, 21:05
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
TO JE CENA ZA SADU ALEBO ZA KUS ? KED ZA SADU MISLI AJ NA MňA, ZHáňAM NIEčO TAKé NA SVOJU L300 ABY BOLA STABILNEJšIA V TERéNE NA PRIEčNY SKLON .


Štv, 01.03.2007, 23:11
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
RisoBA píše:
TO JE CENA ZA SADU ALEBO ZA KUS ? KED ZA SADU MISLI AJ NA MňA, ZHáňAM NIEčO TAKé NA SVOJU L300 ABY BOLA STABILNEJšIA V TERéNE NA PRIEčNY SKLON .
Cena je za sadu,na budúci týždeň ich budem mať doma potom dám vedieť čo a ako. :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pia, 02.03.2007, 7:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: