Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:23
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 416 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Ďalší
 MTcka VS ATcka vseobecne ... 

Aké pneumatiky preferujete v zime ?
ATčka 25%  25%  [ 62 ]
MTčka 18%  18%  [ 43 ]
Zimné pneumatiky 46%  46%  [ 112 ]
Doteraz zimne, idem skusit AT (MT) 11%  11%  [ 28 ]
Celkom hlasov : 245

 MTcka VS ATcka vseobecne ... 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Tato tema sa preberala uz velakrat na starom fore , ale ja tu aj dost novych ludi , tak nazaciatok by mohol niekto popisat nieco o MTckach , ATckach a ich pouzivani atd... :idea:


Štv, 05.10.2006, 21:53
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Xaderko je jasné,že zimné sú v zime najlepšie,ale keď nie su,tak sú lepšie AT, ako MT,lebo ATčka majú aspoň aké-také lamelovanie a to je v zábere v snehu a na lade velká výhoda 8)


Štv, 05.10.2006, 21:59
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Xader píše:
Tato tema sa preberala uz velakrat na starom fore , ale ja tu aj dost novych ludi , tak nazaciatok by mohol niekto popisat nieco o MTckach , ATckach a ich pouzivani atd... :idea:

Asi zalezi od pouzitia.
Ak jazdim viac cestu, tak zimne ...
Ak skor viac snehu, kde sa MTcka uzivia, tak MT, ale videl som co MTcka robia na ujazdenej zasnezenej asfaltke, to je na vrazdu !!! Tie swine nemaju ziadny zaber !!!
Zato v hlbokom snehu - to je proste traktor ...
Ono vzdy je jednoduchsie nahodit retaze a pomoct zimakom na kritickom useku, ako trpnut na MTckach na asfaltke ...


Naposledy upravil finder dňa Štv, 05.10.2006, 22:03, celkovo upravené 1



Štv, 05.10.2006, 22:01
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
No Xaderko je jasné,že zimné sú v zime najlepšie,ale keď nie su,tak sú lepšie AT, ako MT,lebo ATčka majú aspoň aké-také lamelovanie a to je v zábere v snehu a na lade velká výhoda 8)


Tak v tomto by ti Martin4 urcite oponoval , lebo hovoril , ze ATcka maju nejake oznacenie a su v zime asi este lepsie ako klasicke zimne pneumatiky ... :)
MTcka su cisto len do hlbokeho snehu - na lade by si sa smykal :)

Ja osobne budem jazdit celoročne ATčka a v zime ked napadne prvy sneh , tak podam moje info ako to dopadlo a ci som cely :D totiz byvam na kopci v BA a uvidim ako sa zosmykam dole :lol:


Štv, 05.10.2006, 22:01
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
No Xaderko je jasné,že zimné sú v zime najlepšie,ale keď nie su,tak sú lepšie AT, ako MT,lebo ATčka majú aspoň aké-také lamelovanie a to je v zábere v snehu a na lade velká výhoda 8)


To je pravda už sa teším ako vyskúšam svoje BF Godrich zimné na svojom jepíku. :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 05.10.2006, 22:02
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Ja osobne budem jazdit celoročne ATčka a v zime ked napadne prvy sneh , tak podam moje info ako to dopadlo a ci som cely :D totiz byvam na kopci v BA a uvidim ako sa zosmykam dole :lol:

Ak mas vecsi a strmsi kopec, redukcia a ides ... Neverim tomu, ze pri otacani kolies (t.j. brzdeni motorom) niekde zasmykas ... To by tam musel byt cisty lad ...
Opravte ma, ak sa mylim ...


Štv, 05.10.2006, 22:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ak mas vecsi a strmsi kopec, redukcia a ides ... Neverim tomu, ze pri otacani kolies (t.j. brzdeni motorom) niekde zasmykas ... To by tam musel byt cisty lad ...
Opravte ma, ak sa mylim ...


Tak tak nejako to bude.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 05.10.2006, 22:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:01
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak tato tema ma fakt zaujima. Mam MT a caka ma prva zima.doteraz so mal len klasicke auta na zimnych.

_________________
Toyota 4runner.......... neni co dodat.


Štv, 05.10.2006, 22:11
Profil ICQ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Xader píše:
Ja osobne budem jazdit celoročne ATčka a v zime ked napadne prvy sneh , tak podam moje info ako to dopadlo a ci som cely :D totiz byvam na kopci v BA a uvidim ako sa zosmykam dole :lol:

Ak mas vecsi a strmsi kopec, redukcia a ides ... Neverim tomu, ze pri otacani kolies (t.j. brzdeni motorom) niekde zasmykas ... To by tam musel byt cisty lad ...
Opravte ma, ak sa mylim ...


No samozrejme. Na zadok by to bolo dost neprijemne :D ale zaradenie redukcie znamena zastavit a zaradit ju ... tak uvidim ako to pojde v praxi na ceste :) ale hlavne sa mi bude pacit parkovanie pred domom v hlbokom snehu , ked vsetci budu odhadzovat miesta pre svoje bruchoplazy :lol:


Štv, 05.10.2006, 22:11
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka píše:
Tak tato tema ma fakt zaujima. Mam MT a caka ma prva zima.doteraz so mal len klasicke auta na zimnych.


Ak mas obute MTcka , tak na zimu odporucame asi vsetci zimne pneu skor , alebo mozno idealna volba bude aj ATcka ktore pouzijes bezproblemov aj cez leto na beznej ceste ... nederu sa a v terenu su dostacujuce pokial nejdes do max. extremov.


Štv, 05.10.2006, 22:12
Učeň

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:01
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skoro kazdy vikend idem na ryby.A vecsinou taham karavan takze staci mensia mlacka a extrem sa vzdy najde.Hlavne sa chcem dostat s karavanom tam kde bruchoplazi neprejdu.Takze MT cez leto dost potrebujem.

_________________
Toyota 4runner.......... neni co dodat.


Štv, 05.10.2006, 22:18
Profil ICQ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka píše:
Skoro kazdy vikend idem na ryby.A vecsinou taham karavan takze staci mensia mlacka a extrem sa vzdy najde.Hlavne sa chcem dostat s karavanom tam kde bruchoplazi neprejdu.Takze MT cez leto dost potrebujem.


JA SOM TIEZ rybar :D kam chodis chytat ?
Ja najviac na Zahorie a na Moravu od sutoku s Dunajom az hore ... :D
To ti verim , ze ked tahas karavan , tak to je potreba , ale v zime to bude skor o drzku :?


Štv, 05.10.2006, 22:19
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka píše:
Skoro kazdy vikend idem na ryby.A vecsinou taham karavan takze staci mensia mlacka a extrem sa vzdy najde.Hlavne sa chcem dostat s karavanom tam kde bruchoplazi neprejdu.Takze MT cez leto dost potrebujem.


Počuvaj ty chodíš loviť ryby na týžden?? Či karavan berieš že si jak rybarska lod hned spracúvať úlovok do ladničky??? :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 05.10.2006, 22:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:01
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa motam hlavne na rike Nitra a Vah.tam nieje taky tlak na vodu.A daju sa najst aj miesta skoro panenske.Uz davno som chcel ist aj na Moravu len som nemal partaka a sameho ma to az tak nebavi.

_________________
Toyota 4runner.......... neni co dodat.


Štv, 05.10.2006, 22:23
Profil ICQ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeepinka píše:
Ja sa motam hlavne na rike Nitra a Vah.tam nieje taky tlak na vodu.A daju sa najst aj miesta skoro panenske.Uz davno som chcel ist aj na Moravu len som nemal partaka a sameho ma to az tak nebavi.


S kamosom tam chodime, tak ak chces niekedy dobehni ... dam vediet ked budu brat poriadne zubace :wink:

Na dnes uz koncim. dobru noc, ciao :P


Štv, 05.10.2006, 22:24
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 416 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: