Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:54
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
...a odkedy sa poľuje po zotmení..iba ak pytliači.

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Str, 18.12.2013, 23:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Treba naštudovať zákon o polovnictve ;) konkrétne ako sa poluje počas dvoch dni pred a po splne mesiaca na diviaciu zver a ako sa poluje počas ostatných dni toto konkrétne je presne ošetrené v zákone...dal si bez urážky podobnú hlasku ako Dzurinda ze v noci robia pracujú iba zlodeji...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 19.12.2013, 0:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
..ano zákon to povoľuje...ale...ale tvoje konštatovanie navodzuje polemiku,že mohli v noci ohroziť seba a aj strelcovi spôsobiť trestné stíhanie, a čo by aj bol... ,že nočné poľovanie je neetické pre nemožnosť selektivity výberu a hlavne ,keď niekto nerozozná zver od človeka,....tak si si aj sám dal odpoveď...ale tu nie je na to téma, to niekde na lovuzdar :wink:

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Štv, 19.12.2013, 0:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Behat po nociach v lesoch je ,,huste,, ale k veci ja som z clanku vycital-Citujem -Nikdy sme neschadzali z turistickeho chodnika,hoci mimo REZERVACIE sme mohli A ak ta zenska pise pravdu tak z toho vypliva,ze boli v prirodnej rezervacii sice neviem v akom stupni ochrany ale ak mi je zname takv 5 stupni ochrany je okrem ineho zakazane aj POLOVAT tak neviem ci boli mimo alebo mali polovnici blizko polovacku alebo sa niekto zatulal :-D


Štv, 19.12.2013, 0:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ale polovnik nam to tu vysvetli :-D


Štv, 19.12.2013, 0:58
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 127
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Tak prírodu treba šanovať, a zver neplašiť, ale , myslím si že keď aj naše terénne autká prejdú nejakou chránenou oblasťou, v kľudnom tempe, že ledva počuť motor, je to 100 krát asi lepšie, ako tí štvorkolkári a kroskári-motorkári čo dorábajú po nedeliach a podobne, v lesoch .

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip


Štv, 19.12.2013, 7:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Bavme sa o tom žeby vyrusili v noci medvedicu z mladými myslim ze to "dobrodružstvo" mohlo kľudne dopadnút inak chodník neznamená bezpečnosť ...počas splnu sa da zver prečítať bez najmenšieho problema...co sa týka auta ze ruší zver je nezmysel často krát prechádzame po miestach z výskytom a doslova odbehne pár metrov a pozerá ako by sa nic nedialo...Joe ked píšeš len aby si nieco písal tak svoje príspevky skús po sebe aj citat šli od východu na západ 800km trosku si dostuduj zemepis a možno pochopíš ze Slovensko nie je cele prírodná rezervácia...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 19.12.2013, 8:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Jankarol, myslíš, že enviromentalista ochranár a vyštudovaná zoologička nevedia čo a ako v lese? :smt139

Podľa mňa si zaslúžia obdiv. Neraz som začil celodennú/celonočnú turistiku a ten pokoj v lese je neskutočný. Keď sa človek drží chodníka je veľmi malá šanca stretnúť vôbec nejakú zver. Predsa len tu nemám predátorov ktorý lovia inú zver kôli mäsu (o vlkoch sa nebavme, kedže tých je málo a na človeka moc neútočia, skôr na menšiu zver), takže tu nemusíme fantazírovať, že čo keby a čo keby, nič sa im nestalo, boli nato pripravený, zvládli to skoro podľa plánu, tak načo vyvíjať katastrofické scenáre?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 19.12.2013, 9:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
..možno to nie je vhodne do tejto temy ,ale spytam sa ,že prečo polovnici strielaju zver v čase ruje? prečo vtedy čakaju na najkrajšieho jeleňa? ..pripada mi to ako take zvlaštne ,ked privabia "vodcu" a "plodiča" a potom ho odbachnu :smt017 ,alebo je to inak? rad si to necham vysvetlit :smt156 my ako rybari mame prisny zakaz lovit ryby napr na priehradach resp. privlastnovat si ryby v čase neresu .

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 19.12.2013, 9:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Martino hovorím za seba aj lov počas ruje ma svoje pravidla strieľajú sa tzv.vyradove kusy su presne pravidla na určenie chovnosti daného kusa robí sa to kvoli tomu aby sa genefond zvery zlepšovál a skvalitňovali sa trofeje a potomstvo Ke to tzv selektívny odstrel aj medzi polovnikmi su hajzli ktorý strieľajú hlava nehlava s tym ja ale nespravím nic pokial si niesom istý na 100% určite nevystrelim...laicky poluje sa presne tak ako loví vlk pokial nieje premnoženy choré ranené a kusy nevhodne do chovu...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 19.12.2013, 11:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
polovnikom dat len bycikel a luk a do vacku rybycku a mozu ist lovit
to co sa deje v lese v tejto dobe je neco neskutocne a uz ked polovnik zastreli jazvecika 20 metrov od jeho majitelky z dvovodom ze nahanal srnu tak dakujem pekne
to len taky postreh z nasej dediny
prepacte za zanasanie temy :)

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Štv, 19.12.2013, 11:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ja mám tiež osobný odpor k poľovníkom, ale nejdem to tu riešiť. Každý sme nejaký.

Inak, tak ma napadlo, nevie niekto ako to je so vstupom do urbáru, keď je človek urbárnik? Aké tam sú podmienky, obmedzenia atď.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 19.12.2013, 12:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Polovnik isto nestrelil poľovné plemeno 20 metrov od majiteľky to su mediálne bludy!!! Kvoli vstupu do úrbaru ako urbarnikovy si musis ísť vybaviť kartu na konkretnu SPZ na lesný úrad ako lesna stráž...jednoduchý postup...no ja mam tiez odpor k ľudom ktorý dokazu tyrat napr.psa a vidíš aby som tu vypisoval svoje subjektívne pocity?

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 19.12.2013, 13:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
urcite nie som ochotny si vybavovat akekolvek papiere na vstup na moj majetok(pozemok)

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 19.12.2013, 13:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Jankarol, myslíš, že enviromentalista ochranár a vyštudovaná zoologička nevedia čo a ako v lese? :smt139

Podľa mňa si zaslúžia obdiv. Neraz som začil celodennú/celonočnú turistiku a ten pokoj v lese je neskutočný. Keď sa človek drží chodníka je veľmi malá šanca stretnúť vôbec nejakú zver. Predsa len tu nemám predátorov ktorý lovia inú zver kôli mäsu (o vlkoch sa nebavme, kedže tých je málo a na človeka moc neútočia, skôr na menšiu zver), takže tu nemusíme fantazírovať, že čo keby a čo keby, nič sa im nestalo, boli nato pripravený, zvládli to skoro podľa plánu, tak načo vyvíjať katastrofické scenáre?


Na margo vlkov by som ti povedal ze malo ich rozhodne nieje kedze nam i len na jednom kopci de sa drzali asi posledny mesiac minulej zimy zozrali 11ks jelenej zvery tolko sme nasli....(plati pre Cierny Balog, Sihla, Drabsko) medvedov mame tiez pozehnane tym ani ten skanzem a ta kopa ludi asi neprekaza :D
moj otec je polovnik v hore som vzdy ked mozem polovny si akurat robym aj ja... neni to len zo srandy ze ked si ho clovek chcel spravit musia po odchodeni teorie cakat rok kym ho vobec pustia na skusku pricom cakanie spociva v tom ze mas daco ako prax v pz de sa ucis v praxi aj to co strielat mozes a co nie odhadnut vek a chovnost to je akurat moje stadium(neriesim tych co si ho len akoze spravia za miernu kompenzaciu vo forme eur)
A co sa toho psa tyka tak riadny polovnik by na toho psa 20m od majitela urcite nestrielal...
Co sa tyka toho odstrelu pocas ruje tak je selektivny odstrel ako pisal jankarol...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 19.12.2013, 13:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: